Visatļautība

VWfans Reģ.: 21.02.2004

Uz šosejām valda visatļautība. Vakar ap plkst.17 braucu pa Ventspils šoseju uz Rīgas pusi, sākot no Talsu pagrieziena stipri palielinājās satiksmes intensitāte. Kā vēlāk sapratu, tas bija dulno rallija apmeklētāju dēļ - uz Rīgas pusi praktiski mašīnas gāja vienā kolonnā. Lielais vairums (ap 80% vadītāju) turēja ap 95 km/h (protams, arī tas ir pārkāpums, tomēr tas ir neliels) tomēr no Talsu pagrieziena līdz Tukuma pagriezienam pusstundas laikā atradās vairāk kā desmit kretīnu un deģenerātu, kuri plūsmu, kas jau gāja uz 95 km/h, ņēmās apdzīt. Piemēram, tādi kretīni brauca ar jauno Toyota-Landcruiser, iepriekšējās paaudzes Honda-CR-V, 90.gadu beigu Audi-A4, ceturto Golfu, Audi-100 cigāru, iepriekšējās paaudzes Mercedes S klasi, Subaru-Impreza, trešo Golfu, BMW 3.sēriju.

Un lai tie skrējēji tagad nepārmet, ka vainīgi ,,sēnes,, , kas lēni brauc un viņiem traucē. Braucot ar 95 km/h, vakar nepanācu nevienu lēnāk braucošu. Manā skatījumā tā šķendēšanās par ,,sēnēm,, ir stipri pārspīlēta.

 
nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: Tiesibas nav raditajs ka cilveks mak braukt.Nu tad neradies uz ta ceļa kopa ar mums slepkavam

Tiesības IR rādītājs.

Autovadītāja apliecība apliecina personas tiesībspēju peidalīties ceļu satiksmē kā pilnvērtīgam tās dalībniekam. Šī apliecība apliecina, ka persona ir izgājusi nepieciešamo apmācību, ieguvusi nepieciešamās teorētiskās zināšnas un braukšanas praktiskās iemaņas, lai individuāli piedalītos ceļu satiksmē. Autovadītāja apliecības neesamība nozīmē to, ka vai nu eprsona nepeiciešās zināšanas un iemaņas nav ieguvusi (iespējams, arī nav spējīga vai tiesīga iegūt), vai arī kādreiz iegūtās tiesības uz laiku ir atņemtas.

Otrajā gadījumā var droši apgalvot, ka par labu un godīgu braukšanu nevienam tiesības vadīt transportlīdzekli netiek atņemtas.

Braukt "bez tiesī'bām" nozīmē uzspļaut ne vien Ceļu satiksmes noteikumu prasībām, bet arī pārējiem ceļu satiksmes dalībniekiem, kā arī nozīmē aboslūti nerēķināties ar savu un pasažieru dzīvībām, kā arī ģimenes locekļu izjūtām.

Braukt bez tiesībām ir NOZIEGUMS!!!

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

oi oi kur te viens pareizais uzradies.Starp citu tie bez tiesibam brauc ieverojot visus noteikumus,lai tik neapturetu.Bet ja pie stures ir kada blondine kas ir dabujusi tiesibas kaut kada veida,ta jau ir potenciala slepkava

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

tagad vari braukt kaa gribi...par CSN paarkaapumiem neviens neaptur

aptur vai nu par aatrumu, vai izkjemmee staavosu kolonnu , vai arii "pa akciju"

vieniigais, var uzrauties uz sirojosas motopeles, bet savaadaak-mauc kaut vai pa preteejo un ar ritenjiem gaisaa...

mx_black Reģ.: 19.05.2004
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

batka rakstīja: Tiesibas nav raditajs ka cilveks mak braukt.Nu tad neradies uz ta ceļa kopa ar mums slepkavam

Braukt bez tiesībām ir NOZIEGUMS!!!

nekliedz....

kad mani bija kaadi 16.5 gadi, saaku ikdienaa regulaari braukaat ar auto pa pilseetu. protams, vaaku man tolaik nebija. shajaa 1.5 gadaa, kursh man bija atlicis liidz pilngadiibai un tiesiibu nolikshanai, man nebija nevienas avaarijas vai skrambaashanas, arii CP ne reizi neuzskatiija par vajadziigu aptureet. toties pieredzi ieguvu neatsveramu. protams, tajos laikos arii sods par braukshanu bez vaakiem bija tikai kkaadi 20Ls, ja pareizi atceros...

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

iipasi apdaavinaatie, bet neatlaidiigie arii pie mums ir pamaniijusies ap stuku lvl nolikt, un taapat bez rezultaata

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: oi oi kur te viens pareizais uzradies.Starp citu tie bez tiesibam brauc ieverojot visus noteikumus,lai tik neapturetu.

Ne visi, daži nemaz nezin, kas tie noteikumi tādi ir

+ diez vai Tu gribētu būt iesaistīts CSN, kur vainīgais ir bez tiesībām, bez OCTAs...

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

mx_black rakstīja:

nekliedz....

kad mani bija kaadi 16.5 gadi, saaku ikdienaa regulaari braukaat ar auto pa pilseetu. protams, vaaku man tolaik nebija. shajaa 1.5 gadaa, kursh man bija atlicis liidz pilngadiibai un tiesiibu nolikshanai, man nebija nevienas avaarijas vai skrambaashanas, arii CP ne reizi neuzskatiija par vajadziigu aptureet. toties pieredzi ieguvu neatsveramu. protams, tajos laikos arii sods par braukshanu bez vaakiem bija tikai kkaadi 20Ls, ja pareizi atceros...

Noziegums nepārtrauc būt pr noziegumu arī tad, ja neviens tevi nav pieķēris. Tāpat ņem vērā, ka arī gatavošanās noziedzīga nodarījuma izdarīšanai bieži ir pietiekama, lai personu sodītu.

Priecājos, ka tā pusotra gada laikā nekādas likstas nepiemeklēja ne tevi, ne citus, diemžēl šodienas statistika pierāda pretējo - bieži avārijas ar traģiskām sekām ir izraisījuši jaunieši, kam nav tranportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Piekrītu, ka ir frukti (fruktenes), kas ār visām legāli iegūtajām tiesībām nerubī braukt, tomēr viņu piedalīšanas ceļu satiksmē ir leģitīma.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

saaku braukt ar zapinjiem no 15,5 gadu vecuma (logjiski ka bez teisibaam un pa mezhiem) no taas muusu aaleesanaas tiesaam nekas un neviens necieta iznjemot pasus zazus, toties iemaacijaamies braukt pa šķēršļotu apvidu un bezcelju refleksu liimenii.Tajaa vecumaa laikam jau ka braukt iemaacaas vislabaak...

bet nu pe pilseetu, ar jaudiigu masiinu, biezi vien tehniskaa ne-kaartiibaa tas neir pareizi

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

starp citu bez tiesibam braukt nav noziegums dunduk.Bet tas ir tikai parkapums.

kolumbs Reģ.: 27.12.2005
0 0 Atbildēt

nomiks rakstīja:

mx_black rakstīja:

nekliedz....

kad mani bija kaadi 16.5 gadi, saaku ikdienaa regulaari braukaat ar auto pa pilseetu. protams, vaaku man tolaik nebija. shajaa 1.5 gadaa, kursh man bija atlicis liidz pilngadiibai un tiesiibu nolikshanai, man nebija nevienas avaarijas vai skrambaashanas, arii CP ne reizi neuzskatiija par vajadziigu aptureet. toties pieredzi ieguvu neatsveramu. protams, tajos laikos arii sods par braukshanu bez vaakiem bija tikai kkaadi 20Ls, ja pareizi atceros...

Noziegums nepārtrauc būt pr noziegumu arī tad, ja neviens tevi nav pieķēris. Tāpat ņem vērā, ka arī gatavošanās noziedzīga nodarījuma izdarīšanai bieži ir pietiekama, lai personu sodītu.

Priecājos, ka tā pusotra gada laikā nekādas likstas nepiemeklēja ne tevi, ne citus, diemžēl šodienas statistika pierāda pretējo - bieži avārijas ar traģiskām sekām ir izraisījuši jaunieši, kam nav tranportlīdzekļa vadīšanas tiesību.

Piekrītu, ka ir frukti (fruktenes), kas ār visām legāli iegūtajām tiesībām nerubī braukt, tomēr viņu piedalīšanas ceļu satiksmē ir leģitīma.

Braukšana bez tiesībām ir administratīvais pārkāpums nevis noziedzīgs nodarījums (noziegums).

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

nav verts āzim skaidrot

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja: Braukšana bez tiesībām ir administratīvais pārkāpums nevis noziedzīgs nodarījums (noziegums).

Tad jau es varu piesēsties pie lielā bumbvedēja ragiem un arī palidināties - administratīvs pārkāpums. Aiziet bez deputāta mandāta uz Saeimu un pabalsot - administratīvais sods. Pastūrēt kādu autobusu vai tramvaju pilnu ar brēcošiem pasažieriem.

A ko es tikai gribēju pabraukāties un pabalsot un pamēģināt kā lielais 747 pasažieru laineris spēj manevrēt. Sīkais huļigānisms. Naudassods un guļu tālāk mājā... pa figu......

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Un tad lai deputāteļi nečikst ka nav respekta pret likumu. Vantīs kāpējs ir tieši tāds pats pārkāpējs kā šoferis bez tiesībām. Ekleru prasītāji jau nelūdza nevienam bloķēt satiksmi. Viņi tikai pakāpelēt gribēja. A ko? Ko tad tos mēs slēdzam roku dzelžos un spriežam sodu par to ka ne jau viņš bloķēja satiksmi, bet gan policijas amatpersona.

Tas pats par braukšanu bez tiesībām - pēc idejas ja tādu pamana tad jāslēdz satiksme lai šamais neapdraud pārējos.....

nomiks Reģ.: 30.10.2002
0 0 Atbildēt

kolumbs rakstīja:

Braukšana bez tiesībām ir administratīvais pārkāpums nevis noziedzīgs nodarījums (noziegums).

Zinu jau zinu, ka tas ir administratīvais pārkāpums (tāpa kā Tu, kolumb, esmu jurists )

Es to noziegumu vairāk kā salīdzinājumu minēju. Tāpat var teikt, ka noziegums ir smēķēt istabā, kur atrodas tavi bērni. Juridiski tas nav ne administratīvs pārkāpums, ne noziedzīgs nodarījums, taču tas ir noziegums pret savu bērnu veselību!!!

Līdzīgi var turpināt daudz. Un ja kas, tad braukšanai bez tiesībām ir ļoti liela iespēja kļūt no vienkārša administratīva pārkāpuma par noziedzīgu nodarījumu. Arī braukšana ar tiesībām, nepašaubāmi, var pārtapt par noziedzīgu nodarījumu, tomēr iespējamības koefcients pēc varbūtības teorijas ir mazāks.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

ArGr rakstīja: Vili, daudz laimes vaarda dienaa! Lai veicas "visatļautības" apkarošanā

Paldies! Cīnīšos nenoguris, jo esmu pārliecināts, ka vairums autovadītāju ir lāga zeļļi un ... zelles , un galvenais ir drošība uz ceļiem.

Ir gan arī daži "gailēni", kas nikni kārpās un lielās te ar to, ka braukuši no Liepājas uz Rīgu ar pārsniegtu ātrumu, gan tie, kas bezatbildigi vizinājušies bez tiesībām apdzīvotu vietu teritorijā. Bet katrā ciematā ir savi muļķīši. Mēs, racionāli domājošie satiksmes dalībnieki, par tādiem tikai pasmaidām - jauni vēl, gan nomierināsies.

Skumīgi tikai, ka viņi ir nelieši, kas katru nedeļu nogalina cilvēkus uz Latvijas ceļiem, un paši to neapjauš.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

mx_black rakstīja: vili, a tu gadiijumaa neesi vwfans vai vismaz tuvs jamaa radinieks?

batka rakstīja: Man jau no paša sakuma jau likas ka vilijs ir fans....Jo neticas ka vel kads varetu but tads pats āzis

Tātad tiek uzskatīts, ka viens cilvēks te raksta ar diviem dažadiem segvārdiem? Tā taču būtu divkosīga un tāda... nepatīkami gluma rīcība, kas morāli nobriedušai personībai šķiet pretīga.

Diez vai kādu izbrīna, ka tieši šiem abiem tādas domas nāk prātā.

mx_black Reģ.: 19.05.2004
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja: Bet katrā ciematā ir savi muļķīši.

tas gan! welcome!

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Vienkarši neticas ka viena portala var gadities divi pamuļķi vilis un fans.Nu nav ta situacija uz ceļiem tik sudiga ka jus te malejat

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Teksts par drošu braukšanu skaidrā latviešu valodā, te dažam labam būtu vērts iepazīties.

www.baltaisruncis.lv/...

mx_black Reģ.: 19.05.2004
0 0 Atbildēt

pilniigi piekriitu! d1rsaa liideeji man arii tracina - nav nekas pret to, ja paseezh astee, bet, ja pielien 2m tuvumaa, tad tracina!

vajag paaris reizes uzshaut pa bremzeem, tad parasti taadi atkrataas.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

mx_black rakstīja: pilniigi piekriitu! *******aa liideeji man arii tracina - nav nekas pret to, ja paseezh astee, bet, ja pielien 2m tuvumaa, tad tracina!

vajag paaris reizes uzshaut pa bremzeem, tad parasti taadi atkrataas.

A kam domātas aizmugurējās miglas?

Daudzi neatšķir tās no bremžuguņiem - tāpēc var droši ieslēgt un redzēt kā palielinās distance.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

mx_black rakstīja: pilniigi piekriitu! *******aa liideeji man arii tracina - nav nekas pret to, ja paseezh astee, bet, ja pielien 2m tuvumaa, tad tracina!

vajag paaris reizes uzshaut pa bremzeem, tad parasti taadi atkrataas.

A kam domātas aizmugurējās miglas?

Daudzi neatšķir tās no bremžuguņiem - tāpēc var droši ieslēgt un redzēt kā palielinās distance.

Bet šo metodi var lietot tikai diezgan retos gadījumos, jo Ceļu satiksmes noteikumi saka tā:

132.3. [...] Pakaļējos miglas lukturus atļauts iedegt tikai, ja ir bieza migla, intensīvi līst vai snieg u.tml.

vilhelms_tills Reģ.: 21.05.2007
0 0 Atbildēt

Varbūt kāds ir aizmirsis, tāpēc atgādināšu.

Visi, kas pārsniedz 95 km/h ātrumu ārpus apdzīvotām vietām, ir slepkavas, kuri katru gadu noslepkavo un ievaino ļoti daudzus satiksmes dalībniekus un rada lielus zaudējumus Latvijas tautsaimniecībai.

Katru reizi, kad brauc "plūsmā", kuras ātrumus pārsniedz atļauto, paskaties uz savām asinīm klātajām rokām un padomā par to cilvēku radiem un draugiem, kurus tu sakropļosi un nogalināsi.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja: Bet šo metodi var lietot tikai diezgan retos gadījumos, jo Ceļu satiksmes noteikumi saka tā:

132.3. [...] Pakaļējos miglas lukturus atļauts iedegt tikai, ja ir bieza migla, intensīvi līst vai snieg u.tml.

No diviem ļaunumiem izvēlas mazāko.

Kas ir bīstamāk? Bremzēt? Vai tikai ieslēgt lampiņu?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

vilhelms_tills rakstīja: Varbūt kāds ir aizmirsis, tāpēc atgādināšu.

Visi, kas pārsniedz 95 km/h ātrumu ārpus apdzīvotām vietām, ir slepkavas, kuri katru gadu noslepkavo un ievaino ļoti daudzus satiksmes dalībniekus un rada lielus zaudējumus Latvijas tautsaimniecībai.

Katru reizi, kad brauc "plūsmā", kuras ātrumus pārsniedz atļauto, paskaties uz savām asinīm klātajām rokām un padomā par to cilvēku radiem un draugiem, kurus tu sakropļosi un nogalināsi.

Nepamatoti apgalvojumi. Ne ar ko nepamatoti.

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti