Noslēdzies MX Ādaži kauss Cross Country motokross

Foto: Publicitātes attēls

Luīze Vīksna | 22.oktobris 2019 8:14

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 19. oktobrī, Ādažu novadā, Kadagas smilšu trasē veiksmīgi aizvadīts otrais gads „MX Ādaži kausa” izcīņā Cross Country.

Kadagas smiltīs savus spēkus pārbaudīt ieradās 59 dalībnieki. Solo klasēs par uzvarām cīnījās 46 braucēji, bet kvadriciklu klases pārstāvēja 13 piloti. Sportistiem sacensības patika, arī organizators ir gandarīts par aizvadīto posmu, jo kopumā viss izdevies kā plānots. Vienīgi negaidīts zvans sacensību priekšvakarā organizatoru nedaudz pārsteidza.

Tāpat kā pērn, arī šogad „MX Ādaži kausā” nepārspēts palika daudzkārtējais motokrosa čempions Matīss Karro, kurš uzrādīja visātrākos apļa laikus, aiz sevis atstājot pieredzējušo motokrosa veterānu un šī posma organizatoru Leonu Kozlovski un Pēteri Misiņu.

Sarunā ar H30+ klases uzvarētāju Gundaru Cibuļski, kurš ar motosportu nodarbojas sešus gadus, galvenokārt piedalās motokrosos, pastāstīja, ka Cross Country Kadagas smiltīs veicies ļoti labi. „Noturējos savā klasē pirmajā vietā. Starts izdevās lieliski. Aizbraucu kā ceturtais kopā ar līderiem Leonu Kozlovski un Matīsu Karro, protams, viņi ir stipri ātrāki un bija man labu gabalu priekšā, bet es turējos aiz viņiem kā trešais, savu stundas braucienu,” stāsta Gundars Cibuļskis. Runājot par trasi, sportistam tā ļoti patīk, jo pa smilšu segumu braukšana padodas daudz labāk, kā pa meža ceļiem un saknēm. „Pirms sacensībām biju pie Leona trīs treniņos. Trase man patika, man vispār patīk trases, kur vajadzīga fiziskā piepūle. Iebraucu uzpildīt pit-stopā bāku, kas nav ierasts, jo piedaloties Latvijas amatieru čempionātā motokrosā, degviela braucienam pietiek, šeit tas nav iespējams, braucot ar krosa motociklu. Pat ar visu to, pirmajos apļos man izdevās iegūt pārsvaru, lai uzpildoties nezaudētu savu pozīciju,” saka sportists. Šogad viņš startēja Liepājā „Laumā”, Madonā, kur kritiena dēļ otrajā aplī izstājās un šis bija viņa trešais Cross Country, kurā piedalījās. Taujāts par nākamā gada plāniem, Gundars plāno piedalīties „Laumā”, bet „par pārējiem Cross Country nezinu, jo nepadodas “meža braukšana”. Motokross labāk patīk. Tuvāks. Ādažos trasē ātrums bija diezgan iespaidīgs. Viss patika, viss bija ideāli noorganizēts. Kaut būtu vairāk šāda tipa Cross Country,” saka sportists, kura lielākais konkurents bija Jānis Lubāns, un H30+ klasē ieguva otro vietu. „Finišā viņš bija tikai 4 sekundes aiz manis. Trases malā man rādīja, ka esmu tālu priekšā, samazināju tempu, tad Jānis Lubāns sāka man tuvoties, bet noturējos un viss kārtībā. Lubāns arī ir ļoti ātrs. Cīņa bija interesanta un laba, atslābt nevarēju,” tā Gundars Cibuļskis.

Kvadriciklu klasēs ātrākais bija kvadri open klases uzvarētājs Dāvis Ciršs: „Bija „forši” un interesanti. Braucēju bija maz, bet tik un tā bija labi. Trase bija sagatavota lieliski. Mežs nebija tik traki izsists kā pagājušajā gadā. Bija „kočkas”, bet braukt patīkami. Startā paliku viens no pēdējiem, jo noslāpa motocikls, kamēr vēlreiz startēju, tikmēr pārējie jau bija gabalā. Tad pusaplī visus apdzinu un tā līdz pat finišam. Trase bija plata, tāpēc varēja apdzīt jebkur.” Dāvis atzīst, ka sacensības šogad patika labāk kā pagājušajā gadā, jo trase bija „foršāka” un nebija tik traki izsista. „Uz beigām jau parādījās lielākas „kočkas”, bet bija labi. Ja būtu jābrauc pusotra stunda kā citos Cross Country posmos, varētu nobraukt. Pagājušajā gadā gan tā nešķita, šogad likās, ka mierīgi. Jāgaida jaunā sezona. Šogad atlicis vēl šajā nedēļas nogalē Latvijas kausa piektais posms Priekulē,” teic Dāvis Ciršs.

Sacensību organizators, motokrosa veterāns Leons Kozlovskis („MX Ādaži”), E klases otrās vietas ieguvējs: „Neviens neguva traumas – tātad veicās ļoti labi. Kā organizatoram man viss bija viegli, lielu grūtību nebija, jo šogad jau viss bija skaidrs. Atbrauca palīgā draugs un praktiski vienā dienā sagatavojām trasi. Zinājām, kas jādara. Ar visiem vienojos diezgan ātri, Ādažu pagasta padome deva atļauju, arī ar armijas daļu visu nokārtojām,” stāsta organizators, kurš piektdienas vakarā – dienā pirms sacensībām, saņēma zvanu no armijas daļas: „Leon, diemžēl četri tanki izbrauks vakarā cauri trasei.” „Biju nelielā panikā, domāju, ko tagad darīt, trase ir uztaisīta, viss ir ideāli un zinu, ko nozīmē, ja tanki izbrauc cauri trasei – tie trasi šķērsoja trīs vietās. Tā ir viņu teritorija, un, liels paldies, ka armijas pārstāvis piezvanīja un pabrīdināja, ka tā notiks,” priecīgs ir Leons. Sacensību rītā trase tika savesta kārtībā – neviens pat nenojauta, ka iepriekšējā dienā tanki būtu to šķērsojuši. Kā zināms, aiz tankiem bedres paliek diezgan pamatīgas. „Lielā ātrumā negribētu iebraukt tādā bedrē. Pārējais viss bija profesionāli. Tiesnešu komanda ar Jāni Bauni senioru priekšgalā, operatīvi sagatavoti rezultāti. Protams, man kā organizatoram bija neliels stresiņš, jo jāatbild par sacensību norisi un vēl pašam jāsakoncentrējas braukšanai. Bet problēmu nebija, trasi bijām sagatavojuši ideālu. Tie, kas bija atbraukuši – viņiem patika. Pie manis nebrauc tie, kuri baidās no augstākas grūtības pakāpes. Kadagas smilšu trasē ir grūtāk, kā citur, bet tāpēc jau tas ir Cross Country. Sākumā trase bija ideāli līdzena, nekad iepriekš šeit nebija sasniegts maksimālais ātrums 83 km/h. Arī smiltīs var uztaisīt ātru trasi. Mans mērķis bija sagatavot to tādu, lai vismaz sākums ir patīkams. Tāpēc taisīju pusotras stundas braucienu, bet varējām braukt pat trīs stundas, jo bedru nebija,” stāsta Kozlovskis. Arī kvadriciklu braucienā trase bija laba. Kopumā sportisti bija apmierināti ar aizvadītajām sacensībām. „Cik varēju, tik izdarīju. Tie, kas atbrauca, ir stipri „džeki”, tie kas neatbrauca – varbūt nobijās. Pie manis viegli nav un nebūs. Vajag pamocīties.

Skatīsimies, kas būs nākamgad, vēlos tēmēt augstāk. Plānoju pieteikties Baltijas čempionāta posma organizēšanai, tikai jāvienojas ar armijas daļu.

Bija daudz skatītāju un atbalstītāju trases malā, vienīgi negaidīts lietus mākonis daļu aizbaidīja.

Paldies Aivaram Ermanim par komentētāja darbu un Ģirtam Timrotam par mūzikas atskaņošanu. Uzskatu, ka pasākums izdevies,” gandarīts ir Leons Kozlovskis, kurš pats arī startēja. „Kā sportistam man veicās ļoti labi, jutos lieliski. Izdevās „izcelt” startu, bet otrā apļa beigās Matīss Karro mani apdzina. Brauciena sākumā manam motociklam bija problēma ar sajūgu, iebraucot pit-stopā, mehāniķis to atrisināja, un tālāk braucu bez tehniskām ķibelēm. Ar savu braukšanu esmu apmierināts, jo smilšu trasē jūtos daudz labāk kā meža posmos,” tā Leons Kozlovskis.

Paldies Ādažu novada domei un Ādažu militārajai bāzei. Paldies Kadagas un Cits Mežaparks iedzīvotājiem par sapratni!

Paldies atbalstītājiem – Jānim Saukam, “Portmann & Co”, “Auto Republika”, “Moto Parts”, “Ipone”, “Karlo Motors”, “HSF Transport”, “TDA”, “Moldvin”, “Knifs 4”, “Parrot”.

 „MX Ādaži kausa” uzvarētāji

E klasē:      

1.      Matīss Karro

2.      Leons Kozlovskis

3.      Pēteris Misiņš

H30+ klasē:

1.      Gundars Cibuļskis

2.      Jānis Lubāns

3.      Jānis Jansons

Seniors 40+ klasē:

1.      Inguss Bērziņš

2.      Artis Egle

3.      Ivo Mellups

Veterāni 50+ klasē:

1.      Andris Kalniņš

2.      Pēteris Sliede

3.      Vilnis Zeiza

Iesācēju (C) klasē:

1.      Jurģis Rauza

2.      Toms Liepiņš

3.      Jānis Indriksons

85 cm3 klasē:

1.      Tomass Šaicāns

2.      Markuss Kokins

3.      Kārlis Roberts Elksnis

Kvadricikli ATV klasē:

1.      Jānis Suhanovs

2.      Ervīns Ratnieks

3.      Aigars Lazdiņš

Kvadricikli Open klasē:

1.      Dāvis Ciršs

2.      Ričards Zālīte

3.      Lauris Klauģis

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Vēlreiz par "trako pirmdienu" uz Latvijas ceļiem - aculiecinieka stāsts 27

Tiem, kas pirmdien, 17.janvārī izbrauca Latvijas ceļos, nudien neklājās viegli. Šeit autobraucēja stāsts, kam bija jādodas no Gulbenes puses un Jelgavu un atpakaļ. Lasīt vairāk

 

Igaunijas premjere mudina mainīt ogļskābās gāzes izmešu kvotu tirdzniecības mehānismu 10

Ogļskābās gāzes izmešu kvotu tirdzniecības pašreizējais mehānisms ir jāuzlabo, lai cenu izmaiņas nebūtu tik haotiskas, otrdien uzrunā Igaunijas parlamentam par kraso enerģijas cenu pieaugumu teica premjerministre Kaja Kallasa. Lasīt vairāk

 

Haoss uz Latvijas ceļiem (+ VIDEO) 1

Stiprā vēja, snigšanas un apledojošu ceļu dēļ vakar braukšanas apstākļi uz Latvijas ceļiem bija īpaši sarežģīti. Pēc Valsts policijas datiem, pirmdien Latvijā reģistrēti 144 satiksmes negadījumi un cietušu 32 cilvēki, tas ir krietni vairāk nekā vidēji ikdienā. Lasīt vairāk

 

Domnīcā diskutēs par elektrouzlādes infrastruktūras izveidi kravas transportlīdzekļiem 1

Eksperti un iesaistīto pušu pārstāvji trešdien, 19.janvārī plkst.12 tiešsaistes domnīcā diskutēs par Eiropas Savienības (ES) prasībām un elektrouzlādes infrastruktūras izveidi kravas transportlīdzekļiem gar Eiropas transporta tīkla (TEN-T) autoceļiem, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti