BMW

BMW 530d Gran Turismo dzīvē

GB12 Reģ.: 29.03.2011

Tātad, slavēšanai, kritikai, saturīgiem komentāriem un spamam (kā tad nu bez tā) tiek nodots mans jaunais braucamais - BMW 530d Gran Turismo. Ražots un pirmo reizi pārdots tālajā, bet varbūt ne tik tālajā 2010.gadā, tātad, F07 modelis.

Kāpēc šāda izvēle? Sākumā domāju par jaunu auto. Bet tajā budžetā/mēneša maksājumā, kurā man būtu, tā teikt, komfortabli, izskatot visādus variantus, tā arī neko dvēselei piemērotu atrast neizdevās. Krosoveru īsti negribas un pēc tāda arī nav vajadzības. Korejieši neuzrunā, ja nu vienīgi kāds KIA Pro Ceed, bet, nu, tādā komplektācijā, kā man gribētos, tas maksā ap 30 kilo, tad nu, kaut kā roka neceļas nolocīt 30 tūkstošus par korejiešu kompaktklases auto. SEAT Leon FR tomēr jau ir morāli novecojis, Škoda Octavia RS arī, pie tam, feisliftētajam modelim purns šķiet neglīts (pre-deisliftam bija glītāks), VW atkrīt augstās cenas un drastiskā cenas krituma dēļ. No francūžiem uzrunā tikai Renault Talisman, bet tādā komplektācijā, kā man gribētos, pārāk dārgs tomēr. Vizuāli patīk Peugeot 508, bet, nu, pārāk tomēr daudz sliktu atsauksmju par Peugeot. It kā patīk Opel Insignia, bet arī - dramatisks cenas kritums, kā arī tagadējā piederība PSA grupai kaut kā neraisa uzticību. Tad nu ideju par jaunu auto tomēr noliku plauktā un sāku skatīties uz ko 7-10 gadīgu no premium gala... Gribētos jau kādu C klases mersi, bet sakarīgs jaunais modelis maksā apm. no 25000, bet man tomēr gribējās apm. 16-17 tūkstošos iekļauties. 2009. līdz 2014.gada modeļu kantainās formas galīgi neuzrunā. Skatījos Audi, bet arī... A5 un A6 it kā sakarīgi auto, bet tomēr neuzrunā. Bez tam, parunājos ar vairākiem šo modeļu lietotājiem, diez ko labi viņi tomēr neatsaucas. Bet A7 pārāk dārgs - netrāpa budžetā. Patīk feisliftētais XF, bet sakarīga servisa trūkuma dēļ vismaz tuvāko gadu laikā Jaguāru vairs neizskatu kā variantu.

Tad sanāca parunāties ar vairākiem BMW īpašniekiem (F07, F10, F11 modeļu) un visi ļoti labi atsaucās, ka šis esot viens no BMW veiksmīgākajiem modeļiem, kuram esot novērstas iepriekšējā E60 modeļa elektronikas problēmas. Tad nu sāku interesēties par šo modeli. Uzreiz sapratu, ka universāli negribas. Ja sedanu, tad tikai baltu, bet nekā jēdzīga piedāvājumā nebija. Tad vienu dienu netīšām pie savas mājas ieraudzīju stāvam Gran Turismo, un tad sapratu, ka gribu tādu - auto atšķiras no ļooooti daudz esošajiem sedaniem un universāliem, bet ir ar ļoti plašu salonu un kaut arī mazu bagāžnieku, tomēr, tā kā man patīk ceļot ar auto un dažreiz vienkārši kaut kur pie dabas gulēt, tad šis ir pašā laikā. Plus, tomēr esmu dizaina upuris un man patīk savādāki auto (ne velti fanoju par saabiem, jaguāriem, aflām u.tml.)

Tad sākās konkrētā modeļa meklējumi. Piesaistīja ss-ā viens baltā krāsā, ko tirgoja privātpersona. Bet, kamēr es tur e-pastiski visādus jautājumus uzdevu par auto, vēsturi, bijušiem darbiem utt., tikmēr tas tika pārdots. Tā nu turpināju skanēt ss-u. Kolēģis ieteica paskatīties kādā no tiem Tukuma plačiem, kas specializējas uz BMW importu (EZ Auto, Next Auto)... viņi it kā tirgojot labus un tīrus auto... dārgākus, kā vidēji ss-ā, bet, nu, sakarīgus, ar nekruķītiem odometriem. Pazvanījos pāris zināmiem tukumniekiem, kopumā labi atsaucās, ka pie tiem varot ņemt. Un tieši vienā no plačiem uzmanību piesaistīja tāds smuks, tumši pelēks ar balto salonu, melniem griestiem, panorāmas jumtu, un mazu noskrējienu (150 tūkstoši), trīslitru dīzeli ar 245 zirgspēkiem un astoņpakāpju automātu. Nācis no Vācijas, lietots Frankfurtē, ņemts no vietējā BMW centra. Aizbraucu, paskatījos, izbraucu un sapratu, ka tas ir tas, kas vajadzīgs un ko gribu. Nav pilnā komplektācija, bet pietrūkst vienīgi durvju piesūcekņu (durvis tomēr pasmagas) un stūres apsildes (Jaguāram bija). Protams, nesūdzētos par masāžas beņķiem, bet, nu, tā jau izvirtība būtu. Un nevar saprast, vai spoguļi pielokas tikai manuāli, vai arī var uzstādīt automātisko pielocīšanos (vismaz settingos neatradu). Paņēmu līdzi arī mehāniķi, kas man visus auto taisa, viņš arī piekrita, ka šo var ņemt. Tad nu sāku kārtot papīrus, sareģistrēju, izgāju skati (pa nullēm), saliku drošības sistēmas, nomarķēju, apdrošināju, un tagad tikai braukšanas vaina.

Pirmie apm. 500 kilometri nobraukti, kaut kādi iespaidi radušies. Auto ļoti ērts, dinamisks, labi izskatās, kā viens iauto vecbiedrs saka - baudāms. Patēriņš kombinētajā ciklā apm. 9 litri uz 100 km, salons ļoti plašs. Šis īstenībā tikai pēc nosaukuma skaitās 5.sērijas modelis, bet esot būvēts uz 7.sērijas bāzes. Tiesa, ar 20 collu diskiem gaitā paciets. Salons, kā jau BMW, kvalitāti nostrādāts, gaumīgs, ērts. Vēl jāpiešaujas pie i-drive sistēmas. Pie mīnusiem varētu pieskaitīt lietu, par kuru BMW, šo modeli izstrādājot, visticamāk, nedadomājās - ka pēc 10 gadiem arvien retāk kurš brauks ar auto bez viedtelefona lietošanas (waze, spotify utt.). Tad nu, ja negribu telefona turētāju līmēt pie stikla (nepatīk ne vizuāli, arī skatam traucē), vienīgais variants ir stiprinājums pie ventilatora, bet tas, savukārt, traucē skatam uz lielo displeju. Vai traucē atvērt to nelielo sīklietu nodalīju virs audioiekārtas. Otra lieta - kaut kā tomēr pie šī modeļa funkcijām ir vairāk jāpiešaujas, kā citiem auto. Vēl joprojām neesmu pieķēries, lai atrastu, kā ieslēgt kruīza kontroli. Citiem auto kaut kā atradu uzreiz. Un trešais - ar bluetooth savienojot telefonu, var tikai sarunāties, mūzika no telefona netiek atskaņota. To var pieslēgt ar AUX, bet pazūd skaņas kvalitāte. USB skan normāli, radio arī, bet tieši ar AUX basi kļūst švakāki, skaņa klusāka (jāgriež diezgan), un, tad ja izdomā pārslēgt uz radio un aizmirsti pagriezt klusāk... varbūt kāds audiospečuks var ieteikt risinājumu.

Var redzēt, ka auto lietots pārsvarā pa pilsētu. Kaut arī salons galīgi nav izsēdēts, dažas pogas (sēdekļu apsildes, stikla pūtēja u.c.) ir padilušas. Tad nu domāju - no vienas puses, varbūt labāk būtu bijis, ja būtu lielāks nobraukums, bet pa bāni, bet, no otras puses, ne jau uz 130-150 tad pa to bāni būtu braukts ar šādu auto. Pie tam, ar mazāku nobraukumu pēc tam to mašīnu tomēr būs vieglāk pārdot.

Vēl viena no BMW estētiķu puses nepārdomāta lieta. Gaišais salons ar melnajiem griestiem un tumšo koku izskatās vienkārši super. Bet drošības jostas nu gan varēja tomēr melnas. Gaišās tomēr nobružājas un izskatās reāli netīras. Runāju ar ķīmisko, teica, ka mēģinās iztīrīt.

Lai nu kā, auto kopumā ļoti patīk, un, ja nečakarēs smadzenes un kaut kas dikti dzīvē nemainīsies, domāju ar šo nobraukt vismaz gadus trīs.

Un laikam jāreģistrējas bmw-powerī

 
ezis71 Reģ.: 25.02.2009
2 18 Atbildēt

Klau GB12,tu varētu tā kārtīgi ietopīt ar savu bmw lai visai Latvijai pierādītu kad BMW nav ķerra,ar 250 km/h pietiktu.Es saprotu kad tev kādu laiku nebūs tiesības,toties vēsturē ieiesi,ne fotoradars bet ceļu pocija lai tevi paņem pie škvarņika.Savādāk šitie Latvijas mīzēji vairāk par 180 nav spējīgi pabraukt,Varbūt sāksi šo kustību?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
9 1 Atbildēt

Nu tā, 2 mēneši ir pagājuši un, paldies Visaugstākajam, joprojām nav īsti ko rakstīt - auto kalpo labi. Viena lieta, kas nestrādā - bagāžnieka poga, kas ver vaļā apakšējo daļu (bagāžnieku var atvērt 2 veidos - tikai apakšu kā sedanam vai ar visu stiklu, kā hečbekam). Ja grib vērt apakšējo daļu, tad jāņem atslēga.

Mazliet blondi sanāca - vienu brīdi sāku ievērot, ka stikla jumtam štorka pati no sevis taisās ciet. Ne uzreiz, bet tā - pa mazam gabaliņam, ka nedēļas laikā pilnībā aizveras. Versijas bija visādas - kaut kas pat teica, lai nokalibrē. Beigās izrādījās, ka vienkārši, kad slēdzu durvis ciet ar sensoru uz durvīm, mazliet paturot, lai pielokas spoguļi, tad, kamēr tiek turēts, arī tā štorka veras ciet

Patēriņš - nu, pilsētā pie 12-13 būs. Šoseja - kaut kur ap 7-7.5. Starp citu, uztaisīju ar to nelielu tripiņu līdz Prāgai. Mazliet sanāca atvilkt pa Polijas bāņiem... vakar vienu brīdi mēģināju skrieties ar vienu i8, kas pie Bjalostokas kā stāvošam pagāja garām... līdz 220 vilku, tad palika neomulīgi - atmetos. Bet, nu jā - tas auto uz bāņiem jūtas kā zivs ūdenī.

Conqueror Reģ.: 15.10.2002
4 0 Atbildēt

cerams, jūrmaleni saremontēs pietiekoši labi, lai var atkal braukt ātrāk

VWfans Reģ.: 21.02.2004
3 1 Atbildēt

21.jūnijā redzēju Tavu auto Rīgā.

650 Reģ.: 25.01.2017
2 2 Atbildēt

Cerams ka neaizmirsi arī tūliņ nekavējoties ieiet ecsdd,iemet te mums kādus sensitīvi ziņkārīgos datus

GB12 Reģ.: 29.03.2011
1 0 Atbildēt

Es izbraucu sestdien... tagad vālēju atpakaļ.

ezis71 Reģ.: 25.02.2009
1 0 Atbildēt

megamixs Reģ.: 03.03.2016
1 0 Atbildēt

Nemaz nezināju, ka Dags krieviski arī mauc ????

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Nu tā, četri mēneši pagājuši, nobraukti 7.5 tūkstoši km un joprojām nav ko rakstīt - viss čikiniekā.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 2 Atbildēt

Tad jau garlaicīgu mašīnu būsi iegādājies?

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tā izskatās

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 1 Atbildēt

Jāgaida ziema

core Reģ.: 03.01.2017
1 0 Atbildēt

Un kas būs ziemā?

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 2 Atbildēt

Parādīsies kontents.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Volxaprāt, sāks jukt pa vīlēm ārā, viss kritīs nost, nevarēs piedarbināt utt. utjp. Tipisks latvietis - lielākais prieks, ja citam latvietim neveicas. Un lielākā bēda, ja veicas...

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 1 Atbildēt

Vienkārši gaidam jaunu kontentu. Ta ka mašīnai nekas netiek darīts, ta ziema var ienest savas korekcijas. Vāciešiem parasti ručkas, slēdzenes tajā laika ieklemmē un protams arī palaišanu mīnusos testēsim.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
4 2 Atbildēt

Pilnīgas muļķības Vāciešiem nekā tāda nav (frančiem gan ir). Visi dīzeļi darbojas ziemā bez stresa. Ja grūti pielaist - jāmaina kvēlsceces utt.

650 Reģ.: 25.01.2017
1 0 Atbildēt

nemiiz,šogad ziema nebūs

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Joprojām uzskatu, lielisks auto, kad viss tehniski tip top, tomēr ārkārtīgi traucējoši un būtiski - dārgi, kad vēlies visu paveikt uz

druknais1 Reģ.: 04.06.2006
0 1 Atbildēt

Reti nesimpātisks auto, tizlāks tik x6. Bet nu vienam māte, otram meita... . Nu bet, lai labi ripo!

GB12 Reģ.: 29.03.2011
0 0 Atbildēt

Tad, kad F07 iznāca - 2009.gadā, manas domas bija visai līdzīgas... nu, ne tik kategoriski, bet arī es nebiju sajūsmā. Tad kādā brīdī man tas auto sāka iepatikties, pats nezinu, kāpēc, īpaši aizmugure šķiet izdevusies, sevišķi tumsā. Piekrītu, ka ar priekšējo lukturu dizainu gan bavārieši varēja mazliet vairāk pacensties, plus, to purnu ne tik stāvu uzzīmēt.

Lasītākie raksti

Jaunie raksti