Valdība atbalsta uzlabojumus sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtībā - iAuto

Valdība atbalsta uzlabojumus sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtībā 1

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

SM | 9.oktobris 2019 10:10

Ņemot vērā ANO Konvenciju par cilvēku ar invaliditāti tiesībām, sabiedriskā transporta pakalpojumu pārvadātājam ir pienākums valstī nodrošināt tādu sabiedrisko transportu, kas pielāgots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām.

Attiecīgi otrdien, 8. oktobrī, Ministru Kabinets (MK) atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos grozījumus par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtību.

Noteikumu projekts paredz, ka sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtītājam saglabājas pienākums pakalpojumu sniegšanā iesaistīt tādu transportlīdzekļu skaitu, kas nodrošina  valsts un pašvaldības garantētus noteiktas kvalitātes un apjoma sabiedriskā transporta pakalpojumus personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām. Savukārt minimālās prasības sabiedrisko transportlīdzekļu pielāgošanai un pielāgojamo transportlīdzekļu skaitu noteiks līgumos par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu.

Tāpat noteikumu projekts paredz pārvadātāja tiesības sabiedriskos transportlīdzekļus aprīkot ar videonovērošanas kamerām un veikt videonovērošanu. Tajā pašā laikā pārvadātājs ir atbildīgs par pasažieru tiesību un interešu ievērošanu, kā arī par pakalpojuma drošumu, lai tiktu aizsargātas pasažieru likumiskās intereses, cilvēku dzīvības, veselības aizsardzību un īpašuma aizsardzību. Vienlaikus videonovērošanas mērķis ir palīdzēt novērst un atklāt noziedzīgus nodarījumus vai citus likumpārkāpumus.

Precizēta arī bagāžas pārvadāšanas kārtība, nosakot rokas bagāžas izmērus, ņemot vērā sabiedriskā transporta nozarē esošo situāciju.

 
Visi komentāri
 
reku 9.oktobris 2019 23:16
0 0 Atbildēt

Dažās Eiropas valstīs pat videoreğistratori ir aizliegti.Manas intereses un tiesības ir dzīvot bez visādiem video lūriķiem.Domāju ka taisnība uzvarēs un noravēs visas globālās izsekošanas ierīces,tāpat kā fotoradarus.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

TIEŠRAIDE no "Latvijas Gada auto 2026" apbalvošanas ceremoniju šovakar 19.00 1

Šovakar, 18.decembrī, svinīgajā apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto izcīnīs prestižo titulu "Latvijas Gada auto 2026", kā arī laureātus papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

Avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete 4

Trešdien avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

Pāris, kas nav pāris. Kas kopīgs Lynk & Co modeļiem 02 un 08? (+ VIDEO)

Šoreiz TV Autoziņās salīdzinām divus it kā nesalīdzināmus Lynk & Co modeļus - elektromobili 02 un lādējāmā hibrīda 08. 02 kļuva par pirmo Lynk elektromobili Eiropas tirgū, un tas simboliski sekoja hibrīdautomobilim 01. Lynk & Co 08 turpretim ir tehniski identisks Volvo XC40. Lasīt vairāk

 

Vai Cupra sportiskais gars joprojām ir dzīvs? Atbildi meklē Jānis Vanks (+ VIDEO) 1

Cupra zīmols savulaik bija SEAT automašīnu sporta divīzija. Kopš tas kļuvis neatkarīgs, nebūt ne visas Cupra automašīnas aprīkotas ar 300 zirgspēku motoriem, un ražošanas apjomi tikko pārsnieguši miljonu. Vai tikai Cupra nav pārāk iegājusi "meinstrīmā"? Lai to noskaidrotu, paņemsim jaunāko Formentor VZ ar nu jau 333 ZS, un noskaidrosim, vai Cupra joprojām ir ātri un vienlaikus droši? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti