Latvijas spīdvejistiem trešā vieta Biķerniekos notikušajā pāru Eiropas čempionāta finālā (+ video)

Nozare.lv | 15.augusts 2016 8:09

Latvijas spīdvejisti Andžejs Ļebedevs un Ķasts Puodžuks sestdien izcīnīja trešo vietu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Biķernieku trasē notikušajā pāru Eiropas čempionāta finālā.

Ļebedevs un Puodžuks četros braucienos katrs izcīnīja pa vienai uzvarai.

Tā kā lietus dēļ bija pabojāta trase, sacensības tika pārtrauktas priekšlaicīgi un Eiropas čempions tika noskaidrots, ņemot vērā pirmos četrus braucienus.

Negaidīti par čempioniem kļuva itāļi Nikolass Kovati un Nikolass Visentins, otro vietu ieņēma Dānija, bet Latvijas spīdvejisti palika trešie. Visām trim komandām bija pa 14 punktiem, bet vietu secību noteica uzvarēto braucienu skaits. Pa trim uzvarām bija Itālijai un Dānijai, taču itāļiem bija par vienu otro vietu vairāk, kamēr Latvijas sportisti braucienos tika pie diviem panākumiem.

Savukārt pagājušā gada čempione Polija palika ceturtā, atstājot aiz sevis Krieviju, Čehiju un Vāciju.

Pirmās sacensības atjaunotajā Biķernieku trekā bija plānots aizvadīt 2014.gada augustā, tomēr paredzētais "Grand Prix" seriāla posms nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ tika atcelts un dienu vēlāk aizvadīts Daugavpilī. Līdz ar to pirmās sacensības notika gandrīz gadu vēlāk - pērn jūnija beigās Biķerniekos norisinājās "Grand Prix" pretendentu pusfināla sacensības.

Sākotnēji spīdveja stadions Biķernieku trasē tika izbūvēts 1976.gadā. Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos un astoņdesmitajos gados trekā notika augstākā līmeņa bijušās Padomju Savienības spīdveja čempionāti. Tiesa, dažādu apstākļu dēļ deviņdesmito gadu sākumā spīdvejs Rīgā panīka. Savukārt vēsturiskais Latvijas spīdveja centrs ir Daugavpils, kur stadions izbūvēts jau 1963.gadā.

Pērn Latvija, nestartējot savā spēcīgākajā sastāvā, Eiropas čempionāta finālā pāriem Ungārijā ierindojās pēdējā vietā starp septiņām komandām.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Pētījums – vilto arī elektrisko un hibrīdauto nobraukumus 1

Lietotu automašīnu pircēji bieži uzticas odometra rādījumam, taču uzņēmuma carVertical pētījums Vācijā liecina, ka nobraukuma viltošana joprojām ir izplatīta problēma. Lasīt vairāk

Ķīnas Xpeng apakšzīmols Mona ar jaunu modeli L03 Eiropai (+ FOTO) 3

Mona L03 paredzēts gan Ķīnas tirgum (no 18 500 EUR), gan arī pircējiem citur pasaulē, ieskaitot Eiropu. Lasīt vairāk

Granulu cena dažviet jau 350 eiro par tonnu - kas notiek? 14

Latvijā atkal sākusi strauji pieaugt kokskaidu granulu cena, kas uzkāpusi nu jau līdz 350 eiro par tonnu (9.07.2026. "Vārpas" Valka), kaut gan 2025. gada vasarā tās maksāja 220 eiro par paleti. Lasīt vairāk

Turcijā izgatavots pēdējais Fiat Tipo/Egea eksemplārs 6

Tiešā pēcteča Fiat Tipo/Egea nebūs, tā vietā pircējiem tiks piedāvāts krosovers Grizzly un modeļi, ko apvienos tā saime. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti