Olaines pagastā satiksmes negadījumā gājis bojā cilvēks 22

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 10.decembris 2019 10:00

Olaines pagastā pirmdien traģiskā ceļu satiksmes negadījumā miris gājējs, aģentūru LETA informēja Valsts policijā.

Ap plkst.7.30 uz autoceļa Baloži-Plakanciems-Iecava automašīnas "VW Sharan" autovadītājs uzbrauca gājējam, pēc kā cietušajam atkārtoti uzbrauca cita automašīna - "VW Passat".

Gājējs no gūtajām traumām notikuma vietā gāja bojā.

Policija turpina skaidrot notikušā apstākļus.

Aizvadītajā diennaktī valstī kopumā reģistrēti 97 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cietuši desmit cilvēki un viens gājis bojā.

Kopumā ceļu satiksmes jomā sastādīti 458 administratīvo pārkāpumu protokoli, tajā skaitā 170 par ātruma pārsniegšanu, divi par agresīvu braukšanu, deviņi par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā un viens - narkotisko vielu iespaidā.

 
Visi komentāri
 
uupis 10.decembris 2019 10:30
3 1 Atbildēt

Un pēc šitā teksta šoferi demagoģē ka drauds satiksmes drošībai ir gājēji un elektroskūteri. Facepalm.

170 – par ātrumu, divi agresīvie, deviņi dzērāji un tas ir KATRU dienu, 365 dienas gadā.

Vernons 10.decembris 2019 10:35
1 3 Atbildēt

Tas ir akmentiņs Tava paša dārziņā!

uupis 10.decembris 2019 11:14
4 2 Atbildēt

Kopš kura laika?

Kad esmu atbalstījis CSN pārkāpējus?

Cik atceros, tad Vernons bija gatavs man galvā uzmaukt 145. CSN punktu, jo Vernons uzskatīja, ka drīkst ignorēt šo satiksmes noteikumu punktu un drīkst pārkāpt ātrumu ar +10 neskatoties uz tonnāžu, jo lūk autobusa vadītājs vai fūrists nezina savas kastes svaru un kravas īpatības, tās jāzina gājējam, it sevišķi 2. klases skolniekam, kurš iet uz skolu...

Vernons 10.decembris 2019 12:49
2 3 Atbildēt

Vernons tikai atkārto CSL 19. panta 3. punkta uzstādījumu: "Katram"! Bet Tu, ar putām uz lūpām, mēģini iegalvot, ka "Katram Otram"!

"Patiesībā Katram, priekšā esošam ar savu rīcību bija, ir un būs jāgarantē drošība Sev un citiem!"

Vārdu salikums "Garantēt drošību" ir "kaitīgs" pašos pamatos. Jo katrs, kurš tuvojas brauktuvei, uzskata, ka ir "svētā govs" un Tu viņam vēl potē, ka viņam ir "priekšroka"!

Es tomēr ceru, ka veselais saprāts ņems virsroku!

Piemēram Timrots! Cilvēks ar režisora izglītību ir tuvāk īstenībai un pārāks par Tevi!

uupis 10.decembris 2019 13:07
4 1 Atbildēt

Citātu lūdzu, kur es esmu teicis ka CSN jāievēro katram otrajam?

Un tagad Vernons atkārto ābeci – 145. punktā nav neviena vārdiņa par priekšroku! 145. punktā ir iestrādāta prasība DOT CEĻU, kura šoferim ir jāizpilda! Ja šoferis nevēlas izpildīt prasību DOT CEĻU, tad viņš negarantē drošību! Cerams ka vārdiņš NEDRĪKST nav jātulko?

2.9. dot ceļu – prasība, kas nosaka, ka ceļu satiksmes dalībnieks nedrīkst sākt braukt (iet), turpināt braukt (iet) vai izdarīt jebkādu manevru, ja tādējādi citiem ceļu satiksmes dalībniekiem tiek radīti traucējumi braukšanai (iešanai) vai viņi ir spiesti mainīt braukšanas (iešanas) virzienu vai ātrumu;

145. Transportlīdzekļa vadītājam, tuvojoties neregulējamai gājēju pārejai, jāsamazina braukšanas ātrums vai jāaptur transportlīdzeklis pirms gājēju pārejas, lai DOTU CEĻU gājējiem…

Gājējam ir jāpārliecinās par faktu vai vadītājs ir likumpaklausīgs, vai arī slepkava, kurš nevēlas pildīt prasību DOT CEĻU! Tā ir visa atšķirība! Drošība jāgarantē tam, no kura tā tiek prasīta!

uupis 10.decembris 2019 13:09
4 2 Atbildēt

Kāpēc Vernons vēlas izsvītrot no 145. punkta prasību DOT CEĻU???

Vernons 10.decembris 2019 13:24
1 3 Atbildēt

Es vēlos lai Gājējs izpilda uz mata to pašu , ko Tu mālē acīs man! Primāri gājējs ir vairāk apdraudēts nekā es! Visi nav tādi kā Tu vai es!

Tās "patiesās" rūpes par gājēju var redzēt Lāčplēša ielā, virzienā uz Satekles ielu vai no tās uz tilta pusi. Tur ir divas izcili nejēdzīgi apgaismotas pārejas un vēl viena stihiska, kur gājēji ložņā gar dzelzceļa uzbērumu pāriielai!

Gājējs bija, ir un būs cietējs!!! Tu nestāsti kas man jādara, tu stāsti kā gājējam izvairīties no manis, Tevis un ikviena nomums. Tu esi uzņēmis nepareizu virzienu. Kultūras jautājumu nevar aizstāt ar Likumu!

uupis 10.decembris 2019 14:51
5 0 Atbildēt

Es tev stāstu par to, ko tu noklusē!

Tu noklusē ka vadītājam nepildot Satiksmes noteikumus un savus pienākumus viņš kļūst par noziedzinieku un tiek tiesāts, kā arī sabojā dzīvi sev un cietušam gājējam – vadītājam šis ir jāzina un savu nolaidīgo attieksmi pret savu pienākumu un pārkāpumu nedrīkst attaisnot ar cita satiksmes dalībnieka mazāk nozīmīgu pārkāpumu! Drošība ir jāgarantē tam, no kura tiek prasīts drošības garantēšana.

Fūristam ir jāzina sava tonnāža un gabarīti un ir jāspēj izpildīt prasība DOT CEĻU.

Tas ka fūristi nezina savu transportlīdzekļu gabarītus un masu, tas tiek pierādīts pie Akmens tilta (regulāri iesprūst kāds) un ar svariem uz ceļa. Nu un tad kāda ir tā fūrista attieksme pret drošības garantēšanu? Nekāda.

650 10.decembris 2019 16:29
0 4 Atbildēt

Tu kādureiz beidzot mitēsies??? Ko tu te pie raksta par aizgājējiem jezgu taisi? Cik tu ilgi musināsi tautu, pats uzburot savā iztēlē citiem piedēvētas nekrietnības un pats viņas apcerot? Kad tu pastāstīsi, KĀ vadītājam jāuzvedas, kad/(ja) viņš tumsā pamana tumšu objektu? Bikses labāk aizpogā, akmenstiltā devējs ;p

uupis 11.decembris 2019 7:41
4 1 Atbildēt

Jezgu taisi un melo tu! Tu aizstāvi nogalināšanu! Tu aizstāvi nesodāmību un dubultmorāli! Tu saki ka šoferis drīkst nelaist gājēju uz pārejas! Tu saki ka šoferis drīkst notriekt gājēju un bērnu jo tie nav prognozējami!

Es saku ka nedrīkst nogalināt! Es saku ka ir jāizpilda CSN tieši tā kā rakstīts!

LMT 10.decembris 2019 11:47
1 0 Atbildēt

Krapsis tak paaugstinājumu dabūja...

ZZZZ 10.decembris 2019 12:49
0 1 Atbildēt

Jautājums, kas svarīgāks mm riepas protektoram vai atstarojošā veste gājējam.

Vernons 10.decembris 2019 13:13
3 3 Atbildēt

Kad atsitās, tad ieraudzīja! Tā arī notiek. Kā lai izpilda CSN 100. punkta prasību, par šķersli, kuru nav iespējams pamanīt? Kur ir lukturis atstarojošās lentas ap potītēm un veste mugurā? Nomira auto vadītājam "Tiesības paļauties, ka arī citi (gājēji) šos Noteikumus pildīs! Sākam ar CSL 19. pantu "Pienākumi un tiesības", lieku, muļķīgu un neloģisku jautājumu nebūs!

Vernons 10.decembris 2019 13:46
4 6 Atbildēt

Ir "Kriminālprocesa Likuma" 377. panta 1. un 2. punkti, kas paredz, ja auto vadītāja vaina nav konstatēta, tad to attaisno!

Vernons 10.decembris 2019 15:26
2 3 Atbildēt

Zem Akmens tilta iesprūst kāds! Holandē pirms zema tilta, jolā, tāvēja vārti ar gumijas bomjiem un slēdžiem, kasieslēdza sarkanu mirgojošu gaismu saurumam, kur nepasēja mūsu fūre! Pārinieks pārbijās. Bet sabremzēja arī blakus joslā, lai mēs varētu pārkārtoties. Cik jābūt inertiem, un kā savu pilsētu var nemīlēt, lai neko lietas labā nedarītu!

Gājējus pārsvarā visur regulēja luksofors.

DOT CEĻU attiecas arī uz gājēju un kontekstā ar gaisa piesārņojumu gājējam būs obligāti jāpiekāpjas. Gan jau zaļajiem pieleks arī šis aspekts! Desu, maizi, pienu gribēsi, cienīs gājējs fūri. Kaut kādam veselam saprātam sabiedrībā jābūt.

uupis 10.decembris 2019 15:38
5 3 Atbildēt

Tad, kad satiksmes noteikumos būs ierakstīts, ka gājējam uz pārejas būs jādod ceļš automašīnām, tad arī runāsim.

Pagaidām prasība DOT CEĻU attiecas uz autovadītāju un tā ir jāpilda…

Pretējā gadījumā tu esi pārkāpējs un potenciāls slepkava…

Vernons 10.decembris 2019 16:01
3 3 Atbildēt

Varam tagad! CSL 19. pants 3. Punkts. CSN 15. punkts! Tur nav rakstīts, ka gajējam ir tiesība doties drošā nāvē! Un man vēl rezervē ir Taure, ar ko aptaurēt aptaurēto gājēju, lai viņu atturētu no drošas bojā ejas!

Starp mani un Tevi ir diametrāli pretēja domāšana. TU vari izkāpt fūrei priekšā un šeit lepoties ar savu "varoņdarbu", policija izdrāza, es to nevaru un nedarīšu, jo daudzus gadus vadīju Fūri.

2. klases skolnieku Tev uz skolu pie rokas jāved, tiešā un pārnestā nozīmē, līdz 12 gadu vecumam!!!

uupis 11.decembris 2019 7:45
3 2 Atbildēt

Tad, kad ierakstīsi noteikumos, ka bērns pa gājēju pāreju jāved pie rociņas, tad arī runāsim. Pagaidām ir rakstīts ka visiem šoferiem jāizpilda prasība DOT CEĻU! Un nav ko attaisnot noziedziniekus!

Vernons 11.decembris 2019 9:46
2 4 Atbildēt

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 24. panta sestajā daļā noteikto bērns nav atstājams bez uzraudzības līdz brīdim, kamēr viņš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu. Savukārt gadījumos, ja bērns ir sasniedzis septiņu gadu vecumu, atbilstoši Civillikuma 177. pantā noteiktajam bērna vecāku pienākums ir katrā situācijā individuāli izvērtēt, vai septiņus gadus veca bērna atstāšana bez uzraudzības neradīs draudus bērna drošībai.”

Pārāk bravurīgi vērtē par zemu gājēja dzīvību un kustības drošību! Tūlīt būs slidens un pat ļoti gribēdams nevarēsi apstāties, jo kāds cits jau ir kļuvis par miljonāru nekaisot brauktuvi.

Un tāpēc "Gājējam aizliegts izkāpt uz brauktuves, ja tuvojas transports"! Tā tās lietas ir jāpasniedz, jo gājējs bija, ir un būs nobraucams "kā spainis"!

Šķiet, ka arī Tevi jāved pie rokas pāri ielai.

uupis 11.decembris 2019 11:14
0 4 Atbildēt

Tikko Vernons pateica, ka šoferis DRĪKST nogalināt GĀJĒJU uz pārejas un ka CSN 145. punkts ir tukša skaņa. Vernons pateica ka prasība DOT CEĻU neattiecas uz šoferi. Tātad no šā secinam, ka arī Dzīvojamā zonā kur gājējam ir priekšroka Vernons atļāva sabraukt bērnus un māmiņas ar ratiņiem, jo "citēju: gājējs bija, ir un būs nobraucams "kā spainis"!"

Kā sauc tādus cilvēkus, kuri aicina nogalināt???

650 11.decembris 2019 11:21
3 0 Atbildēt

eu,šito te piimpi vienureiz kāds novāks no šejienes? Nu CIK var???

uupis 11.decembris 2019 15:15
0 1 Atbildēt

Es tev lūdzu nelamāties? Lūdzu!

BEZKULTŪRAS RADĪJUMS – ЧЕМОДАН — ВОКЗАЛ — МАГАДАН...

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kravinieks avarē Tukuma aplī (+ FOTO) 40

Tukuma aplī, piebraucot no Rīgas, šodien, 26.februārī, avarējis vilcējs ar puspiekabi. Policija noskaidros, vai tas noticis ceļa apstākļu, vai kādu citu iemeslu dēļ. Lasīt vairāk

 

Jaunais Renault Talisman ar modernām tehnoloģijām un vēl izsmalcinātāku būtību 4

Jaunais “Renault Talisman” tiks izlaists 2020. gada jūnijā. Lasīt vairāk

 

A3 sēdekļiem - Audi izdomā, kā pielietot PET pudeles (+ FOTO) 2

Ilgtspēja ir Audi korporatīvās stratēģijas galvenā vērtība, kas attiecināma gan uz tehnoloģijām, gan ražošanu. Līdzīgi kā modes nozare no PET pudelēm izgatavo apģērbus, somas un pat juvelierizstrādājumus, Audi no otrreizējiem izejmateriāliem izgatavo automobiļu sēdekļu apdari. Lasīt vairāk

 

Huawei demonstrē jaunos 5G produktus (+ FOTO)

Vakar virtuālās prezentācijas laikā Barselonā Huawei izziņojis virkni jaunu 5G produktu, tostarp salokāmo viedtālruni Huawei Mate Xs, jaunākās paaudzes Huawei Wi-Fi AX Series, 5G planšetdatoru Huawei MatePad Pro 5G, papildinājumus Huawei MateBook klēpjdatoru sērijai, kā arī lietotņu platformu Huawei AppGallery. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti