Kārtot: Augošā secībā
1 2
gunbox 19.03.2020 13:08

Ko dod kritums, ja pēc tam pacels vēl augstāk un atpelnīs plānoto peļņu? Latvijā tirgotāji nekad nav skatījušies uz pasaules tirgus cenu. Ja cena krīt, tad tirgotājs tikai berzē rokas.

gunbox 06.03.2020 10:17

iAuto rakstīja: Makšķerēt Lielupē!

Šīs parastās laivas ir tāds postkomunisma nospiedums kā aizbēgt no mājas, kad sieva neļauj dzert uz sauszemes. Ļoti maz kopīga ar labu atpūtu un makšķerēšanu. Makšķerēšanai uz ūdens ir jāpērk pontonveidīgās laivas vai laivas ar krēslu.

Piem. prastākie un lētākie:

www.cabelas.com/product/boating/canoes-kayaks-small-boats/small-craft-inflatable/pc/104794380/c/104710680/sc/104581980/pelican-boat-bass-raider-e/3540651.uts?slotId=0

www.cabelas.com/catalog/browse/pontoons/_/N-1100576/Ns-CATEGORY_SEQ_104508180

Protams var jau arī laivā apmutēt to sānus saturošo šķērsli, kuru daži dēvē par solu un ierīkot ērtu sēžamo.

gunbox 03.03.2020 18:02

Piesardzība var būt tikai tad, ja tu neizej no mājas. Kāds sakars problēmvalstīm, ja vīrusu nav iespējams identificēt laicīgi? Es pieļauju, ka katrā lidostā jau ir pa vienam neidenficētam izplatītājam. Šodien pārvietošanās principiem sekojot, tas ir tikai normāli.

gunbox 03.03.2020 12:55

Nav ne prātā celt paniku, bet padomājam loģiski. Hubei provincē ir 57milj. iedzīvotāju. Mirušo šobrīd ir 2700. Tas ir 0.0047%? Tāda sīkuma dēļ uz tik lielu masu neviena valsts neveidotu karantīnas. Saprotam, ka tas ir komunisms un patiesos datus mēs visdrīzāk nekad neuzzināsim. Tā kā vērojam, kas notiek pārējā pasaulē un no tā tad arī izdarām secinājumus. Pagaidām ir skaidrs, ka vīruss ir ļoti lipīgs un nav 100%tīgas diagnostikas. Šobrīd kaut ko salīdzināt ar gripu ir idiotisma pazīme, jo gripas vīruss un pārējie koronieši ir visur. Salīdzināt varēs tikai pēc tam, kad jaunu saslimšanu gadījumi praktiski izsīks.

Tāda pati idiotisma pazīmē ir šobrīd kaut kur doties ārpus valsts vai atpakaļ uz valsti. Atceramies arī to, ka valsts pēc savas struktūras ir viena liela idiota komplektācija un sāks domāt tikai tad, kad būs jau par vēlu.

gunbox 24.02.2020 10:57

Problēma cietušajos ir jāmeklē saknēs:

1. Nekompetenti instruktori autoskolās bez jebkāda pedagoģiskā priekšstata. Nav sastādīts braukšanas kurss, kurš jāiziet cauri, neatkarīgi vai ir pieredze vai nav.

2. Ļoti viegls braukšanas eksāmens un arī teorija.

3. Ļoti mazi CSN pārkāpumu sodi. Jāpalielina vismaz x10.

4. Policijai jāsāk sodīt par jebkuru pārkāpumu. (Pie radariem it sevišķi visus, kuri brauc lēnāk par 5km/h par atļauto braukšanas ātrumu. Visus pagriezien nerādītājus, visus bez izņēmuma braucējus pa kreiso joslu, kad labā brīva, brauc aplī tikai pa pirmo, ja netaisās izbraukt un kreisā brīva un tml.)

5. Jānomaina stacionāros radarus pret pārvietojamajiem un jāpalielina to skaits vismaz x4.

6. Jāņem nost tiesības un jāliek atkārtoti iziet autoskolas pilnu kursu, ja netiek apstādināts auto pēc CP lūguma, kā arī: ja ir promiles, ja tiek sasniegti 10 soda punkti, ja avārijas izraisītājs ir rīkojies neadekvāti, dēļ kā ir notikusi avārija un tml.

Šobrīd lielāka daļa šoferu brauc pokuj režīmā un nevienam tie daži eiro sodi nekrata. Tikai tad, kad visi raustīsies pārkāpt noteikumus un būs motivācija tos ievērot, var domāt par ātruma ierobežojuma palielināšanu. Šoferim, piesēžoties pie stūres, ir jājūt atbildības sajūta par savu rīcību un jāieraksta asinīs, ka CSN ir likums, nevis interpretācija par to kā variēt ar pārkāpšanu.

gunbox 20.02.2020 16:54

Lai cik sarežģīts ir uztaisīts krustojums, tas ir paredzēts izbraukšanai pēc pareizām trajektorijām un ievērojot CSN. Ja to sīkumu, kā smadzenes pielieto, tad neviens krustojums nav nedz bīstams nedz sarežģīts.

Ok, vari bļaustīties cik gribi. Es nesapratīšu un pat necentīšos, kura vietā tur ir problēma, jo man viņas tur nav, bet pakļauties idiotu masai un aizstāvēt neizglītotus pašnāvniekus nav manos plānos.

Pirmatnējs noziegums priekš Latvijas sa*istās mentalitātes ir izlaist caur autoskolu 10 braukšanās uz eksāmenu, otrajā nodarbībā nulles braucēju dzīt iekšā satiksmē. Policijai nesodīt par katru neparādītu pagriezienu. Līdz ceļam un uz ceļa nav stingra likuma, tāpēc ir bardaks un ļoti liela masa šoferu ir neizglītoti un vēl pašpārliecināti kretīni, kuriem arī labais krustojums sagādā problēmas.

gunbox 20.02.2020 16:35

to anoagask

Priekš tam ir autoskola. Ja nejēdz piemēroties sliktai redzamībai, lielai plūsmai, laika apstākļiem, tad nafig no ceļa. Nav tev tur ko meklēt. Bet kā redzams, jums, cienītais, tas nav iemācīts un uztverat, ka ceļa virsma ir kaut kas unikāls, kur visu vajag vienkāršot priekš idiotiem. Ja mācās, tad jebkura lieta kļūst vienkārša. Ja vien jums norijas, par ko es runāju.

gunbox 20.02.2020 9:30

650 rakstīja: Problēma (liela!) IR, kad tur satiekas vienlaikus divi kreisā pagr veicēji.Jo viņiem NAV kur palikt tieši tajā brīdī, kad viņi savstarpēji satiekas un sāk minstināties ceļa vidusdaļā.Ja saminstinās izgriezējs uz jelgavas pusi- viņa auto praktiski paliek rīgas virziena kreisajā rindā zem sitiena!No jelgavas lidojošais nespēj novērtēt- viņam liekas, ka izgriezējs tūliņ būs jau ceļa vidū, bet viņš no kaut/kā nobīstas un pēkšņi palēninās vai apstājas tieši kriesajā joslā.Neparvelti tur ir zīme 70 (kam visi uzspļauj). Jo "drošais" fragments pašā ceļa vidū ir par mazu priekš pilnvērtīgas saprašanās un izmainīšanās.Turklāt,šajā brīdī viens otram uzdzen gan stresu, gan būtiski apgrūtina redzmību un tūliņ pat vajadzīgās attālumu/ātrumu noovērtēšanas spējas.

Tas, kurš izgriežas uz Jelgavas pusi, kā dalbaēbs stāv tajā ceļa vidū (skat to gugla foto- neparvelti tur tieši tāds viens jau stāv un minstinās, neskatoties ka ceļš tobrīd ir praktiski TUKŠS, gaišs, redzamība 6km!...), jo viņš NESAPROT- kurš no kreisajā rindā esošajiem griezīsies, kurš pēkšņi līdīs garām tam pirmajam nogriezties kārotājam un vienkārši uzsipīs virsū tam nelaimīgajam jelgavas virziena izgriezējam.Jo tur NAV ieskrējiena joslas- katrs izgriezējs laipni piedāvā savu dsu pačamdīt jebkuram garāmbraucējam. Tāpat NAV nogriešanās joslas- no kuras visi tajā esošie nepārprotami nogrieztos un neradītu apdraudējumu izgriezējam.Te šobrīd izgriezējs vienkārši nespēj saprast- kurš griezīsies un kurš (dusmīgs!) no aizsega izleks un aizsips taisni pa to kreizo joslu.

Tieši šo tavu nosaukto "mīkstināšanos", kad divi idioti satiekas, izaudzina pareizs instruktors un izstāsta visas nianses, kā nepieļaut mīkstināšanās iespēju. Vienīgi redz, tur jau nav kur mīkstināties. Tur nesatiekas purns purnā divi kreisie kā citos bez vidus zonas krustojumos. Jelgavas kreisie drīkst iebraukt vidū un gaidīt, kad beidz lidot uz Jelgavu taisnie vai tie, kas griežas pa kreisi no Rīgas. Kur ir problēma? Tur tikai totāli auni var saskrieties vai izbraukt joslās, kad tur brauc auto.

gunbox 18.02.2020 12:50

Nedaudz kļūdies. Džamšuti pārsvarā strādā lielajos, dārgajos projektos, kur, lai izkonkurētu citus un vēl 50% iešņauktu nāsīs, nākas samazināt izmaksas. Pamatotā darba devēja bļaušana ir tikai par to, ka neviens vietējais par minimālo algu nevar atļauties strādāt. Lai valstī paceļ minimālo algo uz 1k € uz rokas, tad paskatīsimies, cik liela būtu bļaušana par darbinieku trūkumu.

gunbox 18.02.2020 12:41

Skat, par plaušu vēzi nemaz nav tik daudz jāsamaksā. Tikai 10 gadi un 12775€

gunbox 18.02.2020 12:37

Nu kā redzi, cilvēks pēc dabas ir slinks kretīns. Muguras problēmu cēlonis 90% gadījumos ir dziļo muskuļu atrafēšanās līdz ar vecumu. Ne visi sporta veidi uztura šos un kur nu vēl kaut kāda izkustēšanās. Tāpēc norakstīt savas kaites uz kaut kādu pīpēšanu būtu stulbi.

gunbox 18.02.2020 12:23

Tur nevienam nekas nav traucējis, kā arī netraucēs arī turpmāk. Vienkārši ir dabiskās atlases kandidāti, kuri uzķerās tieši šajā krustojumā. Šīm personām, ja nebūs šis krustojums, būs cits. Man vispār nav skaidrs, kur rodas idiotisms ar kreiso nogriešanos. Bīstams var būt tas tikai tiem, kuri nejēdz braukt. Te pat varētu vilkt līknes - izraisīji avāriju uz kreisā pagrieziena? - tiesības nost un atpakaļ uz autoskolu ar 1 gada braukšanas kursu.

gunbox 17.02.2020 16:13

Lauku teritorijā ir daudz reiz vairāk strādāt gribētāju un varētāju, kā pilsētā, kuri nevar atļauties pilsētā izīrēt dzīvokli, bet ir gatavi katru dienu mērot 30km uz blakus miestu uz darbu.

Par atvilkumiem nosacīti. Ja līgumā ir iekļauts punkts par smēķēšanu un sodu, tad viss ir korekti. Vai arī darba nolikumā, kur viņš pats ir parakstījies. Tā pat no zila gaisa izdomāt atvilkt nekad tas nav bijis iepsējams.

gunbox 17.02.2020 15:50

Muļķības. Šobrīd likumdošana paredz smēķētājiem iet lasīt pudeles no grāvmalas vai pakļauties veselajam saprātam. Ja negrib drastiskas metodes, tad teritorijā ir jāierīko smēķēšanas vieta un tā ir normāla prakse. Ja smēķētājam pofig, tad uz redzēšanos. Esmu pat dzirdējis gadījumu, kad priekšnieks vienkārši pirmo, kurš sēž pīpētavā atlaida bez razbora. Jāpieiet lietam ir moderni. Pie mums tikai valsts sektorā ir saglabājies komunisms, kur par miljonu zādzību pakrata pirkstu. Pārējā LV daļa ir biznesa vide. Negribi pakļauties darba devējam, piebiedrojies mistkastniekiem. Vakances tur vienmēr ir brīvas.

Un tici man, smēķēšanai ar tavu muguru nav pilnīgi nekāda sakara. Drīzāk tiešais sakars ar tavu mīkstmiesību pakļauties savulaik atkarībai, nevis sportam.

gunbox 17.02.2020 15:38

Šis nedarbosies. Šobrīd tur ir vieta apmainīties. Ja pa vidu iebliezīs bremzēšanas joslu, tad azsitīs ciet kreisos no Medemciema. Šobrīd tur ir vieta 2-3 auto no katras puses lai iebrauktu. Reāli tiešām 5-6 auto var stāvēt vidū un gaidīt izbraukšanu, kas arī šobrīd notiek un nevienam nav nekādu problēmu. Problēma sākas, ka iebrauc kāds pieredzējis vecis centrā, kurš pirmo reizi pie stūres piesēdies un tādi tur gadās diezgan bieži. Kā viņi ir tiesības ieguvuši, man nav skaidrs.

gunbox 17.02.2020 15:24

Par video sorry, neredzu. Tur reklāmas rāda.

Par krustojumu - braucu tur jau gadiem sastrēguma laikos. Es neredzu vispār tur nekādu problēmu ar kreiso pagriezienu. Vienkārši ir cilvēki, kuri ir vai nu pirkuši tiesības vai tās ir jubilejā uzdāvinātas. Normālam šoferim ar vismaz 1 gada stāžu šādiem krustojumiem nav jābūt problēma.

Risinājums tur ir tikai viens. Tunelis ar dzelceļa pusē miniatūru apli ar pareiziem ievadiem tajā un problēma atrisināta. (Pareizu ievadu problēma gan netiks ieplānota, jo projektēšanas daļa valstī sastāv no idiotiem. Bet tā, ka absolūtiem idiotiem. Idiotus prastais vēl mācās no kļūdām, a šie bliete ar to grābekli ik reiz no jauna pa to ķirbi, kur pat salmu un kaku maisījuma nav iekšā.)

Atliek gan pieminēt, ka vēl bīstamāks un kretīniskāks krustojums ir tālāk uz Rīgas pusi. Kāpēc par to neviens nerunā? Tur pat 3x vairāk avāriju notiek.

gunbox 17.02.2020 14:25

Ierīkot smēķēšanas zonu un ārpus tās vai par 10 m tuvāk ieejas durvīm vai vārtiem sods. Sodu atvelk no algas.

Bet traktoros nedaudz savādāk - pie katra traktora ir jābūt piesaistītam kādam šoferim, kurš arī nes par to atbildību. Ja pieķer kaut vai smaku, tad atbildīgajam jāsedz salona ķīmiskā tīrīšana. Kā zināms, kādi 70€ būs sāpīgs pasākums. Un vaipus arī nav jāatļauj.

10% pie algas ir diezgan tuvu patiesībai. Tāds ikdienas smēķētājs kurš 1x stundā smēķē, novelk dūmā tur pat 1h darba laika. Ja ņemam vērā, ka ir smēķēšanas zona, nevis zārka nagla mutē pie metāla frēzes. Tātad mēnesī viņš 160h vietā ir nostrādājis 140h. Tas būtu 12,5%.

Realitātē ar šādu domu mēs nonākam pie fakta, ka smēķētājs saņemtu pie vidējās algas valstī pie 100€ mazāk. + vēl 100€ aiziet cigaretēs. Nepavisam slikts veids kā motivēt atteikties no sūdu vilkšanas plaušās.

Un tad ir otrs gals kokam. Smēķēšana visbiežāk saistīta ar to vēsturiski, ka tie kuri nepīpē, tie strādā. Ja tas ir iemesls, tad 1x stundā piespiedu 5 min pauze svaigā gaisā arī ir domāšana par darbinieku. Un svaigs gaiss ražo ražīgumu. ;)

Es teiktu, ka ar pabirām, kuri nevar iziet ārpus telpas, jācīnās radikālāk - ar atlaišanu. Bet, ja spiediens uz mazām algām, tad neko darīt.

gunbox 09.01.2020 17:18

Bradypus rakstīja: "Basnja" bez "iespējams". No divkomponentu epoksīda sveķiem tagad un arī PSRS laikā taisīja laivas, bagiju virsbūves u.c. - ar tiem apsmērējot brezenta vai stiklašķiedras sieta karkasu. Pemēģini izdomāt, kā tie paši sveķi, kas cietējot nesaplēš pat audumu, spēj savērpt Volgas virsbūvi ;)

Sveķi, nezinu vai vienmēr un vai tas atkarīgs no komponenšu propocijas, neesmu specs.... bet sacietējot var savilkt. Pilnīgi iespējams ka, ja sastāva ir par daudz cietinātāja pretstatā cietējošam tilpumam. Pieļauju, ka spriegumi sieta karkasam veidojas citādi un tas ir plānā slānī vairākos slāņos, bet uz cietas detaļas pārāk biezs līmes slānis ir spējīgs deformēt. Man kompozītmateriālu nesen vēl aizvilka, jo bija neliela karkasa aizliešana kopā ar salīmēšanu un beigās nesapasēja vairs skrūvju vietas.

gunbox 09.01.2020 17:10

gonzalless rakstīja: Te ir 2 varianti:

1. Pa nopietno, tas ir auto piekares demontāža, apakšas mazgāšana(metināšana, ja nepieciešams). , pēc tam apstrāde(ir daudz variantu).

2. Pa lēto,tas ir nomazgā auto apakšu un nopūt ar uzsildītu ,,atrabotku vai WD-40, būs rezultāts tāds pat kā ar Krown

WD40 ir eļļas šķīdinātājs kopā ar silikonu. Kāda tur var būt aizsardzība ilgtermiņam? Atradbotka ir pilnīgs pretstats WD40.

gunbox 10.12.2019 11:21

LV likumdošanai ir viena liela sāpe - nevar uzlikt lielāku kriminālatbildību tam, kas būs mazāks kriminālais, kā kukulis amatpersonu aprindās. Lūk arī visi sodi tiek piemēroti atbilstošajam - "ai ai ai, tā slikti darīt" līmenim.

gunbox 20.11.2019 18:02

Braucējs pats lien kreisajā joslā, kad labā ir brīva. Apsteigt pa labo nedrīkst, bet braukt garām labajā joslā kreisajā braucošajiem neviens nav liedzis. Un viss ir pareizi - Jūrmalas šosejai labo joslu nevajag aizņemt. Idiotiem lai paliek vidējā.

gunbox 20.11.2019 13:12

Izvirzu uz balsojumu nobanot Emmu un Annu.

gunbox 15.11.2019 13:43

Es ar visām četrām būtu tikai PAR šo pārklājumu, ja kaut viens no viņiem neveidotu pretēju efektu smidzināšanas laikā. Un it īpaši tiem stikliem, kur to slotiņu nav. Lēni kustoties vispār neko nevar vairs redzēt.

Nav nekādu šabu, ka jau virs 60km/h šie līdzekļi sāk darboties. Problēma ir tieši tur, ka zem šī ātruma rodas defekts.

gunbox 14.11.2019 12:38

Turtle rain repelent manuprāt ir tieši tas pats. Ja pareizi uzklāj, tad darbojas perfekti. It sevišķi, ja pretī braucējs no peļķes uzgāž virsū uz stikla. Nu un lietū pie ātruma virs 70km/h ir labs. Pat slotiņu ieslēgt nevajag, viss ūdens pazūd momenta, bet ir problēma tieši ar smidzināšanu. Smalka lietus laikā katra pilīte izsitas par 100 tādam smalkām lāsītēm un rodas vēl lielāka problēma, kā bez repelenta. Un pie tam slotiņas sāk slikti slīdēt pa stiklu.

Lai arī kādas nano vielas tirgoņi nosauc, silikons ir un paliks silikons.

gunbox 07.11.2019 17:58

WALA rakstīja: Man škiet kā leišu nogriešanās vietās esošās bremzēšanas joslas uz lielajiem ceļiem ir jēdzīgāks asfalta un stabiņu izlietojums, ja reiz vispār tādus stabiņus liek.

Man gan tā nešķiet. Leišiem to vajadzēja veidot kā maģistrāli, nevis ceļu ar apsurdi daudz 90/70 maiņām. Vai vismaz katras 3 nobrauktuves salaist uz 1. Vispār Baltija jau sen varēja samesties vienotam autobānim caur visām 3 valstīm un vēl no Polijas davilkt ceļu līdz Varšavas bānim.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti