Ir vai nav jāpalaiž???

pirdiens Reģ.: 22.09.2004

Situācija sekojoša:

Pieņemsim, ka es braucu ar auto pa pilsētu un vēlos nogriezties krustojumā pa labi. Protams pēc CSN man jāpalaiž gājēji, kuri šķērso šo krustojumu, bet vai ir jālaiž arī velosipēdisti, kuri brauc pa trotuāru??? Kā nenormāli nesās, pat nepaskatās pa malām. (vēl ar lecienu no trotuāra apmales)!! Es nemācēju CSN atrast, kur tas atrunāts?! Kā pareizi ir?

P.S. cerams doma skaidra..

 
1 2 3 4
Petka Reģ.: 09.09.2001
0 1 Atbildēt

Nav jālaiž - viņiem ritenis ir jāstumj ar rokām - vienīgais, kur ir jālaiž, ir vietās, kur riteņbraucēju ceļš šķērso brauktuvi.

Roi Reģ.: 21.01.2004
0 0 Atbildēt

pirdiens rakstīja: Situācija sekojoša:

Pieņemsim, ka es braucu ar auto pa pilsētu un vēlos nogriezties krustojumā pa labi. Protams pēc CSN man jāpalaiž gājēji, kuri šķērso šo krustojumu, bet vai ir jālaiž arī velosipēdisti, kuri brauc pa trotuāru??? Kā nenormāli nesās, pat nepaskatās pa malām. (vēl ar lecienu no trotuāra apmales)!! Es nemācēju CSN atrast, kur tas atrunāts?! Kā pareizi ir?

P.S. cerams doma skaidra..

Cik zinu tad ritenjbruaceejiem ir jaabrauc pa ielu... un tad vinji ir jaalaizh...

Reģ.: 29.03.2024
0 0 Atbildēt

Viens šitāds aizvakar gandrīz patesa zem riteņiem. Piebraucu pie krusta, redzu,ka nav gājēju, griežos...a tas idiņš pilnā hodā mauc pāri gājēju pārejais...daudz netrūka, labi ka paspēju nolikt pa mēmajiem un aizmugurē neviena nebija....

Reģ.: 29.03.2024
0 0 Atbildēt

Roi rakstīja:

pirdiens rakstīja: Situācija sekojoša:

Pieņemsim, ka es braucu ar auto pa pilsētu un vēlos nogriezties krustojumā pa labi. Protams pēc CSN man jāpalaiž gājēji, kuri šķērso šo krustojumu, bet vai ir jālaiž arī velosipēdisti, kuri brauc pa trotuāru??? Kā nenormāli nesās, pat nepaskatās pa malām. (vēl ar lecienu no trotuāra apmales)!! Es nemācēju CSN atrast, kur tas atrunāts?! Kā pareizi ir?

P.S. cerams doma skaidra..

Cik zinu tad ritenjbruaceejiem ir jaabrauc pa ielu... un tad vinji ir jaalaizh...

Kur viņi ir jālaiž???

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

deksters rakstīja:

Roi rakstīja:

pirdiens rakstīja: Situācija sekojoša:

Pieņemsim, ka es braucu ar auto pa pilsētu un vēlos nogriezties krustojumā pa labi. Protams pēc CSN man jāpalaiž gājēji, kuri šķērso šo krustojumu, bet vai ir jālaiž arī velosipēdisti, kuri brauc pa trotuāru??? Kā nenormāli nesās, pat nepaskatās pa malām. (vēl ar lecienu no trotuāra apmales)!! Es nemācēju CSN atrast, kur tas atrunāts?! Kā pareizi ir?

P.S. cerams doma skaidra..

Cik zinu tad ritenjbruaceejiem ir jaabrauc pa ielu... un tad vinji ir jaalaizh...

Kur viņi ir jālaiž???

ja riteņbraucējs brauc PA CEĻU, un tu gribi nogriezties pa labi, tad tev vinjs ir jālaiž

drags Reģ.: 15.10.2003
0 0 Atbildēt

Vispār jau CSN ir domāti arī velosipēdistiem, tikai kuri no viņiem tos ievēro ?

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

drags rakstīja: Vispār jau CSN ir domāti arī velosipēdistiem, tikai kuri no viņiem tos ievēro ?

Nereti sanaak, ka ar riteni pa ielu ir tik ekstreems pasaakums ka vai nu...iipasi tas attiecas uz tiem automobiilistiem, kuri nogriezas pa kreisi....

Reģ.: 29.03.2024
0 0 Atbildēt

seaman rakstīja:

deksters rakstīja:

Roi rakstīja:

pirdiens rakstīja: Situācija sekojoša:

Pieņemsim, ka es braucu ar auto pa pilsētu un vēlos nogriezties krustojumā pa labi. Protams pēc CSN man jāpalaiž gājēji, kuri šķērso šo krustojumu, bet vai ir jālaiž arī velosipēdisti, kuri brauc pa trotuāru??? Kā nenormāli nesās, pat nepaskatās pa malām. (vēl ar lecienu no trotuāra apmales)!! Es nemācēju CSN atrast, kur tas atrunāts?! Kā pareizi ir?

P.S. cerams doma skaidra..

Cik zinu tad ritenjbruaceejiem ir jaabrauc pa ielu... un tad vinji ir jaalaizh...

Nu tad jā,tas skaidrs, bet ne jau ja viņš šķērsām brauc.

Kur viņi ir jālaiž???

ja riteņbraucējs brauc PA CEĻU, un tu gribi nogriezties pa labi, tad tev vinjs ir jālaiž

Hirsch Reģ.: 20.06.2002
0 0 Atbildēt

Īsāk var teik tā, ja velpēda ripinās pa ceļu, uz viņu un cietiem attiecas CSN kā automašinai, ja nesās pa ietvi, ko viņi var darīt tiaki tad, ja netraucē gājējus, un ja tēmē pārbarukt pār ietvi vai tā kā šajā gadījumā krustā, tad velpēda jāstum pie rokas!

Dotajā gadījumā velpēda pārkāpa CSN, tā pat ja viņi gribētu pārbarukt pa zebru tasnā posmā, riteni pie rokas. Un ja iedziļinās, tad pār tiltiem un sliedēm arī nedrīks braukt

Petka Reģ.: 09.09.2001
0 0 Atbildēt

Petka rakstīja: Nav jālaiž - viņiem ritenis ir jāstumj ar rokām - vienīgais, kur ir jālaiž, ir vietās, kur riteņbraucēju ceļš šķērso brauktuvi.

Bet vajag padomāt, vai vajag iebuktētas durvis

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

Petka rakstīja:

Petka rakstīja: Nav jālaiž - viņiem ritenis ir jāstumj ar rokām - vienīgais, kur ir jālaiž, ir vietās, kur riteņbraucēju ceļš šķērso brauktuvi.

Bet vajag padomāt, vai vajag iebuktētas durvis

kuram ritenim ir durvis!

pirdiens Reģ.: 22.09.2004
0 0 Atbildēt

Sanāk-ja uzrauju velopisēdista rumpi uz kapota situācijā, kuru minēju= vainīgs viņš!? Protams cik tā skāde mašīnai...

seaman Reģ.: 18.08.2005
0 0 Atbildēt

Zoss rakstīja:

seaman rakstīja:

deksters rakstīja:

Roi rakstīja:

pirdiens rakstīja: Situācija sekojoša:

Pieņemsim, ka es braucu ar auto pa pilsētu un vēlos nogriezties krustojumā pa labi. Protams pēc CSN man jāpalaiž gājēji, kuri šķērso šo krustojumu, bet vai ir jālaiž arī velosipēdisti, kuri brauc pa trotuāru??? Kā nenormāli nesās, pat nepaskatās pa malām. (vēl ar lecienu no trotuāra apmales)!! Es nemācēju CSN atrast, kur tas atrunāts?! Kā pareizi ir?

P.S. cerams doma skaidra..

Cik zinu tad ritenjbruaceejiem ir jaabrauc pa ielu... un tad vinji ir jaalaizh...

Kur viņi ir jālaiž???

ja riteņbraucējs brauc PA CEĻU, un tu gribi nogriezties pa labi, tad tev vinjs ir jālaiž

Tad jautājums - kur tad tu pats brauc? No 2. joslas taisi pagriezienu pa labi?

Var būt tikai 2 varianti - riteņbr. pirms tevis vai aiz tevis.

Tāpat kā cits auto. Un nekas nav jālaiž, bet jāizkāpj no mašīnas un jāiedod riteņniekam pa redeli, ja pats lien nāvē.

es braucu ar moci blakus riteņbaucējam

rt Reģ.: 23.08.2004
0 0 Atbildēt

es jau vienreiz prasīju, bet tā arī nesapratu...

situācija- T veida krustojums, galvenais ceļš iet taisni, pienākošais mazāk svarīgs.

es piebraucu pa mazāk svarīgo ceļu, kur stāv zīme dodiet ceļu. kam man jādod ceļš?

automašīnām, riteņbraucējiem, traktoriem tas ir skaidrs, bet... vai tad arī gājējiem?!!

CSN 78punkts.

Izbraucot uz ceļa no blakusteritorijām (pagalmiem, stāvvietām, degvielas

uzpildes stacijām, uzņēmumiem u.tml.), transportlīdzekļa vadītājam jādod

ceļš gājējiem un citiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kas virzās pa ceļu.

CSN 138. Nogriežoties pa labi vai pa kreisi, transportlīdzekļa vadītājam jādod

ceļš gājējiem, kas šķērso to brauktuvi, kurā viņš nogriežas, un velosipēdu

vadītājiem, kuru ceļu viņš šķērso.

liekas, ka T veida krusts uz šo neattiecas, jo nav ne blakusteritorija, ne brauktuve kurā nogriežos, gājējs šķērso brauktuvi no kuras es nogriežos.

bieži vien kāds vecs kraķis ar spieķi(citreiz arī māmiņas ar ratiem un maziem bērniem!!!) bļaustās, ka es viņam nogriežu ceļu izbraucot priekšā trotuāram un apstājos, lai palaistu citus auto.

ir nācies arī uzpīpināt, lai velkas ātrāk pāri, jo apzināti jau virsū braukt nedzīkst, diemžēl tad arī ir neizpratnes pilnas sejas

varbūt ir kādi citi punkti, kurus es esmu aizmirsis?! izrādīsies, ka esmu terorists un pensionāru bieds DD

P.S. principā, ir gadījies arī ne T veida krustojumā, bet vienkāršs krustojums ar galveno ceļu, lai gan šādos krustos gājēji vairāk skatās pa labi un pa kreisi.

Hirsch Reģ.: 20.06.2002
0 0 Atbildēt

ja riteņbraucējs brauc PA CEĻU, un tu gribi nogriezties pa labi, tad tev vinjs ir jālaiž

Tad jautājums - kur tad tu pats brauc? No 2. joslas taisi pagriezienu pa labi?

Var būt tikai 2 varianti - riteņbr. pirms tevis vai aiz tevis.

Tāpat kā cits auto. Un nekas nav jālaiž, bet jāizkāpj no mašīnas un jāiedod riteņniekam pa redeli, ja pats lien nāvē.

Ja velpēda brauc pa 1 joslu aiz auto, un auto grib veikt labo pagriezienu, tad viņam (auto) jāpalaiž velpēda, smieklīgi, varbūt, bet pēc noteikumiem

Protams, ka speciāli neviens velpēdam virsū nebrauks, pirmkār jau bleķi un otrkārt, var arī izrādīties letāli ... Tāpēc cienīsim viens otru Drīz kāpšu uz velpēdas

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Blakusteritorija ir pilniigi atshkjiriiga lieta no krustojuma, un krustojumaa tev nav jaalaizj gaajeeji ,kas shkjeerso tavu taisnvirziena kustiibu ( iznjemot gaajeeju "paarbaruktuves" kas ir pilniigi cits staasts), kur savukaart pats pareizi citeeji ka izbraucot no balkusteritorijaam tie ir jaalaizj.

Bet tikliidz tu krustojuma nogriezies pa labi vai kreisi, taa sanaak, ka tu shkjeerso gaajeeja (iedomaato) trajektoriju un tev liidz ar to visi gaajeeji ir japalaizj.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Hirsch rakstīja:

Ja velpēda brauc pa 1 joslu aiz auto, un auto grib veikt labo pagriezienu, tad viņam (auto) jāpalaiž velpēda, smieklīgi, varbūt, bet pēc noteikumiem

Protams, ka speciāli neviens velpēdam virsū nebrauks, pirmkār jau bleķi un otrkārt, var arī izrādīties letāli ... Tāpēc cienīsim viens otru Drīz kāpšu uz velpēdas

Hirscham pa ausiim - nu nav tur nekaadu iipashu satiksmes noteikumu, ja tu esi priekshaa un nogriezies - viss priekshroka tava, bet ja iedomaajies, ka vari lidot garaam auto, kad tas nogriezjas/gatavojas nogriezties (it iipashi pa labi) - pats dumjsh. Protams tad atkal paradas visaadi tipinji ar auto umlt. kas neraada pagriezienus, un tas ir pat ljooti suudiigi.

rt Reģ.: 23.08.2004
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Bet tikliidz tu krustojuma nogriezies pa labi vai kreisi, taa sanaak, ka tu shkjeerso gaajeeja (iedomaato) trajektoriju un tev liidz ar to visi gaajeeji ir japalaizj.

nav maz gājēju, kuru iedomātā trajektorija ir pa diagonāli...

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

rt rakstīja:

nav maz gājēju, kuru iedomātā trajektorija ir pa diagonāli...

Taadi leeni bet stabili raapo uz 6 feet undrground.

Tfu tfu tfu pagaidaaam no visaadiem aakstiem ir izdevies izvairiities. Un dazjos gadiijumos vinjiem ir izdevies vienkaarshi izmukt no manis(runa ir pa tumsho diennakc laiku shtraases), jo ja napaspeetu butu zapc, es vinjus pat nepamaniiju.

Hirsch Reģ.: 20.06.2002
0 0 Atbildēt

Zoss rakstīja:

Labāk nekāp uz riteņa, losis tu esi.

Losis varbūt esi tu! Ar velpēdu braukšu vienalga Un nelecu es no gājēju pārejā utt. Braucu korekti un cenšos paredzēt auto maršrutu, atšķirībā no citiem velpēdu braucējim.

To wala:

Ausis man vēl noderēs Par tie velpēdām kaut kur biju lasījis (moška autoskolā).

Laska Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

saaksim ar to ka gaajeeju paarejas ritenjbrauceejiem ir jaashkjeerso velo stumjot rokaa

un beigsiem ar to, ka CSN ir mineetska vadiitaajam NEDRIIKST braukt virsuu pat ja vinjsh shkjeerso visneiedomaakamajaa vietaa

Hirsch Reģ.: 20.06.2002
0 0 Atbildēt

Tādu punktu atradu:

227. Vietās, kur velosipēdu vadītāju braukšanas trajektorijas krustojas ar pārējo transportlīdzekļu braukšanas trajektorijām un velosipēdu vadītājiem ir priekšroka, velosipēdu vadītāji drīkst turpināt braukt tad, kad tie novērtējuši attālumu līdz transportlīdzekļiem, kas tuvojas, kā arī novērtējuši to braukšanas ātrumu un pārliecinājušies par drošību.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

rt rakstīja: es jau vienreiz prasīju, bet tā arī nesapratu....

Nu tad iesaku izlasīt CSN punktus 1.11 un pēc tam 1.14. Tur arī ir visas tevi interesējošās atbildes. Ja ar to vēl nepietiek tad 70. 138.p. Bet man liekas ka 1.14 izskaidro visu.

Guzis Reģ.: 23.08.2006
0 0 Atbildēt

Un velosipēdisti DRĪKST braukt pa ietvi pilnīgi oficiāli! Un arī BRAUKT pāri pa gājēju pārejām!

Noteikumus vajag lasīt ibio.. VISUS ne tikai tos kas uz mašīnām attiecas.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Guzis rakstīja: Un velosipēdisti DRĪKST braukt pa ietvi pilnīgi oficiāli! Un arī BRAUKT pāri pa gājēju pārejām!

Noteikumus vajag lasīt ibio.. VISUS ne tikai tos kas uz mašīnām attiecas.

Vot shito ka ritenbrauceeji DRIIKST braukt pa gaajeeju paarejaam es gribeetu redzeet. Esat tik laipni un samekleejat to CSN. Tagad paaris gadus ir izmainjas CSN par to ka velosipeeds driikst dariit pamataa visu to pashu ko motocikls + tas ka driikst braukt pa ietveem netraucejot gaajeejus + speciaalie ritenbrauceeju celinji. Citus noteikumus kaut kaa neesmu redzeejis - varbuut esmu atpalicis ???

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti