Vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanai nepieciešamas izmaiņas normatīvajos aktos 9

Foto: iAuto.lv

LVC | 4.novembris 2021 12:27

Vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanai ir nepieciešams veikt virkni izmaiņu normatīvajos aktos, pēc kurām VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) varēs turpināt projekta ieviešanu un izsludināt iepirkumu aprīkojumam.

Līdz šim LVC speciālisti ir izvērtējuši un noteikuši prioritāros posmus valsts autoceļu tīklā, kuros tiks ierīkota vidējā ātruma kontroles sistēma. Kopumā identificēti 16 posmi, savukārt precīzs posmu skaits, kuros šī sistēma tiks ierīkota, būs zināms pēc iepirkuma rezultātu paziņošanas. Posmi tiks aprīkoti prioritārā secībā, atbilstoši pieejamajam finansējumam.

Par pamatu autoceļu posmu izvēlei ņemta ceļu satiksmes negadījumu (CSNg) statistika par pēdējiem trim gadiem, kā arī kopējā satiksmes intensitāte, kravas transporta īpatsvars un satiksmes organizācija (aizliegums apdzīt). Vairāk informācijas par posmiem šeit: https://lvceli.lv/aktuali/zinami-prioritarie-posmi-videja-atruma-kontroles-sistemu-ieviesanai/. 

Tāpat, realizējot projektu, iepirkumu rezultātā ir izstrādāti elektrotīkla pieslēgumu būvprojekti par  36 118 eiro (ar PVN), kā arī notiek elektrotīkla pieslēgumu ierīkošana 26 vietās, kas izmaksās ap 70 000 eiro (ar PVN). 

Izsludināt iepirkumu sistēmas aprīkojuma iegādei un uzstādīšanai LVC patlaban nevar, jo līdz tam ir nepieciešams veikt grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kā arī izstrādāt jaunus:

·         2.1. MK Nr.704 noteikumos “Prasības transportlīdzekļu braukšanas ātruma kontroles mērierīcēm”, papildinot tos ar metroloģiskajām prasībām vidējā ātruma kontroles sistēmām;

·         2.2. MK Nr.40 noteikumos “Noteikumi par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu sarakstu”, iekļaujot vidējās ātruma mērīšanas sistēmas verificēšanas nosacījumus;

·         2.3. Izstrādāt jaunus MK noteikumus “Prasības un kārtība tehnisko līdzekļu uzstādīšanai uz ceļiem un prasības informācijas nosūtīšanai un saņemšanai no tehniskiem līdzekļiem apstrādei transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā”, kur tiks noteiktas prasības un kārtība vidējā ātruma kontroles sistēmas ierīkošanai. 

Līdz ar to, lai turpinātu vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanu nākamgad, LVC šodien lūdza Ceļu satiksmes drošības padomi (CSDP) pārcelt atlikušo finansējuma daļu uz nākamo gadu. Kā zināms, šī gada sākumā CSDP pieņēma lēmumu novirzīt 700 000 eiro vidējā ātruma kontroles sistēmu ieviešanai valsts autoceļu tīklā. Projektu realizē VSIA Latvijas Valsts ceļi.

 

 
9 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
anonimikis 4.novembris 2021 13:51
7 2 Atbildēt

Nē čalīt. Radars apstrādā tikai informāciju par ar noteiktu numuru aprīkotu automobili. Atpazīt konkrētu fizisku personu tur nav iespējams. Pēc tam, kad tiek identificēts pārkāpums, jau tiek pieslēgtas citas datu bāzes un veikta personas identifikācija. ja pārkāpuma nav, datu apstrāde tiek izbeigta un tie nesaglabājas.

anonimikis 4.novembris 2021 16:12
5 1 Atbildēt

nevāvuļo. Mans komentārs bija par to, ka ir pietiekams tiesisks pamatojums, jo tie dati tiek apstrādāti minimālā apmērā. Un šeit pastāv opt-in princips - uz šosejas ir brīdinājuma zīme.

Igaunijas pieredze 4.novembris 2021 13:45
2 5 Atbildēt

Kāpēc neviens nestāsta par Igaunijas pieredzi, kas atteicās no vidējā ātruma radariem, jo tie ir pretrunā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējumu? Vidējā ātruma radars apstrādā ne tikai pārkāpēja datus, bet pilnīgi visu personu datus, arī to, kas brauc godīgi. Citiem vārdiem sakot, nav tiesiska pamata izspiegot likumpaklausīgus pilsoņus.

 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vieglā vadītājs uzbrauc autoevakuatoram - 22.janvāra avārija pie Ādažiem (+ FOTO) 8

Šajā avārijā gāja bojā vieglās automašīnas vadītājs bet divi citi cilvēki guva traumas. Lasīt vairāk

 

Iedzīvotāji vāc parakstus par bargākiem sodiem dzērājšoferiem

Iedzīvotāju iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" iesniegtas iniciatīvas par to, lai dzērājšoferiem būtu bargāki sodi, kā arī tiek noteikta kriminālatbildība. Lasīt vairāk

 

"Fūre" rauj pretējā (+ VIDEO) 4

Epizodes sākums saskatāms video tālākajā plānā, iespējams, kāds no vadītājiem nav sapratis joslu sadalījumu šajā ceļa posmā. Sekas ir "fūres" sadursme ar Nissan X-trail. Lasīt vairāk

 

Igaunijas valdošā koalīcija vienojas noteikt griestus elektrības un gāzes cenām mājsaimniecībām

Igaunijas valdības koalīcijas partneres - Centra partija un Reformu partija - ceturtdien vienojušās uz trim mēnešiem noteikt griestus elektrības un gāzes cenām mājsaimniecībām, kā arī atcelt elektrības sadales tīkla maksu uzņēmumiem, tādējādi cenšoties mazināt enerģijas cenu kāpuma negatīvo ietekmi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti