nomiks rakstīja: Mājā ir Buderus siltumsūknis kopš 2011.gada. Kontūra ierakta 900 m garumā. Funkciju pilda labi, TEN pa 12 gadiem ir pieslēdzies tikai dažas reizes un kopā ne vairāk kā 2 h. Tā kā visas pasakas par to, ka pie -20 katls vairs nestrādā, es laižu gar ausīm. Mana pieredze liecina par pretējo.
Pirmajos gados bija diezgan kašķīgs katls (sistēma), ik pa laikam saucu meistaru, bija jāmaina pa kādam sūknim (ļoti dārgi). Vienreiz nācās mainīt arī ūdens tvertni (300 l) (vēl dārgāk). 2 x gadā nepieciešams papildināt ārējo kontūru ar dzesēšanas šķidrumu. Kaut kur tajos 900 m tas tomēr pazūd.
Kad būvēju māju, gaisa siltumsūkņi nebija piemēroti (lasīt - efektīvi) mājām virs 150 m2. Ja būtu jāizvēlas šodien, - nedomājot izvēlētos gaisa siltumsūkni apvienojumā ar saules paneļiem.
Ko tu domā ar to “izvēlētos gaisa siltumsūkni”?
Tev jau ir ģeotermālais nevis gaiss-ūdens!
Principā viss atkarīgs no tā cik liela māja, ilgtermiņā uz lielu māju 450+ m2 ģeotermālais būs izdevīgāk.
Bet principā jāskatās kopējā apkures sistēma, jo vari uzlikt kaut krutāko un dārgāko gaiss-ūdens siltumsūkni, be ja pārējā apkures sistēma nebūs pienācīgi projektēta un attiecīgi izbūvēta, tā pat būs auzas, tas pats protams ar pašu māju/ēku.
Visādi citādi ss ir ļoti labi!
Te jau visi kaut ko sāk putrot, gaisinieks ūdeņnieks utt.
Tātad:
1. Ģeotermālais
2. Gaiss ūdens
3. Gaiss gaiss
4.hibrīdsistēma
Lūdzu pirms rakstam izsakamies tieši, citādāk ko tur vispār var salīdzināt?
Turklāt sevišķi šobrīd kad katrs otrais montē un piedāvā kaut ko, hujzin ko, ka tik iepirst un iesmērēt kādam- tas viss ir pilnīgā putrā aizgājis!
Cik nav dzirdēts no cilvēkiem kurien ir kosmosa patēriņi, kad viņiem pavaicā, lai parāda izpildrasējumus kurus parakstijis sertificēts būvuzraugs un buvdarbu vadītājs, tad ir klusums, vai arī situācija neatbilst plānam, nu protams caurās mājas (katra otrā tāda ir) sevišķi lielā daļā attīstītāju tirgotajos “ciemos”.
Nemaz nerunāsim par daudz dažādiem ražotājiem kuri savus “kondicionierus” sauc par siltumsūkņiem utt. Pat uzticamiem ražotājiem, kā Mitsubishi Electric ir “ecodan” un “zubadan” sērija, lieki piebilst, ka otrā ir par 30-40% dārgāka pie tādas pašas jaudas siltumsūkņa un kā jumš šķiet kādēļ?
Principā bezjēdzigs topiks, viens teiks labi otrs teiks slikti, bet kāda jums tā sistēma tur ir izbūvēta?