Volkswagen piesaka elektriskas piedziņas krosoveru ID.4 (+ FOTO) 6

 

Foto: Publicitātes attēls

Volkswagen | 3.marts 2020 15:14

Volkswagen iepazīstina ar ID.4 – pirmo pilnībā elektrisko, kompakto SUV

Sakarā ar Ženēvas auto izstādes atcelšanu Volkswagen tiešraidē prezentējis tā pirmā pilnībā elektriskā un kompaktā apvidus automobiļa (SUV) ID.4 prototipu. Otrais ID. saimes modelis Eiropas tirgū nonāks 2020. gadā. Tāpat kā kompaktajam ID.3, arī šim modelim izmantota grupas modulārā elektromobiļu konstrukcijas platforma (MEB).

Automobiļa priekšgals ir īss, bet riteņu bāze ir gara, tādējādi automašīnā nodrošinot plašumu. ID.4 šoferis un pasažieri sēž automašīnas atvērtajā un gaišajā Open Space salonā.

ID.4 sākotnēji ir pieejams ar aizmugurējo riteņu piedziņu, bet vēlāk tiks piedāvāts arī jaudīgajā visu riteņu piedziņas versijā. Augstsprieguma akumulators novietots zem pasažieru sēdvietām, lai garantētu automašīnas zemo smaguma centru un labi līdzsvarotu ass noslodzes sadalījumu. Akumulatoru jau pamata komplektācijā iespējams uzlādēt ar maiņstrāvu un līdzstrāvu, kā arī ar trīsfāžu strāvu. Ar automobili iespējams nobraukt līdz 500 kilometriem atkarībā no izvēlētās pakotnes. ID.4 kabīne veidota strukturizēti un gandrīz visu iespējams kontrolēt ar skārienjutīgām funkcijām vai intuitīvu balss vadību.

ID.4 ir pasaulē pirmais klimata izmaiņu ziņā neitrālais kompaktais SUV, jo šī automobiļa ražošanas procesā Cvikavas rūpnīcā netiek radītas oglekļa emisijas.

ID. saimes modeļu laišana tirgū ir Volkswagen galvenā prioritāte 2020. gadā, un pirmie ID.3 automobiļi Eiropā nonāks jau šovasar. Nākamo dažu gadu laikā Volkswagen plāno kļūt par globālu elektriskās mobilitātes līderi. Uzņēmums visā grupā līdz 2024. gadam investēs 33 miljardus eiro, no kuriem 11 miljardi eiro tiks veltīti Volkswagen zīmolam. Volkswagen līdz 2025. gadam plāno saražot 1,5 miljonus elektrisko automobiļu.

Saskaņā ar Parīzes nolīgumu klimata pārmaiņu jomā Volkswagen mērķis ir līdz 2050. gadam pilnībā panākt oglekļa neitralitāti ražošanā. Ir izstrādāti plāni, lai jau 2025. gadā Volkswagen autoparka CO2 izmešus samazinātu par trešdaļu.

Modulārā elektromobiļu konstrukcijas platforma (MEB) ir atvērta platforma, kas pieejama arī citiem ražotājiem. Ford būs pirmais ražotājs, kas to izmantos, sākot no 2023. gada. Volkswagen arī spēris svarīgus soļus attiecībā uz akumulatoru šūnu izstrādi, testēšanu un ražošanu. Uzņēmums 2021. gada sākumā Zalcgiterā plāno sākt veidot akumulatoru šūnu ražotni ar 16 gigavatstundu kapacitāti. Ražošanu iecerēts sākt 2024. gada sākumā.

 

 

 
Visi komentāri
 
reku 3.marts 2020 17:59
1 0 Atbildēt

Rakstu vajag sākt ar tā elektrovāgena cenu.

Asaris 3.marts 2020 20:03
1 0 Atbildēt

Gan jau kādi 5k pa virsu ID3

Krotow 4.marts 2020 0:27
1 0 Atbildēt

Izvēlies pēc parametriem atbilstošu parketnieku un pieliec 15 kEUR. Gan jau ka 45 kEUR un uz augšu.

autoparts777 3.marts 2020 21:25
2 0 Atbildēt

Izskatās, ka drīz importesim lietotus VW elektroauto, jo VW atsakās no CNG, ko viņi sauca par - after diesel era.

www.wheelsjoint.com/volkswagen-sa...ural-gas-cars/

Krotow 4.marts 2020 0:29
0 0 Atbildēt

Nevajag jau tik aktīvi spamot. Taču pēc dīzeļu aizliegumiem Vācijā pa poļu bāni Baltkrievijas virzienā jau vairāk kā gadu ved mazlietotus VW un Audi dīzeļus

Janeks90 4.marts 2020 13:42
0 0 Atbildēt

Arī piecus un desmit gadus atpakaļ tajā virzienā veda mazlietotus “dīzeļa vāciešus”.

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Volkswagen paziņo par Golf Hybrid un T-Roc Hybrid 2

Vācijas autobūves uzņēmums pastāstījis par diviem jaunumiem, kas pircējiem kļūs pieejami 2026. gada ceturtajā ceturksnī. Lasīt vairāk

 

Ceļu parlamentā sāk iecere ieviest degvielas tirgotāju solidaritātes maksājumu 9

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā likumprojektu par degvielas tirgotāju solidaritātes maksājuma ieviešanu. Lasīt vairāk

 

Bovensiepen Zagato: BMW saknes, 611 Zs un ekskluzivitāte 99 vienībās (+ FOTO) 4

Pēc Alpina iekļaušanās BMW sastāvā, šī leģendārā zīmola ceļu turpina Bovensiepen Automobile, kas nācis klajā ar savu pirmo modeli Bovensiepen Zagato. Lasīt vairāk

 

7 vietas, 100 km ar elektrību: MG piedāvā jauno MG S9 PHEV (+ FOTO) 5

MG S9 PHEV ir jaunākais MG piedāvājums SUV segmentā un vienlaikus arī zīmola pirmais septiņvietīgais modelis. Gandrīz piecus metrus garais (4,98 m) plug-in hibrīds radīts ģimenēm un tiem, kuri mēro garus attālumus, piedāvājot plašumu un līdz pat 100 km elektrisko nobraukumu. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti