2,46 promiles, Renault un 140 km/h - alkoholu lietojis autovadītājs bēg no policijas (+ VIDEO) 17

 

Foto: Ekrānbilde no Youtube.com

Valsts Policija | 21.maijs 2024 14:50

Saņemot informāciju no iedzīvotāja, likumsargi aiztur automašīnas vadītāju 2,46 promiļu reibumā

Aizvadītajā svētdienā, 19. maijā, Valsts policija saņēma informāciju no iedzīvotāja par “Renault” markas automašīnas vadītāju, kurš, iespējams, pie transportlīdzekļa stūres bija sēdies alkohola reibumā. Likumsargi, reaģējot uz saņemto informāciju, Ludzas novadā, Vecslabadā pamanīja minēto transportlīdzekli. Taču automašīnas “Renault” vadītājs palielināja braukšanas ātrumu un uzsāka bēgšanu. Aizturot pārkāpēju likumsargi konstatēja, ka pie stūres sēdies kāds 1974. gadā dzimis vīrietis būdams 2,46 promiļu reibumā.

Bēgšanas laikā vadītājs pārkāpa virkni citus ceļu satiksmes noteikumus un kopumā tika sastādīti vairāki administratīvā pārkāpuma procesi, kā arī uzsākts kriminālprocess par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām. 19. maijā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirkņa reaģēšanas nodaļas inspektori, veicot ikdienas satiksmes uzraudzību Ludzas novadā, saņēma informāciju par automašīnas vadītāju, kurš, iespējams, sēdies pie “Renault” spēkrata stūres atrodoties alkohola reibumā. Likumsargi nekavējoties reaģēja uz saņemto informāciju un Vecslabadā pamanīja braucošu minēto transportlīdzekli.

Likumsargi nekavējoties ieslēdza bākugunis un skaņas signālu, lai apturētu braucēju, tomēr “Renault” vadītājs nepakļāvās likumsargu prasībām un palielināja braukšanas ātrumu, un uzsāka bēgšanu. Bēgot transportlīdzekļa vadītājs vairākkārtīgi pārkāpa ceļu satiksmes noteikumus, proti, pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, nepamatoti iebrauca pretējā braukšanas joslā. Tomēr apmēram pēc trim kilometriem pārkāpējs zaudēja transportlīdzekļa vadāmību un nobrauca no ceļa braucamās daļas.

Turpat Valsts policija bēgošo autovadītāju aizturēja. Policisti nekavējoties veica alkohola pārbaudi izelpojamajā gaisā un apstiprinājās, ka automašīnas “Renault” vadītājs ir braucis 2,46 promiļu stiprā alkohola reibumā. Pārbaudot personas datus, tika noskaidrots, ka vīrietis atrodas ne tikai stiprā reibumā, bet vada automašīnu bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām. Neskatoties uz to, ka vadītājs šādi rīkojoties ir apdraudējis citus ceļu satiksmes dalībniekus, viņš pakļāva dzīvības briesmām arī trīs pasažierus, kuri bēgšanas brīdī atradās viņa vadītajā transportlīdzeklī, kā arī pasažieri nebija piesprādzējušies ar drošības jostām. Par minētajiem pārkāpumiem Valsts policija uzsāka vairākus administratīvā pārkāpuma procesus, bet par transportlīdzekļa vadīšanu bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesībām atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 262. panta 1. daļas, proti, par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesību (transportlīdzekļa vadīšanas tiesības noteiktā kārtībā nav iegūtas vai ir atņemtas) un ja vadītājs atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem. Izsakām pateicību iedzīvotājam, kurš informēja par personu, kurš alkohola reibumā vadīja automašīnu, tādējādi pasargājot cilvēkus no, iespējams, traģiskām sekām ko varēja izraisīt pārgalvīgs braucējs. Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

 
Visi komentāri
 
Sergejs 21.maijs 2024 15:28
5 1 Atbildēt

Un kādas audzināšanas metodes tiks pielietotas? Spriežot pēc tā ka vadītāja apliecība jau nodzerta un turpina braukt šmigā tad neviena no EU metodēm nedarbosies. Uzliktam kārtējam sodam uzliks ko citu virsū un turpinās iet (braukt) savu ceļu, vienīgā reālā cerība ka pālī aptīsies ap kādu paresnu ozolu, neparaujot līdzi nevienu citu.

 Cīņa ar šādiem subjektiem mūsdienu realitātē atgādina 250 gadu vecu tēvoča Krilova sacerējumu (viss viņa sarakstītais joprojām ir 100% aktuāls:

 www.youtube.com/watch?v=ENEwppKYrUo

imzz 21.maijs 2024 16:27
0 2 Atbildēt

Ja humāns tiesnesis, tad ar probācijas uzraudzību:

"Par šāda nozieguma izdarīšanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem"

GTD2 22.maijs 2024 9:16
9 0 Atbildēt

Nevar atņemt to ,kas nav, tiesības un prātu

Upss 22.maijs 2024 10:37
0 0 Atbildēt

Tikai cietums!!!

uupis 21.maijs 2024 20:31
0 0 Atbildēt

Nu kriminālsodāmība nedzēšas, bet paliek uz mūžu biogrāfijā!

Sergejs 22.maijs 2024 13:11
0 0 Atbildēt

No vienas puses tā ir, bet ir nianses:

 To tak ja nevienam neteiksi tad neviens arī neuzzinās, tas kādreiz bija tāda darbagrāmatiņa, piemēram, kur darbadevējs varēja paskatīties un ieraugot ka 7 reizes par dzeršanu atlaists pateikt "mēs jūms piezvanīsim", tagad šādi kandidāti ir īpaši aizsargājami un uzzināsi visu par viņu tad kad pēc pārbaudes laika piekodīsies darbā. Da i pofig viņam uz to visu vairāk vai mazāk, likumi darbojās uz likumpaklausīgiem iedzīvotājiem.

uupis 22.maijs 2024 14:29
0 0 Atbildēt

Redz - kriminālsodāmība uzpeld šā kā tā - ņemot kredītu pārbauda kriminālsodāmību, pretendējot uz kādu svarīgāku amatu, adopcija, ieroču atļauja, valsts pārvalde utt. Zinu cilvēkus, kuri bez kriminālā ir pazaudējuši darbu uzķeroties ar 0,7 bet ar kriminālo - tā lielā vairumā ir traģēdija un trepes tikai vienā virzienā - uz leju!

Sergejs 22.maijs 2024 16:24
0 0 Atbildēt

Kopumā es tev piekrītu, ar to pašu piebildi ka tas viss strāda ar normālu likumpaklausīgu cilvēku. Alkopilots jau kā tāds ļoti reti kad pretendē uz ko no tevis pieminētā, nu vienīgi ja SMS-credit🤔 Bet ja ir no sērijas "proletariātam nav ko zaudēt kā tik ķēdes" tad tikai rupja fiziska ierobežošana strādās, un labāk ja nevis tupa sēž par nodokļu maksātāju naudu ķurķī, bet strādā sabiedrības labā, teorija ka darbs ir no pērtiķa radijis cilvēko joprojām dzīvo

Piz-da-bolt 21.maijs 2024 21:02
3 0 Atbildēt

Viss jau ir skaisti kad tie duraki vafele paši nesavācas uz ceļa. Bet iedomājieties kādu kas ir skaidrā un zin ko dara pie stūres ar normālu auto nevis šādu zemūdeni.  Mentiem sadevusi tos partybusus ar kuriem jau otrais gadījums nedēļas laikā kur menti netiek galā. Ar skodam un tiguaniem ir ok bet tie busi tak ir miskastes šādai situācijai

uupis 22.maijs 2024 9:10
6 0 Atbildēt

Jap! Ķert spaini kurš uzskata sevi par sport ar autobusu ir visai "advancēta" ideja, kurai kājas visticamāk aug no excel tabulas!

hue 22.maijs 2024 9:19
2 1 Atbildēt

Pilngadīgi pasažieri ir arī līdzdalībnieki, tā kā atbilstoši arī jāsoda.

uupis 22.maijs 2024 10:24
1 1 Atbildēt

NĒ!

Tad jau arī tavi ģimenes locekļi ir līdzvainīgi kad tu izraisi krašungu!

0pis 22.maijs 2024 10:50
4 0 Atbildēt

Pag, šie adījumi nav identiski. Krašungs ko izraisa impulsīvs idiots skaidrā, ir pavisam cits gadījums un daudzos gadījumos nav paredzams. Kad sieva un sievasmāte labprātīgi kāpj auto kam pie stūres t.s. ģimenes tēvs ar promilēm, viņām jau nu būtu jābūt sajēgai ka kāpjot iekšā auto viņas mudina šo braukt. Jā, nav galvenās vainīgās, bet līdzvainīgas jau gan tā kā būtu.

uupis 22.maijs 2024 11:32
1 0 Atbildēt

Bet ja šoferis ir fiziski spēcīgāks un pavēl pasažieriem kāpt mašīnā? Ko tad? Saukt bāriņtiesu un izsaukt taksometru uz krīzes centru Dardzedze?

0pis 22.maijs 2024 11:50
0 0 Atbildēt

Ja tā ir bijis un tiesā tas tiek pierādīts vai vismaz figurē kā faktors, tas ir pavisam cits gadījums.

uupis 22.maijs 2024 12:31
0 0 Atbildēt

Tā ir realitāte kad sieva saka ka nebrauks, bet fiziski spēcīgākais vīrs pavēl! Un tas nav praktiski pierādāms!

Sergejs 22.maijs 2024 13:16
0 0 Atbildēt

Varu kļūdīties, bet atmiņā ir ka lasiju par to ka ir valstis kur pasažieri pie alkopilota tiek uzskatīti par līdzvainīgiem, kā tik kādā no Skandināvijas valstīm tā nav vai Vācijā.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

Abiem paveicās (+ VIDEO) 12

Uz gājēju pārejas satiekas divi satiksmes dalībnieki, kuriem, iespējams, vajadzētu pārlasīt satiksmes noteikumus. Lasīt vairāk

 

Vai tu šodien ielēji degvielu? Tikai šodien: 12 centu atlaide Circle K un citur? 21

19. jūnijā visas dienas garumā Circle K Latvia piedāvās degvielu ar 12 centu litrā lielu atlaidi visiem uzņēmuma lojalitātes programmas dalībniekiem. Šī ir ikgadēja uzņēmuma globāla akcija, kas norisināsies ne tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, bet vēl aptuveni 2000 degvielas uzpildes stacijās visā Eiropā. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Jaunākā KGM elektriskā krosovera apskats (+ VIDEO)

KGM Torres EVX ir elektrisks krosovers no Dienvidkorejas, un tā cena sākas ar 40 000 eiro. Torres EVX uzbūve ir vienkārša - viens elektromotors priekšā, priekšējā piedziņa un uzlādes vāciņš kreisajā priekšējā spārnā.Turpretim tehniskie dati nemaz nav tik vienkārši. Lasīt vairāk

 

Ar sveicienu no astoņdesmitajiem - Fiat piesaka krosoveru Grande Panda (+ FOTO) 10

3,99 m garais Grande Panda līdzinās Panda vectētiņam no tālajiem astoņdesmitajiem gadiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti