95 vai 98 benžu?

undars Reģ.: 24.03.2006

Tak atminējos jautājumu, kuru jau sen gribēju uzdot.

Kad pirku to savu Subāri, pārdevējs man teica- tikai nelej švakāku benzīnu par 95. hmmm ... ta ko - 98 ar var gāzt iekšā??? Nu OK gāzt iekšā var arī minerālūdeni

A kā ir ar to 95 98 benžu, cik saprotu, ta ar 98 benzīnu mašiņam jāpaliek ņiprākam, ne?

Un ja arī tas ir darāms, tad vai maz ir vērts?

 
1 2 3 4 5
exif Reģ.: 28.09.2006
0 0 Atbildēt

Nu labi, pienjemsim, ka visur tas ir viens un tas pats! Bet jautaajums ir,- vai mees ievedam 92. un no taa, izmantojot piedevas, uzjaucam 95. un 98.? Vai arii ievedam patieshaam 95. un 98., kas ir no TAAS lielaas mucas?

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

exif rakstīja: Nu labi, pienjemsim, ka visur tas ir viens un tas pats! Bet jautaajums ir,- vai mees ievedam 92. un no taa, izmantojot piedevas, uzjaucam 95. un 98.? Vai arii ievedam patieshaam 95. un 98., kas ir no TAAS lielaas mucas?

ievedam kaut ko (pat stipri zem 90...), muitojot to kā komponentes degvielas razošanai, tad uzjaucam kaut ko, kam rakstam virsu 92, 95, 98, 100. iekš LV ir pari par 100 uzņēmumiem, kas nodarbojas ar degvielas RAŽOSANU!!! Vai nav smalki?

exif Reģ.: 28.09.2006
0 0 Atbildēt

Kruta... Un kura iestaade mums te kontrolee degvielas kvalitaati? Ja jau esam jevroopaa, tad arii degvielas kval. standartiem jaabuut kaa jevroopaa! Te laikam visi uzpirkti!

cap Reģ.: 23.03.2004
0 0 Atbildēt

Neviens nekontrole. Teorētiski kontrolē muita pie robežas šķersošanas (na predmet atbilstības dokumentiem). Un ja kas, vari sūdzēties patērētaju aizsardzības kantorim, tikai kādas tam varētu būt sekas (ko reāli vini darīs) man gan grūti iedomaties.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Ar to pašu Krievijas/Mažeiķu benzīnu brauc puse Eiropas. Tas benzīns iet pa vieniem un tiem pašiem cauruļvadiem un tiek pārvadāts ar vienām un tām pašām cisternām. Un kvalitāte viņam ir viena un tā pati.

---------------------------------

Tev nebuus vis taisniiba, Krievija eksportee sameeraa maz t.s. " eksporta kvalitaates" augstoktaana benziina, razhoshanas jaudu truukuma deelj. Taapat, kaa jeeldiizeli ("truba"), eksportee galvenokaart t.s. jeelbenziinu. Galasanjeemeejs no shiim degvielaam peec paarstraades veido sev nepiecieshamaas kvalitaates degvielas.

Neviens nekontrole. Teorētiski kontrolē muita pie robežas šķersošanas (na predmet atbilstības dokumentiem). Un ja kas, vari sūdzēties patērētaju aizsardzības kantorim, tikai kādas tam varētu būt sekas (ko reāli vini darīs) man gan grūti iedomaties.

----------------------------------

Kontrolee, t.sk. arii VID paarvietojamaas laboratorijas, paarbaude aiznjem vien dazhas minuutes, ir prakse ar sho lietu Taapat, kaa kontrolee DUS, neviens nezin, kad no gaisa nokritiis paarbaudiitaaji. Uzraavushies ar nekvalitatiivu degvielu ir visai daudzi DUS, iipashi provincee. Sekas parasti ir visai saapiiga soda nauda, iespeejama arii nestandarta degvielas konfiskaacija par labu valstij, bet to piekopj reti, jo truukst tilpumu shaadas degvielas uzglabaashanai. Biezhaak piekjertajam uzdod noteiktaa terminjaa atbriivoties no shaadaam degvielaam. Ja interesee, kaa tas notiek, pagooglee ar atsleegvaardiem "Grabner Instruments" Kontrolee benziinam gandriiz 30 parametrus, man te ir veseli vaaki ar analizatoru izdrukaam.

Degvielu (iznjemot biodegvielas) LVdriikst razhot tikai uznjeemumi, kuriem ir noteiktaa kaartiibaa sertificeetas degvielas noliktavas (naftas baazes), arii importeet driikst vien shaadi uznjeemumi, to skaits ne tuvu nav 100. Paziistamaakais " maisiitaajs" ir "Kurzemes degviela" Salduu, viji ir arii lielaakie.

Par 95 razhoshanu no 92 ar ETBE/MTBE paliidziibu spriezh atbilstoshi katras sanjemtaas partijas analiizhu datiem. Pie mums iegaadaajamais 95E un 98E lielaakoties naak no Mazheikjiem (LukOIL no Krievijs) jau gatavs, klaat patieshaam jauc vien Futura, Ultima, System 3 Clean un tamliidziigas piedevas (benziinam).

exif Reģ.: 28.09.2006
0 0 Atbildēt

Nu tad veel paliek jautaajums,- Mazeikju benzha vs. Lukoil! Un cik taas piedevas (piemeeram, Ultima) ir veseliigas motoram...

Imka Reģ.: 26.02.2004
0 0 Atbildēt

Rubesa jau kladzina ka Statoila 98Ultima nākot tikai un vienīgi no Norvēģijas

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Pričom tur kaut kādas hondas un subāri? Šaubos, ka honda un subaru būs izgudrojuši kaut ko citu kā Bosch Motronic Līdz ar to teikt "hondām, subāriem un pārējajām mašīnām..." būtu pareizāk

Es teicu, ka cik zinu par hondu, par opeļiem es nevaru galvot Hondu ECU darbības principu nedaudz pārzinu vot i zinu kas un kā.

orion Reģ.: 05.09.2004
0 0 Atbildēt

Ja par pieredzi tad jauns auto 1.6 dzinējs.

Ar 98 ultima patēriņš ir mazāks par litru, tas braucot ļoti dinamiski, ar nestes 98 jūtams, ka jauda ir mazāk, patēriņš lielāks.

Vienīgi ir tā, ka ar 98 ultima ir daudz vairāk jāgāzē, salīdzinot ar nestes 98, citādāk slāpst nost

curmis Reģ.: 29.03.2004
0 0 Atbildēt

Varbūt iegādāties šo te? www.shatox.ru/...

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja:

msh rakstīja: Pričom tur kaut kādas hondas un subāri? Šaubos, ka honda un subaru būs izgudrojuši kaut ko citu kā Bosch Motronic Līdz ar to teikt "hondām, subāriem un pārējajām mašīnām..." būtu pareizāk

Es teicu, ka cik zinu par hondu, par opeļiem es nevaru galvot Hondu ECU darbības principu nedaudz pārzinu vot i zinu kas un kā.

Tad izņem to ECU laukā un paskaties, vai virsū nav rakstīts Bosch

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Tad izņem to ECU laukā un paskaties, vai virsū nav rakstīts Bosch

Tu ko galiigi jau iecikleejies, Bosch nav vieniiga firma kas razho motoru vadiibas blokus. Hondaa Bosch vareetu nonaakt tad ja taas saliek UK, paarejos gadiijumos vajadzeetu buut pashu japaanju razjotam ( bleee izskreeja no galvas kaa sauca to firmu)

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

O atcereejos liels japiishu auto ECU "piegaadaataajs" ir DENSO. oach zinu ka TOYO shitaadi naak biezaa slaanii, un domaaju ka Hondaas (JDM un Madi in Japan) arii.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

msh rakstīja:

Tad izņem to ECU laukā un paskaties, vai virsū nav rakstīts Bosch

Tu ko galiigi jau iecikleejies, Bosch nav vieniiga firma kas razho motoru vadiibas blokus. Hondaa Bosch vareetu nonaakt tad ja taas saliek UK, paarejos gadiijumos vajadzeetu buut pashu japaanju razjotam ( bleee izskreeja no galvas kaa sauca to firmu)

Vienkārši ir gadījies lasīt, cik daudz tāda veida tehnoloģiju ir radījis bosch

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Vienkārši ir gadījies lasīt, cik daudz tāda veida tehnoloģiju ir radījis bosch

He nu bet protams ka EU tu dzirdeesi pamataa par BOSCH un varbuut vel par Magnetti Marelli, kaut gan njemot veeraa ka Lv ir tikai BOSCH paarstaavnieciiba, pats saproti par ko mees vareetu visvairaak salvas dziesmu dzirdeet.

avants Reģ.: 14.11.2002
0 0 Atbildēt

Es te atcerējos statoil reklāmas vārdus:" . . . un netaisiet bākā kokteili!". Tas attiecināms uz to, ka tikai regulāri lejot (vismaz 3reizes pēc kārtaspilnu bāku) 98. bendžu var attīrīt bāku no 95.+visādi mēsli ietekmes. Un tikai pēc šīm 3 reizēm var sākt salīdzināt motora darbību ar 95. un tagad ar 98. to ka šāds princips ir pareizs, vislabāk var novērot ar ziemas un neziemas dīzeli. Neziemas dīzelis pat nelielās koncentrācijās, visai droši, padara ziemas dīzeli par vēlas vasaras dīzeli.

Savai toyotai kādreiz mēģināju liet tikai 98 un tikai no viena tanka konkrētās pistoļmašīnas(sūkņa). - nobraukto km skaits tiešām pieauga vidēji par 50 km uz 60l degvielas. Ieguvums neliels. Motora darbībā jūtamas izmaiņas nesajutu. Iespējams, ka izmaiņas notiek tik lēnām, ka bez smalku aparātu starpniecības ne nieka nevar samanīt.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Par to attīrīšanu negribas ticēt.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Leju 98, jo auto iet labāk, un ar bāku var nobraukt vairāk. Naudas izteiksmē sanāk viens pīpis.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

Hondas dzinējs par 98 ir jūtami priecīgāks.

Master_D Reģ.: 29.09.2004
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Cik tautas tik viedokļu.

Man piemēram nepatīk ja dzinējs atsaucas par sekundes desmitdaļu vēlāk un pie 6 tk. apgriezieniem sāk purkšķēt — tas viss notiek ielejot Virši, Lukoil un Dinaz 95-o. Neste 95 nez kapēc mana auto dzinējam patīk labāk kā Neste 98 — zirgs viņu zina kāpēc.

Bet vislabāk dzinējam garšo Ultima 98 — dinamiskāks pie maziem apgriezieniem (līdz 2.5 tk.).

+1 tieši tā.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Es savējam starpību neesmu pamanījis. Varbūt tāpēc, ka nav pacietības rēķināt. Turbo motoram laikam viens pīpis kas 95, kas 98.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja:

msh rakstīja:

Vienkārši ir gadījies lasīt, cik daudz tāda veida tehnoloģiju ir radījis bosch

He nu bet protams ka EU tu dzirdeesi pamataa par BOSCH un varbuut vel par Magnetti Marelli, kaut gan njemot veeraa ka Lv ir tikai BOSCH paarstaavnieciiba, pats saproti par ko mees vareetu visvairaak salvas dziesmu dzirdeet.

Jā, latvijas Bosch pārstāvniecība izplata desmit gadus vecu anglisku ebooku, ko sarakstījis jeņķis

Bet par to bākas attīrīšanu - kur ir proba bākai noraut šlangu un iztecināt + blakus kanna ar vajadzīgo zupu, ko pēc tam ieliet?

R0ze Reģ.: 19.01.2005
0 0 Atbildēt

Nortel rakstīja: Turbo motoram laikam viens pīpis kas 95, kas 98.

Pēc teorijas un ražotāja ieteikumiem kāreiz turbo motoriem labāk ir gāzt 98..

Cits jautājums kurā tankā un kuras partijas ietvaros 98 atsķiras no 95.. un vai 95 vispār ir 95.. Jo te daži cilvji kas krāmējās ar katalizatoriem (vismaz pirms kāda laiciņa) teica ka salīdzinot ar citām jevropas valstīm mēsli laukā nāk bezjēdzīgi neatkarīgi no izvēles

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

vārsti pašattīrās ar 98-to . bija kādreiz topiks.

marinero Reģ.: 05.05.2007
0 0 Atbildēt

hacis rakstīja:

exif rakstīja: Ir dzirdeetas daudz versijas, no kurienes naak muusu bendza un no kaa taa pagatavota! Bet, kura ir pareizaa atbilde? Varbuut kaads kompetents cilveeks, kursh straadaa shajaa nozaree vareetu muus apgaismot? Vai arii visi parakstiijushies par kluseeshanu/meloshanu?

Un tad te varētu likt stavkas pēc cik ilga laika kompetentais saņems kontrolšāvienu galvā.

Pēc personīgas pieredzes lejot 98 ir novērojams placebo efekts. LIEKAS ka iet par 2% labāk, un ar patēriņu arī līdzīgi. galvenais jau ticēt un tad viss būs

Kā reize.Es savai Mazda 6 GT esmu lējis gan 95,gan 98,bet vienīgais,ko novēroju ir doma prātiņā,ka tagad man iet ātrāk...

1 2 3 4 5
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti