Latvijā ražos inovatīvu iekārtu automašīnu uzpildei ar dabasgāzi mājas apstākļos 22

Foto: Publicitātes attēls

Nozare.lv | 8.februāris 2018 10:08

Latvijas uzņēmums "Hygen" ar "Attīstības finanšu institūcijas "Altum"" ("Altum") garantiju un bankas "Citadele" kredītlīniju šogad plāno sākt ražot inovatīvu iekārtu automašīnu uzpildei ar dabasgāzi mājas apstākļos, aģentūrai LETA pavēstīja bankas "Citadele" ārējās komunikācijas vadītāja Baiba Ābelniece.

Viņa informēja, ka "Hygen", kas darbojas alternatīvās enerģētikas jomā, izstrādājis inovatīvu ierīci, ar kuras palīdzību pieslēgties mājas gāzes vadam un triju minūšu laikā uzpildīt automašīnu. "Hygen" izstrādātā iekārta tiks ražota Latvijā, taču saistībā ar noieta tirgus specifiku, to vispirms plānots pārdot Centrāleiropā, Tuvajos Austrumos un Amerikā.

"Šobrīd strādājam pie triju pilotprojektu realizācijas, sadarbojoties ar Vācijas autobūves kompāniju "Volkswagen Group" un citām lielākajām dabasgāzes kompānijām Eiropā un Amerikā. Iekārtu ražošanu plānojam sākt gada otrajā pusē. Prototipa izstrādei piesaistījām riska kapitāla un Eiropas Savienības fondu finansējumu. Lai uzsāktu ražošanu, pēc produkta izstrādes fāzes mums bija nepieciešams trūkstošais finansējums. Pateicoties bankas "Citadele" izsniegtajam kredītam 100 000 eiro apmērā ar "Altum" garantiju, esam nonākuši produkta attīstības pēdējā posmā - iekārta jau ir sertificēta Eiropā, pēc kā varam sākt ražošanu," sacīja "Hygen" vadītājs un līdzdibinātājs Roberts Strods.

Savukārt bankas "Citadele" valdes locekle Santa Purgaile atzīmēja, ka "Hygen" ar banku sāka sadarbību laikā, kad uzņēmumam bija nepieciešami apgrozāmie līdzekļi reālai ražošanas sākšanai. "Uzņēmums nepārtraukti ir attīstījies, ieguldot investīcijas produkta attīstībā un noieta tirgu meklēšanā. Faktiski vairāku gadu garumā šis projekts no viena cilvēka idejas un "start-up" fāzes ir izaudzis līdz starptautiskam un ambiciozam projektam alternatīvās enerģijas un transporta nozarē. Tas ir piemērs, kā inovatīvu ideju aizvest līdz ražošanai, prasmīgi izmantojot biznesa inkubatoru, valsts atbalsta mehānisma, riska kapitāla, banku aizdevuma un starptautisko konkursu iespējas. Dabasgāze kā enerģijas avots kļūst arvien populārāka, tāpēc mājās izmantojamo uzpildes iekārtu ražošana ir ar lielu eksporta un izaugsmes potenciālu," viņa sacīja.

Plānots, ka "Hygen" tiešie klienti būs gāzes kompānijas, kurām viena šāda iekārta izmaksās apmēram 3500 eiro. Mājsaimniecības pēc iekārtas uzstādīšanas maksās par izmantoto dabasgāzi atbilstoši gāzes kompānijas tarifiem.

Kompānija "Hygen" reģistrēta 2009.gada decembrī, un tās pamatkapitāls ir 3000 eiro apmērā. Kompānijas lielākais īpašnieks ir Aleksejs Safronovs (59,8%), liecina "Firmas.lv" dati.

Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" 2017.gada septembra beigās bija piektā lielākā banka Latvijā.

 
Visi komentāri
 
usaexperc 8.februāris 2018 10:48
1 1 Atbildēt

Būs jautri. Glābējiem palielināsies izsaukumu skaits.

Vajadzētu katrai šādai iekārtai par pasūtītāja naudu pieslēgt klāt atsevišķu gāzes skaitītāju un ierubīt maksimālo tarifu. Būtu reāls piķis.

msh 8.februāris 2018 12:54
1 0 Atbildēt

Nevis "maksimālo tarifu", bet "akcīzi".

Pļurkt 8.februāris 2018 17:48
0 0 Atbildēt

Ļergu vajag mazāk lekt un pa grāvjiem gulēt!!!

Akcīze dabasgāzei kā degvielai ir jau nezi cik gadi, un pietiekami liela, lai apdomātu vai vispār ar to ņemties!!

--------------------

Vot kur var tukši kladzināt par lietām no kurām neko nejēdz un negrib jēgt!

msh 10.februāris 2018 10:24
0 0 Atbildēt

Tieši tā, pļurkšķīti, mazāk vajag to ļūļu ninnāt.

Akcīze naftas gāzei, ko tirgo DUSos, ir sen, jā. Bet šeit ir runa par dabasgāzes kompresoru kas atrodas mājā un pieslēdzas pie Latvijas Gāzes gāzes vada - tātad, vai tu par dabasgāzi apkures vai ēdiena gatavošanas vajadzībām jau n gadus maksā akcīzi?

Pļurkt 10.februāris 2018 13:02
0 0 Atbildēt

Dzer mazāk dauni!!!

Akcīze DABAS GĀZEI kā DEGVIELAI ir vairākus gadus (es atceros vismaz 10 gadus)!!

Ja tu izdomāsi mājās pildīt to gāzi mašīnā, tad VISA trava gāze klūs akcizētā, IESKAITOT to ko izdedzini gāzes plītī, ja vien neuzliksi papildus skaitītāju.

-----

Stulbs kas stulbs!! Vienalga dzen savas stulbības?

15.1 pants. Nodokļa likmes dabasgāzei

likumi.lv/doc.php?id=81066

Elementāri guglē ierakstīt jēdz vai nejēdz pat to???

---

Nesaprotu kur tādi totāli stulbeņi kā msh rodas!!

viencexperc 8.februāris 2018 10:53
9 4 Atbildēt

Šim pielietojums būs santīmpišiem, kuri brauc ar kaijeniem, x5, q7 vai hammeriem bet pildās ar gāzi. Tie parastos DUS pildās pa naktīm, lai neviens neredz. Tagad varēs mājās. Pat forma šim devaisam nesaprotama. Varēs draugiem teikt, ka tas ir gaisa mitrinātājs.

bet izgudrojums tipisks latviešiem. Nākamais solis būs - caurule, pa kuru varēs pildīt kontrabandas degvielu mājas apstākļos.

Damn 8.februāris 2018 13:15
1 0 Atbildēt

LPG tankā dabasgāze

Tā, ka uzpildīt dabasgāzi citur nevar, tad nekur tālu no mājās netiks. Vēl sliktāk nekā ar elektroauto

Damn 8.februāris 2018 13:16
2 0 Atbildēt

Forums nesaprot simbolu "not equal"

tb LPG nav tas pats kas CNG

Pļurkt 10.februāris 2018 20:40
0 0 Atbildēt

Vēl jo vairāk nesaprot atšķirību starp dabasgāzi kā kurināmo un dabasgāzi kā degvielu!

viencexperc 9.februāris 2018 7:47
5 0 Atbildēt

Tad statistika.

Latvijā ar šādu gāzi ir aprīkoti 84 bmw x5, 26 gab. Bmw 735, 3 gab audi q7, 3 gab audi s8, 78 volvo xc90, 22 mercedes s500, 38 jeep grand cherokee, 20 gab porše cayenne ( viens no tiem turbo), 13 hammeri, 11 kadiljaki, 16 jaguāri.

Haaaa!!!!

Aga 12.februāris 2018 11:10
0 0 Atbildēt

Nepilnīga statistika,man bračkam ir Volvo V70 ar dabasgāzes iekāru aprīkots.

GTD2 8.februāris 2018 17:33
0 0 Atbildēt

ar dabasgazi tankos nepilda,ta ir liela problem,a latvijaa ,jo sadus auto cik zinu var uzpildiit latvijaa labi ka trijaas vietaas viena Rigaa,otradaugavpilii, varbuut ,ka arii liepajaa, un parasti ar dabasgazi ir aprikotas Volvo markas automasinas, kas tiek aprikotas no rupnicas, pat nezinu vai privataa kartaatadas iekartas uzstaada

Pļurkt 8.februāris 2018 17:50
0 0 Atbildēt

Daugavpilī jau kādus gadus 5 kā ir likvidēta!!

msh 10.februāris 2018 10:25
0 0 Atbildēt

Liepājā, cik zinu, arī.

didzisk 9.februāris 2018 11:52
2 0 Atbildēt

Es savu Nissan Leaf pie mājas stūra katru nakti lādēju. Protams, ka ir daudz ērtāk, kad benzīntanks nav jāmeklē. Bet vai visa tā klapata ar gāzi var atmaksāties, to gan es nezinu! Mājas elektriskā lādēšanas stacija ar 30A maksā starp 500 un 1000 eiro, būtu brīnums, ja gāzes stacija būtu lētāka.

dodge 8.februāris 2018 11:07
2 2 Atbildēt

Šitāds man derētu. Varēšu savu RAM nedzīt uz uzpildes staciju un tērēt naudu ceļam. Turpat garažā varēs uzpildīt, gāzēt un gūt baudu.

Pieslēgšu atpakaļ atslēgtos 4 cilindrus un troksnis būs dubultā. Visas rajona čiksas saskries uz mana lielā...

atrabotka 8.februāris 2018 11:42
0 0 Atbildēt

Kas būs ja šādai ierīcei pieķersies vietējais Koļa no Ķengaraga un sāks tjūnēt pa savam? Varbūt tomēr nevajag šādas operācijas pārcelt katram uz māju?

Smaidiņš 8.februāris 2018 12:35
0 0 Atbildēt

Cik tad ir to dabasgāzes mašīnu? - ja būtu LPG, tad cita lieta

eidis 8.februāris 2018 13:35
0 0 Atbildēt

LPG = naftas gāze. Jeb naftas pārstrādes atkritums. Naftas pārstrādes rūpnīcu vajag, lai mājās LPG ražotu. A pildīt jau tagad nav problēmu. Tikai vai ir vērts

Pļurkt 8.februāris 2018 17:52
0 0 Atbildēt

Paģiras izguli, citādi citi neko no tevis teiktā nesaprata.

Iespējams ka pat arī nesaprati!!

ledus9 8.februāris 2018 23:13
1 0 Atbildēt

Stāsts par tieši šādu "inovatīvu" uzpildes iekārtu, ar kuru varēs auto uzpildīt mājas apstākļos, un kuru tūlīt, tūlīt sāks ražot un tirgot, uzpeld ar apbrīnojamu regularitāti vismaz kopš 2000-o sākuma, iespējams arī agrāk. Vienkārši no 2000-o sākuma ir bijusi ciešāka sadarbība ar gāziniekiem. Šajā periodā vairāki zināmi cilvēki ir aprīkojuši auto tieši ar dabasgāzes iekārtām un pēc tam "downgreidojušies" atpakaļ uz LPG. Ir mēģinājuši pierakstīties rindā uz aprakstītajām dabasgāzes iekārtām, kas "ir jau izstrādātas un tūlīt, tūlīt tās sāks ražot". Līdz šim tas viss ir beidzies ar neko.

Sitie ari brauks 10.februāris 2018 22:10
1 0 Atbildēt

audi a5 ar dabasgazi.

Video testa teikts, ka riktigi labs auto.

Nejauciet LPG (sašķidrinata naftas gaze) ar CNG (dabasgaze).

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Nesavalda 800 Zs - Ferrari 812 Superfast avārija Londonā (+ VIDEO)

Gandrīz 300 000 eiro vērtā varenauto Ferrari 812 Superfast īpašnieks nesavalda savu 800 Zs jaudīgo spēkratu un avarē uz viena no Londonas tiltiem. Lasīt vairāk

 

Latvijas futbola leģenda Kaspars Gorkšs izmēģina jauno BMW 520i MHEV (+ VIDEO) 4

Šodien Tavs Auto TV aplūkosim īpašu auto! Auto, kura dzīves moto ir bauda braukt. Auto, kurš ir uzticīgs klasiskajai riteņu piedziņai. Auto, kura pretizslīdēšanas sistēmu iespējams deaktivizēt ar vienas pogas spiedienu! Auto, kura vēsture aizsākās jau tālajā 1972.gadā. Un – auto, kura vārdu raksta ar lielo B! Lasīt vairāk

 

Gribēja sodīt, taču iekrita pats - Mercedes izraisa avāriju (+ VIDEO) 3

Nepacietīgs Mercedes vadītājs sāk "grūstīties", cenšoties nobīdīt malā priekšā braucošo, taču rezultātā pats nonāk pretējā joslā, izraisot avāriju, kurā iesaistīti vairāki transportlīdzekļi. Lasīt vairāk

 

Jaunā Renault Megane GrandCoupe ar elegantāku un izsmalcinātāku dizainu 5

Mégane Coupé ir iecienījuši tie klienti, kuri meklē prestižu C segmenta sedanu. Kopš šī modeļa nākšanas klājā 2016. gadā, kopumā pārdotas 200 000 vienības. Pieejams aptuveni trīsdesmit valstīs, šis auto veicina Renault starptautisko izaugsmi. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti