Stājas spēkā aizliegums bez būtiska iemesla ieceļot Latvijā 8

Foto: Ekrānbilde no Balticlivecam.com

Nozare.lv | 11.februāris 2021 8:06

No šodienas līdz 25.februārim Latvijā no Eiropas Savienības (ES), Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīm, Šveices un Lielbritānijas drīkstēs ieceļot tikai neatliekamu un būtisku iemeslu dēļ, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Lai gan jau līdz šim būtiski ierobežota ieceļošana ES, tai skaitā Latvijā, no trešajām valstīm, arī atsevišķajos patlaban noteiktajos izņēmuma gadījumos, lai ieceļotu Latvijā no šīm valstīm, tam būs jābūt būtiskam iemeslam.

Tas nozīmē, ka iepriekšminētajā laika posmā faktiski aizliegta jebkāda ieceļošana bez būtiska iemesla Latvijā.

Latvijā drīkstēs ieceļot tikai neatliekamu un būtisku iemeslu dēļ. Šie iemesli ir darba, mācību, studiju, ģimenes apvienošanas, medicīnas pakalpojumu saņemšanas, tranzīta vai nepilngadīgo pavadīšanas nolūks, kā arī, lai atgrieztos pastāvīgajā dzīves vietā vai dotos uz bērēm.

Vienlaikus noteikts terminēts starptautisko pasažieru pārvadājumu aizliegums caur lidostām, ostām, kā arī ar autobusiem no vai uz Apvienoto Karalisti, Īriju un Portugāli. Pēc ĀM paustā, tās ir valstis, kurās ir augstākā Covid-19 vīrusa celmu ar paaugstinātu izplatīšanās spēju izplatība.

"Ņemot vērā, ka šī pasažieru pārvadājumu atcelšana ir saistīta ar sabiedrības veselības apsvērumiem, ka tā ir terminēta, kā arī faktu, ka personām no minētajām valstīm, ja tām ir neatliekami un būtiski iemesli ieceļot Latvijā, ir iespēja ieceļot, neizmantojot tiešos reisus, šai laikā tiek aizliegti jebkādi regulārie pasažieru pārvadājumi," akcentēja ĀM, norādot, ka vienlaikus ir atļauti pasažieru pārvadājumi ar valsts gaisa kuģiem un militāro transportu un ĀM ierosināti neregulāri pasažieru pārvadājumi repatriācijas nolūkos.

Savukārt ar satiksmes ministra atļauju plānots veikt pasažieru pārvadājumus - ne vairāk par pieciem pasažieriem - ar privāto gaisa transportu un biznesa lidojumus, neregulāros pasažieru pārvadājumus, pasažieriem šķērsojot Latvijas teritoriju tranzītā un neregulāros pasažieru pārvadājumus, kuri ir speciāli organizēti darbinieku nogādāšanai darbu pienākumu veikšanai.

Tāpat atļauti ir pārvadājumi, kuros darbinieku pārvadāšana tiek veikta, pamatojoties uz darba devēja pārvadātajam iesniegtu darbinieku sarakstu un neregulārie pasažieru pārvadājumi, kuri ir speciāli organizēti sportistu un sporta darbinieku nogādāšanai Latvijā pēc dalības sporta sacensībās ārvalstīs vai dalībai starptautiskā sporta pasākumā Latvijā.

Tas, vai persona, kas vēlas ieceļot Latvijā, atbilst iepriekš minētajiem kritērijiem, kas tai atļauj ieceļot Latvijā, būs jāapliecina pašai personai, aizpildot elektronisko anketu vietnē "covidpass.lv". Dokumentāli vai citi drošticami pierādījumi šī apgalvojuma patiesumam, aizpildot elektronisko anketu, nebūs jāpievieno, tomēr jāņem vērā, ka tādiem jābūt personas rīcībā un tie jāspēj uzrādīt pēc pieprasījuma Valsts robežsardzei vai Valsts policijai.

ĀM akcentēja, ka personai nav jāuzrāda ieceļošanas mērķi apliecinošus dokumentus, ja informācija, kas apliecina kādu no minētajiem ieceļošanas mērķiem, jau ir pieejama valsts informācijas sistēmās, piemēram, informācija par personas dzīvesvietu, civilstāvokli, personu tiešu radniecību ir pieejama Iedzīvotāju reģistrā.

Lai apliecinātu, ka ieceļošana, izmantojot pārvadātāja transportlīdzekli vai transportlīdzekli, kas neveic komercpārvadājumu, tiek veikta darba pienākumu veikšanai, profesionālie kravas automobiļu un autobusu vadītāji pēc Valsts robežsardzes vai Valsts policijas pieprasījuma uzrāda atbilstošas kategorijas vadītāja apliecību un digitālā tahogrāfa vadītāja karti vai pēdējās darba dienas tahogrammu, kā arī darba devēja izsniegtu Starptautiskā transporta darbinieka sertifikātu, kura forma un saturs atbilst Eiropas Komisijas (EK) izstrādātajam paraugam, paredz grozījumi.

Savukārt, ja persona ieceļo Latvijā ar pasažieru pārvadātāju reisu, pārvadātājs kontrolē, vai pasažieris ir reģistrējies vietnē "covidpass.lv", bet nekontrolē elektroniskajā anketā norādītās informācijas pilnīgumu vai patiesumu. Vienlaikus pasažieru pārvadātājam nav tiesību uzņemt reisā un pārvadāt personas, kuras nav aizpildījušas elektronisko anketu "covidpass.lv" un deklarējušas ieceļošanas mērķi, paredz grozījumi.

ĀM uzsvēra, ka, ieceļojot Latvijā minēto būtisko un neatliekamo iemeslu dēļ, netiek atceltas vai mainītas citas, jau noteiktās, epidemioloģiskās drošības prasības, proti, ieceļotājiem joprojām nepieciešams veikt Covid-19 testu un ievērot pašizolāciju.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) šorīt intervijā Latvijas Radio atgādināja, ka repatriācijas reisus Latvija šoreiz neorganizēs, un arī iedzīvotāji šoreiz interesi par tādiem izrādot krietni mazāk.

Viņa atzīmēja, ka pa sauszemi Latvijā var atgriezties arī ar Covid-19 saslimuši cilvēki, bet tad tam jānotiek ar privāto transportu.

Politiķe atzina, ka pastāv iespēja, ka šos ierobežojumus pagarinās ilgā kā uz divām nedēļām, bet tas būs atkarīgs no Covid-19 epidemioloģiskās situācijas.

Kalniņa-Lukaševica atkārtoti uzsvēra, ka ĀM jau ilgstoši aicina Latvijas iedzīvotājus izvērtēt, vai tiešām viņiem nepieciešams doties ārpus valsts.
 

 
Visi komentāri
 
COVID 11.februāris 2021 10:14
0 0 Atbildēt

Vismaz viens prātīgs lēmums, pretstatā idiotiskiem 25 metriem uz cilvēku vaikalā, vai aizliegumu pirkt ziemas zābakus, apenes un valsts karogu.

viencexperc 11.februāris 2021 10:26
4 0 Atbildēt

Citiem vārdiem sakot, varēs iebraukt tapat kā līdz šim. Jo cik man zināms, neviens neiebrauc Latvijā tāpat vien, jo nav ko darīt. Visi arī ieceļo šo mineto iemeslu dēl. Izņemot - tūrismu. Bet ar tūrismu tagad ir tā kā ir. Ne tikai covid dēļ, bet tāpēc, ka tagad ir -12.

Marasms.

ZZZZ 11.februāris 2021 10:41
3 0 Atbildēt

Sen jau novēlots, visi atbraukuši...

Pļurkt 11.februāris 2021 10:47
0 0 Atbildēt

Atkal kārtējais likumprojekts kukuļpieprasītāju atbalstam!!

Kāds ierēdnītis sēdēs teiksim lidostā un noteiks vai šim purnam ir vai nav pietiekams iemesls iebraukt??!!

kasinsh79 11.februāris 2021 12:47
0 0 Atbildēt

Jābūt ir izcili neaptēstam iebraukt gribētājam, ja nespēj izdomāt kaut vienu ticamu iemeslu.

P.S. Darba jautājumos - brīva kustība Baltijā - noteikti.

Pļurkt 11.februāris 2021 17:06
0 0 Atbildēt

Visa tā apturēšana un izprašņāšana maksā laiku! Pie kam vēl kaut kādam ierēdnītim ir jāpierāda ka "es neesmu ēzelis"!

Stienis 11.februāris 2021 16:37
0 0 Atbildēt

Vai uz robežām ir kontrole? Pie Palangas, piemēram?

msh 12.februāris 2021 1:28
0 0 Atbildēt

Vispār to robežkontroles punktu sauc savādāk... Bet jā, kopš kaut kāda novembra vai kad tur tas burkšķis iegāja nākamajā fāzē, ir, tb gadumijā bija un šaubos ka ir kaut kas mainījies - stāv kaut kādi vagoniņi, ģeneratori darbojas, prožektori spīd...

Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Gribēja pārsteigt meiteni - 230 km/h pēdējo reizi (+ VIDEO) 7

Krievijā, kāds 35 gadus vecs vīrietis gribēja pārsteigt meiteni ar sava Range Rover jaudu un vadītāja prasmēm uz autošosejas Astrahaņa-Mahačkala sasniedzot 230 km/h. Diemžēl tas beidzās ar avāriju un abu braucēju nāvi. Lasīt vairāk

 

PlayStation 5 konsoles pārdošanas rādītāji pārsniedz jau 10 miljonus vienību

Kopš konsoles oficiālās izdošanas 2020. gada novembrī PS5 globālie pārdošanas rādītāji jau ir pārsnieguši līdzšinējo PlayStation 4 rekordu, kas bija līdz šim pārdotākā PlayStation konsole Lasīt vairāk

 

Izbrauks vai nē? - vadītājs izlemj par pārgalvīgu triku (+VIDEO) 3

Vieglā auto vadītājs ir cieši izlēmis izpildīt pārgalvīgu triku, izbraucot pa apakšu speciālajam platgabarīta transportlīdzeklim. Lasīt vairāk

 

Šogad par vējstiklu bojājumiem izmaksāto atlīdzību apmērs tuvojas 2 miljoniem 3

Latvijā ceļu remontu sezonu izjūt teju katrs autovadītājs: ir daudz pagaidu luksoforu un braukšana mēdz būt apgrūtināta. Par nākotnes ērtībām nereti gadās “maksāt” šodien – autovadītāju ceļā pavadītais laiks ir garāks, savukārt apdrošinātāji pastiprināti sastopas ar gadījumiem, kad klientu automašīnas vējstiklu sabojājuši no ceļa seguma atlecoši akmeņi un šķembas. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti