Lielbritānijas valdība trešdien paziņoja, ka no 2040.gada aizliegs valstī pārdot jaunus ar benzīna un dīzeļdzinējiem aprīkotus automobiļus un mikroautobusus, tādējādi cenšoties samazināt gaisa piesārņojumu.
Lielbritānijas vides ministrs Maikls Govs šo ieceri darīja zināmu saistībā ar valdības ilgi gaidīto trīs miljardu sterliņu mārciņu (3,4 miljardu eiro) vērto gaisa piesārņojuma samazināšanas plānu atbilstoši kuram pašvaldībām līdz nākamā gada martam būs jāizstrādā pasākumi oglekļa dioksīda izmešu apjoma samazināšanai.
Benzīna un dīzeļdzinēju automašīnu, kā arī mikroautobusu tirdzniecības aizliegums ir līdzīgs Francijas valdības ierosinājumam, un tas ietvers arī hibrīdautomašīnas, kas aprīkotas gan ar elektrodzinēju, gan benzīna dzinēju.
Tikmēr vides aizsardzības grupa "ClientEarth" brīdina, ka veselības problēmas, ko izraisa nelikumīgs gaisa piesārņojums, novērojamas jau tagad, tāpēc nepieciešama steidzama rīcība.
Arī "Greenpeace" norāda, ka šī iecere nav pietiekama, lai nekavējoties cīnītos ar oglekļa dioksīda piesārņojumu pilsētās.
Toties Lielbritānijas Automobiļu ražotāju un tirgotāju apvienība (SMMT) uzskata, ka valdības plāna dēļ automašīnu ražošanas nozarē varētu nākties likvidēt darbavietas.
Tātad paliks tikai elektriskās? Un kurš samazinās elektroenerģijas ražošanas oglekļa dioksīda izmešus? Skaidri zināms, ka emobīļi izmet vairāk par parastajiem!
Tikpat skaidri zināms, ka oglekļa dioksīdam ar piesārņojumu ir mazs sakars.
ko tu tur gvelz?