Viena no lielākajām kravas lidmašīnām AN-124 paceļas gaisā no Rīgas lidostas - 21.09.2025 (+ VIDEO) 14

iAuto.lv | 21.septembris 2025 18:52

21. septembrī 2025 plkst. 10.48 Rīgas lidostā pacēlās gaisā Antonov Airlines AN-124 100 “Ruslan” – viena no lielākajām kravas lidmašīnām pasaulē. Šis reti redzamais lidojums Latvijā piesaistīja aviācijas entuziastu uzmanību.

Saskaņā ar tīmeklī pieejamo informāciju, AN-124 “Ruslan” ir smago kravu transportlidmašīna, kuru ekspluatē Antonov Airlines – Ukrainas kravas aviokompānija, kas specializējas lielgabarīta un ļoti smagu kravu pārvadāšanā. 

AN-124-100 tehniskie dati

  • Apkalpe: Parasti 6–7 cilvēki
  • Kravnesība: 120 tonnas jeb 120 000 kg
  • Garums: 69.1 metri
  • Augstums: 21.8 metri
  • Spārnu platums: 73.3 metri
  • Maksimālais lidojuma attālums ar maksimālo kravu: ~4,500 km
  • Kravu iekraušana: Gan caur priekšējo (paceļamu) degunu, gan aizmugures rampu
  • Dzinēji: 4 × Ivčenko Progress D-18T turboventilatori

  • Tas ir otrs lielākais sērijveidā ražotais kravas lidaparāts pasaulē (pēc An-225 Mrija).

Ja vēlies uzzināt kā notiek "burziņš" pirms AN-124 pacelšanās, tad te video ieskats un piebraukšana avio "spotingam" ir no Skultes puses uzreiz aiz Avio muzeja. Navigācijā tā arī raksti "Lidmašīnu vērotava" (Skultes iela, Skulte, Mārupes pag.)

Lasi vēl iAuto portālā par šo tēmu:

Populārākie komentāri

14 Lasīt visus komentārus →
5 0 Atbildēt

Izskatās pēc dīzeļa ar izravētu DPF 😋

2 2 Atbildēt

Prikols tajā, ka liela lidmašīna!

Ja jau esi tik gudrs, tad vajadzētu zināt, ka tā ir Ukrainas aviolīniju lidmašīna - Antonov Design Bureau

Vai pildījās vai krāvās, to mēs nezinām. Ja tikai pildījās, tad tam vajadzēja 26 stundas?

Kas tad būtu jāstāsta šādā video, visi tik gudri!

1 1 Atbildēt

MRIA arī no rīgas lidostas pacēlās. C-5 arī 747 arī, kur ir problēma? Arbūzs 380 teorētiski nevar nolaisties RIX

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

Jaunais Subaru Uncharted (+FOTO)

Kaut kas ļoti pazīstams un tomēr nedaudz citādāks. Lasīt vairāk

Xiaomi piesaka SkyNomad N70 EREV – luksusa SUV Eiropas tirgum (+ FOTO) 4

Ķīnas tehnoloģiju gigants, kas veiksmīgi darbojas arī autobūves nozarē, pieteicis savu otro apakšzīmola SkyNomad modeli N70 Nomad, kas pateicoties Range Extender tehnoloģijai var lepoties ar kopējo sniedzamību līdz 1461 km. Lasīt vairāk

Pirmajam super sporta auto pasaulē 60 gadi – Lamborghini piesaka īpašo versiju 99 vienībās (+ FOTO) 3

Lamborghini godina vienu no saviem ikoniskākajiem modeļiem – Miura, kas šogad svin 60 gadu jubileju. Par godu šim notikumam radīta īpaša Revuelto Miura 60° Homage versija, kuras tirāža būs tikai 99 eksemplāri. Lasīt vairāk

Šogad Valsts policijā fiksēti pieci disciplinārpārkāpumi alkohola reibumā 1

Šogad Valsts policijā (VP) fiksēti pieci disciplinārpārkāpumi alkohola reibumā, aģentūru LETA informēja VP. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti