Leklēram otrā uzvara kvalifikācijā pēc kārtas

 

Foto: Ekrānbilde no twitter.com/charles_leclerc

Nozare.lv | 7.septembris 2019 19:59

Monako braucējs Šarls Leklērs no "Ferrari" komandas sestdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas 14.posma - Itālijas "Grand Prix" kvalifikācijā, apsteidzot abus "Mercedes" pilotus.

Piektdienas treniņu braucienos ātrākais bija "Ferrari" bolīdā braucošais Šarls Leklērs no Monako, bet trešajā braucienā jau sestdien ātrāko laiku sasniedza viņa komandasbiedrs vācietis Sebastians Fetels.

Sestdien pirmajā kvalifikācijas sesijā pirmais trasē devās polis Roberts Kubica no "Williams" komandas. Tas gan viņam nepalīdzēja pārvarēt pirmo kvalifikācijas kārtu, pēc 18 minūšu sesijas kopā ar citiem četriem braucējiem sadalot 16.-20.vietu. Pirmā sesija tika pārtraukta, kad trasē apstājās meksikāņa Serhio Peresa vadītais "Racing Point" bolīds. Tikmēr noteikto 107% robežu nesasniedza Makss Verstapens ("Red Bull"), kuram vajadzēs gaidīt lēmumu, vai viņš tiks pielaists sacensībām svētdien. Ātrāko laiku sasniedza Leklērs, finišējot pēc minūtes un 20,126 sekundēm.

Otrajā sesijā lieli pārsteigumi nenotika. Ātrāko laiku sasniedza brits Lūiss Hamiltons no "Mercedes", apli veicot minūtē un 19,464 sekundēs. Savukārt brits Lando Noriss un francūzis Pjērs Gaslī būs spiesti startēt no beigām, jo pārkāpuši atļauto regulējumu skaitu.

Trešajā sesijā Jau otrajā F-1 posmā pēc kārtas naskākais trasē bija Leklērs, apli veicot minūtē un 19,307 sekundēs. Par 0,039 sekundēm tika apsteigts Hamiltons un par 0,047 sekundēm - cits "Mercedes" pilots Valteri Botass. Tas Leklēram bija ceturtais "pole position" karjerā, bet viņa komandasbiedrs Fetels ierindojās ceturtajā vietā, no Leklēra atpalikdams 0,15 sekundes, un sacensības sāks no otrās rindas.

Trešajā rindā startēs abi "Renault" braucēji Daniels Rikjardo un Niko Hulkenbergs.

Itālijas Lielās balvas izcīņa norisināsies svētdien. 

Hamiltons šīs sezonas 13 posmos iekrājis 268 punktus, kamēr Botasam ir 203 punkti. Trešais ar 181 punktiem ir Verstapens, Fetels ieguvis 169 punktus, bet pirmo piecinieku ar 157 punktiem noslēdz Leklērs.

Kāds no "Mercedes" komandas pilotiem šosezon uzvarējis desmit no 13 posmiem, divos etapos panākumi bijuši Verstapenam, bet vienā - Leklēram.
 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Mazāk par 50 000 eiro: Audi modernizējis elektrisko Q4 e-tron (+ FOTO) 18

Vācijas autobūves uzņēmums Audi sūtīs tirgū jaunāko Q4 e-tron, kas pārcēlies uz uzlabotu platformu un ieguvis efektīvāku piedziņu un lielāku nobraukumu. Lasīt vairāk

 

"Spried ar Delfi" piedalās iAuto.lv redaktors M.Ozoliņš un Latvijas Valsts ceļi vadītājs M.Lazdovskis (+ VIDEO) 6

Ik gadu pavasarī uz Latvijas ceļiem parādās ne tikai motociklisti un lielāks atļautais braukšanas ātrums uz šosejām, bet arī strādnieki, kas remontē ceļus. Kur šogad gaidāmas lielākās izmaiņas? Kā sokas ar Latvijas ceļu tikla modernizēšanu? Lasīt vairāk

 

7 miljoni eiro un dīzeļdzinējs – britu atbilde krievu tankam Armata 15

Lielbritānijas jau nākamgad saņems pirmos kaujas tanka Challenger 3 eksemplārus. Aptuveni 7 miljonus eiro vērtais un ar 1200 Zs dīzeļdzinēju aprīkotais britu ražojums tiek uzskatīts par Rietumu atbildi Krievijas T-14 Armata tankam. Lasīt vairāk

 

Audi beidz A1 un Q2 ražošanu (+ FOTO) 11

Audi atvadās no abiem kompaktajiem modeļiem, lai dotu vietu citiem – elektriskās piedziņas automobiļiem. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti