Sociālajā tīklā Facebook diskusiju izraisījis ieraksts par pārvietojamā fotoradara izvietošanu uz Vidzemes šosejas īsi pēc vietas, kur mainās ātruma ierobežojums, ko autors nodēvē par cinisku biznesu.
Foto: Ekrānšāviņš no Facebook
Autors raksta, ka pārvietojamais fotoradars izvietots 300 metrus aiz vietas, kur atļautais braukšanas ātrums tiek samazināts no 100 km/h līdz 90 km/h, tādējādi ķerot autovadītājus, kuri vēl nav samazinājuši ātrumu. Ieraksta autors gan nav pret fotoradaru lietošanu, taču pret neierobežotu un nesamērīgu naudas slaukšanu, kā šajā gadījumā. Viņš arī min pozitīvu piemēru no paša pieredzes, ka par laicīgi nesamazinātu ātrumu ceļu policijas ekipāža vien pabrīdinājusi ar gaismas signāliem, nevis izrakstījusi sodu.
Foto: Ekrānšāviņš no Facebook
Raksti komentāros savu viedokli, vai fororadari tiek izvietoti vietās, kur to klātbūtne nozīmīgi uzlabo satiksmes drošību, vai arī pārsvarā tiek izmantoti, lai iekasētu pēc iespējas vairāk soda naudas?
Cilvēkiem jau iesākumā vajadzēja iedzīt pierēs - ja brauc virs atļautā, tātad tas ir maksas ceļš. Kur problēma samaksāt, ja gribi par 5min ātrāk nokļūt galā? Manuprāt radaru ir par maz, tā pat kā CP ekipāžu. Ja reiz es braucu brīvdienās uz laukiem un atpakaļ kopā 320km un neredzu nevienu CP, tātad viņu nav. Un ja mēs paskatāmies uz neseno pagātni - pie lielāka pārvietojamo radaru daudzuma ātrums uz ceļiem bija samazinājies. Es teiktu, ka pārvietojamo radaru vajag ieslēpt katrā stūrī, kamēr nesamazināsies ne tikai ātrums, bet arī bīstamie apdzīšanas manevri.