Vai mainīt dzīvokli pret māju?

zhuks Reģ.: 01.12.2005

Vai kāds ir tā darījis- samainījis savu silto dzīvokli ar visām ērtībām pret māju kādi 15km no pilsētas? Dikti jau gribās māju ar zaļo teritoriju un savu dārziņu, un piknika vietu, bet finanses ļauj tikt pie mājas tos 10-15km no pilsētas, nevis centrā. Izsakieties skaidri un saprotami- interesē gan plusi, gan mīnusi. Varbūt jūsu teiktais palīdzēs man labāk saprast- vajag man to vai nevajag!

 
1 2 3 4 5 6
Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja:

Nortel rakstīja:

Par 9-stāvenēm nezinu, bet 4-kāpņutelpu, 4-stāvu māju nosiltināt (renovēt) izmaksāja 80 000Ls trekno gadu beigās. Pie pozitīva efekte panākšanas, ES pēc gada atmaksāja pusi, 40 000Ls. Apkuri šajā gadījumā atrisināja ar kopēju katlu visai mājai pagrabā, kas izmaksāja 30 000Ls. Rezultātā, sadalot pa dzīvokļiem, kredīta maksājums ir vidēji 15 Ls no dzīvokļa uz 20 gadiem, bet apkures izmaksas gada aukstākajā mēnesī 50 kv.m. dzīvoklim samazinājās uz pusi, no 60 uz 30 Ls. Tas pa lielam ir atkarīgs no katra dzīvokļa īpašnieka, jo katram dzīvoklim ir savs siltumskaitītājs un termoregulatori.

Kaut kādi ļoti fantastiski tev tie cipari. 110K siltināšana un visas apkures sistēmas nomaiņa?

Ko nozīmē fantastuski? Lieli va mazi?

Vidusmēra panelenes siltināšana izmaksā apmēram 20 lati par kopējo fasādes kvadrātmetru, plus apmēram 100 lati par loga kvadrātmetru.... Apkures sistēmas maiņa apmēram 100 lati par telpu, plus 2000 uz dzīvokli +10000 uz māju

Bet ir taču stilīgi - maksāt 30 latus mēnesī mazāk apkures sezonā, la maksātu 15 latus mēnesī kredītu..... Un tas pie nosacījuma, ka eiropa uzdāvina pusi naudas.....

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nu tak saskaiti uz 50 dzīvokļiem cik sanāk par apkures sistēmu? Ja pieņemam vidēji 3 apsildes punkti dzīvoklī.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

pie tam rēķini, ka ES projektā viss maksā dārgāk nekā parasti !!! Jo vajag tak visu ar sertifikātiem un pēc standartiem ...

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: pie tam rēķini, ka ES projektā viss maksā dārgāk nekā parasti !!! Jo vajag tak visu ar sertifikātiem un pēc standartiem ...

Pašu galveno aizmirsi!

Otkatiem!!

bobcat Reģ.: 12.10.2006
0 0 Atbildēt

man ir labāks variants:

pats dzīvo dzīvoklī Rīgā (piecentrā +-normālā mājā), sievai darbs divu kvartālu attālumā(nevajag otru auto), sīcim b-bārzs pa ceļam uz darbu.

Vieniem vecākiem hauss Inčukalna pagastā (ap 37 km no Rīgas dzīvokļa) ar 1ha zemes (i pirts, i dīķis kur peldēt un kur sīcim copes lietas mācīt, i kamīns ko iekurt, kā arī dafīgā zāles ko pļaut ik nedēļu, par dobēm, pāris kartupuļu vagām un siltumnīcām nerunāsim), tuvākais kaimiņš ir lauka otrā pusē, otriem māja Jelgavā (~50km) kur arī ir ko papļaut un sniegu pašķurēt. Ja darbadienas vakarā sagribas iekurt mazo mangali un pacept desu, iedzert alu, tad uz Salaspili pie vedējiem uz māju var. Un protams papļaut zāli un ziemā pastumt sniegu.

Nu ja iekrīt kādas garākas brīvdienas tad vēl var uz Kolku aizvilkt un izslēdzot mobilo padzīvot gandrīz saskaņā ar dabu.

Pie šādām opcijām es izvēlos dzīvokli Rīgā kur pārlaist nakti no pirmdienas uz piektdienu.

taaneko Reģ.: 30.07.2008
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja:

Pirmais rakstīja:

Nortel rakstīja:

Pirmais rakstīja: apkure mājai (uz kvadrātmetru) ir pulka lētāka kā rīgas dzīvoklim.....

Ja dzīvoklis ir siltinātā mājā un ar individuālo apkuri, tad izmaksas uz kvadrātu ir tādas pašas, ja pat ne mazākas.

divas lietas - cik tādu māju rīgā ir un kas maksā par sniegpulkstenīšiem, kas janvāra sākumā aug uz siltumtrasēm

Tādu māju, starp citu, paliek ar katru gadu vairāk. Protams, par zudumiem siltumtrasēs, kāpņu telpu apsildīšanu ir jāmaksā, bet sadalot pa "galviņām" tā ir niecīga summa. Nu maksimāli varbūt kādi 5Ls. Bez tam, neviens neliedz atteikties visai mājai no RS pakalpojumiem vispār, uztaisot savu katlumāju vai katlu ieliekot pagrabā. Pēdējais variants ir plaši izplatīts reģionos.

Rīgā IK nevar dabūt cauri, ja ir centrālapkure no RS- var dabūt cauri, ja tā ir māja kaut kur Grīziņkalnā ar malkas apkuri dzīvokļos. Arguments- izmešu kvotas, netiešais arguments- RD ir akciju daļas RS.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

vadonc laikam joprojām cer mantot seņču māju bauskā... 80 km no rīgas

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Būtiska lieta ir arī transporta izmaksas un parkings pie darba vietas pilsētā.

Pie transporta izmaksām jārēķina klāt 40 km dienā x 25 darba dienas mēnesī x 12 mēneši - tas pie nosacījuma, ka iepriekš uz darbu staigāts kājām.

~1000km mēnesī klāt. 100 lati?

Pilsētas centra gadījumā, ja darba vietai nav savas autostāvvietas, jāpierēķina arī šī izdevumu pozīcija.

Parkings centrā maksā 30-40 latus mēnesī.

Tālāk vēl ceļā patērētais laiks jāpierēķina. 15km no pilsētas ir plašs jēdziens, bet nu stunda dienā transfēram jārēķina.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Ja ienākumi tiek gūti ārpus pilsētas centra, transporta izdevumi būtiski samazinās. Tas gan pie nosacījuma, ja mājvieta un darbs ir vienā Daugavas krastā.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Savukārt ja viss notiek centrā, tad dzīvoklis centrā ar ikmēneša maksājumu ~300 latu apmērā (īre/kredīts) būs izdevīgāks nekā mājoklis pierīgā, pat ja par to ir jāmaksā mazāk.

Cita lieta, protams, ja transportu uzsauc kantoris.

Bams Reģ.: 28.02.2005
0 0 Atbildēt

taaneko rakstīja:

Rīgā IK nevar dabūt cauri, ja ir centrālapkure no RS- var dabūt cauri, ja tā ir māja kaut kur Grīziņkalnā ar malkas apkuri dzīvokļos. Arguments- izmešu kvotas, netiešais arguments- RD ir akciju daļas RS.

Visa māja praktiski nevar, bet ja dzīvoklis pēdējā stāvā, tad var. Ar lielu čakaru protams, un ilgu papīru kārtošanu+ lielām izmaksām. Ir precedenti.

Sviestnesis Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

Fartuks rakstīja: Kas var būt foršāks par to,ja

kaimiņš klausās savu Sektor Gaza....

Častuškas klausās..?

www.youtube.com/...

Jā.. tās ir labas dziesmas, nav brīnums ka Tev patīk!

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

dzīvoklis ir it kā lētāks un komfortablāks, bet ir samērā lielis risks palikt par notrulinātu dīvāna aksesuāru pārdozējot TV un internetu.

Māja ārpus pilsētas tomēr liek būt radošākam un fiziski nodarbinātam. es par māju.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Vispār jau šitais ir no sērijas- 'kuru man labāk drāzt, Zani vai Anniņu ?'...

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: dzīvoklis ir it kā lētāks un komfortablāks, bet ir samērā lielis risks palikt par notrulinātu dīvāna aksesuāru pārdozējot TV un internetu.

Māja ārpus pilsētas tomēr liek būt radošākam un fiziski nodarbinātam. es par māju.

Par ko dzīvoklis komfortablāks? Par māju ?

Kas ir 'komfortabls' ?

Ir daudz dzīvokļu, kuri ir krietni vien dārgāki par mājām.

Kā jau teicu- atkal viss vienā katlā- baklažāni, cūku astes un melleņu zapte.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

māja kas stāv uz vismaz 0.5ha zemes ar šķūnīti, pirtiņu, siltumnīcu u.c pribambasiem ir n reizes lielāka saimniecība par 2istabu dzīvokli panelenē. aiz tam saku, ka dzīvoklis lētāks tieši ekspluatācijas ziņā.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

Kā kurš dzīvoklis. Tie mēdz būt dažādi.

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

Bams rakstīja:

taaneko rakstīja:

Rīgā IK nevar dabūt cauri, ja ir centrālapkure no RS- var dabūt cauri, ja tā ir māja kaut kur Grīziņkalnā ar malkas apkuri dzīvokļos. Arguments- izmešu kvotas, netiešais arguments- RD ir akciju daļas RS.

Visa māja praktiski nevar, bet ja dzīvoklis pēdējā stāvā, tad var. Ar lielu čakaru protams, un ilgu papīru kārtošanu+ lielām izmaksām. Ir precedenti.

uz elektrību var... dažos speciālgadījumos var uz gāzi....

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja: Vispār jau šitais ir no sērijas- 'kuru man labāk drāzt, Zani vai Anniņu ?'...

tev vispār ir jāļauj turpināt sevi drāzt Žanim un nevaig iespringt

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja: Vispār jau šitais ir no sērijas- 'kuru man labāk drāzt, Zani vai Anniņu ?'...

Te daži brīvdienās grib vienu, darbadienās otru.

sleepnis Reģ.: 02.05.2003
0 0 Atbildēt

Galvenais, ir saprast, vai tu esi mājas cilvēks, vai dzīvokļa cilvēks. Pārējais ir detaļas.

Sviestnesis Reģ.: 26.01.2004
0 0 Atbildēt

DekstersFF rakstīja: Kā kurš dzīvoklis. Tie mēdz būt dažādi.

Un šo frāzi arī nodēvēsim par mēneša citātu!

Urā, Biedri!

( visi aplaudē stāvus )

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

es zinu vairākus cilvekus kas nemaz nevēlas māju. jo tā ir liela atbildība. daudz pienakumu, un protams izdevumi ir lieli. bet kas reiz pamēģinājis brīvību, uz ķurmi(dzīvokli) parasti neatgriežas pareizi te viens saka, ir dažādi cilvēki.

DekstersFF Reģ.: 28.01.2012
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

DekstersFF rakstīja: Vispār jau šitais ir no sērijas- 'kuru man labāk drāzt, Zani vai Anniņu ?'...

Te daži brīvdienās grib vienu, darbadienās otru.

Tas jau ir normāli.

Bet prasīt citiem, kuru brīvdienās un vai vispār to vai šito...gaumes jautājums.

Taču !!! ja dēļ parunāšanās, tad jau viss daudz maz ok

sarashkins Reģ.: 01.08.2009
0 0 Atbildēt

Bams rakstīja:

taaneko rakstīja:

Rīgā IK nevar dabūt cauri, ja ir centrālapkure no RS- var dabūt cauri, ja tā ir māja kaut kur Grīziņkalnā ar malkas apkuri dzīvokļos. Arguments- izmešu kvotas, netiešais arguments- RD ir akciju daļas RS.

Visa māja praktiski nevar, bet ja dzīvoklis pēdējā stāvā, tad var. Ar lielu čakaru protams, un ilgu papīru kārtošanu+ lielām izmaksām. Ir precedenti.

Pēdējā stāvā var arī iztikt bez apkures, siltums kā zināms ceļas uz augšu, atliek vien labi nosiltināt ārsienas un griestus. Ir precedenti.

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti