Kārtot: Augošā secībā
1 2
Ronalds_ 10.08.2009 8:55

Slinkais rakstīja: pachuksteshu noslepumu, chysleru sigas ir joks. tikai durvis un viss. neko neblokjee, saliek vadus un brauc. vinu var piesaistiit pie normalas sigas tik kaa durvju virinamo, jo feini realizejas fiicha, kad no pirmaa pieskariena attaisaas tik vaditaja durvis

Nu manējam liekas ka tik vienkārši vis nebūs - atslēgā ir imobilaizera čips - nevar ar citu atslēgu iedarbināt. Cita lieta - cik grūti to imabilaizeri ir apiet....

Ronalds_ 08.08.2009 10:48

Slinkais!

Tā kā virzuļa gredzens lēni bet grozās savā vietā domājams ka nebūs problēmu tāpēc ka cilindrs nedaudz ovāls.

Skaidrs ka ideālā variantā vajadzēja slīpēt cilindrus uz remonta izmēru, pirkt remonta izmēra virzuļus un gredzenus. Var jau būt ka vajadzēja tā darīt - jaunu remonta izmēra virzuļi ar sūtīšanu 286.9 USD iekš rockauto.com.... (kapeikas salīdzinot ar pārējām izmaksām...)

Bet nu jau par vēlu... Un tādu variantu man amerikas auto pat nepiedāvāja....

Škrobe ir par to ka neatrada ka radiatora ventilators nobiris, kaut arī tā ir tipiska šo kreisleru vaina un ļoti viegli diagnosticējās - pakustinot ar roku ventilatoru ir nenormāla brīvkustība - izdiluši gultņi.... Un nomainīt viņu kamēr motors ārā - vieglāk kā 2 pirkstus apčurāt. (un kas par čakaru kad motors iekšā....)

Vēl nepateica ka radiatora augšējā truba turās kopā uz puņķiem. Viņa visticamākais maksā kapeikas. Bet nu - tas sīkums - viņai viegli piekļūt un nomainīt nav pilnīgi nekādu problēmu.

(vispār man par servisiem slikts priekšstats radies - iespēju robežās visu laboju pats. Neesmu atradis tādu pavisam labu servisu....)

Tagad vajag uzlabot oriģinālo signalizāciju kurai ir devēji tikai uz durvju atvēršanu.

Nesaprotu kādu devēju salona aizsardzībai labāk lietot - mikroviļņu vai ultraskaņas? Izmeklējos pa internetu bet tā arī nesapratu kurš labāks, kādi plusi, mīnusi....

Un vai ir jēga likt sagāzuma (tilt) devēju?

(Bet nu komforta līmenis ko sniedz amerikāņu auto - tik retais Eiropas vai austrumu auto uz ko līdzīgu ir spējīgs un maksā viņi krietni dārgāk....)

Ronalds_ 07.08.2009 21:29

Yetti

Hmm. Isti nesaprotu. Ja sūtījuma cena lielāk par 150 Eur tad jāmaksā muita. Un kurjerpasti ar muitas maksāšanu nenodarbojas...

Tāpēc pašam jābrauc uz muitu kārtot formalitātes. LV pasts nāk pretī un nokārto muitas lietas tavā vietā - tas kā bonuss.

Gachs!

Par motoru ieķeršanu rezervē - par to es interesējos. Bet vai lietotais motors nāktu ar jaunām blīvēm? Ar jaunām siksnām?

Laboju priekš braukšanas un tagad man nav jāuztraucas par motora problēmām! Es biju sarēķinājis ka lietots motors + jaunas siksnas + nomaiņa ~ 1000ls. Izdomāju ka labāk piemaksāt 400 ls un iegūt kapitāli izremontētu motoru nevis cūku maisā!

Ronalds_ 07.08.2009 20:26

Lūk - beidzot varu pastāstīs kā beidzās epopeja ar auto remontu.

Labā ziņa - auto rūc - braukt vienkārši kaifs!

Labā ziņa - detaļu pasūtīšana no ASV ierullē un ne tikai USA automobiļiem - kolēģis pasūtīja KIA Rio salona filtru - Latvijā - 32 ls, USA - 8 USD..... Es pasūtīju detaļas no www.rockauto.com - iesaku(!!!), sūta caur fedex, kurjers atved līdz mājām. Mīnusi - ja sūtījuma cena (bez sūtīšanas izmaksām) pārsniedz 150 eur - līdz ar to ir jāmaksā muita tad pašam jābrauc uz lidostu muitot - čakars uz 2 dienām. Tāpēc sūtījums jāsadala lai vērtība nepārsniedz 150 eur. Man ir 5% atlaides kods - ja nu kāds grib ko pirkt. (20597731719761 - derīgs līdz 04.10.2009)

Vēl pirku www.woodys-auto-supply.com/... - sūdīgs katalogs, neko nevar atrast, detaļas meklēju rockauto.com katalogā, tālāk pēc numuriem šajā saitē. Nočakarēja ~2 nedēļas ar paciņas izsūtīšanu, cenas nedaudz lielākas kā rockauto.com, bet sūta caur USPS - parasto pastu, lētāk sūtīšana (ne vienmēr) un ja jāmuito, to izdara pasts, muita jāsamaksā pasta nodaļā saņemot paciņu - nekāda čakara!

Kad atnāca visas detaļas Amerikas auto salika motoru. Nu lūk negatīvā ziņa - man tas izmaksāja ~1400 ls... Bet nu jācer ka ar motoru nebūs problēmu - shāles jaunas, gredzeni jauni, visas blīves un saļniki jauni. Bez tam nevis ķīnas pakaļdarinājumi, bet praktiski viss made in USA or Canada.

Ar to jautrība nebeidzās -izrādās gļuko viena lambda zonde - Amerikas auto rekomendē meklēt iekš TC motors (oficiālais dīleris) - tur cena ~100 ls, atlas motors piedāvā univesālo zondi (jālodē gali, nav garantijas ka ies) pa 40 Ls, rockauto.com neoriģinālo, bet ražotu priekš chrysler pa ~40 usd. Vai ir jautājumi ko es izvēlējos?

Vēlāk izrādījās ka nestrādā viens no radiatora ventilatoriem (forši ka ~30 grādu karstumā korķī uzvārās motors un kondicioniera vietā jāslēdz apsilde uz pilnu jaudu....) (jauns motoriņš rockauto.com - 80 usd + 1/2 diena nomaiņai nolādot to inženieri kurš izprojektējis šo \"ļoti viegli\" labojamo auto)

Lai nu kā bet tagad auto ripo un liekas ka pa dārgo, bet būšu dabūjis auto ar ko tiešām ir bauda pārvietoties!

Ronalds_ 28.05.2009 14:38

Seene rakstīja:

mana auto motors arī bez problēmām nolieto 500-700gramus uz vienu tālāku izbraucienu (4-5kkm) pa bāņiem tajā pat laikā LV režimā eļļu nepatērējot praktiski nemaz.

Nu bet parēķini - ja uz 5000 km tiek patērēts 700 grami, tad cik būs patēriņš uz 10 000 km ? Pietiek ar 1 klases matemātiku - 1.4 l uz 10 000 km, kas ir normas robežās!

Ronalds_ 28.05.2009 13:30

Es nezinu nevienu jaunu vai normālā stāvoklī esošu auto, kuram būtu jāpapildina eļļa starp eļļas maiņas reizēm.

Eļļas patēriņš bija norma tikai padomju tehnikai.

Un neticu ka vācieši, kas ātri brauc pa bāni vadā līdzi eļļas kanniņu....

Ja kādam ir informācija par pretējo - lūdzu linkus, ieskanētus manuāļus studijā!!!! (Pretējā gadījumā - tukša muldēšana...)

Ronalds_ 18.05.2009 8:42

msh rakstīja: Topika autors neatbildēja uz jautājumu - kas tur maksā tos astoņus sotus?

Rezerves daļas par kosmiskajām "Amerikas auto" cenām. Un lietots klanis, kloķenes slīpēšana uz remonta izmēru, galvu slīpēšana, vārstu darba virsmu atjaunošana. Plānojas mainīt visas blīves, saļnikus, siksnas, spriegotājus un virzuļu gredzenus. Protams ka jāmaina šāles.

Kas attiecas uz lietotu dzinēju - viņu nav nemaz tik viegli atrast. Un man nav ne mazākās iespējas viņu pārbaudīt pirms pirkšanas. Bez tam cerēt ka šim motoram nebūs jāmaina siksnas un saļniki ir diezgan naivi.

Tā kā detaļas pasūtīšu internetā pats, cerams ka apmēram 300 ls uz šo pozīciju izdosies ieekonomēt! (Piemēram par ūdens sūkni man paprasīja 70ls, iekš www.rockauto.com - 31 USD + 30 usd sūtīšana - ja sūta vienu pašu. Tā kā Amerikas auto nesūta detaļas pa vienai ar kurjerpastu un viņiem visticamākais ir atlaides ASV, pat ņemot vērā ka viņi maksā muitu 5% un pvn 21% var apmēram izrēķināt kāds uzcenojums viņiem ir....)

Sarēķināju ka lietots motors+saļniki+siksnas labākajā gadījumā būs tikai pa 100 - 200 ls lētāk kā kapitālais remonts.

Pirmā detaļu paciņa jau ir izsūtīta no USA!

Ronalds_ 15.05.2009 15:50

Mana versija par notikušo ir tāda:

No eļļas nemainīšanas dzinējs bija aizķepis ar visādu drazu.

Ielejot jaunu, šķidrāku eļļu tā draza tika "izkustināta", sāka ceļot pa eļļošanas sistēmu un kāds gabals veiksmīgi aizdambēja šāles eļļošanas kanālu ar visām izrietošajām sekām - ja nekļūdos tie kanāli nemaz tik resni nav!

Šo problēmu iespējams ka varēja novērst pirms eļļas maiņas skalojot dzinēju, bet esmu lasījis ka šī operācija nav ieteicama - var vēl sliktāk sanākt - tāpēc to nedarīju.

Pārdevējs nebija gatavojis auto pārdošanai un neko no manis speciāli neslēpa. Cilvēks galīgi netehnisks - domāju ka pat nezināja cik bieži un kāpēc auto eļļa un filtri ir jāmaina. Tā sanāca un neko tur vairs nevar izdarīt.

Pēc neveiksmīgiem dzinēja donora meklējumiem latvijā tika pieņemts lēmums sūtīt detaļas internetā un taisīt kapitālo remontu šim pašam dzinējam. (Negribu maksāt un tērēt laiku nezināmas izcelsmes un tehniskā stāvokļa lūžņa pirkšanai lietuvā)

Visiem kuri dalījās zināšanās un pieredzē - paldies! Vēlāk pastāstīšu kas no tā visa iznāks!

Ronalds_ 15.05.2009 12:43

Centis_Nuudele rakstīja: Jautājums Ronaldam - vai gadījumā pēc nopirkšanas nemainīji eļļu?

Mainīju gan. To taču rekomendē darīt. Ielēju kā ražotājs rekomendē pussintētiku 5w30.

Ronalds_ 14.05.2009 13:06

Par motora meklēšanu Lietuvā - kā to izdarīt?

Vai kādam nav kādi kontakti ar ko sākt meklēšanu?

Atradu tādu www.rockauto.com/... . Izskatās +/- oki. Tagad nav jāmaksā muita, ja sūtījuma vērtība ir zem 150 EUR. (Zvanīju uz muitu, noskaidroju) Tā kā sadalot detaļas pāris sūtījumos var diezgan veiksmīgi nemaksāt nodokļus.

Ronalds_ 14.05.2009 12:02

Shiirs - telefonus, linkus studijā kur pa 1000ls ir ejošs 300m ar izietu (nevis nopirktu) skati un pārlasītu hadeni! Kad meklēju nekā īpaši lētāka par 2000ls neatradu - protams ka braucošā stāvoklī.

Protams ka esmu iegrābies ar konkrēto eksemplāru - par to neviens nestrīdas....

Par to rijīgo amerkāņu lūzni - tā ir katra personīgā izvēlē vai pārvieto savu pakaļu ar komfortu vai sēdēt saliekušam 5 līkumos uz ķeblīša iekš ekonomiska eiropas mazauto. Esmu pietiekami garš un miesās ražens - cik esmu braucis ar citiem auto - neviens eiropieties nav pat uz pusi tik ērts kā šis amerikānis!

Motors viņam ir 3.5L - it kā nevajadzēja būt problēmām.

Ronalds_ 14.05.2009 11:43

Shiirs!

Parādi man kur var nopirkt to auto LV pa 2000 EUR - ejošu un normālā stāvoklī protams ka. (Ja tiešam tā ir- nelabošu bet paņemšu to!)

Ozz - parādi man to fedju pie kura var dabūt pa 100 ejošu motru! Cik interesējos reāli tas motors maksā 400- 500 ls...

Ronalds_ 24.04.2009 13:21

www.rsc.lv

Pa normālām cenām piedāvā būvgružu konteinerus.

Ja vajag ir arī frontālie iekrāvēji- bet tie gan nebūs lēti (transports) nelielai būvgružu kaudzei nez vai atmaksājas ņemt.

Ronalds_ 12.03.2009 14:33

3stāvu majai ārējās virsmas laukums pret mājas kvadratūru ir mazāks nekā lielai 1stāvu! Lidz ar to mazāki apkures izdevumi.

Divstāvu mājai mazāki pamati un jumts - arī ekonomija!

Ronalds_ 27.01.2009 8:54

Elbruss rakstīja: ASV šajā ziņā ir labi. Tur bankas nes atbildību par kredīta neatmaksāšanu t.i. ja tev dzīvē iestājas problēmas un tu vairs nevari samaksāt krītu par māju, tad bankas sāk "foreclosure process", tevi izliek uz ielas, māju pārdod izsolē - bet tu esi BRĪVS no saistībām. Vienīgais ko esi zaudējis (ja neskaita neveiksmīgu pirkumu - māju) ir kredītreitings un iespēja nākamos 5 gadus pirkt citu nekustamo īpašumu. Tas manuprāt ir normāls un adekvāts sods par savu muļķību vai neveiksmi(slimību, traumu, utml.). Savukārt bankas zaudējumi sadalās uz visiem viņas aktīviem un darbojas līdzīgi kā apdrošināšana (dodot jaunus kredītus bankas ierēķina iespējamos zaudējumu % savā nākotnes peļņā).

Pie mums banka ne tikai atņem īpašumu, bet tu vēl paliec bankai parādā līdz vecumdienām. Diezgan skarbi manuprāt.

Nu nemaz tāda "maļina" tajā ASV nav! Jāņem vērā ka banka vienmēr dara visu iespējamo un neiespējamo lai nezaudētu ne kapeiku no savas naudas. Arī ASV! Nekusatamo īpašumu tirgū cenas mainās - gan palielinās, gan pazeminās. Lai nodrošinātos pret zaudējumiem tur bankas kreditē mazāku procentu no īpašuma vērtības, kas liedz daudziem nopirkt mājokli. Ja īpašumu vērtība dramatiski krītas, bankas var un arī pieprasa papildus nodrošinājumu kredītam! Un izliek cilvēkus uz ielas arī gadījumos, ja tiek maksāts regulāri bez kavējumiem, bet nav ko papildus ieķīlāt.

Jā, ASV sistēma nodrošina to ka bezsmadzeņu cilvēks nevar iebraukt tik lielās auzās kā pie mums, tomēr mūsu sistēma nodrošina vairāk iespējas tieši domājošiem un atbildīgiem kredītņēmējiem!

Ronalds_ 15.12.2008 16:23

shmurger rakstīja:

Ronalds_ rakstīja: Diemžēl pagjšgad likumi ir pamainījuši un tagad ir paredzēti sodi arī par dzīšanu paša lietošanai....

nu bet, kursh liidiis tavaa shkuuunitie, dzen tikai pamazaam

Es jau arī ceru ka neviens nelīdīs manā šķūnītī

Savā laikā izmeklējos interneta plašumos par šo tēmu, un krievijas saiti diemžēl neko labāku par parastu destilātoru nemācēja piedāvāt.

Bet labam rezultātam diemžēl ir nepieciešams aparāts kurš spēj sadalīt tvaiku frakcijās.

Tādu kā izmanto naftas un spirta rūpniecībā

( en.wikipedia.org/... )

mājas apstākļos uzmeistarot ir ļoti sarežģīti.

Tāpēc izmanto ar stikla šķembām pildītu trubu.

Ronalds_ 15.12.2008 16:12

Ozz!

Divu katliņu variantā rezultāts par dzeramu arī tīri noscīti saucams ir.....

Bet 28mm resna, 1,5m gara vara truba (kāda ir nopērkama gandrīz jebkurā celtniecības bodē) pildīta ar sistiem stikliem tiešām dara brīnumus!

Baudāms rezultāts sanāk gandrīz no jebkā - vienalga, cukurs, kartupeļi vai aizpērnā zapte. (Strādā pēc reflakcijas kolonnas principa, par kuru mācīja ķīmijas stundās) Bet ja tur ielej ābolu vīnu....

Visu var izlasīt manā linkā.... (google + "home distiller")

Ronalds_ 15.12.2008 16:04

Diemžēl pagjšgad likumi ir pamainījuši un tagad ir paredzēti sodi arī par dzīšanu paša lietošanai....

Ronalds_ 15.12.2008 15:58

Ar Ozz aprakstīto metodi var brāgu "pārdzīt", tomēr rezultātu nez vai katrs bomzis pat uz pohām dzertu...

Kas attiecas uz dalīšanos ar pieredzi - lieta takš nelegāla.... Moška uz e-mailu kāds privāti atsauksies....

Bet veiksmīgam iznākumam pilnīgi pietiek ar manis doto linku

No kreivu saitiem - no tiem var ņemt receptes, bet parastie aparāti (bez reflakcija kolonnnas principa) spēj dot tikai diezgan smirdīgu un ne pārāk baudāmu rezultātu.

p.s Runājot ka ļoti labs rezultāts sanāk iepildot aparātā ne pārāk labu ābolu vīnu.

Ronalds_ 15.12.2008 15:50

kušs !!

Lielais brālis klausās ........

Bet.... (tagad rakstu ar pavisam pavisma maziņiem maziņiem burtiņiem )

www.google.lv -> un meklējam pēc "home distiller"

Jau pats pirmais links sniegs visu nepieciešamo informāciju, ar shēmām, receptēm, foto - teorija un prakse. (Es neko - google vainīga)

(No vara ūdensvada/apkures trubiņām pavismam viegli var uzkonstruēt labu kandžas aparātu no kura nāk arā labs padzēriens - ja vien rokas no pakaļas neaug)

Ronalds_ 03.12.2008 14:19

Godīgi sakot - es vairs nebrīnos par mūsu "gudrajām galvām" un viņu dzemdētajiem domu graudiem....

Ronalds_ 03.12.2008 14:15

Par tiem ksenoniem vispār ir kaut kas nesaprotams un neloģiskis.

Parasti gaismu mēra pēc viņas stiprumu - lūmenos un staru kūļa formas. Tad lūk - ksenona lampiņām to lūmenu ir krietni vairāk kā parastajām, halogēnajām. Man kā pretīmbraucošajam ir pilnīgi vienalga ar kādas tehonoloģijas palīdzību gaisma iegūta.

Spožākas halgēnās spuldzītes ir aizliegtas.

Tai pašā laikā lietojot gāzizlādes tehnoloģiju drīkst legāli žilbināt pretīmbraucošos...

Ronalds_ 20.10.2008 9:10

Bet Rolis čiekurkalnā ar dīzeļiem neņemas?

Vismaz ar benzīnniekiem viņš tiek galā labi. Lēti nav, bet domājams ka krietni lētāk kā BalticMotors...

Ronalds_ 16.10.2008 16:57

Esmu 2 lietas ievērojis -

1. Darbā arvien vairāk cilvēki ēd pusdienās līzpaņemtās lietas, nevis iet uz kafeinīcām.

2. Piekdienas vakarā vecrīga ir pustukša.

Ronalds_ 02.10.2008 14:17

Nu bet šovasar referendumā par saimas atlaišanu tauta uskatāmi parādīja savu politisko gribu un varēšanu....

Diemžēl pietiekami lielai tautas daļai pietiek ka kāds "ietekmīgs" cilvēks izmet populistisku ideju, lai dziedātu līdzi nedomājot ar savu galvu....

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti