Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Ierosinu te parunāties par visiem aktuālo tēmu

Pie malas stereotipus un pagātnes auras, autobūve kardināli mainījusies, vairs galīgi nav prātīgi salīdzināt 2016.gada un 1986.gada identiskas markas auto.

Kā Jūs domājat?

 
Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
3 3 Atbildēt

Nevaru saprast, kāpēc pārmaksāt par dārgiem, bezjēdzīgi lieliem ( katru dienu nevajag lielu) auto, piemēram, škodu fabiju? Par tiem jāmaksā ceļa nodoklis, jāiziet tehniskā apskate. Pat speciālas tiesības jādabū, kas maksā lielu naudu.

Un auto ir lieli, grūti noparkoties.

Vislabākais auto ir - mopēdauto!

Ko jūs domājat par aixam?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
14 1 Atbildēt

Lūk, lieliskā Toyota:

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
2 4 Atbildēt

Kas tas par garu krokodilu? Kāpēc katru dienu tādu dzenāt? It kā katru dienu vajag zārku vadāt.

Labāk aixam mopēdauto. Ja kādreiz arī kādu zārku vajag aizvest, var paņemt piekabi.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
7 0 Atbildēt

VWfans

Un vēlāk, ja patīk, tad šim vecās paaudzes uzticamajam motoram var uzlikt gāzes iekārtu.

...

Nesaki nekad nekad , bet es laikam vairs gāzi nelikšu . Ja nu kādreiz patrāpīsies kāds 5.7 HEMI

VWfans Reģ.: 21.02.2004
12 0 Atbildēt

Man pagaidām ar gāzi tikai pozitīva pieredze. Škodai-Fabijai tagad nobraukums 77 tūkst.km, no tiem 30 tūkst.km ar gāzi.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
11 0 Atbildēt

VWfans

Lai labi ripo ar gāzi . Man kādi 80K ar gāzi , sāk klepot .

VWfans Reģ.: 21.02.2004
11 0 Atbildēt

Kā tas ir - sāk klepot?

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
7 0 Atbildēt

noraustās pie pārslēģšanās uz gāzi

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
4 3 Atbildēt

Es iesaku nopirkt mopēdauto, tas būs ekonomiskāks pat bez gāzes. Bet ja uz blakussēdekļa uzlikt gāzes balonu, braukšana vispār būs par velti. Plus vēl nevajag tehnisko apskati, ceļa nodokli.

Janozaurs Reģ.: 19.12.2015
0 3 Atbildēt

Plus vēl parkoties ļoti viegli.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
10 0 Atbildēt

Tikko nopriecājos par Nordes noliktavas izpārdošanas piedāvājumu. Juke, Qashqai un X-Trail par saldām cenām! Atsevišķi Juke eksemplāri nopērkami pat iekļaujoties 15 K EUR summā!

Damn Reģ.: 07.12.2003
9 0 Atbildēt

Interesanti, ka cilvēkam tik daudz prieka un baudas sagādā auto dīleru atlaides.

Vai tāpat sajūsminies par atlaidēm Rimi, Maxima, lielveikalos?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
8 0 Atbildēt

Tāpēc, ka šīs atlaides ir NOTIKUMS. Tās ir lielas un ļauj ietaupīt krietnu naudu - tūkstoti, pusotru vai pat divus! Nopirkt jaunu Ford-Focus universālu par 13 K EUR un pie luksofora nosmīnēt par kārtējo paveco, pajāto Volvo-XC90, kura izmaksas ilgtermiņā ir pat lielākas nekā jaunam Ford-Focusam.

feciic Reģ.: 09.05.2008
11 0 Atbildēt

Fan, ja nu pēkšņi Tavas ģimenes ienākumi dubultotos vai trīskāršotos vai tiešām turpinātu "baudīt" savu Fabiu?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
8 0 Atbildēt

Droši vien pirktu kaut ko lielāku, piemēram, lielisko KIA-Sportage. Bet vienalga neaizrautos ar jaudīgākajiem motoriem un bagātīgajām komplektācijām. Visdrīzāk ņemtu mazāko motoru un vienkāršāko komplektāciju.

Scotinsh77 Reģ.: 14.05.2016
6 0 Atbildēt

Fan, vai Tu, savaa dziivee, esi baudiijis, lielaaku motoru, nekaa 1,3?

P.s. par busiem nerunaaju...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
10 0 Atbildēt

Jā, esmu. Man jaunībā divarpus gadus piederēja Volkswagen-Vento VR6 ar sešcilindru 174 zirgspēku benzīna motoru un automātisko ātrumkārbu. Nobraucu ar to toreiz 42 tūkst.km.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
15 0 Atbildēt

Daudzi dīleri tagad rīko saldas izpārdošanas.

Katru gadu tā ir. Tomēr janvārī var iegādāties jaunu 2017.gada auto, nopērkot šobrīd, reģistrācijas apliecībā būs skaitlis 2016...

iciks Reģ.: 29.05.2013
10 0 Atbildēt

Ir dzirdēts, ka cilvēki gada beigās par lētāku cenu nopērk, bet reģistrē vien nākošajā gadā.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
5 0 Atbildēt

Kā nu kurš. Uzņēmumi dara otrādi - lai PVN atsistu. Daudiz privātie arī ņem gada beigās, jo pērk mašīnas kā dāvanas Ziemīšos vai uz brīvdienām jau grib paspīdēt draugiem ar jaunajiem auto.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
12 0 Atbildēt

Nebiju aizdomājies par šo aspektu...

VWfans Reģ.: 21.02.2004
6 0 Atbildēt

Vai pamanījāt, ka Opel tagad rīko grandiozu noliktavas izpārdošanu? Gan Astra, gan Meriva, gan Mokka nopērkama, iekļaujoties 15 K summā. Un pat viena Insignija dabūjama zem 15 K...

www.opel.lv

GB12 Reģ.: 29.03.2011
8 0 Atbildēt

Pamanījām. Un?

megamixs Reģ.: 03.03.2016
10 0 Atbildēt

Man kautkā uz tām bazes versijām nepavelkas. Sievas polo ir visplikākajā bāzes versijā, braukt var, bet bet ne pārāk tālu. Bet visvairāk nevaru ciest plakanus sēdekļus.

megamixs Reģ.: 03.03.2016
5 0 Atbildēt

VWfans rakstīja: Lūk, lieliskā Toyota:

Kādu brīdi nācās pabūt šinī auto, kamēr paša mašīnai pakaļu laboja, šis bija piešķirts no apdrošināšanas. Drausmīgi nepatika, dizaineris ar cirvi paneli iztēsis!

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
8 0 Atbildēt

Jau izsenis bāzes komplektācijas auto interesē tikai uzņēmumus. Un par tie jau mēdz atļauties vairāk aprīkojuma.

Pirkt par savu €€€ bāzes modeli var tikai VW fans vai ... mazohists, kuram turklāt neaktuāla pēcpārdošanas vērtība un process.

VWfans Reģ.: 21.02.2004
4 0 Atbildēt

Uzskatu, ka tieši bāzes komplektācija ir izdevīgākais variants privātam pircējam, kurš nevar atļauties šķērdēties ar naudu. Ar vienu mazu piebildi - kondicionieris ir obligāti nepieciešams!

No Opel izpārdošanas saraksta uzrunā Insignia bāzīte par 14,9 K.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
7 0 Atbildēt

Uzrunā tikai zemā iegādes summa.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
9 0 Atbildēt

Priecē vismaz tas fakts, ka jau bāzes komplektācijām ražotāji piedāvā vairākus līmeņus, no kuriem aprīkotākie jau kļūst par baudāmākiem auto.

AnK Reģ.: 06.10.2014
5 0 Atbildēt

Kasinsh, nupat redzēju Santa Fe akciju, tur tieši bāzes modelis bija ar palielu (3000 EUR) atlaidi - jāsaka, ka pārsteidzoši labi aprīkots. No vēlamajām ekstrām trūka principā tikai atpakaļskata kamera un vēl daži sīkumi. Bet tā arī ir pirmā reize, kad, ja pirktu mašīnu, reāli varētu apsvērt bāzes modeli.

Nē nu, principā, ja pirktu Škodu, arī varētu ņemt bāzi - kad skatījos mašīnas, gandrīz visu vēlamo aprīkojumu varēja palikt klāt arī bāzei. Tikai tad tā bāzes Škoda sanāk dārgāka, nekā jau no sākuma normāli aprīkota ar ekstrām

iciks Reģ.: 29.05.2013
3 0 Atbildēt

Kā atminos no mobile.de, škodām oktāvijām ~85% bija vidējā klase (ambition); ap 10% augstā klase (elegance/style), bet vien kādi 5% active - vismazāk aprīkotais variants.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Arī jaunākie PEUGEOT Forum auto piedāvājumā Business bija pat izteikti labi aprīkoti, kam varētu par neko klāt neņemt.

Bet tās ir akcijas. Īpaši piedāvājumi.

nomiks Reģ.: 30.10.2002
5 0 Atbildēt

Hondas var mierīgi pirkt arī bāzes versijā, jo LV tās pat vājākajā komplektācijā ir visnotaļ bagātīgi aprīkotas. To nevarētu teikt par Opel vai VW, piemēram.

Tikai slikts uzņēmuma vadītājs pirks bāzes aprīkojumā mašīnu, ar kuru viņa darbiniekam diendienā būs jābrauc nākamos 5 gadus, piemēram. Laimīgs darbinieks ir labs darbinieks un otrādi.

feciic Reģ.: 09.05.2008
3 0 Atbildēt

Neesmu pētījis kā ir aktuālajam Kia Ceed bet pirmās paaudzes feislifts bāzes versijā bija pat ļoti labi aprīkots: kruīzs, kondicionieris, usb pieslēgums, multistūre un apsildāmi krēsli. Lielai daļai eiropas auto apsildāmi krēsli un kruīzs pat vidējā komplektācijas līmenī ir papilpaprīkojums.

viena lieta gan ka pie bāzes klāt varēja dabūt tikai elektriskus logus aizmugurē, lietus sensoru un klimatkontroli

AnK Reģ.: 06.10.2014
8 0 Atbildēt

Ar Verso nobraukti laikam kādi 12000 (?) km, viena no priekšējām slotiņām ik pa brīdim čīkst. Nu, pats mehānisms. Nezinu, kas tur ir, neesmu paskatījies, jo tas nenotiek visu laiku un kad noparkojos, vienmēr par to aizmirstu. Ja nepāries, uz apskati likšu nomainīt garantijas ietvaros, vaina nav gana liela, lai lieki brauktu uz servisu.

Citādi priecājos par praktiskumu. 18. novembrī pirmo reizi mašīna tika izmantota pilnā septiņvietīgā konfigurācijā (3 pieaugušie, 4 bērni, 1 rati) un viss satilpa- par ko biju mazliet pārsteigts. Kopumā māšina perfekti atbilst pašreizējai dzīves situācijai un vajadzībām.

Šonedēļ gan sanācis pārvietoties ar ģimenes otro auto (Mazda2 ar 287000 nobraukumu), un kā jau katru reizi, kad braucu ar Mazdiņu, sāku domāt - vaitiešām vajag to jauno auto? Varbūt iespringt uz naudas krāšanu un nopirkt, piemēram, 6-7 gadus vecu vāģi par 7-8000 EUR un nemaksāt katru mēnesi to naudu līzingā, kā arī dārgās apkopes u.t.t.? Un ja grib mainīt auto, daudz vieglāk pārdot un paņemt citu u.t.t.

Nav problēmas atļauties jaunu auto, bet vai man to vajag?

Bet tā man katru reizi notiek, kad braucu mazdiņā. Kad pārsēžos Verso, tad gan izbaudu klusumu, komfortu un visas ekstras un priecājos. Lietotā vāģī tomēr nebūtu tas pats...

megamixs Reģ.: 03.03.2016
2 0 Atbildēt

Es uzskatu ka jaunu auto ir vērts ņemt tikai tad ja ņem operlīzē. Pabrauc gadus 3 un ņem atkal jaunu. Ja pērk ilgakam laikam tad izvēlētos līdz pusgadu vecu ar līdz 10tk nobraukumu.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
4 0 Atbildēt

1/2 gadu veci labi eksemplāri parasti nemaz tā tirgū nemētājas. Parasti tādi ir diezgan spēcīgi sisti, jo kurš gan pērk jaunu mašīnu 1/2 gadam, lai uzņemtos lielāko vērtības kritumu? Protams, ir izņēmumi.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Ar mani ir tā.

Izbraucu ar kādu jaunu auto, novērtēju, cik viss (vai vairums) tam patīkami. Un nopriecājos, ka pašam par to nav jāmaksā

Braucu ar lietotu (bet ne vecu) auto - sīkumi jau nedaudz kaitina, bet sirds mierīga, varu to atļauties neiespringstot.

Lai arī sirds jau nu ļoti saka, varētu jau arī iespringt jaunam auto. Varbūt arī kādreiz izlemšu (atkal).

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 0 Atbildēt

Starp citu, pēc intensīviem 1500+ komentāriem manas ierosinātās tēmas ietvaros, kā arī dažādu viedokļu uzklausīšanas un paša pieredzes ar vairākiem jauniem auto iauto garajā testa braucienā, testējot pie dīleriem, izmēģinot no paziņām, auto nomājot utt., esmu nonācis pie secinājuma, ja būtu jāpērk JAUNS auto savai ģimenei, mana izvēle patlaban būtu Toyota Prius Premium + minivens max aprīkots un ļoti ilgspēlējošs arī vairāku gadu mierīgai ekspluatācijai. Principā, viss ļoti patika mūsu Mazda 5 kompaktajā minivenā ar 7 sēdvietām, bet krosoveru uzvaras gājiena dēļ nav tādas vairs jaunas iespējamas, nav hibrīda dzinēja pilsētas (pārsvarā) ekspluatācijai, nav TIK uzticama tehnika kā, piemēram, Toyota. Sava sapņa piepildīšanai man vajag parakstīties uz līzingu 37k EUR apmērā (ar dīlera 7% atlaidi)... kas nav viena gada (pat) ģimenes lēmums.

AnK Reģ.: 06.10.2014
3 0 Atbildēt

Ja runa ir par ilglaicīgu ekspluatāciju un doma ir auto paturēt īpašumā 6-7+ gadus, es droši vien skatītos Mobile.de virzienā, jo 2-3g veci Prius+ ar nobraukumiem zem 50 000 ir dabonami par aptuveni 20 000 EUR (fiksi skatoties).

Cits jautājums, vai varēs viegli nokārtot kredītu u.t.t.

DJ40 Reģ.: 23.11.2016
4 0 Atbildēt

Jāpiemet man arī kkas diskusijai, mana izvēle, ja jauns auto, tad tāds, kādu gribās un var atļauties nesēžot uz roltoniem... jo vecais vienā brīdī tomēr sāk palikt daudz neprognozējamāks, piemērs man ar tēva auto 20 gadīgu vectru, pirka apm 6g.v. tagad bedzamos 2 gadus visādi neparedzami kāši lien laukā, vairākas x palikts uz ceļa... izdevumi mēnesī jau palika vienādi ar summu, ko es maksāju par jauna auto līzi... tagad ir nopirkts jauns Duster, tad jau sīkāk varēs vēlāk komentēt.Pats 8g lietoju VW Touran, 2,0 TDI, 7 vietīgu ,180k noripināti, šo 8g laikā skate visas reizes ar 1x, mega ieguldījumi nebija vajadzīgi, tagad vietā paņemts jaunais modelis, arī 7vietīgs, nu jau 30k noripoti, tik cik 1 apkope..

DJ40 Reģ.: 23.11.2016
3 0 Atbildēt

Jāpiemet man arī kkas diskusijai, mana izvēle, ja jauns auto, tad tāds, kādu gribās un var atļauties nesēžot uz roltoniem... jo vecais vienā brīdī tomēr sāk palikt daudz neprognozējamāks, piemērs man ar tēva auto 20 gadīgu vectru, pirka apm 6g.v. tagad bedzamos 2 gadus visādi neparedzami kāši lien laukā, vairākas x palikts uz ceļa... izdevumi mēnesī jau palika vienādi ar summu, ko es maksāju par jauna auto līzi... tagad ir nopirkts jauns Duster, tad jau sīkāk varēs vēlāk komentēt.Pats 8g lietoju VW Touran, 2,0 TDI, 7 vietīgu ,180k noripināti, šo 8g laikā skate visas reizes ar 1x, mega ieguldījumi nebija vajadzīgi, tagad vietā paņemts jaunais modelis, arī 7vietīgs, nu jau 30k noripoti, tik cik 1 apkope..

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 0 Atbildēt

Jauns Duster. Kāpēc tāda izvēle?

Pastāsti, lūdzu sīkāk.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
4 0 Atbildēt

Atbilde slēpjas tavas tēmas pirmajā ierakstā:

"Pie malas stereotipus un pagātnes auras, autobūve kardināli mainījusies, vairs galīgi nav prātīgi salīdzināt 2016.gada un 1986.gada identiskas markas auto."

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
5 0 Atbildēt

+ no manis. Pilnīgi piekrītu, ir vairāki auto ražotāji, kas attīstās un ražo tehniski ļoti uzticamus auto, bet ir savukārt arī pretējs viedoklis (pagātnes "kvalitātes simbols" mūsdienās var būt īsta bēdu ieleja). Kā arī ir arī tādi, kas stagnē pāris desmitu gadu atpalicībā

DJ40 Reģ.: 23.11.2016
5 0 Atbildēt

Jo fāterīts dzīvo laukos, tāpat uz mežu jābrauc utt. visur ir izbraukts ar raudi, passerati un vectru, tik dažas reizes gadā sēž uz vēdera tad nu augstāka klīrensa laikam 21cm) dēļ tika izvēlēts Dusters, pat tikai 4x2 versijā (es gan būtu ņēmis 4x4, bet nu fāterīša izvēle priekš sevis ir tāda) agrāk man bija T4 buss, un ar to tikai pusmetrīgā sniegā varēja uzsēsties uz vēdera, ar labām riepām un blīvi starp stūri gāja kā tanks. Un Dusters jau pieejamāks cenas ziņā starp jaunajiem auto.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
0 0 Atbildēt

kashinsh79

Ka hibrīdu ekspertam jautājums

Kapēc tāda cenu starpība hibrīdiem

*Auris TS un prius ap 10 K izmēri abiem daudzmaz vienādi

*prius un prius + par unversāli 5K

* prius dārgāks par rav4

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
6 0 Atbildēt

Godīgi - īsti nesaskatu pievienoto vērtību Prius (markas flagmanis hibrīdiem) pret citiem modeļiem no Toyota.

Iesākumā, kad Prius bija tāds pirmais un vienīgais modelis, iespējams, par to prasīja vairāk $$$ tehnoloģiju dēļ (ražotāja politika). Tagad hibrīdi ir arī citu ražotāju piedāvājumā, pati tehnoloģija vairs nav nekas unikāls autobūvē. HVZ, kāpēc jaunais (no 2015.gada laikam) un bezgala kroplais (dizainiski - ārprāts) Prius maksā tik dārgi.

Un kāpēc Prius + minivens ir tik stipri dārgāks par Verso minivenu identiskā (gandrīz) aprīkojumā, ja salīdzinām abu modeļu max komplektācijas un max aprīkojumu. OK, varbūt Prius + minivenā ir vairāk opciju iespējamas, bet citādi...

AnK Reģ.: 06.10.2014
5 0 Atbildēt

Man arī grūti saprast, kāpēc Prius un īpaši Prius+ ir tik dārgi. Ekvivalenti nopakots RAV4 hibrīds, turklāt ar lielāku litrāžu un modernāku tehnoloģiju, maksās mazāk.

Vienīgais, ko varu iedomāties, ir ka Prius+ daudzās valstīs ir populāri kā takši (jo acīmredzot var dabūt visādas atlaides dēļ mazajiem izmešiem) un arī daudzās valstīs ir kaut kādas nodokļu atlaides u.t.t., kas atsver augsto iegādes cenu - attiecīgi nav jēgas samazināt cenu. Un nav arī jēgas konkrētos tirgos, kur nav šīs atlaides, laist lejā, jo vācu taksists jau nav stulbs - ja Baltijā Prius+ maksātu 30k, bet Vācijā 38k, ātri vien tiktu Baltijā iepirktas mašīnas.

Bet RAV4 neviens taksists neņems, mērķauditorija cita, tāpēc cena cita - turklāt, ja Rav4 būtu pārāk dārgs, tad jau sāktu konkurēt ar Lexus NX200 (vai otrādi).

iciks Reģ.: 29.05.2013
2 0 Atbildēt

Varbūt tāpēc, ka Prius visiem asociējas ar hibrīdu, jo bija tāds pirmais un dzirdējuši ir daudzi, savukārt Rav-4? Nu jā, ir tāds auto, bet, ak, vai tas ir hibrīds? Ak...

Ja esi "zaļi domājošs" indivīds ar klapēm uz acīm, tad jau prāta būs par maz, lai maz noskaidrotu, vai prīmuss vienīgais hibrīds, jebšu citi arī ir. Tā teikt, modelis dzīvo uz veciem lauriem, manuprāt.

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
2 0 Atbildēt

un prius pret prius + . Parasti unversiālis ir kādu tūkstoti dārgāks ,te 5

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti