Valters Zviedris 2019. gada sacensību sezonu uzsāk Itālijā

 

Foto: Publicitātes attēls

Jūrmala/Papa's RT | 11.aprīlis 2019 12:28

Jūrmalas autosportists, pieckārtējs Latvijas čempions kartingā un Latvijas sporta meistars Valters Zviedris, šī gada sacensību sezonu uzsācis ar izcīnīto 5. vietu Rotax Centrāleiropas 1. posma sacensībās kartingā, kuras no 06. līdz 07. aprīlim norisinājās Adrijā, Itālijā.

Uz šīm sacensībām Valtera klasē - “RM DD2” bija ieradušies 29 sportisti no 12 valstīm: Itālijas, Ungārijas, Polijas, Čehijas, Slovākijas, Austrijas, Baltkrievijas, Somijas, Igaunijas, Grieķijas, Slovēnijas un 6 sportisti no Latvijas – Valters, Ričards Šubeckis, Krists Ziders, Tomass Birstiņš, Matīss Maļinovskis un Zane Mēnese. Tas nozīmēja to, ka konkurence šajā kartingu klasē bija ļoti sīva, jo uz starta bija arī daudzi starptautiskās sacensībās rūdīti šīs klases sportisti. Pavisam uz šīm sacensībām dažādās klasēs bija ieradušies vairāk nekā 200 sportisti.

Jātazīmē, ka Valteram šī bija debijas sacīkste jaunā kartu klasē – Rotax DD2, kura ir aprīkota ar pašiem jaudīgākajiem Rotax 34 Zs kartinga dzinējiem ar diviem pārnesumiem. Jūrmalnieks šogad kartinga sacensībās pārstāvēs “Birel ART Baltics” komandas krāsas un startēs ar Itālijā ražotu Birel ART kartu. Kvalifikācijas brauciens, kurš norisnājās sestdienas vakarpusē Valteram nebija tas labākais un lai gan no līdera - soma Jusso Pantilas jūrmalnieks atpalika tikai nieka 0,437 sekundes, tas deva tikai 15.vietu uz starta pirmajam no trim sacensību braucienam – priekšfinālam.

Svētdienas rīts sākās ar lietainiem laika apstākļiem, kas mūsu sportistam nāca tikai par labu un jau priekšfinālā Valteram izdevās pakāpties no 15.vietas uz 5.vietu un fināla braucienā, uz kādu brīdi iesaistoties cīņā pat par uzvaru, izdevās finišēt 3.vietā. Pedējais noslēdzošais Superfināla brauciens jau norisinājās sausos laika apstākļos un startējot no trešās starta vietas, Valters uz vairākiem apļiem pat nonāca otrajā vietā, bet karta regulējums sausiem laika apstākļiem nebija tik labs kā braukšanai pa lietu un gan Valtera, gan mūsu komadas biedra Krista Zidera kartiem acīmredzami trūka ātrums izejās no trases asajiem pagriezieniem un tādēļ līdz bruaciena beigām vairāki sportisti apdzina Valteru un finišs tika sasniegts vien 9.vietā. Sacensību rezultāti tika noteikti pēc visos trijos braucienos iegūto punktu kopsummas un sakrātie 106 punkti Valteram deva 5.vietu gan šajās sacensībās gan Rotax Centrāleiropas  kopvērtējumā pēc pirmā posma. Par Posma uzvarētāju un kopvērtējuma līderi kļuvis Peter Bezel, kuram ar tik pat iegūtajiem punktiem – 116 seko viņa brālis Jakub Bezel, abi no Čehijas. Trešajā vietā Austrijas sportists Manuel Tenschert ar 111 punktiem un ceturtais ar tik pat punktiem, kā Valteram - 106,  pieedzējušais Slovēnijas sportists Xen De Ruwe. Otrs labākais no Latvijas sportistiem šajā klasē bija Valtera komandas biedrs Krists Ziders, kurš ar iegūtajiem 94 punktiem izcīnīja 9.vietu.

Nākamās sacensības Latvijas sportistiem Valteram Zviedrim, Tomasam Birstiņam, Patrikam Noelam Ločmelim un Matīsam Maļinovskim paredzētas Genkā, Beļģijā, kur no 19. līdz 21. aprīlim norisināsies “Rotax Euro Trophy” atklāšanas posms un uz kuru jau pieteikušies 137 sportisti no visām Eiropas malām. Latvijā Valteru sacīkšu trasē varēsiet redzēt starptautiskās autošosejas sacensībās “De Walt Grand Prix”, kuras no 10. līdz 12. maijam norisināsies Rīgā, Biķernieku autotrasē, kur jūrmalnieks startēs ar atraktīvo “Legend Cars” sporta automašīnu. Nāciet un atbalstiet klātienē!

Komanda izsaka pateicību Jūrmalas pilsētas domei par ilggadēju atbalstu sacensību dalības maksu segšanā, kā arī pārejiem komandas sponsoriem/atbalstītājiem – SIA ”I-Con”, “Joker Klubs”, “KDM Print”, “Gatorz Eyewear Europe”, “Rosenso Marketing”, “2BCreative” un citiem.

 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Kā plānots iztērēt 40 miljonus eiro EKII privātā transporta atbalstam? Cik lieli būs pabalsti un kam (+ VIDEO) 20

Kāda ir plānotā 40 miljonu eiro EKII pabalstu sadale privātā transporta iegādei 2026. gadā? Kas un par ko sāņems pērkot auto 4000 eiro? 6 750 eiro, vai pat 9 000 eiro un vairāk! Lasīt vairāk

 

Kā Indija izglāba britu motociklu leģendu "Royal Enfield"

“Royal Enfield” ir pasaulē vecākais motociklu zīmols, kas kopš 1901. gadā nav pārtraucis motociklu ražošanu. Lai arī marka ir dibināta Apvienotajā Karalistē, bet nu jau lielākā daļa “Royal Enfield” vēstures ir saistīta ar Indiju. Lasīt vairāk

 

Degvielas cenas 26.04.2026: Dīzelis 1.917 un 95. benzīns 1.767 EUR! 94.40 USD par barelu 5

iAuto.lv pārliecinās par jaunākajām degvielas cenām, kas diezgan būtiski nokritušās zem divu eiro atzīmes. Lasīt vairāk

 

Amatpersonas apsekos nogāzušos vēja turbīnu Dienvidkurzemes novadā 31

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS) pirmdien kopā ar AS "Sadales tīkls" un Būvniecības valsts kontroles biroja ekspertiem dosies uz Bunkas pagastu Dienvidkurzemes novadā, kur svētdien nogāzās vēja turbīna, aģentūru LETA informēja ministrijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti