Moču gaismas naktī

GangBoy Reģ.: 23.09.2003

Esmu pavērojis, ka tumsā ārpus pilsētas bieži vien pretim braucošie moči apžilbina ar gaismām, pie tam tās spilgtuma ziņā neatpaliek no automašīnas gaismām. Šovakar vispār kuriozs - apžilbināja mocis, kurš brauca auto kolonā pa šoseju - viņam priekšā viena mašīna, aizmugurē vēl vairākas.

Tad nu radās tāds retorisks jautājums - tās ir tālās gaismas, vai tuvās gaismas? Varbūt kāds var apskaidrot šo fenomernu.

Ja nu tomēr tālās - varbūt ir argumenti, kāpēc tās nepārslēgt?

Un kā tādus ārstēt - bliezt pretī ar tālajiem, vai tomēr labāk tālie + miklas lukturi?

P.s. Nekas personisks pret motobraucējiem

 
1 2 3 4 5 6
shmurger Reģ.: 29.10.2006
0 0 Atbildēt

citreiz uzliec dzeltenaas mushenes....

Kaspersky Reģ.: 10.11.2003
0 0 Atbildēt

Daži "motociklistu" saiti pat iesaka braukt ar tālajām gaismām - tā teikt, lai autobraucēji šos labāk redz.

Īstenībā gan sanāk tā, ka ar tālajām gaismām ir grūtāk noteikt attālumu līdz priekšā braucošam motopēdistam...

markss Reģ.: 17.12.2002
0 0 Atbildēt

da viņi speciāli brauc ar tālām,tjipa viņiem liekas ka labāk redz viņus

Eye Reģ.: 31.10.2005
0 0 Atbildēt

Man sķiet, ka augšminētajam uzskatam par labāku "ieraugāmību" ir zinams pamats.

Tikai ieraudzījis, bet apzilbināts autovadītājs manuprāt ir gandrīz tik pat bīstams.

Kindzulis Reģ.: 20.10.2002
0 0 Atbildēt

ja nu kaads draudzeejas ar galvu tad ar taalajiem brauc dienaa... naktii taapat var normaali maniit

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

markss rakstīja: da viņi speciāli brauc ar tālām,tjipa viņiem liekas ka labāk redz viņus

Nevis liekas, bet tad vismaz ir lielāka varbūtība ka vispār moci pamanīs!!! Nu neredz moci uz ceļa lielākā daļa autovadītāju! Pašu tāds aklais notrieca pilsētā, pilnīgi tukšā ielas posmā ar ideālu redzamību 10 m pirms manis nogrieza ceļu PRETĪ braucošs autiņš!!! No tā laika tālās pat neienāk prātā izslēgt! Vismaz aklie ierauga! Un izpūtēji ar ir nogriezti lai gājēji būtu spējīgi kaut sadzirdēt, ja nespēj ieraudzīt!!! --tā ka paši vien esat vainīgi--

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

piekritu edgar

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Brīnums ka soc laikos vispār nebiju dzirsējis ka autiņš kādu mocistu notriektu!! Bet tagat nu pilnīgi akli, taisni nezinu... droši ka 50% automīļu acu ārstu ir izgājuši tikai par kukuli vai pa blatu!

Mani notriekušais (pretīmbraucošu moci neredzējušais) vēl atļaujās vervelēt - no kutienes Tu uzradies un uz cik brauci (a braucu godīgi - pilsētā 50!!)!!! Pietiekoši apskādēts biju, bet citā gadījumā mēztu pa purnu, bez žēlastības un bez komentāriem... un droši ka vēl ar kājām ilgi dauzītu!!! Stāžs no 1977. gada 198 000 km a vienu moci!!! Lielum lielākā daļa to aklo ar visiem transporta veidiem (ieskaitot sabiedrisko) nav nobraukuši tik daudz!

batka Reģ.: 17.01.2007
0 0 Atbildēt

Kas Tev tas par moci ir???Labs noskrejiens

Melnais_Muuks Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

Nu labi, bet dabūsi tālos savās acīs, un nesūdzies, ka pēc tam neko neredzi. Neizslēgsi savējos tālos, es ieslēgšu savējos, ja mani necieni, es necienu tevi, un basta.

i_edgars rakstīja:

markss rakstīja: da viņi speciāli brauc ar tālām,tjipa viņiem liekas ka labāk redz viņus

Nevis liekas, bet tad vismaz ir lielāka varbūtība ka vispār moci pamanīs!!! Nu neredz moci uz ceļa lielākā daļa autovadītāju! Pašu tāds aklais notrieca pilsētā, pilnīgi tukšā ielas posmā ar ideālu redzamību 10 m pirms manis nogrieza ceļu PRETĪ braucošs autiņš!!! No tā laika tālās pat neienāk prātā izslēgt! Vismaz aklie ierauga! Un izpūtēji ar ir nogriezti lai gājēji būtu spējīgi kaut sadzirdēt, ja nespēj ieraudzīt!!! --tā ka paši vien esat vainīgi--

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Melnais_Muuks rakstīja: Nu labi, bet dabūsi tālos savās acīs, un nesūdzies, ka pēc tam neko neredzi. Neizslēgsi savējos tālos, es ieslēgšu savējos, ja mani necieni, es necienu tevi, un basta.

Pievienojos!

newman Reģ.: 29.01.2007
0 0 Atbildēt

nafigators rakstīja:

Melnais_Muuks rakstīja: Nu labi, bet dabūsi tālos savās acīs, un nesūdzies, ka pēc tam neko neredzi. Neizslēgsi savējos tālos, es ieslēgšu savējos, ja mani necieni, es necienu tevi, un basta.

Pievienojos!

ar auto šitas nostrādā. šeit nu man ar nāksies pievienoties.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

batka rakstīja: Kas Tev tas par moci ir???Labs noskrejiens

1977. gada Jawa 634.8-oo (pirmās krāsainās)

Vari slēgt savus tālos - man pie pakaļas!!! Neaizmirsti ka uz moča sēdošais ir krietni augstāk par auto sēdošo! Tā ka auto tālie mocim nekaitēs... Kamēr moci iemācīsie ieraudzīt uz ceļa es vienmēr un tikai braukšu ar tālajiem. Sāks redzēt sākšu cienīt citus... diemžēl man sava dzīvība dārgāka par kāda aklā apbžilbšanu!

P.S. braucot ar autiņu es nekad neesmu pretī spīdinājis tālos mocim, jo labi zinu šo iemeslu.

un vēl nav man tāds mocis ar ko var vilkt 200 un + - noteikumus cienu un ievēroju (izņemot tuvo - tālo).

shearer Reģ.: 27.06.2001
0 0 Atbildēt

jus esat sulbi vai? normali mocisti ar talajam gaismam brauc TIKAI PA DIENU. a pa nakti/kreeslu tapat sleegaajaas kaa ar mashiinu. tak shto nefig te salmus kult.

ps. tos kurus apzhilbinaaja. iespejams, ka vienkarshi nav noreguleetas gaismas pareizi. dazhi vinjas regulee "neuzseezhoties" uz moci, bet pareizi jaregulee tad kad cilveks seezh uz moci. ja saregulee neuzsezhoties, tad logjiski ka dodot ruchkaa spiediis pretiimbraucoshajam feisaa tiiri normaali...

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

batka rakstīja: Kas Tev tas par moci ir???Labs noskrejiens

1977. gada Jawa 634.8-oo (pirmās krāsainās)

Vari slēgt savus tālos - man pie pakaļas!!! Neaizmirsti ka uz moča sēdošais ir krietni augstāk par auto sēdošo! Tā ka auto tālie mocim nekaitēs... Kamēr moci iemācīsie ieraudzīt uz ceļa es vienmēr un tikai braukšu ar tālajiem. Sāks redzēt sākšu cienīt citus... diemžēl man sava dzīvība dārgāka par kāda aklā apbžilbšanu!

P.S. braucot ar autiņu es nekad neesmu pretī spīdinājis tālos mocim, jo labi zinu šo iemeslu.

un vēl nav man tāds mocis ar ko var vilkt 200 un + - noteikumus cienu un ievēroju (izņemot tuvo - tālo).

Skaties ka ar tavu po kuju, apžilbinātais autobraucējs arī nones tevi! Varēsi pēc tam vipenpiskā baltās drānās tērpies ar tādiem pašiem citiem po kuistiem po kujoties!

Svētā govs ibio!

nafigators Reģ.: 09.04.2007
0 0 Atbildēt

Starpcitu, velciet tās ūberkūlās atstarojošās vestes, kuras šepat netālu vietā topikā tika cildinātas. Plus vēl atstarotājus no kājām līdz galvai un konservbunžas sasienat pie izpūtēja skaņas specefektiem( kāds jau te pukšķēja par apgrieztajiem izpūtējiem labākai dzirdamībai ).

Reāls gadījums iz dzīves ( vēl CCCP laikos ) - dziļos laukos dzīvo večuks, gonko ar toļi minsku, toļi panoniju,...whatever. Brauc mājās galīgi galīgi pjanijs, tālumā redz divas ugunis tuvojas. Narmaļna, kaimiņi brauc. Izdomāja nozīmēties un tipa izbraukt šiem cauri. Kāaaaatad - autobuss pļa...

Tas, ka pa pjani nedrīkst braukt, būtu skaidrs. Bet tak moš no šīs pašas sērijas arī aizliegt močiem 2 rindās braukt??? Jo kāds lohs tak var pārprast?

Lomixx Reģ.: 11.05.2007
0 0 Atbildēt

Pa dienu ar tālajām nu oki, nekādu iebildumu lai brauc lai var redzēt , nubet kāda pi...pja pēc naktī.

GangBoy Reģ.: 23.09.2003
0 0 Atbildēt

i_edgars rakstīja:

batka rakstīja: Kas Tev tas par moci ir???Labs noskrejiens

Vari slēgt savus tālos - man pie pakaļas!!! Neaizmirsti ka uz moča sēdošais ir krietni augstāk par auto sēdošo! Tā ka auto tālie mocim nekaitēs...

Par šo vēl varētu pastrīdēties, neaizmirsti, ka arī mikroautobusa un fūru vadītāji atrodas krietni augstāk gan par vieglā automobīļa vadītāju, gan motocikla vadītāju, un kaut kā neesmu ievērojis to, ka viņiem ir pofig, ka nepārslēdzās uz tuvajiem, tieši otrādi - viņi par to ir ļoti neapmierināti, un no smagajiem var ļoti labi atrauties šādos gadījumos.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

ne jau visiem motociklistiem ir saslēgti tālie, parasti tālie dienas laikā ir tiem, kas slalomo starp mašīnām un ievērojami pārkāpj atļauto ātrumu. Nez kāpēc tā?

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

a mans mini arī ir mazs, trolejbusi nepamana, es arī drīkstu braukt ar tālajiem? Un vai vecīšiem ar panonnijām un blaķenēm arī jābrauc ar tālajiem, jeb to drīkst tikai tie, kam krā..., nē, kam 50 un vairāk zirgaspēki?

Un, tā kā mans mini ir mazs, un es droši varu izveidot trešo rindu pie luksafora pa vidu, vai es drīkstu tur iebraukt, vai arī to drīkst tikai tie, kam divi riteņi? Tāpat pabraukt visiem garām pa pretējo joslu, un piebraukt priekšā - vai es drīkstu? Man jau mašīna maziņa, nevienam netraucē?

Ko drosmīgie moto braucēji, kā ir?

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

Ja tu nevienam netraucē, dari tā

Graberis Reģ.: 20.01.2003
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja: ne jau visiem motociklistiem ir saslēgti tālie, parasti tālie dienas laikā ir tiem, kas slalomo starp mašīnām un ievērojami pārkāpj atļauto ātrumu. Nez kāpēc tā?

Vispār, es arī slalomoju starp auto, taču ātrumu pārsniedzu ne vairāk par pārējiem, katrā ziņā parasti mani lielākā daļa autiņu ar milzu apmierinājumu apdzen, uguņi man ir tikai tuvie, tālos ieslēdzu tikai lai uzmirkšķinātu - varbūt tādēļ vismaz reizi nedēļā kāds cenšas nonest, izgāš piektdien pat veseli 2 piecu minūšu laikā, taču es izvēlos pats būt uzmanīgāks, nevis paļauties uz uguņiem.

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

OI, oi kādi bļauri!!! Iespidināja redziet viņam!!! Nevajag būt aklam tad nespīdinās - jo savādāk ir jau bezizejas situācija!

i_edgars Reģ.: 08.02.2005
0 0 Atbildēt

Un vēl... tas jau ir parasta lieta ka katrs 3. braucot vēderu izgāzis savā četrritenī ir ieslēdzis pakaļējos miglas lukturus naktī! A tie neapžilbina... Jeb arī poh... uz visiem pārējiem??!

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Graberis rakstīja:

smaidiigais rakstīja: ne jau visiem motociklistiem ir saslēgti tālie, parasti tālie dienas laikā ir tiem, kas slalomo starp mašīnām un ievērojami pārkāpj atļauto ātrumu. Nez kāpēc tā?

Vispār, es arī slalomoju starp auto, taču ātrumu pārsniedzu ne vairāk par pārējiem, katrā ziņā parasti mani lielākā daļa autiņu ar milzu apmierinājumu apdzen, uguņi man ir tikai tuvie, tālos ieslēdzu tikai lai uzmirkšķinātu - varbūt tādēļ vismaz reizi nedēļā kāds cenšas nonest, izgāš piektdien pat veseli 2 piecu minūšu laikā, taču es izvēlos pats būt uzmanīgāks, nevis paļauties uz uguņiem.

šādu nostāju atbalstu un saprotu. Visu cieņu!

1 2 3 4 5 6
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti