Vācijas Tehniskās uzraudzības biedrība (GTÜ) apgalvo: ziema riepas „Austone un Fortuna ir katastrofa” 42

 

Ilustratīvs attēls Foto: iAuto.lv

iAuto | 2.oktobris 2023 5:20

Vācijas Tehniskās uzraudzības biedrība (GTÜ) izvērtējusi desmit ziemas riepu testu rezultātus un nonākusi pie secinājuma, ka lētās zīmolu Austone un Fortuna riepas „ir katastrofa”.

Tuvojas laiks, kad arī pie mums būs jāmaina riepas un jāpierod pie ziemas braukšanas apstākļiem un izaicinājumiem. Kā vienmēr pirms šī laika, netrūkst dažādu testu un ieteikumu par to kādas riepas būtu jāliek, cik tās maksā un, cik tās drošas.

Vācijas GTÜ jau pasteidzies un kopā ar diviem citiem autoklubiem notestējis 10 krosveriem paredzētos ziemas riepu 255/55 R18 komplektus Somijas Arctic Center Ivalo (-4,5 C, sniegs) un Francijas Goodyear testu poligonā Mirevalā pie plus 13 līdz 18 grādu temperatūrā.

Saīsinot Focus.de publicēto rakstu, uzsvērsim, ka pēc kopējā punktu skaita uzvarētājs ir Brigestone, kam cieši seko Hankook un Continental. Kā ieteicamas kvalificējās arī Sailun riepas, taču Austone un Fortuna tika novērtētas kā katastrofa.

Lai saprastu, kas tad šajos lētā gala ražojumos ir tik bīstams, palūkosimies, kā riepas tika testētas un kādus rezultātus tās uzrādīja.

Uz sniega ieskriešanās un bremzēšanas vingrinājumus no 35 km/h līdz 0 km/h visi pretendenti izpildīja labi ar līdzīgiem rezultātiem. Bremzēšanā Austone pat uzrādīja otro labāko rezultātu, tāpat kā saķerē ar sniegoto ceļa virsmu (pēdējais šajā disciplīnā Sailun). Bremzēšanā uz sausas ceļa virsmas no 100 km/h līdz 0 km/h visiem aptuveni līdzīgi rezultāti, izkrītot vien Fortune (Michelin 40,4 m, Fortune 45,3 m.)

Sliktākās Fortuna un Austone riepu īpašības atklājās, iebraucot līkumos - tām bija pārāk zema pagriežamība, tās bija grūtāk vadāmas līkumos un kopumā bija pārāk porainas un neprecīzas vadāmai. Bremzējot uz slapja ceļa no 80 km/h, Fortuna riepām vajadzēja 41 metru, Austone - 38,8 m (labākais šeit Hankook 30,4 m.).

Tikpat nepārliecinoši Fortuna un Austone uzvedās uz slapja ceļa – atklājās krietni vājākas saķeres īpašības, stūrēšana bija neprecīza un atpalicība no labākajām riepām (Bridgestone, Goodyear un Nokian) – būtiska. Eksperti šo riepu braukšanas uzvedību novērtēja kā bīstamu normāliem autovadītājiem.

 
Visi komentāri
 
0pis 2.oktobris 2023 8:35
1 0 Atbildēt

Ja, ja - Scheisse!

anonimikis 2.oktobris 2023 8:37
35 8 Atbildēt

Latvijas lohs parastais teiks ļoti vienkārši - M+S ir, tātad der un visi eksperti var sipties nuhajā.

Krišs 2.oktobris 2023 8:41
25 1 Atbildēt

+1  😂 'm+s' ir rakstīts, tad jau der ziemai!!! Un jo lētāk jo labāk!

 Par pārējo uzskata, ka valsts un pasvaldības ziemā būs vainīga, ja kas notiks....

Tas gan 2.oktobris 2023 8:52
12 3 Atbildēt

Protams, ka vainīgi - a redz kur daži sazvērestību fani izdomājuši, ka lidmašīnas kaisot ķīmiju, tur esot jaunais kovids iekšā, vārdu sakot, ja redzi debesīs asti aiz lidmašīnas, bēdz pa gabalu (uz Krieviju vai?).

0pis 2.oktobris 2023 8:56
11 4 Atbildēt

Nu, tur jau sportā gūtās galvas traumas vainīgas būs....visas tā smadzeņu hematomas nepaiet bez pēdām.

Sip0 2.oktobris 2023 20:57
3 1 Atbildēt

Nu briežu buciņš tikai to nopublicēja, bet komentāros jau arī stabili puse teica to pašu ko bukulēns. Daudz tādu ir starp mums.

es 2.oktobris 2023 9:23
3 14 Atbildēt

Protams, ka visi Fortuna un Austone lietotāji ikdienā brauc Somijas arktiskajā centrā un testu apstākļos! 

 p.s. ir reģoni kur ziemas riepu lietošana ir aizliegta, ja nelieto kopā ar ķēdēm. Ko nu?

MMX 2.oktobris 2023 9:31
27 2 Atbildēt

Ja izlasa rakstu, tad var konstatēt, ka taisnā virzienā tās riepas uzvedās puslīdz ok, piedzīvojumi sākas jebkāda veida pagriezienos un bremzējot uz slapja seguma. 

Ja labākā riepa uz slapja seguma apstājas pēc 30m, bet šie brīnumi ap 40, tad ap to brīdi kad auto apstājas gājējs jau ir pāris reizes sabraukts, buks ir sabraukts vai pats auto jau ir grāvī. Un ja pieliekam minēto riepu problēmas ar vadāmību, tad variants sūdīgā situācijā apbraukt šķērsli arī nepastāv.

es 2.oktobris 2023 9:42
1 35 Atbildēt

Ja tas cilvēks saprot ar kādām riepām viņš brauc un brauc ar -10/-20 no plūsmas ātruma, tad viss ir bumbās. Es pats kādreiz vairākas ziemas nobraucu ar vasarenēm, tiesa, tikai pa RĪgu. Plūsmā varēju iekļauties bez problēmām. Tā kā nevajag te tirgu taisīt.

0pis 2.oktobris 2023 9:44
31 4 Atbildēt

brauc ar -10/-20 no plūsmas ātruma un provocierē avārijas, vai ne, ko? Tūlītās tev paskaidros!

darklight 2.oktobris 2023 10:02
22 5 Atbildēt

Tad tu esi tas, kurš pie mazākā sniedziņa vairs nevar no krustojuma uzsākt un taisa korķus Rīgā?

MMX 2.oktobris 2023 10:59
29 1 Atbildēt

Nu redz, vasaras riepas/ vai ļoti sūdīgas ziemas riepas ziemā ir principā ahujennijs pasākums un augstākais egoisma lidojums.

Nepietiek, ka pats šoferis spēlē loteriju ar to vai viņš paspēs apstāties/izņemt līkumu/uzsākt braukt, bet arī visi pārējie kas atrodas uz ceļa ir spiesti ne pēc savas vēlmes piedalīties šajā loterijā. 

Kāds cilvēks būdams godprātīgs pilsonis nopērk sev normālas riepas, kādā ikdienas satiksmes epizodē priekšējam sapišoties minētais pilsonis ir spiests nospiest pa mēmajām un nākamajā brīdī viņam pakaļā ielido pilots ar vasaras riepām, kurš "vairākus gadus jau tā brauc un problēmu nav bijis". Un viss, zaibis labākajā gadījumā ir salocīti tava auto bleķi, sliktākajā gadījumā sasities pats un/vai līdzbraucēji.

Po 2.oktobris 2023 11:19
14 0 Atbildēt

Tagad jau dažas vasaras riepas piemērojas laikapstākļiem, t.i. ziemā saplaisā ne tikai protektora daļā, bet pat dziļāk starp protektora rievām!

Roadstone Eurovis - nepērciet, uz ceļa jau turas, apaļas, bet vai nepārsprāgs?

Sip0 2.oktobris 2023 21:02
28 0 Atbildēt

Jā protams saprot…

Lielākā daļa nemaz nesaprot, ka pagrieziens ir domāts, lai to izmantotu ne tikai csdd eksāmenā, vai to, ka spoguļos jāsktās vienmēr, ne tikai parkojoties, vai apdzenot, un jā šitie paši sapratīs ar kādām riepām brauc.

Patiesībā jau ir tā, labs vadītājs kurš tiešām kaut ko saprot, nepirks šāda veida sūdus, jo viņš zin/saprot kāda ir atšķirība.

Šos sūdu zinātājs kurš nav sevišķi attapīgs līdz ar to iespējams nemaz nevar atļauties normālas riepas, un zini kā ar viņiem ir? Es jau to, es protu šo un beigu beigās tāpat, vai nu brauc pārāk lēni un kavē satiksmi, vai nošķiļās…

Krišs 2.oktobris 2023 15:50
3 5 Atbildēt

Ja autovadītajs(visticamāk, ka pensionārs) ikdienā nebrauc diži ātrak par 70kmh ar savu 1.6 bendzīna golfiņu, tad jau var likt virsū jebko kas ir apaļš.. (Šādos gadījumos arī 'atjaunotās' būs ock. un droši priekš šādiem braucējiem)

Bet vidējam jaunietim kam zem pakaļas ir vācu brendu būve ar vismaz 160hp + šķūnings un čips, šādām 'pedālis grīdā' smadzenēm, kas ikdienā nemāk normāli braukt un  brauc agresīvi jo par sekām domā vēlāk... Uzliekot pat vismazāko stresu šādiem lētučiem, tie PROTAMS, ka uzreiz smagi iepaliks salīdzinot ar brendu top modeļiem. 

To redz tikai avāriju sekās. Kas protams ir par vēlu....

Interesanti, kad mūsu sistēma sāks skatīties uz riepām un to atbilstību?!?? Jo patlaban viss kas interesē ir protektora dziļums, liec kaut trakota riepas uz savu bļēmvēē. Bet vai viņas ir paredzētas drošai braukšanai ar konkrēto auto?.. Protams, ka nē! 

Bet mūsu iestādēm tas neinteresē - galvenais riepai ir PROTEKTORS!!!!

Normālajā rietumeiropā tevi bargi soda, ja tev ir uzmontētas riepas ārpus auto razotāja specifikācijas(piemēram ar lielāku kravnesību vai ātruma indeksu.)

 Speciāli protams neviens baigi nestaigā pa ielām un nekontrolē, bet 😉 ja iekļūsti csng pat ne savas vainas pēc un tev būs tādi 'ārpus ražotāja' normas ripuļi - dabūsi sulīgu sodiņu.

Pie mums ripuļus pērk - jo lielāks cipars jo ''labākas'' 😂

darklight 2.oktobris 2023 9:37
2 0 Atbildēt

es - tu pilnīgi noteikti tagad putro ziemas riepas ar radžotām riepām. Radzes ir aizliegtas daudz kur, ziemas riepas pilnīgi nekur, vari kaut Kalifornijā braukt.

es 2.oktobris 2023 9:44
1 18 Atbildēt

Pilnīgi neko neputroju. Vairākās valstīs ir reģioni, kur ziemā drīkst braukt tikai ar ķēdēm. Un kāda ziemas riepa ir zem ķēdes, tas ir pilnīgi pokuj. Ķēde sačakarē to riepu vairāk kā vasaras asfalts.

imzz 2.oktobris 2023 15:09
10 0 Atbildēt

"Vairākās valstīs ir reģioni, kur ziemā drīkst braukt tikai ar ķēdēm" - 

Ķēdēm jābūt līdzi auto bagāžniekā tajos reģionos, parasti kalnos, bet ķēdēm uz riteņiem jābūt tikai noteiktos ceļu posmos, kur ceļa zīmes tās pieprasa. Tajās valstīs, kur ziemas riepas nav obligātas, bet ķēdēm kalnos jābūt, tās, saprotams, liek arī uz vasaras riepām.

Jūrmalnieks 2.oktobris 2023 16:12
12 0 Atbildēt

Ja skatās uz eiropu - valstīs, kur būs ķēdes ierobežojumi, noteikti nevarēsi ziemas periodā braukt ar vasaras riepām!  Jo nevarēsi (vismaz legāli) aizbraukt līdz tiem kalnu posmiem kur ir obligata ķēzu lietošana, jo apkārt ziemīgi un sniegoti apstākļi, tādejādi būs obligāts ziemas riepu noteikums!

Ja runa par ASV, tad tur diemžel likums ir viens, vari visu dzīvi nodzīvot piemēram floridā, sniegu redzēt tikai tv ekranā, nolikt tiesības un legāli arī ziemas periodā braukt ar transportlīzekli, kaut iemaņu vai sajēgu, kā sādos laikapstākļos ir jābrauc vai kā auto var uzvesties, nav.

 ASV pat ziemeļu daļā ziemas periodā ziemas riepas ir tikai  ieteicamas, BET NAV OBLIGĀTAS!

 Tādejādi ja gribi un uzdrīksties, štatos vari braukt ar savām vasarenēm visu cauru gadu jebkur! Kas kopā ar octa neesamību, rada ļoti bīstamu ceļa drošības kombināciju.... Jo ja tev ir apdr. tas nenozīmē, ka esi nosegts un ja nu kas, tad piedzīšana būs atra un nesāpīga, jo ja otram nebūs un viņs būs pi.pis kas neatdzīs savu vainu, tad tur tiesvedība ilgst vairakus mēnešus!

 😉 Tapēc jau ir pilns internets ar video kur dumje jeņķi domā, ka viss ko vajag ir lielu pikapu ar 4x4 opciju...

A 2.oktobris 2023 19:28
0 0 Atbildēt

Floridas iedzīvotājam ziemas braukšanas iemaņām jābūt pirmajai rūpei, jo iespēja iekulties tāda veida nepatikšanās ir "milzīga". Tas fakts, ka tevis pieminētā Florida ir vienā ģeogrāfiskajā platumā ar Marokas DIENVIDIEM te nespēlē nekādu lomu.

650 2.oktobris 2023 19:00
20 1 Atbildēt

Paskat kā šveičieši diskriminē savus nabaga lohus: ..Snow tyres aren’t compulsory but you could be fined if you hold up traffic and your vehicle’s not equipped for snow... -ja nespēj ieturēties atļautajos 90, uzreiz maksā/ragā ;p

Sip0 2.oktobris 2023 21:08
25 1 Atbildēt

Lūk ļoti pareizi, citadāk visādi pimpauši brauc ar savām vaserenēm, un domā cik viņi kruti, protams pabraukt var dajebko bļa, kaut ar maximas maisiņu riepu vietā, bet tā ir attieksme pret citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, brauc pa savu lauku sētu kaut ar lisām vasaras hingjangčong riepām…

Po 2.oktobris 2023 11:10
2 0 Atbildēt

Ha, lai patestē arī 175/65R14!

Kas zin, varbūt zaudēs jau dārgākās?

Šādi brīdinājumi gan būtu vēlami un turklāt daudz vairāk zīmolu jāpārbauda...

Sip0 2.oktobris 2023 21:15
9 0 Atbildēt

Ja noliks pretī tādu pašu izmēru ar dārgākajām tāpat izliks, tik cik rezultāts pamainīsies.

Bet doma tev pareiza, riepu testu nepieciešams skatīties pēc izmēra kurus plānots iegādāties un protams reģiona utt. Jo atsevišķu zināmu ražotāju 315 var pakāst arī tādam sailum sūdam 185tajam, bet tad nepērc auto kuram nevari atļauties uzlikt atbilstošas riepas

Sandis 2.oktobris 2023 12:32
21 0 Atbildēt

Bet tās Triangle Kormoran un Sailun ir tik maķenīt labākas. Bija man triangle, tas kuras tur izstrādatas somijā. Tās pašas ziemas beigās vinas cīrulputenī bija katastrofa. Karmoran ari testos nav nekas spīdošs. Sailun - ko viņi tur reklamē ka dabūjuši TUV arī ir sviests. Tas ka bremzēšana TUV dabū ja ieklaujas kkada diapazonā, tad viņi ir uz mata gala. Apskatiet testus tyrereview com. Vislabakais kas ir - hankook. ja neinteresē paterini un parējie raditāji testos kas neskar bremzešanu, ledus, sniegs, slapš, sauss, aqua, utt.

Aus-tonis 2.oktobris 2023 13:18
1 0 Atbildēt

RIEPA AUSTONE

Austone ir 1999. gadā dibināts riepu zīmols, un tas pieder ķīniešu grupai Cooper Chengshan Tire, kura radusies, apvienojoties amerikāņu uzņēmumam Cooper Tire un trešajam lielākajam Ķīnas rūpniekam Shandong Chengshan Groupe.

Zīmols Austone piedāvā kvalitatīvas riepas par konkurētspējīgām cenām, kas garantē vadīšanas komfortu un drošību jebkuros apstākļos.

Kopš 2011. gada Austone riepas tiek eksportētas uz vairāk nekā 100 dažādām pasaules valstīm.

Sergejs 3.oktobris 2023 15:42
1 0 Atbildēt

Sarakstīt var da jeb ko savā mājaslapā, bet mērijumu cipari ir mērijumu cipari.

Neesmu redzējis ka kāds sev reklāmas nolūkā ir uzlicis šilti "mēs ražojam un tirgojam galīgākos krāmus"😉

Esmu nonācis pie slēdziena ka ilgtermiņa top 5 riepu ražotāju produkts atmaksājas

Kanibaals 4.oktobris 2023 16:50
0 0 Atbildēt

Krāmi salīdzinot ar ko? Lai salīdzina ar vasaras riepu.

650 2.oktobris 2023 14:12
31 2 Atbildēt

Šīs vēl nav tās pašas "katasstrofālās", ir taču vēl citi ķīniešu nosaukumi.Kuri randomā te uzrodas arvien jauni gandrīz katru gadu, nevis ka "jau no 99tā" būtu pazīstami.

Nav nekāds "jaunums", ka tās īpašības būtiski atšķiras netikdaudz uz sniega, kā tieši uz slapja vai sausa asfalta.Sazin kādos apstākļos un cik pēkšņi tas izpaudīsies.Jo mazāk to gaidi- jo "interesantāk".

Un tā īstenā Katastrofa ir tas, ka citkārt skrupulozi piekasīgi centīgie "europejiskie" muitas dienesti un "tirgus aizsargi" bez jebkādiem ierobežojumiem atļauj šos suuudus te importēt.Jebkuru šādu te kalošu gumijas meeslu,pofigā, un pilnīgi bez jebkādiem testiem un/vai sertifikakātiem.

Vieglmetāla riteņu diskiem no ķīnas tiek piemērots antidempinga nodoklis, taču šiem te gumijas suudiem tāda nekad nav bijis.Jebkura a/m luktura ievešana no trešās valsts var izvērsties par murgu- var nākties lieki skaidroties un/vai meklēt "CE" pierādījumus, kaut gan īstenībā tā vai cita aprīkojuma pielietošanu uz koplietošanas ceļa kontrolē csdd ta, nevis muitas dienesti.Bet reāli bīstamas riepas- laipni luuudzam, vediet tik šurp.

A 2.oktobris 2023 15:23
28 0 Atbildēt

Nu viss ir pareizi, riepas aukstā laikā saplaisā, veidojot lēmeles, kas palielina saķeri ar ceļu

Pļurkt 2.oktobris 2023 19:36
3 0 Atbildēt

Maximā vai Dapo es varu nopirkt lampiņu, BET nevis riepas savam auto!!!

Kanibaals 2.oktobris 2023 20:15
0 5 Atbildēt

Mierīgi var arī riepas nopirkt vismaz jaunas nevis tās liselli ko izvelc no šķūnīša vai nopērc lietotas.

Pļurkt 3.oktobris 2023 7:48
1 0 Atbildēt

Sagribējās iedirst un iedirsi?

Kurā vietā - konkrēti tu izlasīju, ka es pērku lietotas riepas!

Bet konkrēti, nevis diršanas pēc!

Kanibaals 4.oktobris 2023 16:48
0 0 Atbildēt

Konkrēti tika lietots saiklis vai.

Kanibaals 2.oktobris 2023 20:04
0 18 Atbildēt

Izklausās pēc ļoti piemērotām riepām ziemā, kas ir vidēji sliktas/labas visos apstākļos līdz ar to prognozējamas. Ar krutajām riepām var kruti grāvī pagulēt.

Sip0 2.oktobris 2023 21:19
8 0 Atbildēt

Ko tu te dirs dunduk?

Kuras tad ir tās krutās riepas? Un kādas tavam auto ir ziemas riepas? Kaut izmēru nosauc.

Kanibaals 4.oktobris 2023 16:39
0 0 Atbildēt

R17. Ražotājs kā nu kuru gadu, bet vismaz jaunas kaut Čaina vai Ukraiņa.

anoagask 2.oktobris 2023 21:31
1 0 Atbildēt

Man diezgan vienalga, kā ziemas riepa uzvedas +18C

650 2.oktobris 2023 21:49
16 0 Atbildēt

Apmēram tāpat, kā pie -1,- jo suudīgāka, jo suudīgāk

650 2.oktobris 2023 21:42
24 0 Atbildēt

Jāpiezīmē to, ka tā dēvētā Europas Savienotā Muita tagad no 1.oktobŗa kontrollēs nevis gumijas kalošu apriti, bet gan pieķersies pie globālās Oglēkļa emissiju kontroles.Alumīnija bunduļus un/vai metāla sprunguļus ievest/kārojošajiem Uzņēmējiem tagad nāksies stingri pievilkt tā dēvēto Jostu (siksnu). taxation-customs.ec.europa.eu/carbon-border...t-mechanism_lv -ja nu kādam "Uzņēmējam" kaut kas te liekas pārāk gari (vai nepienācīgi Konkrēti), nu tad var ieLaikot šite te: eur-lex.europa.eu/legal-content...=1695635288261 ;p

Taču gumijas suudus joprojām var ievest, neskatoties uz TO, cik gigalitru oglēkļa ūdeņ rāžu ir ķīniešu trubā/izdedzināts tos izgatavojot, ne arī cik megatonnu pelnu tiks euroatmosfērā ievadīts, tos termiski uttilizējot (sadedzinot).Un cik vēl Lohu ar tiem iebrauks eurogrāvī un/vai smirdīgi piedrirsīs bikses.Hm.

Truksnis 3.oktobris 2023 0:59
20 0 Atbildēt

MMK var iepirkt visus sūdus ko ražo China 👍🤣bet galvenais ka pa lēto!!!

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Skaties tiešraidi plkst.19.00; Šovakar paziņos “Latvijas Gada auto 2024” laureātus. Zināmi papildus nomināciju Top 3 auto (+ VIDEO) 5

Šovakar apbalvošanas ceremonijā kļūs zināms, kurš auto iegūs titula “Latvijas Gada auto 2024” ieguvēju, kā arī apbalvoti laureāti papildus nominācijās. Nominācijas ir atkarīgas no katrā konkursa gadā pieteikto auto modeļu skaita un to īpašībām. Zināms, ka šogad tiks piešķirtas 10 balvas papildus nominācijās. Lasīt vairāk

 

Kā rīkoties, ja auto uz ceļa saslīd? Skaidro eksperts 8

Ziema nes sev līdzi gleznainu, sniegotu ceļu ainavu, taču tā sagādā arī izaicinājumus autovadītājiem, īpaši, ja runa ir par slideniem ceļa apstākļiem. Lasīt vairāk

 

Bezceļš bez robežām. Can Am Maverick piedzīvojums Portugālē (+VIDEO) 1

Par tādu transportlīdzekli kā Can - Am Maverick pirms pāris gadiem bija dzirdējis tikai retais. Taču pateicoties minirallijam un Dakaras maratonam par Maverick dzirdam arvien biežāk. Šoreiz Autoziņas ir Portugālē, lai izbrauktu ar jaunāko un vienlaikus arī jaudīgāko Can- Am Maverick XRS. Lasīt vairāk

 

6 jauni "Toyota" elektroauto līdz 2026.gadam; parāda krosoveru konceptus (+ FOTO)

Japānas autobūves uzņēmums Toyota nodemonstrējis konceptuālos krosoverus Urban SUV un Sport Crossover, kas par sērijveida modeļiem pārtaps līdz 2024. un 2025.gadam. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti