Aptauja krīzes laikos ...

911 Reģ.: 11.04.2003

Pēdējā laikā daudz ir runāts, ka krīze ir klāt vai arī tuvojas. Daudzi to esot pamanījuši visdažādākajās dzīves situācijās, notikumos, procesos, taču mans jautājums Jums ir šāds - ko Jūs esat manījuši, kas garnadžiem šobrīt no auto lietām patīk visvairāk?

.. man dažiem kolēģiem jau ir "aiznesti" parking sensori, kas iestrādāti bamperī uz vienas "lentas".

 
Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Tikai tad nestāsti,ka PVN jāmaksā NO PEĻŅAS.

Nu vot tagad pastāsti, KUR es kaut ko šitādu esmu stāstījis, izņemot tavos sapnīšos? Es runāju par nodokļiem, ko valsts grib iekasēt no lielākās daļas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju - t.i. nodokļus ar ko tiek aplikts visparastākais darba darītājs. Uzņēmēji, kas savu peļņu sadala caur dividendēm, protams rēķina nodokļus savādāk - pašlaik tas ir PVN + UIN, jeb ~30% no saņemtās naudas. Tikai jautājums, no KĀ lai to peļņu dabū, ja no valsts atstātajiem 40% ir jāapmaksā vēl grāmatvedība, darbinieku slimības lapas un atvaļinājumi. Bet darbinieks jau nesaprot, ka uzņēmējam par savu ieguldījumu arī gribas kaut ko saņemt. Redz tikai to, ka no lielā klientam piestādītā rēķina, algā neko nesaņem. Un tad jau acīmredzot ļaunais darba devējs visu ir iebāzis kabatā.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Cena par ko var pārdot ir burbuļa pūšana un virtuālā vērtība.

Pašizmaksa arī nav konstants lielums, lai gan visam ir savas robežas…

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

WALA rakstīja: CENU pakalpojumam nosaka tas par kādu cenu pārdevējs kaut ko var pārdot, nevis pašizmaksa+peļņa+nodokļi …

Pēc idejas tas ir pareizi un sāls ir apstāklī kā nevis palielināt peļņu bet samazināt pašizmaksu – tā arī ir konkurence.

Bet tas ir tikai idejiski – pie mums dabā šitā štelle vēl īsti nestrādā…

Lai gan ir viens pluss – beigusies arī 400% peļņas skrūvēšana pie pašizmaksas…

Precīzāk - cenu nosaka tirgus. Un peļņa = cena - pašizmaksa. Ja pašizmaksa (ieskaitot nodokļus) pārsniedz cenu, peļņa var būt arī ar mīnusa zīmi...

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Seene rakstīja:

Sretsked rakstīja:

ja ja, tur maksā 10% , ka tik ne arī.

Losi, painteresējies CIK vācijā ir neapliekamais minimums, pie kura NAV jāmaksā ienākuma nodokli, tikai visādas nodevas, kas sastāda apmēram šos 10%.

Tu teici,ka tur sētnieks maksā 10% no ienākumiem, losi.

Jā teicu - tur neapliekamais minimums ir LIELĀKS par minimālo algu, tādēļ tas ir pilnībā iespējams. Un ja to vēl nezini - lielākā daļa turku tieši to arī dara - dzīvo nepaliekamā minimuma robežās un grauj izslavēto vācijas sociālo sistēmu.

Vācijā takš nav minimālas algas....

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

Vācijā takš nav minimālas algas....

Tūlīt būs. Bet jau šobrīd ir arodbiedrību kontrolētās, kas aptver praktiski visas nozares. Bet ar to ir par maz - ņemot vērā lielo un pieaugošo krievu un turku uzņēmēju īpatsvaru, kas sevi nepagrūtina ar vāciešiem ierasto morāli maksāt adekvātu algu.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

modena rakstīja:

Vācijā takš nav minimālas algas....

Tūlīt būs. Bet jau šobrīd ir arodbiedrību kontrolētās, kas aptver praktiski visas nozares. Bet ar to ir par maz - ņemot vērā lielo un pieaugošo krievu un turku uzņēmēju īpatsvaru, kas sevi nepagrūtina ar vāciešiem ierasto morāli maksāt adekvātu algu.

Cik tad lielu plāno? Cik dzirdēju minimums ir 1000 eiro par normālu darba mēnesi.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Nezinu kā jums, man visi produkcijas veidi tiek pārdoti,cenu uzrādot bez pvn. Pircēju tas neinteresē, es zinu,ka tas produkts tiek pārdots par X eur, cits par Y .

Protams,ja es zinu, ka es varu vienību pārdot pa 10 EUR, tad es no tā rēķinu uz leju, par cik es to varu saražot, ieskaitot UIN, darbinieku izmaksas, iekārtu amortizāciju utt. Un tad ir peļņas daļa,kas ir atņemot izmaksas cipariņu no pārdošanas cipara. PVN tur nav. PVN man samaksā pircējs, kuru tālāk es pārskaitu valstij, atskaitot nost ražošanas bvajadzībām iztērēto PVN, tas ir-priekšnodoklī esošo uzkrājumu.

Naivs tu esi. Resursu iztirgotājs... Ir tieši tā, kā pateici: "PVN man samaksā pircējs". Ar uzsvaru uz vārdu "samaksā". Un tas, ka B2B attiecībās ir vienkāršāk komunicēt ar summu bez PVN, nekādi šo faktu nemaina.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

Seene rakstīja:

modena rakstīja:

Vācijā takš nav minimālas algas....

Tūlīt būs. Bet jau šobrīd ir arodbiedrību kontrolētās, kas aptver praktiski visas nozares. Bet ar to ir par maz - ņemot vērā lielo un pieaugošo krievu un turku uzņēmēju īpatsvaru, kas sevi nepagrūtina ar vāciešiem ierasto morāli maksāt adekvātu algu.

Cik tad lielu plāno? Cik dzirdēju minimums ir 1000 eiro par normālu darba mēnesi.

Šobrīd ir runa par 5-8 eur/h. kas attiecīgi sanāktu ~900 - 1400 eur/mēn.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Seene rakstīja:

modena rakstīja:

Vācijā takš nav minimālas algas....

Tūlīt būs. ........................................

labs...bet pilnu muti stāsta par 10%

Esi līdz galam nolēmis sevi pierādīt? Vai fakts, ka nav oficiālas minimālās algas maina to, ka IR ar nodokļiem nepaliekamais minimums?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

labs...bet pilnu muti stāsta par 10%

Precizējot - 0% IIN vācijā ir līdz 7834 eur gadā. Jeb ~450Ls mēnesī. vai tavuprāt NAV iespējams pelnīt tur vairāk, nekā LV, un iekļauties neapliekamajā minimumā?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Seene rakstīja:

Sretsked rakstīja:

labs...bet pilnu muti stāsta par 10%

Precizējot - 0% IIN vācijā ir līdz 7834 eur gadā. Jeb ~450Ls mēnesī. vai tavuprāt NAV iespējams pelnīt tur vairāk, nekā LV, un iekļauties neapliekamajā minimumā?

Nu tad dodies uz to savu sapņu Vāciju un strādā tur. Ko tu te vēl dirni ?? Te ir slikti,neredzi??

Redzi, es te vēl kādu laiku palikšu. Un cik saprotu, tu arī. Tikai skumji ir tas, ka tu sēdi savās rozā brillēs un nespēj saredzēt lietas kopumā. Par resurusu iztirgošanu - jā tā ir pasaules prakse, un kopumā visnotaļ normāla. Bet tev ir jāaptver, ka tu, atšķirībā no tiem, kam visi resursi ir jāpērk, tiec pie kapitāla par ko samaksā simbolisku DRN. Faktiski tavs uzņēmums visu laiku saņem investīcijas no zemes...

Centis_Nuudele Reģ.: 26.11.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: gadu gadiem, 50 gadu dzīvojusi okupācijā ar sajātu tautas pašapziņu, nodzirdīta...

Tev - konkrēti tev, alkašam - kāds ar varu lēja mutē?

...tukšpļūtis.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: ATradis baigo salīdzinājumu. Eiropas megavalsts ar dzīvi 60 gadu bez kara, ar kjau pirms tam sabetonētiem ceļiem, miljardu miljardiem sagrūztu US naudu... 80 miljonu nāciju ar spēcīgu pašapziņu.... pret valsti,kura mīdīta svešiem zābakiem gadu gadiem, 50 gadu dzīvojusi okupācijā ar sajātu tautas pašapziņu, nodzirdīta... bez politiskās kultūras..

To tu salīdzini, izglītotais ?

Un tas ir viss ko tu spēj saredzēt? Vai tas, ka šī megavalsts ir kopējā brīvā tirgū ar mums, tev neko neizsaka? Vai tam cilvēkam, kam nepieciešams pabarot bērnus kaut ko nozīmēs šī atšķirība, vai tomēr viņš vienkārši aizbrauks, lai nodrošinātu sev cilvēcīgu dzīvi? Jā, nešaubīgi pie mums viss ir sajāts, bet šādos apstākļos mēs esam ar pašu lēmumu iemesti vienlīdzīgā cīņā par izdzīvošanu ar vecās eiropas valstīm. Un ar to ir jārēķinās... Bet to laikam tu saprast nespēj.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Seene rakstīja: Bet tev ir jāaptver, ka tu, atšķirībā no tiem, kam visi resursi ir jāpērk, tiec pie kapitāla par ko samaksā simbolisku DRN. Faktiski tavs uzņēmums visu laiku saņem investīcijas no zemes...

?? Tu esi pajolis ??? Zeme ir nopirkta , tā daāl,kas nav īpašumā, tiek nomāta, par to tiek maksāta nomas maksa, no tās nodokļi.

Vot auns....

Labs ir. Tev arī laimīgu JG. Varbūt jaunajā gadā nāks arī kāda sapratne par lietām plašākā mērogā, ne tikai savā pagalmā.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: ATradis baigo salīdzinājumu. Eiropas megavalsts ar dzīvi 60 gadu bez kara, ar kjau pirms tam sabetonētiem ceļiem, miljardu miljardiem sagrūztu US naudu... 80 miljonu nāciju ar spēcīgu pašapziņu.... pret valsti,kura mīdīta svešiem zābakiem gadu gadiem, 50 gadu dzīvojusi okupācijā ar sajātu tautas pašapziņu, nodzirdīta... bez politiskās kultūras..

To tu salīdzini, izglītotais ?

Jehh – kāpēc Jaunlaicēni māk sakarīgi pateikt savu viedokli… Jāpiekrīt… Tā nav godīgi – nevar nemaz pakasīties…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: pirms tam nosaucot oponentu par muļķi

Ķeršanās pie personīgiem apvainojumiem ir argumentu trūkums…

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

kakša taktika ? Apgalvot kaut ko,kad saproti,ka kļūdijies, aizmukt, pirms tam nosaucot oponentu par muļķi

Aizmukt... Ne jau. Ne jau savu kļūdu sapratu, bet bezcerīgumu, ka tu varētu saprast.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Labi – Happy ņū jēr un adjos

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Kāpēc nespēju ?? Ļoti labi spēju un to arī pasaku-esam nevienlīdzīgā situācijā. Un-lai brauc, tik kāpēc tad te smird pa netu ? Aizbrauci-aizbrauci, dzīvo tur un baudi labo dzīvi. Biji te nejēga, nemācēji savu valsti sakārtot, padevies, aizbrauci-nav tev nekādas daļas vairs par to,kas te notiek.

Tik kāpēc tu mūs nesalīdzini ar Zimbabvi vai Angolu ?

katrs aizbraucējs ir zaudējums sociālajai sistēmai un attiecīgi arī personīgi TEV, kā nodokļu maksātājam. Ne jau tērētāji aizbrauc...

Kopš kura laika Zimbabve un Angola ir ES...?! Vai vismaz EEZ? Nu nevar zimbabvieši tik vienkārši aizbraukt meklēt laimi citur. NEVAR. Bet bāleliņiem tāda iespēja ir dota pilnā mērā - pametot paliekošos vēl lielākās grūtībās.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: ATradis baigo salīdzinājumu. Eiropas megavalsts ar dzīvi 60 gadu bez kara, ar kjau pirms tam sabetonētiem ceļiem, miljardu miljardiem sagrūztu US naudu... 80 miljonu nāciju ar spēcīgu pašapziņu.... pret valsti,kura mīdīta svešiem zābakiem gadu gadiem, 50 gadu dzīvojusi okupācijā ar sajātu tautas pašapziņu, nodzirdīta... bez politiskās kultūras..

To tu salīdzini, izglītotais ?

jūtams JL stils.... uz daunisma robežas...

ASV grūda Vācijā naudu.... tu klauni tam tici? Ja ari deva- tad par to vajadzēja maksāt procentus un atdot atpakaļ...

To ceļu tur nemaz nebija tik daudz sabetonētu - visus ceļus pārsvarā sabūvēja 60-70 gados... un naudu tam viņi kara laika sagādājuši..

Un par to zābaku mīdīšanu - kaut ka piemērs tev šķībs... jo Vāciju ārzemnieki visu šo laiku ar saviem zābakiem mīdīja... nerunājot jau par to ka tā 40 gadus bija sadalīta divās daļās...

Un vispār par to naudas grūšanu - tev pidar vajadzētu palasīt cik te iekš Latvijas tika praktiski bezmaksas sagrūsti miljardi, kurus mums nevienam nevajadzēja atdot.. un ar pašapziņu problēmu nebija... tagad tikai ar atpakaļejošu datumu te visādas maukas raud..

Un visus ceļus kas mums ir - praktiski PSRS laikā sabūvēja... ta ka kaut ka ģeševo tev sanāk.. pārdoties vašingtonas obkomam...

Un par to dzirdīšanu.... katra individuālā lieta.... ja viss būtu ka tu te stāsti - tad sanāk kā tu esi anonīms alkāns... jo visus takš dzirdīja...

Un par politisku kultūru vispār paklusētu...

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Starp citu tieši deksim.... Vācīja šogad pabeidza izmaksāt rietumiem reparācijas....

... par Pirmo pasaules karu...

tā ka vari vismaz man nestāstīt savas jopnutas pasakas... par rietumu valstu komunistiskam rīcībām.... tur ir kapitālisms un neviens neko pa velti nedod

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Seene rakstīja:

katrs aizbraucējs ir zaudējums sociālajai sistēmai un attiecīgi arī personīgi TEV, kā nodokļu maksātājam. Ne jau tērētāji aizbrauc...

Kopš kura laika Zimbabve un Angola ir ES...?! Vai vismaz EEZ? Nu nevar zimbabvieši tik vienkārši aizbraukt meklēt laimi citur. NEVAR. Bet bāleliņiem tāda iespēja ir dota pilnā mērā - pametot paliekošos vēl lielākās grūtībās.

Protams,ka zaudējums. Tik nez kāpēc šie paši to neapzinās. Kad Latvijas ...tautas ? kopienas ? ...daļa apzināsies savu vērtību, savas Valsts vērtību... tad arī...varbūt...tad būs uzlabojumi.

Kamēr lamās un visā vainos to,kas pie varas dotajā mirklī vai krievus,marsiešus,kaimiņu un siļķu tanti... nekas nemainīsies.

Kāpēc gan nesalīdzināt ar Zimbabvi ?? Tur ir krietni sliktāk. Salīdzinot ar to,kā mēs 50 gadus dzīvojām, mēs dzīvojam tagad neslikti. Nafig uz Vāciju jālūr ? Ja, vienreiz dzīvojam,gribas labak..... bet tas jānopelna.

Pag... A kas viņiem ko apzināties? Problēmas tak mums atstāj. Un dzīvos daudz labāk kā līdz šim, kaut uz citu cilvēku celtas labklājības bāzes.

Un tiešām neesi sapratis, ko gribu teikt. NEVAR salīdzināt ar Zimbabvi - viņiem NAV izvēles, kā dzīvot. Ir jācīnās par savu valsti, kāda nu tā ir. Bet mums ir brīva iespēja to pamest. Un salīdzinājums šajā gadījumā var būt tikai ar kādu citu no "savienotajiem truakiem". Un vari būt drošs, neviens neizvēlēsies nākamo sliktāko. Tādēļ apstākļi, kādos mums šit ir jācīnās, ir salīdzināmi tikai ar Eiropas labākajiem piemēriem. Ne jau Zimbabve atņem Latvijai iedzīvotājus.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Par tam tavām skatēm gan es nekādi nesaprotu kur tu rāvi tādu info ka tu vari izlaist vienu gadu - jo no likuma viedokļa tu samaksāsi pilnīgi visu ko esi parādā poh kurā gadā savu apskati iesi !!!

Bet ja tiešām ir tā kā tu apgalvo - nu tad es atvainojos, tad tas ir kārtējais likumdošanas brāķis !!! UN par nožēlu ne bez JL pirksta !!!

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Par tam tavām skatēm gan es nekādi nesaprotu kur tu rāvi tādu info ka tu vari izlaist vienu gadu - jo no likuma viedokļa tu samaksāsi pilnīgi visu ko esi parādā poh kurā gadā savu apskati iesi !!!

Bet ja tiešām ir tā kā tu apgalvo - nu tad es atvainojos, tad tas ir kārtējais likumdošanas brāķis !!! UN par nožēlu ne bez JL pirksta !!!

Ehhh... Tā būs pēc jaunā un tā nav pēc vecā. Pašlaik (vēl 1 dienu) patiešām var vienu gadu izlaist. Turpmāk nevarēs. tas arī viss.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Tātad, ja nodeva nav maksāta par 2009. gadu, apskate tiek ieta 2010. gada 5. janvārī, par 2009. gadu nodeva NAV JĀMAKSĀ.

Bblad man gan mazliet sāp galva, bet es vienalga nesapratu kāds sakars tavam teiktajam ar to ka varēsi nemaksāt tevis aprakstītajos apstākļos par 2009 gadu ?!?!? Tipa es ar auto ar ko regulāri braucu izgāju apskati teiksim 2008 gada beigās un tagad teiksim "nosimulēju" un apskati izeju 2010 gadā tipa ko man nodokli par 2009 nepaprasīs ?!?!?! Jeb tas tā kā ar domu ka tiem autosiem kas tiešām pie sētas stāvējuši un apskati nav kādu gadu gājuši ?!?!?

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti