CP cilvēcība

IvetaG Reģ.: 01.02.2014

Laikam gribas sadzirdēt mazliet atbalstu... šodien braucu no lidostas uz māju - ceļā man pakaļ ar ieslēgtām bākugunīm brauc ceļu policijas mašīna un liek apstāties. Pabrīnījos gan, jo nepārkāpu nekādus noteikumus. Pārbauda dokumentus un - jums ir beigusies OCTAs polise, ja pareizi sadzirdēju, tad man nosauca 25.01.2014 ( apturēja mani 01.02.2014) Biju manāmi pārsteigta, jo pirms brauciena uz Vāciju pārbaudīju, kad jāiziet tehniskā apskate un sapratu, ka paspēšu vēl pēc atgriešanās no Vācijas, kaut kā neienāca prātā, ka jāpārbauda arī polises beigu datums, jo praktiski vienmēr sakrita šie datumi. Mēģināju policistiem pateikties par brīdimājumu un tulīt doties pie datora un apdrošināt, teicu, ka esmu tikko no Vācijas un neesmu paspējusi pieslēgties vēl ikdienai. Policists aizgāja uz mašīnu pārbaudīt pārējo informāciju par mani un atgriezās atpakaļ ar soda protokolu - par 90 EUR. Man aš elpa aizrāvās... tiešām negaidīju, ka viņi tā darīs. Mājās tomēr prāts nebija man mierīgs un mēģināju atrast apdrošināšanas polisi, jo policistu minētais datums man kaut kā nelikās pareizs. Manu meklējumu rezultātā konstatēju, ka polise beigusies 31.01.2013, un policisti neklausoties pat uz to, ka es esmu tikai pirms brīža ielidojusi no Vācijas, ar repliku - ka viņi pilda savus pienākumus tomēr aukstasinīgi uzliek sodu!!!

Saprotu, ka likumiski taisnība ir viņu pusē, bet kur cilvēcīgais faktors?? vai tiešam tā rīkojas visi? Bez tam - sods ir divreiz lielāks, nekā apdrošināšana. Nu ļoti patīkama sagaidīšana mājās!

 
1 2
JJJ Reģ.: 22.03.2004
0 0 Atbildēt

Neattaisnoju CP, bet mūsdienās ir visdažādākie veidi, kā saņemt atgādījājumus. Arī par OCTA. Gan paši apdrošinātāji sūta jau kādu nedēļu pirms OCTA beigām, gan pašam ir iespējams ielikt, lai atsūta atgādinājumu utt. No otras puses - varbūt, ka labi, ka CP noķēra, nevis ar neapdrošinātu mašīnu sanāca kāds csng, jo šādās reizēs bieži iedarbojas slavenais mērfija likums...

IvetaG Reģ.: 01.02.2014
0 0 Atbildēt

Tur jau tā lieta, ka lielākais cietējs būtu es pats nevis kāds cits... par atgādinājumiem - arī taisnība, bet... agrāk savai mašinai visas apdrošināšana veicu caur brokeri un viņa bija tik laipna, ka tiešam vienmēr laicīgi atgādināja. Šī mašina ir vīra mašīna un apdrošināja viņš pats, kā drošināja un vai nāca viņam kādi atgādinājumi - es nezinu, vismaz man neko neminēja, lai gan runājām par datumu, kad jāiet tehniskā apkope.... tā ka nebija tā, ka nelikāmies ne zinis vispār par mašīnu.

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

Varbūt IvetaG vienkārši ieslēdz loģiku, un padomā vai vispār "cilvēciska CP" attieksme bija iespējama . CP brauca aiz Tevis pieslēdzās CP datu bāzei, kura izdeva paziņojumu, ka auto nav derīga OCTA. Tālāk viņi Tevi apturēja un sodīja. Ja būtu "sapratuši un piedevuši" (c), pieļauju CP nāktos skaidroties, kāpēc pārbaudīja konkrēto t/l un kāpēc nav protokola.

IvetaG Reģ.: 01.02.2014
1 0 Atbildēt

Vei ne?? Un mēs nonākam atkal pie tā, ka ceļu policija ir nevis kontrolējoša vai ceļu satiksmi regulējoša iestāde, bet soda naudu iekasētāja...

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

IvetaG rakstīja: Vei ne?? Un mēs nonākam atkal pie tā, ka ceļu policija ir nevis kontrolējoša vai ceļu satiksmi regulējoša iestāde, bet soda naudu iekasētāja...

Vai ne? Nē! Sāpīgi, nepatīkami, stulbi jā. Bet vainot CP šai konkrētā gadījumā ir vienkārši muļķīgi.

Tusis Reģ.: 23.10.2002
0 0 Atbildēt

Nu nevajag visās savās nelaimēs un galvenais savā neizdarībā vainot CP. Nenočekoji, vainīga. Nu jau tas ir kļuvis par tādu kā tradīciju, kad praktiski jebkura CSN pārkāpuma gadījumā mēs apelējam pie CP sirdsapziņas un gaidam cilvēcīgumu. Cilvēcīgi būtu no sākuma pašiem visu izdarīt likumā paredzētajā kārtībā- ātruma režīma ievērošana, stāvēšana, TA, OCTA, utt.

P.S. Neesmu CP.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Jopcik, tad lai vīrs arī maksā sodu, ja ir tāds ēzelis. Kā jau pareizi te minēja, mūsdienās ir vesela kaudze iespēju, kā saņemt atgādinājumu - CSDD, apdrošinātājs, brokeris, atgādinājums telefonā, autlukā utt..., pie tam, nav nekur jāiet, lai to nopirktu. Piezvani savam apdrošinātājam, ja tāda nav, ieej salīdzinātājā un paņem, kur patīk. Šādos informācijas apstākļos octas nepirkšana ir uzskatāma par apzinātu pārkāpumu un es būtu tikai "par" soda trīskāršošanu... Tu maz vari iedomāties, cik tādu neapdrošināto smaida policim ģīmī un, atvainojos, muld, ka... ak, aizmirsās!

Bet varbūt arī lidošanu uz 180 pa jūrmaleni var attaisnot ar atbraukšanu no Vācijas, jo tur tač uz bāņa var vilkt, cik auto iet un es, vai, aizmirsu, ka te nedrīkst...

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

IvetaG rakstīja: Bez tam - sods ir divreiz lielāks, nekā apdrošināšana. Nu ļoti patīkama sagaidīšana mājās!

Nu, par sagaidīšanu mājās vari pateikt paldies savam vīram, nevis policiju vainot.

Un, ja sods būtu mazāks... Zini, kāpēc mūsu valstī ir tāds pīīīī, kāds nu ir? Tāpēc, ka ir visādi pilsoņi, kuri var atļauties uzspļaut likumiem, jo samaksāt sodu ir izdevīgāk.

aansis Reģ.: 23.11.2012
1 0 Atbildēt

IvetaG rakstīja: Vei ne?? Un mēs nonākam atkal pie tā, ka ceļu policija ir nevis kontrolējoša vai ceļu satiksmi regulējoša iestāde, bet soda naudu iekasētāja...

Ja tas tev sagādā kaut mazu mierinājumu, tad laikam ir pierādījies, ka dzīvē viss atgriežas. Vai nu CP jāpilda sodu plāns vai cita iemesla dēļ, bet arī man piektdien tika sastādīts protokols par braukšanu bez OCTA. Ja vien CP attieksme būtu cilvēciska, mūsu tikšanās visticamāk būtu beigusies ar mierīgu parunāšanos, bet viss notika savādāk...

Arī tiku piektdien apturēts ar bākugunīm (Krustpils ielā) un informēts, ka iepriekšējā dienā beidzies OCTA polises termiņš. Biji visnotaļ izbrīnīts, jo jau nedēļu iepriekš iegādājos jaunu polisi uz gadu. Attiecīgi paskaidroju CP pārstāvim, ka viņš kļūdās un man ir derīga OCTA. Uz ko saņēmu atbildi, ka viņam tādi meļi ir apnikuši un jautāja visnotaļ divdomīgo jautājumu "Ko tagad darīsim?". Ieteicu iet rakstīt protokolu, ja reiz viņam liekas, ka vajag. Kamēr rakstīja, sazvanīju LTAB un pārliecinājos, ka jaunā polise ir ievadīta sistēmā un derīga. Tā nu arī uzrakstīju paskaidrojumā, ka saskaņās ar LTAB datiem mana polise ir derīga, norādot tās datus un lūdzu sniegt skaidrojumu par pārkāpuma falsifikāciju un mājieniem uz kukuļa saņemšanu. Protokola kopija ir pie manis, neskatoties uz to, ka policists gandrīz ar asarām acīs lūdzās to atdot, skaidrojot, ka ir neuzmanīgi paskatījies sistēmā - gaidu tagad atbildi no priekšnieka...

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Pie cilvēciskā faktora var apelēt izdegušas lampiņas gadījumā, vai kad nejauši sanācis kāds sīks pārkāpums neuzmanības dēļ. Braukšana bez OCTA vai TA ir ļoti nopietns pārkāpums, tā ka...

aansim - arī tavā gadījumā viss kārtībā, gan jau džeks tiešām šķībi paskatījās. Gan jau kādu rājienu dabūs, bet kukuļa prasīšanu diez vai pierādīsi. Starp citu - es OCTA izdruku vienmēr turu mašīnā, katram gadījumam

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

plus divi punkti!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja: Jopcik, tad lai vīrs arī maksā sodu, ja ir tāds ēzelis. Kā jau pareizi te minēja, mūsdienās ir vesela kaudze iespēju, kā saņemt atgādinājumu - CSDD, apdrošinātājs, brokeris, atgādinājums telefonā, autlukā utt..., pie tam, nav nekur jāiet, lai to nopirktu. Piezvani savam apdrošinātājam, ja tāda nav, ieej salīdzinātājā un paņem, kur patīk. Šādos informācijas apstākļos octas nepirkšana ir uzskatāma par apzinātu pārkāpumu un es būtu tikai "par" soda trīskāršošanu... Tu maz vari iedomāties, cik tādu neapdrošināto smaida policim ģīmī un, atvainojos, muld, ka... ak, aizmirsās!

Bet varbūt arī lidošanu uz 180 pa jūrmaleni var attaisnot ar atbraukšanu no Vācijas, jo tur tač uz bāņa var vilkt, cik auto iet un es, vai, aizmirsu, ka te nedrīkst...

mani palaida motopele ar pieķertiem 160. nolasija morali, garu))

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

darklight rakstīja:

aansim - arī tavā gadījumā viss kārtībā, gan jau džeks tiešām šķībi paskatījās.

Tiešām uzskati, ka kārtībā? Manuprāt, kārtībā būtu, ja domstarpību gadījumā par OCTA esamību CP pacenstos noskaidrot patiesību, kas nebūt nebija sarežģīti - man bija gan īsziņa ar polises numuru, gan arī e-pastā atrodama pati polise. Tā vietā tiku nosaukts par meli un policists apvainojās, ka nepiedāvāju kukuli. Pēc tam vēlreiz apvainojās un acīmredzami satraucās par to, ka šos faktus likumā paredzētajā kārtībā izklāstīju paskaidrojumā.

Pietiktu jau ar to, ka tiku "kļūdas" dēļ nepamatoti aizkavēts, bet pašlaik man ir sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par pārkāpumu, kuru neesmu izdarījis, un pašlaik esmu valstij "parādā" 85 eiro, gaidot, vai kādam priekšnieciņam labpatiksies sodu atcelt, vai arī būs savu laiku jātērē tiesā.

Nez kādēļ par to, ka likumi ir jāievēro, iekšlietu ministrijas un tās pakļautības iestāžu darbinieki atceras tikai attiecībā uz citiem. Par kādu "cilvēcību" vispār var būt runa?

Palaidniex Reģ.: 19.11.2002
0 0 Atbildēt

Tas ka Tev pagadījās neuzmanīgs CP inspektors (vai apzināti ļaunprātīgs) tas nenozīmē ka tādi ir visi.

Jebkura profesija, sabiedrības slānis ir tik pat raibs kā dzeņa vēders - un ikkatrā ir noteikts procents godīgu, apzinīgi, neapzinīgu, negodīgu, korumpētu utt cilvēku.

Spriest par visiem pēc viena - ir gauži netālredzīgi.

Ceru, ka konkrētajā gadījumā situācija atrisināsies, sodu atcels un inspektoram pienāksies likumā paredzētā motivācija nākamreiz skatīties uzmanīgāk.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

Palaidniex rakstīja:

Jebkura profesija, sabiedrības slānis ir tik pat raibs kā dzeņa vēders - un ikkatrā ir noteikts procents godīgu, apzinīgi, neapzinīgu, negodīgu, korumpētu utt cilvēku.

Spriest par visiem pēc viena - ir gauži netālredzīgi.

Tajā pat laikā jebkurai profesijai un sabiedrības slānim šajos "raibumos" ir vērojamas noteiktas tendences. Un esi drošs - mans viedoklis par iekšlietu ministrijas struktūrām un darbiniekiem ir veidojies daudz plašākā iespaidā, nekā tikai no komunikācijas ar vienu atsevišķu policistu. Tā ir sistēma, par kuru ne viens vien cilvēks, kas zin "aizkulises", ir lietojis vārdu "mafija". Es tik skaļus vārdus nelietoju, bet tik un tā uzskatu, kā šīs ministrijas apakšstruktūrās valda sistēma, kas nebūt neveicina likumu ievērošanu un atspoguļojas arī ierindas policistu personālsastāvā un attiecīgi attieksmē.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 1 Atbildēt

tādas ivetas ir galvenais iemesls, kāpēc mums uz ceļien nav kārtība.

kā šitādi pajoļi un pajolenes domā - pārkāpt nedrīkst, bet ja mazliet un ja man vajag, tad jau var. un sarunās ar policistiem arī nevis atzīst pārkāpumu un miers, bet sāk kasīties un meklēt savu taisnību (kuras parasti nav).

man arī pirms gadiem 4 bija sods par OCTA nepagarināšanu un nemaz nedomāju pie tā policistus vainot. drīzāk labi ka tā, jo biju jau gandrīz 3 nedēļas nobraucis bez. (viena laba apdrošināšanas kompānija neatsūtīja atgādinājuma paziņojumu )

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: tādas ivetas ir galvenais iemesls, kāpēc mums uz ceļien nav kārtība.

kā šitādi pajoļi un pajolenes domā - pārkāpt nedrīkst, bet ja mazliet un ja man vajag, tad jau var.

Taisnība, ja vien izlasa tā, kā esi uzrakstījis, nevis domājis. Diemžēl "šitādi pajoļi un pajolenes" ir vairumā sastopami tieši likumsargu rindās. Jā, protams, vaina ir abpusēja - likumpārkāpēji, kā jau iepriekš tika rakstīts, ir sastopami visās sabiedrības grupās. Tomēr es, personīgi, uzskatu, ka pārkāpums, ko izdara amatpersona, kuras pienākums ir tieši likumības nodrošināšana, ir vērtējams kā vainu pastiprinošos apstākļos izdarīts.

IkdienasViesis Reģ.: 24.02.2003
0 0 Atbildēt

Pašam ir gadījies piemirst OCTAS beigy termiņu, un nobraukt vēl pāris nedēļas. Laimīgā kārtā - veiksmīgi. Bet,tas bija senāk. Pašlaik jau apdrošinātāji ar īsziņām par polises beigu datumiem brīdina vairākkārt. Domāju, ka visi. CP vienmēr braukšanu bez OCTAs ir vērtējuši kā ļoti smagu. To nevajadzētu aizmirst. Nāksies vien samaksāt šo soda naudu un vienoties ar apdrošinātājiem, lai turpmāk sūta atgādinājumus.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Bet kur problēma pērkot OCTA polisi "ieķeksēt" SMS vai e-pasta atgādinājumu???

Kā pontoties ar telefoniem un PC, tā visi pirmie, bet praktiskais pielietojums gan iebremzē visai pamatīgi. Līdzīgi kā ar avārijām - kad cits nošķiļās, tad visiem uzreiz ir telefoni un kameras. Bet kad paši nošķiļās, tad stāv joslas vidū pa pus dienai un nevar sabildēties...

p.s. atbalstu CP rīcību, jo pašam ir gadījies dēļ vainīgā bez OCTA's lieku reizi paskraidīt pa kantoriem.

Shiirs Reģ.: 13.07.2006
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Bet kur problēma pērkot OCTA polisi "ieķeksēt" SMS vai e-pasta atgādinājumu???

Kā pontoties ar telefoniem un PC, tā visi pirmie, bet praktiskais pielietojums gan iebremzē visai pamatīgi. Līdzīgi kā ar avārijām - kad cits nošķiļās, tad visiem uzreiz ir telefoni un kameras. Bet kad paši nošķiļās, tad stāv joslas vidū pa pus dienai un nevar sabildēties...

p.s. atbalstu CP rīcību, jo pašam ir gadījies dēļ vainīgā bez OCTA's lieku reizi paskraidīt pa kantoriem.

Liekas, ka e.csdd.lv var uzlikt atgadinajumu. No apdrosinataju sms ieteiktu izvairiitiities, mani balva regulari bombiija ar saviem superpiedavajumiem, tagad ir miers jo laikam beidzot tas kakukantoris ir nograbeejis...

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

Piekrītu, ka sods piemērots pamatoti,

Turpmāk nāksies pārskatīt savu attieksmi pret konkrēto apdrošināšanas sabiedrību un vīru arī BTW

Es pēc savas un daudzu paziņu pieredzes varu teikt, ka CP cilvēcība ir tikai pieaugusi. Vēl nesen man izteica mutisku brīdinājumu par steigšanos ar 127 km/h, kaut arī likums tik maigu sodu par šādu pārkāpumu nemaz neparedz. Es pārkāpumu uzreiz atzinu, nestrīdējos un mierīgi mašīnā sēdēju, gaidot, kad atnesīs protokolu - lēmumu. Bet izteica brīdinājumu un pat bez protokola.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja: Piekrītu, ka sods piemērots pamatoti,

Turpmāk nāksies pārskatīt savu attieksmi pret konkrēto apdrošināšanas sabiedrību un vīru arī BTW

Es pēc savas un daudzu paziņu pieredzes varu teikt, ka CP cilvēcība ir tikai pieaugusi. Vēl nesen man izteica mutisku brīdinājumu par steigšanos ar 127 km/h, kaut arī likums tik maigu sodu par šādu pārkāpumu nemaz neparedz. Es pārkāpumu uzreiz atzinu, nestrīdējos un mierīgi mašīnā sēdēju, gaidot, kad atnesīs protokolu - lēmumu. Bet izteica brīdinājumu un pat bez protokola.

Tieši tā, mani arī daudzas reizes ir palaiduši reizēs, kad pēc likuma burta būtu jāsoda. bet, nu, ir jau visādi anši, kurus defoltā apbižo, jo paši ir tādi, kādi nu viņi ir...

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Bingo.

Liels būs izbrīns saņemt laimes vēstuli ar +2 soda punkti, ar iespēju perspektīvē apmeklēt psihologu.

aansis Reģ.: 23.11.2012
0 0 Atbildēt

GB12 rakstīja:

Tieši tā, mani arī daudzas reizes ir palaiduši reizēs, kad pēc likuma burta būtu jāsoda. bet, nu, ir jau visādi anši, kurus defoltā apbižo, jo paši ir tādi, kādi nu viņi ir...

Varētu par šo lūdzu sīkāk? Kāds tieši es esmu, lai mani, neko nepārkāpjot, apturētu sekojot ar bākugunīm un nosauktu par meli?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

feiskontroli neesi izturējis. man pāris reižu ir apturējuši un pat nepaņem dokumentus - palūr un novēl laimīgu ceļu

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti