Vai mainīt dzīvokli pret māju?

zhuks Reģ.: 01.12.2005

Vai kāds ir tā darījis- samainījis savu silto dzīvokli ar visām ērtībām pret māju kādi 15km no pilsētas? Dikti jau gribās māju ar zaļo teritoriju un savu dārziņu, un piknika vietu, bet finanses ļauj tikt pie mājas tos 10-15km no pilsētas, nevis centrā. Izsakieties skaidri un saprotami- interesē gan plusi, gan mīnusi. Varbūt jūsu teiktais palīdzēs man labāk saprast- vajag man to vai nevajag!

 
1 2 3 4 5 6
Bams Reģ.: 28.02.2005
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Vai kāds ir tā darījis- samainījis savu silto dzīvokli ar visām ērtībām pret māju kādi 15km no pilsētas? Dikti jau gribās māju ar zaļo teritoriju un savu dārziņu, un piknika vietu, bet finanses ļauj tikt pie mājas tos 10-15km no pilsētas, nevis centrā. Izsakieties skaidri un saprotami- interesē gan plusi, gan mīnusi. Varbūt jūsu teiktais palīdzēs man labāk saprast- vajag man to vai nevajag!

Nu blins kā tad to kāds tavā vietā var ieteikt...

Vajag padzīvot kādā mājā, tajā, vai citā un tikai tā var saprast. Plusi ir tik pat daudz, cik mīnusu.

Es personīgi neredzu dižu atšķirību starp dzīvokli un māju pierīgas pļavu rajonā, kur kaimiņš no kaimiņa 10m attālumā. Tādos gadījumos vienmēr atradīsies kāds jampampiņš, kurš 6 no rīta ar motorzāģi zāģēs vai pļaus zāli 10 vakarā vai cits, kurš izdomās blakus sētā vistas vai cūkas turēt vai kāds cits autoservisu pagalmā ierīkot... ļembasts visas dienas garumā garantēts.

Tāpēc ja reiz māja, tad tālāk nost no citiem. Mana pieredze.

Un rēķinies ar to, ka viss būs jādara pašam. Gan jumts jālabo, gan pagrabs no ūdens jātīra, gan viss pāºējais pašam jālabo un ikdienā jāčeko līdzi.

Dzīvoklī tu vari pazvanīt uz namu pārvaldi un tā visu izdarīs.

Rēķinies, ka apkure visdrīzāk būs dārgāka nekā dzīvoklī. Arī zāle vasarā pašam būs jāpļauj un ziemā sniegs jātīra arī pa ielu gar sētu, ja negribi pašvaldības policiju bieži ciemos. Bet tas nedod tev garantiju, ka kādā sniegotā rītā tiksi laukā uz lielā ceļa...Protams vienmēr var noalgot kādu, kas to visu izdarīs tavā vietā.

Arī transporta izdevumus rēķini, tā tikai liekas, nu kas tur 10-15-20km... No rīta un vakaros brauc kurā virzienā gribi-visur propķi...

Ar vienu auto arī visdrīzāk vairs neiztiksi, sievai gribēsies pa savām ģēlām braukt, pašam pa savām, ja vēl sīkie jāvadā turp-šurp.

Bet cilvēks jau ir tāds lopiņš, kurš pierod pie visa. Vobščem domā pats.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Vai kāds ir tā darījis- samainījis savu silto dzīvokli ar visām ērtībām pret māju kādi 15km no pilsētas?

Rīga un pārējie lauki, ja?!!

Par dzīvokli Rīgas centrā var samainīt veselu bijušo kolhozu ar visām mājām, kas vēl nav sagruvušas!

Sviestnesis Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

Pilnīgi pareizi!

Napig to māju 15 km no Rīgas?

Māja ir jāņem 250 km no Rīgas..

un vēl paliks nauda pāri gotiņu,aitiņas, vistas un traktoru nopirkt..

Svaigāks gaiss un kaimiņi draudzīgāki..

Un darbu Rīgā arī var nomainīt pret pakalpojumu sniegšanu i-netā, a i-netam, cik zināms ir vienalga, vai Tu to pakalpojumu sniedz 15 km no Rīgas, vai arī no Zilupes...

a ja negribi inetā strādāt, tad vari tamborēt zeķites un sūtīt darbadevējam pa pastu, arī kāda kapeika sanāks kopā ar oliņām un aitu vilnu....

Un napig Tev vaig to Rīgas tuvumu?

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

Šobrīd no dzīvokļa līdz Rīgai man ir 40km. Ja dzīvotu tajā mājā, tad 50km. Un netālu no otrās nozīmes ceļa, kur ir satiksme un to ceļu arī ziemā tīra. Bet pietiekoši tālu tas ceļš, lai nedzirdētu to troksni un zvēriem nebūtu bīstami.

Šobrīd ir darbs Rīgā, tāpēc tā pilsēta tāda svarīgāka.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

apkure mājai (uz kvadrātmetru) ir pulka lētāka kā rīgas dzīvoklim.....

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Šobrīd no dzīvokļa līdz Rīgai man ir 40km. Ja dzīvotu tajā mājā, tad 50km. Un netālu no otrās nozīmes ceļa, kur ir satiksme un to ceļu arī ziemā tīra. Bet pietiekoši tālu tas ceļš, lai nedzirdētu to troksni un zvēriem nebūtu bīstami.

Šobrīd ir darbs Rīgā, tāpēc tā pilsēta tāda svarīgāka.

Daudz dažādu aspektu, bet es izvēlētos māju. Tās visas sarunas par zāles pļaušanu, sniega tīrīšanu utt ir subjektīvas. Ja tev to negribas darīt, tad dzīvo dzīvoklī ar kaimiņu blaktīm kopā.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja: apkure mājai (uz kvadrātmetru) ir pulka lētāka kā rīgas dzīvoklim.....

Ja dzīvoklis ir siltinātā mājā un ar individuālo apkuri, tad izmaksas uz kvadrātu ir tādas pašas, ja pat ne mazākas.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

zhuks rakstīja: Šobrīd no dzīvokļa līdz Rīgai man ir 40km. Ja dzīvotu tajā mājā, tad 50km. Un netālu no otrās nozīmes ceļa, kur ir satiksme un to ceļu arī ziemā tīra. Bet pietiekoši tālu tas ceļš, lai nedzirdētu to troksni un zvēriem nebūtu bīstami.

Šobrīd ir darbs Rīgā, tāpēc tā pilsēta tāda svarīgāka.

Atkarīgs no tā, kāda tā māja ir. Ja viss ir labi, tad ņem ciet. Bet ja jātaisa kapitālais remonts/rekonstrukcija, tad lētāk ir uzcelt pašam savu māju. Protams, ja ir zelta rokas, daudz brīvā laika (valsts darbs), tad var mēģināt. Esmu izbaudījis uz savas ādas dzīvošanu Pierīgā, vecā mājā. Nu paldies, būtu zinājis, būtu to māju uzreiz nojaucis nost un pirmo gadu nodzīvojis pārvietojamajā mājā.

Ideālais variants - dzīvesvieta max 30 min attālumā no darbavietas. Tad principā ir vienalga, māja vai dzīvoklis. Es izvēlējos dzīvokli Rīgā un vasaras/brīvdienu māju 100 km no Rīgas.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

Pirmais rakstīja: apkure mājai (uz kvadrātmetru) ir pulka lētāka kā rīgas dzīvoklim.....

Ja dzīvoklis ir siltinātā mājā un ar individuālo apkuri, tad izmaksas uz kvadrātu ir tādas pašas, ja pat ne mazākas.

divas lietas - cik tādu māju rīgā ir un kas maksā par sniegpulkstenīšiem, kas janvāra sākumā aug uz siltumtrasēm

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Nortel rakstīja:

Pirmais rakstīja: apkure mājai (uz kvadrātmetru) ir pulka lētāka kā rīgas dzīvoklim.....

Ja dzīvoklis ir siltinātā mājā un ar individuālo apkuri, tad izmaksas uz kvadrātu ir tādas pašas, ja pat ne mazākas.

divas lietas - cik tādu māju rīgā ir un kas maksā par sniegpulkstenīšiem, kas janvāra sākumā aug uz siltumtrasēm

Tādu māju, starp citu, paliek ar katru gadu vairāk. Protams, par zudumiem siltumtrasēs, kāpņu telpu apsildīšanu ir jāmaksā, bet sadalot pa "galviņām" tā ir niecīga summa. Nu maksimāli varbūt kādi 5Ls. Bez tam, neviens neliedz atteikties visai mājai no RS pakalpojumiem vispār, uztaisot savu katlumāju vai katlu ieliekot pagrabā. Pēdējais variants ir plaši izplatīts reģionos.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Piedošanu, ar katru gadu mazāk paliek "slikto" māju. Pensionāri pamazām apmirst un jaunie var savākt vairākumu balsojumos par labu siltināšanai.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Piedošanu, ar katru gadu mazāk paliek "slikto" māju. Pensionāri pamazām apmirst un jaunie var savākt vairākumu balsojumos par labu siltināšanai.

un tagad pastāsti cik maksā nosiltināt standarta (piemēram 119 sērijas 3 padjezdu 9stāveni zolitūdē) paneļmāju? un cik maksā pārtaisīt apkures sistēmu tā lai katrs maksātu tikai par savu iztērēto siltumu

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Pirmais rakstīja:

Nortel rakstīja: Piedošanu, ar katru gadu mazāk paliek "slikto" māju. Pensionāri pamazām apmirst un jaunie var savākt vairākumu balsojumos par labu siltināšanai.

un tagad pastāsti cik maksā nosiltināt standarta (piemēram 119 sērijas 3 padjezdu 9stāveni zolitūdē) paneļmāju? un cik maksā pārtaisīt apkures sistēmu tā lai katrs maksātu tikai par savu iztērēto siltumu

Par 9-stāvenēm nezinu, bet 4-kāpņutelpu, 4-stāvu māju nosiltināt (renovēt) izmaksāja 80 000Ls trekno gadu beigās. Pie pozitīva efekte panākšanas, ES pēc gada atmaksāja pusi, 40 000Ls. Apkuri šajā gadījumā atrisināja ar kopēju katlu visai mājai pagrabā, kas izmaksāja 30 000Ls. Rezultātā, sadalot pa dzīvokļiem, kredīta maksājums ir vidēji 15 Ls no dzīvokļa uz 20 gadiem, bet apkures izmaksas gada aukstākajā mēnesī 50 kv.m. dzīvoklim samazinājās uz pusi, no 60 uz 30 Ls. Tas pa lielam ir atkarīgs no katra dzīvokļa īpašnieka, jo katram dzīvoklim ir savs siltumskaitītājs un termoregulatori.

Bams Reģ.: 28.02.2005
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Piedošanu, ar katru gadu mazāk paliek "slikto" māju. Pensionāri pamazām apmirst un jaunie var savākt vairākumu balsojumos par labu siltināšanai.

Atvaino, bet zinu vienu māju Rīgas centrā, kur ir 100 dzīvokļu un kur jau gadiem tiek sauktas kopsapulces un gadiem nevar vienoties ne_par_vienu jautājumu... katrs velk deķīti uz savu pusi, tiek veidotas savējo un ienaidnieku nometnes, apmelošana nu kā jau latviešiem pieņemts... Turklāt pensionāru tur ir apm. 10% no visiem, turklāt viegli manipulējama masa. Tāpēc ļoti skeptiski skatos uz šādiem aicinājumiem savākt vairākumu.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Bams rakstīja:

Nortel rakstīja: Piedošanu, ar katru gadu mazāk paliek "slikto" māju. Pensionāri pamazām apmirst un jaunie var savākt vairākumu balsojumos par labu siltināšanai.

Atvaino, bet zinu vienu māju Rīgas centrā, kur ir 100 dzīvokļu un kur jau gadiem tiek sauktas kopsapulces un gadiem nevar vienoties ne_par_vienu jautājumu... katrs velk deķīti uz savu pusi, tiek veidotas savējo un ienaidnieku nometnes, apmelošana nu kā jau latviešiem pieņemts... Turklāt pensionāru tur ir apm. 10% no visiem, turklāt viegli manipulējama masa. Tāpēc ļoti skeptiski skatos uz šādiem aicinājumiem savākt vairākumu.

Kad apsaimniekotājs atteiksies apsaimniekot, tad domas mainīsies.

Bams Reģ.: 28.02.2005
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

Kad apsaimniekotājs atteiksies apsaimniekot, tad domas mainīsies.

Apsaimniekotājiem tas ir gards kumosiņš, jo māja ir salīdzinoši jauna un labā stāvoklī. Tādi nāk viens pēc otra un piedāvā ķipa labākus un lētākus pakalpojumus...

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Pirmais atkal spārda.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

Par 9-stāvenēm nezinu, bet 4-kāpņutelpu, 4-stāvu māju nosiltināt (renovēt) izmaksāja 80 000Ls trekno gadu beigās. Pie pozitīva efekte panākšanas, ES pēc gada atmaksāja pusi, 40 000Ls. Apkuri šajā gadījumā atrisināja ar kopēju katlu visai mājai pagrabā, kas izmaksāja 30 000Ls. Rezultātā, sadalot pa dzīvokļiem, kredīta maksājums ir vidēji 15 Ls no dzīvokļa uz 20 gadiem, bet apkures izmaksas gada aukstākajā mēnesī 50 kv.m. dzīvoklim samazinājās uz pusi, no 60 uz 30 Ls. Tas pa lielam ir atkarīgs no katra dzīvokļa īpašnieka, jo katram dzīvoklim ir savs siltumskaitītājs un termoregulatori.

Kaut kādi ļoti fantastiski tev tie cipari. 110K siltināšana un visas apkures sistēmas nomaiņa?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Atkarīgs, kāda māja. Man viens čoms nupat pārvācās no dzīvokļa Imantā uz māju kaut kur Granīta ielas rajonā. It kā jau forši - rajons kluss, ir plašums, dārzs, pagalms, kur sīkajiem izpausties utt. utjp.

Bet, kā jau te minēja, tas viss nes līdzi arī neērtības - jātīra un jāuzkopj daudz lielākas platības (kaut gan, kā jau sviesc minēja, var jau sarunāt kādu, kas to dara), tāpat visi remonti jāveic/jāorganizē pašam, sniegs jātīra pašam, izmaksas lielākas (gan nodoklis, gan uzturēšana/komunālie) utt... Lai nu kā, es pagaidām dodu priekšroku dzīvoklim... Un nav jau tik traki ar tām kaimiņu blaktīm...

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Viss atkarīgs no paša indivīda, kurš dzīvo mājā vai dzīvoklī. Man patīk šķūrēt sniegu,pļaut zāli, šo to pielabot.

Kādu laiku dzīvoju dzīvoklī, vairs negribu. Mājā mašīna tepat aiz sienas garāžā, mocis turpat un velo arī. Plus vēl burkāns un dille mazā dobē.

Kam to visu nevajag, tam ir labs dzīvoklis.

Patlaban gan es eju uz to,ka man būs māja 80 km no Rīgas un dzīvoklis Pierīgā.

Katram savs tāteikt.

zhuks Reģ.: 01.12.2005
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja: Viss atkarīgs no paša indivīda, kurš dzīvo mājā vai dzīvoklī. Man patīk šķūrēt sniegu,pļaut zāli, šo to pielabot.

Kādu laiku dzīvoju dzīvoklī, vairs negribu. Mājā mašīna tepat aiz sienas garāžā, mocis turpat un velo arī. Plus vēl burkāns un dille mazā dobē.

Kam to visu nevajag, tam ir labs dzīvoklis.

Patlaban gan es eju uz to,ka man būs māja 80 km no Rīgas un dzīvoklis Pierīgā.

Katram savs tāteikt.

Jā, tas ir labs, ja darbs patiešām ir caur netu. Bet ja diendienā jābraukā uz Rīgu, tad ar to laiku sniega tīrīšanai un burkānu audzēšanai ar var būt par maz.

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Kā to zāles pļaušanu un sniega šķūrēšanu uztvert.

Ja tio uztver kā lāstu - būš grūti, ja to dara ar prieku - tas vispār nav nekāda problēma...

BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Man sķiet, ka ziemā māju es neuztvertu kā plusu. Vasarā gan ir foršāk, ja ir bērniem kur izskrieties.

Tāpēc man (manā skatījumā) ir zelta vidusceļš - dzīvoklis Rīgā 10 minūšu braucienā no darba ziemai un ir vasarnīca 28 km no Rīgas vasarai.

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

Kas var būt foršāks par sniega šķūrēšanu un zāles pļaušanu?

It seviķi tagad, kad sniega pūtēji un zāles pļāvēji, relatīvi, nemaksā neko. Ir agregāti, kas dara abas šīs lietas un ne tikai... vajag tik uzkabi nomainīt.

Dzīvoklis ir sliņķiem.

Eh... saulīt spīd, putniņ čivinā, smaržo nopļautais mauriņš, tomāts un gurķis paši nāk mājā, vakarā pirts, grilgaļiņa un alutiņš, no rīta uz copi. Drēgnā rudens vakarā iekurs kamīnu un iemalkos kādu sarkanvīnu.

O, kā pa nakti sasnidzis. Ņemam sīkos, suni un ejam velt sniegavīru.

Atkal bļa... tas kaimš klausās savu Sektor Gaza. Kas tiem augšējiem urāliem ar trīs sīkiem šmurguļiem nepietiek? Taisa jau ceturto. No apakšējā veco komuņagu dzīvokļa, pa ventilācijas šahtu, nāk bomāru smaka. Kapņu telpā atkal kāds kluci nolicis. Aiz sienas atkal mēbeles bīda trijos naktī. 5.reizi pa 3 dienām, kārtējais BaltkomĪzī pārdevējs uzplijās ar savu sūda piedāvājumu. Sīkie atkal izvārtījušies dzeltenajā sniegā.

Fartuks Reģ.: 20.09.2006
0 0 Atbildēt

Kas var būt foršāks par sniega šķūrēšanu un zāles pļaušanu?

It seviķi tagad, kad sniega pūtēji un zāles pļāvēji, relatīvi, nemaksā neko. Ir agregāti, kas dara abas šīs lietas un ne tikai... vajag tik uzkabi nomainīt.

Dzīvoklis ir sliņķiem.

Eh... saulīt spīd, putniņ čivinā, smaržo nopļautais mauriņš, tomāts un gurķis paši nāk mājā, vakarā pirts, grilgaļiņa un alutiņš, no rīta uz copi. Drēgnā rudens vakarā iekurs kamīnu un iemalkos kādu sarkanvīnu.

O, kā pa nakti sasnidzis. Ņemam sīkos, suni un ejam velt sniegavīru.

Atkal bļa... tas kaimš klausās savu Sektor Gaza. Kas tiem augšējiem urāliem ar trīs sīkiem šmurguļiem nepietiek? Taisa jau ceturto. No apakšējā veco komuņagu dzīvokļa, pa ventilācijas šahtu, nāk bomāru smaka. Kapņu telpā atkal kāds kluci nolicis. Aiz sienas atkal mēbeles bīda trijos naktī. 5.reizi pa 3 dienām, kārtējais BaltkomĪzī pārdevējs uzplijās ar savu sūda piedāvājumu. Sīkie atkal izvārtījušies dzeltenajā sniegā.

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti