Divdomīgā zīmju kombinācija 19

 
13.janvāris 2002 14:19

Vairākās vietās Rīgas ielās ir redzama šāda zīmju un papildus plāksnīšu kombinācija. Šķiet nevienam nav jautājumu par šādu ceļa zīmju nozīmi, bet vai mums viss ir skaidrs? Kā darbojas šīs zīmes brīvdienās vai darbadienu vakaros?

Ceļazīme “P” ar papildus plāksnīti “darbības laiks” nozīmē, ka maksas stāvvieta šeit ir no 8 līdz 20 tikai darbadienās. Acīmredzot, šajā pašā laikā automašīna ir jānovieto uz trotuāra, kā parādīts otrajā plāksnītē “auto novietošanas veids”. Jautājums: kā jānovieto automašīna pēc plkst. 20 vai brīvdienās? Pēc vienkāršas loģikas – ignorējot visu šo zīmju komplektu, jo tas darbojas tikai noteiktā laikā. Tātad brīvdienās – paralēli brauktuves malai un nekādu trotuāru. Vismaz tas izriet no CSN. Dzirdēts, ka arī Rīgas Pašvaldības Policijas Ceļu policijas nodaļas darbinieki arī domā tāpat, jo brīvdienās šeit līmētas pārkāpumu soda kvītis. Sestdienā, izaicinot likumu, arī pats atstāju auto, kā darbadienā pienākas, kvīts pēc 2 stundu stāvēšanas netika uzlīmēta. Man nav skaidrs, kur un kā jānovieto mūsu automašīnas ārpus šīs zīmes kombinācijas darbības laika? Iespējams, šo neskaidro situāciju ar «P» zīmēm varētu izskaidrot ar to, ka CSN tika pārņemti no LPSR un PSRS pastāvošajiem likumiem, kad nebija nemaz tāda jēdziena maksas stāvvieta un zem katras zīmes varēja būt tikai viena papildus plāksnīte. Jāatzīst, ka vairākas papildus plāksnītes zem vienas zīmes tikai sarežģī zīmes jēgas uztveri. Tāds piemērs ir “Ķieģelis” ar divām darbības laika plāksnītēm uz Gaisa tilta tramvaja sliežu joslas. Šajā gadījumā vadītājam vairākas sekundes var paiet domājot, cik šobrīd ir pulkstenis un rēķinot, vai šis laiks ietilpst divu plāksnīšu nosacījumos. Ko domājat Jūs? Ko domā iAuto lasošie Ceļu policisti? Fotoaparāts no CANON centra iAuto redaktors
 
Visi komentāri
 
8969. viesis 13.janvāris 2002 18:06
0 0 Atbildēt

Redzamajā attēlā ir četras ceļazīmes, viena no tām (augšējām) ir norādījuma zīme "Maksas stāvieta".

Pārējās trīs - baltās - ir papildzīmes. CSN 239. pants - "Papildzīmes tiek lietotas kopā ar citām zīmēm un precizē vai ierobežo attiecīgo zīmju darbību".

Termins "zīme" un "papildzīme" ir atšķirīgs - manuprāt no valodnieciskā viedokļa otrais apzīmē zīmi, kuras funkcija ir papildināt pamatobjekta (zīmes) nozīmi, tātad, viena pati tā nevar darboties.

Otrās no augšas ceļazīmes (pirmās papildzīmes) nozīmi izskaidro CSN 239.panta 14.punkts: "Papildzīme "Darbības laiks". Norāda diennakts laiku, kurā zīme darbojas". Tātad, runa iet nevis par laiku, kurā darbojas zīme un papildzīmes, bet tikai zīme. Šajā gadījumā tā ir zīme "Maksas stāvieta".

Trešās ceļazīmes no augšas (otrā papildzīme) nozīme ir "Transportlīdzekļu novietojuma veids stāvvietā" - šeit pat nav svarīgi, vai tā ir maksas stāvvieta, vai parastā. Svarīgi ir tas, ka zīme "Maksas stāvvieta" darbojas norādītajā laikā, savukārt ārpus šī laika tā nav maksas stāvieta, toties jautājums - kas tā par stāvvietu un vai tā vispār ir stāvvieta - acīmredzot ir, jo papildzīme attiecas nevis uz zīmi, bet uz stāvvietu.

Ceturtā zīme ir zīme "Pārējā informācija", kurai ir informatīva nozīme.

CSN 242.pants nosaka, ka "Papildzīmes piestiprina tieši zem zīmes, uz kuru tās attiecas...", kas šajā gadījumā arī ir izdarīts, jo attēlā ir redzama tikai viena zīme. Un arī papildzīme "Darbības laiks" ir novietota zem zīmes "Maksas stāvvieta".

Redaktora viedoklis būtu pareizs, ja papildzīme "Darbības laiks" būtu novietota zem papildzīmes ".. novietojuma veids stāvvietā". Tad šī situācija būtu diskusijas vērta, jo visu izšķirtu tas, vai termins "papildzīme" ir vienāds ar terminu "zīme" vai nav - skat. CSN 239.panta citātu augšā. Un vēl jautājums, vai to var uzskatīt par stāvvietu, jo zīmes, kas apzīmē stāvvietu ta nav! Un CSN nenosaka, ka ārpus darbības laika zīmes "Maksas stāvieta" nozīme ir tāda pati, kā zīmei "Stāvvieta".

Mans piemērs - uz šosejām bieži ir redzamas arī zīmes "Slidens ceļš" ar papildzīmi "Darbības zona" (piem, 1km) un zem tās papildzīmi "Mitrs segums" un/vai "Slidens segums". Šķiet, nav grūti saprast, ka pēdējās divas papildzīmes neattiecas uz darbības zonu, bet gan uz zīmi slidens ceļš (citādi sanāk, ka ceļš visu laiku ir slidens, un tikai mitrā laikā tas ir slidens tikai 1km garumā - būtībā tātad Redaktors visu laiku brauc pa slidenu ceļu :)) ).

8971. viesis 13.janvāris 2002 18:49
0 0 Atbildēt

bembermember

Varu Tev tikai piekrists par ziimju tulkojumu. Bet arii piekriitu redaktoram, ka shaads papildziimju daudzums var panjemt analizeeshanai jau taa daargaas sekundes.

8975. viesis 13.janvāris 2002 19:32
0 0 Atbildēt

interesanta lasaamviela

8976. viesis 13.janvāris 2002 20:03
0 0 Atbildēt

pēdējais jautājums ir nevietā, ceļun policisti nedomā.

Ceļu policisti iekasē.

8981. viesis 13.janvāris 2002 21:05
0 0 Atbildēt

Tur ir stāvvieta par maksu norādītajās dienās un laikos, ar papildus nosacījumiem. Citā laikā tur nekādas zīmes "nav".

Kur ir problēma?

Nākošā vērtīgā raksta tēma varētu būt "Vai CSN ir vai nav likums?" (skat tekstā rindkopu zem attēla).

8983. viesis 13.janvāris 2002 22:09
0 0 Atbildēt

Sorry Redaktoram - tēma ir diskusijas vērta arī tagad. (iepriekšējā komentārā neprecīzi izteicos).

Manuprāt, kļūda ir CSN skaidrojumā par zīmes "Maksas stāvvieta" nozīmi ar un bez papildzīmes "Darbības laiks".

Runājot par pašvaldības policiju - tā neprot tulkot likumu. Kā zināms, ja kādā situācijā juridiskā norma nav izmantojama tieši, talkā var ņemt gan paražu tiesības, gan arī to, kādam mērķim paredzēti normatīvie akti. Paražas nosaka, ka apspriestā zīmju kombinācija zīmes darbības laikā norāda, ka par stāvvietu ir jāmaksā, bet ārpus tā - par stāvvietu nav jāmaksā. Un mērķis mums visiem zināmais - lai Rīgas centrs netiktu noslogots ar automašīnām un stāvētu tie, kam tas visvairāk nepieciešams. Pieļauju, ka kāds jurists varētu precīzāk izteikties ar terminiem - neesmu guru tiesību jautājumos, bet šo to zinu.

Bet nu ieskaidrot kaut ko tādu pašvaldības policijai - nu nē, ar tiem brāļiem es labāk vispār nerunātu. Un iesaku arī citiem nerunāt, runājiet ar tiem, kurus cienāt.

Gadījums iz dzīves - braucot trolejbusā pašvaldības policijas darbinieks izdomāja, ka var braukt, nemaksājot par biļeti. Nākošajā pieturā šis izkāpa, jo sākās tāds jandāliņš... Visi, kam bija kaut kas uz sirds par ppoliciju, to izlika ārā... :)

9103. viesis 14.janvāris 2002 9:01
0 0 Atbildēt

Ok, par sadu zimju kombinaciju, kaut ari ta nav ipasi logiska ir daudz maz skaidrs. Bet ko Jus domajat par pagaidu zimem kuras tiek izvietotas Rigas ielas??? Piem. pagajusaja nedela, kad Riga itka tika attirita no sniega. Esosas zimes tika apsegtas ar miskastes maisiem un notitas ar skochu un pirms tam uzlikta zime "apstaties aizliegts"! Piem. pie pasta Brivibas ielas sakuma! Kaut ari sniegs tur jau sen bija nokusis, zime dailojas vairakas dienas. Un protams atsaldeta PPCP nekautrejas pec kartas visiem salimet soda kvitis! Murgs kaut kads! Un brinas kapec sie sodie netiek samaxati!

9114. viesis 14.janvāris 2002 9:52
0 0 Atbildēt

Incanta diskusija un problēma. Par to Gaisa tilta zīmi - vai kāds tagad var pateikt kad drīkst braukt no vienas un no otras puses pa sliedēm? Es tā arī līdz šim nespēju atcerēties, kad drīkst, kad nē, tik atceros, ka no rītiem uz centru, vakarā atpakaļ...bet nu murgs totālais!

9198. viesis 14.janvāris 2002 14:29
0 0 Atbildēt

Latvijaa ir ljoti daudz taadu vietu, kur nevar iisti saprast, ko attieciigaas ziimes noziimee. Piemeeram, Daugavpilii.

9250. viesis 15.janvāris 2002 8:55
0 0 Atbildēt

(Driver)

Es pa Gaisa tilta sliedeem braucu kad man tas ir nepiecieshams, un iipashi necenshod iedziljinaaties tajos murgos ar laika ierobezjojumiem...

9260. viesis 15.janvāris 2002 9:46
0 0 Atbildēt

Neviens nezin kāpēc šodien tik uzkrītoši daudz CP uz ielām??? Pie Gaisa tilta viens kekss skatās TA, distanci vai kautko tamlīdzīgu, otrs lejā noņem no trases, tāpat pie LaRoccas

9270. viesis 15.janvāris 2002 10:23
0 0 Atbildēt

Koroče-menti ir sunji, zīmes sako un "solnce jobanij fonarj"

Varbūt vajadzētu neloģiskās zīmes tā klusiņām ar metāla zāģīti ... ? Protams ka tas nav normāli ka man ir minūtes piecas jādomā ko CP ar to ir domājuši, ibio!

9303. viesis 15.janvāris 2002 13:51
0 0 Atbildēt

Par Gaisa tilta "ķieģeli" runājot, - kā tad īsti ar to ir, - zīme augšā attiecas uz braukšanas joslu, taču tramvaja sliedes, kas atrodas vienā līmenī ar ceļa braucamo daļu, nav uzskatāmas par papildus joslu, bet ir izmantojamas kā papildus braukšanas rinda intensīvas satiksmes apstākļos. Tad es varu braukt pa sliedēm vai nē?

9390. viesis 16.janvāris 2002 12:31
0 0 Atbildēt

Viesim 13:51

Tu vari braukt pa sliedēm pāri tam tiltam kad gribi, bet pēc noteikumiem tikai tajā laika periodā, kurā nedarbojas zime "ķieģelis", tas ir no rītiem ja nemaldos no 7-10, bet pēcpusdienā no 16-19.

9494. viesis 17.janvāris 2002 9:52
0 0 Atbildēt

Jautaajumi par ziimeem un to izvietojumu ir adreseejami pashvaldiibai nevis CP, kaa to meeggina trakteet dazhi subjekti, jo tieshi pashvaldiiba nosaka kur un kaa jaaizvieto ziimes un sekojoshi arii izvieto ziimes peec saviem ieskatiem...

Redaktors 17.janvāris 2002 10:17
0 0 Atbildēt

Šeit neiet runa, kas novieto zīmes, bet gan ko tās nozīmē?

9506. viesis 17.janvāris 2002 10:59
0 0 Atbildēt

Redaktors aizmirsa piebilst - ibio:)

9557. viesis 17.janvāris 2002 13:22
0 0 Atbildēt

:))

10275. viesis 25.janvāris 2002 12:07
0 0 Atbildēt

es savu buldozeru lieku kā gribu un kur gribu Klamburu neuzliks...

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Ko svinēja? - septembra pēdējā dienā pieķerts rekordliels dzērājšoferu skaits 6

Septembra pēdējā dienā uz Latvijas ceļiem pie stūres alkohola reibumā pieķerta 31 persona, kas ir aizvadītajā mēnesī lielākais vienā diennaktī konstatēto dzērājšoferu skaits, liecina aģentūras LETA apkopotie Valsts policijas dati. Lasīt vairāk

 

Austrālijā izmēģina elektrisko tramvaju bez sliedēm (+ VIDEO) 8

Austrālijas pilsētā Pērtā izmēģinājumu režīmā sācis strādāt sabiedriskais transports, kas varētu kļūt par nākotnes risinājumu pilsētās. Lasīt vairāk

 

Cik jāmaksā par ārvalstīs reģistrēta auto lietošanu Latvijā? 9

Par ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu lietošanu ir jāmaksā nodoklis. Apskatām, kādas šobrīd ir prasības un nodokļa likmes. Lasīt vairāk

 

Rāmniekos atklāts pārbūvētais tilts pār Gauju; noslēgsies būvdarbi vienkārtas asfalta izmēģinājuma posmā (+ FOTO) 2

Pēc pārbūves svinīgi atklāts tilts pār Gauju Rāmniekos uz vietējā autoceļa Dukuri–Rāmnieki (V330) (4,2. km). Pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Kaspars Briškens, VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Lazdovskis, kā arī būvnieku, projektētāju, būvuzraudzības un pašvaldības pārstāvji. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti