Aptauja krīzes laikos ...

911 Reģ.: 11.04.2003

Pēdējā laikā daudz ir runāts, ka krīze ir klāt vai arī tuvojas. Daudzi to esot pamanījuši visdažādākajās dzīves situācijās, notikumos, procesos, taču mans jautājums Jums ir šāds - ko Jūs esat manījuši, kas garnadžiem šobrīt no auto lietām patīk visvairāk?

.. man dažiem kolēģiem jau ir "aiznesti" parking sensori, kas iestrādāti bamperī uz vienas "lentas".

 
uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

uupis rakstīja: JL pie varas – Autoceļu fonds atkal ciet…

Akcīze un TL nodeva līdz ceļiem nenonāk…

TP, LC laikā gan visa akcīze nonāca līdz ceļiem

A davaj nevajag te …

Iepriekšējā Repšes administrēšanas laikā Autoceļu fondu likvidēja un ceļu stāvoklis gada laikā krasi pasliktinājās…

Pēc tam degvielas akcīzi pārdalīja tā ka ceļiem atlika 5% (!!!).

Es biju domājis ka vēsture neatkārtosies un JL nekāps uz tiem pašiem grābekļiem – bet dziļi maldījos…

Tagad izskatās ka uzkāps uz tiem pašiem plus vēl uz pieciem jauniem…

turbopiile Reģ.: 09.02.2004
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

turbopiile rakstīja: līdzīgi kā uzņēmums ir reģistrēts personīgaja mājā un daļu komunālo izdevumu norakstu kā SIA

Ņefig tā nedrīkst. Es kādreiz gribēju "nekrāpt" valsti un par auto izdevumiem gari un plaši izdiskutējos ar VID. Atbilde ir viennozīmīga - braucam uz biroju ar auto PRIVĀTĀ kārtā. Tad no biroja atpakaļ pie klienta (kaimiņa) DARBA braucienā. Un tad atkal atpakaļ uz biroju, lai varētu nokļūt mājās privātā braucienā. Un pat ļoti vēlams - lai būtu divas mašīnas, nevis to darītu ar vienu. Jo pretējā gadījumā (nobraucot 5km, nevis 55) es mēģināšu izvairīties no nodokļu nomaksas.

bet ja patapina, tad tā starpība taču VID neinteresē?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

turbopiile rakstīja:

Seene rakstīja:

turbopiile rakstīja: līdzīgi kā uzņēmums ir reģistrēts personīgaja mājā un daļu komunālo izdevumu norakstu kā SIA

Ņefig tā nedrīkst. Es kādreiz gribēju "nekrāpt" valsti un par auto izdevumiem gari un plaši izdiskutējos ar VID. Atbilde ir viennozīmīga - braucam uz biroju ar auto PRIVĀTĀ kārtā. Tad no biroja atpakaļ pie klienta (kaimiņa) DARBA braucienā. Un tad atkal atpakaļ uz biroju, lai varētu nokļūt mājās privātā braucienā. Un pat ļoti vēlams - lai būtu divas mašīnas, nevis to darītu ar vienu. Jo pretējā gadījumā (nobraucot 5km, nevis 55) es mēģināšu izvairīties no nodokļu nomaksas.

bet ja patapina, tad tā starpība taču VID neinteresē?

Jā, protams... Un rezultātā uz patapinājuma rēķina norakstam jebko, jo tas vispār NEKĀ netiek saistīts ar auto reālo nobraukumu un izmantošanu. Tas arī nav normāli. Bet JL dara visu lai iznīcinātu pēdējos (kaut daļējos) nodokļu maksātājus. Nu NEDRĪKST būt situācija, kad noteiktais nodokļu slogs pārsniedz 70%, bet reāli iekasētais - knapi 30%. Šāda sistēma jau automātiski paredz nemaksāšanu, jo pat teorētiski nav iespējams godīgi visu nomaksāt, ja vien netirgo kaut kādu dabas resursu vai nestrādā ar zaudējumiem, dzīvojot uz mātes uzņēmuma investīciju rēķina - t.i. faktiski maksājot nodokļus no kaut kā, kas tiek nepārtraukti iepludināts uzņēmumā no ārpuses.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Jaunam laikam tak vispābā ir pie kājas solījumi, nodokļa mērķis, kā arī darbības efektivitāte. Tāds skats ka viss tiek darīts ekšena pēc – daram tāpēc ka jādara, bet ko – nav svarīgi… Figņa voina – glavnoje maņovri…

Nu iesitiet man ar beigtu kaķi – tas vairs nav normāli, ka ievieš nodokli, bet nevienam nav skaidrs (pat VID) kā to iekasēt un administrēt kur nu vēl mērķis kam to izlietos… Parexam atkal naudu vajag?

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Nu iesitiet man ar beigtu kaķi ...

Šito varētu sarunāt, ja vien nebūtu kaķa žēl...

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Nu bet ja tu samazini sava uzņēmums peļņu un nafig jācieš ir medmāsām un kanalizācijas rūķiem,kam mazāk algai naudas paliek ? Izmanto pers mēºkiem,maksā. Tāpat tas ir mazāk kā uzturēt 2 mašīnas. Brauc sev,maksā.

Neraudi par MVU

Vot šitas ir kautkas…

Atver acis – Medmāsām algas samazina, bet tatupediem palielina – nu saliec kopā kaut vai šito politisko atbildību – īssavienojums neradīsies.

«Jūs tur savelciet jostas, lai mums nav nekas jāsavelk, jo mums ir kredīti»

Repšes teksts nebija uz to pusi????

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

uupis rakstīja: Nu iesitiet man ar beigtu kaķi ...

Šito varētu sarunāt, ja vien nebūtu kaķa žēl...

Drēbes neplēšu – tāpēc tas tiek aizvietots ar šādu šarādi…

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Ja man godīgi jāsaka - nekādi nespēju saprast kāda jēga bija tērēt bikšu deldētāju laiku uz šā nodokļa izstrādi !!! Mēs neesam valsrs auto lielražôtājs - mums par katru cenu būtu jācīnas par iespēju samazināt iepērkamo auto skaitu. Bet šīs nodoklis absolūti to neveicina(tas protams ja izdodas atrast kādu tik stulbu kas to nodokli maksātu). Tālāk man protams rodas jautājums kādēļ gan neaplikt tālruņus (GSM un POTS) ar šāda pat stila nodokli, galu galā datorus un arī Internet tīkla piekļuvi no darba. Tas būs proporcionāli tieši tikpat taisnīgi.

Mani arī reizēm māc pamatotas šaubas par valdības vīru veselo

saprātu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Mans uzskats ir ka tādā gadījumā drīzāk ir jānosaka nodoklis uzņēmumiem kas maksājams par auto kas pārsniedz noteiktu cenu līmeni ( tipa luksus klase) un ir attiecīgi maksājams vienu reizi pie auto iegādes - tipa ja vari (uzņēmums var) atļauties - pērc un brauc laimīgs. Tad zin daudz saprotamāks būtu tā kā Dānijā - ka auto tiek aplikts principā ar lieliem nodokļiem ( jo vini arī neražo auto !!!) un cilvēki daudz brauc ar velo, moto utml. un autosus uztur gadiem ilgi labā kārtībā. Neviens neskrien pēc jaunākā un spīzdīgākā autosa utml. Tiesa ir jāparēķina kāds ir šis optimālais nodoklis, tā lai nenokautu pilnīgi auto tirgu, bet nu tā kā autosus pirkām uz krīta pa lai pa kreizi tāpat kā NĪ - tā aºī ir pārlieka greznība valtisj kas auto neražo !!!

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

WALA rakstīja: Tālāk man protams rodas jautājums kādēļ gan neaplikt tālruņus (GSM un POTS) ar šāda pat stila nodokli, galu galā datorus un arī Internet tīkla piekļuvi no darba. Tas būs proporcionāli tieši tikpat taisnīgi.

Jā darba tālruņi arī tiek lietoti sava labuma gūšanai. Darba apģērbs arī tiek izmantots sava labuma gūšanai. Tāpat darbavietas sanitārais mezgls arī sava labuma gūšanai. Darba e-pasta adrese arī tiek izmantota savās privātās vajadzībās. Tā kā priekš JL darbības lauks paplašinās.

Darba dators – pēc jaudas – jo jaudīgāks procesors jo lielāku labumu gūst lietotājs. Jo krutāks interneta ātrums jo lielāks labums…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Tāpat var aplikt birojos braukšanu ar liftu līdz vajadzīgam stāvam ar nodokli, jo citi, lai nokļūtu darbā kāpj pa trepēm, bet tie kas brauc ar liftu tie gūst labumu – vai nav loģiski?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Nu ko, jūsu mīļais Andža jau nāk, sāciet aplaudēt *******.....

Tu nejauc šitai podā to Balto ērgli…

Kas notiek? Kā cilvēks partijā tā klapes uz acīm. Nu vai Rozā brilles – nav svarīgi…

Ja ne Jaunais Laiks tad Andža – vienā plaknē jūs domājat…

ES ESMU PRET STULBUMU – nevis par JL vai par Andžu…

Ceru ka saprotami uzrakstīju?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Vai tam ir kāds pierādījums ? Ka tieši gada laikā krasi pasliktinājās ceļu stāvoklis,un tieši tāpēc ,ka Repše atņēma ceļiem ?

Vai tad pats nebrauci pie stūres tajā laikā? Tiesības kārtoji vai bija pa šmigu atņemtas?

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja: Bet tā jau tas laikam arī visu laiku bijis un ar JL tam sakara nav...

Nu patiesībā tam ir sakars ar Lielo Stulbumu.

Mani visvairāk kaitina tas apstāklis ka tādu likumu pieņēmējiem un izstrādātājiem ir bari ar juristiem, ekonomistiem un vienkārši loģiski domājošiem cilvēkiem apkārt, kas par to vēl saņem naudu.

Un vai tāpēc viņiem ir tiesības ražot brāķi?

Vai tāpēc nodoklis ir jāizspļauj 28. decembrī, lai tas stātos spēkā 1. janvārī, nevienu nemaz neinformējot?

Formāli jau viss kārtībā – bet eiropā tā nedara (tas piemēru piesaucējiem)…

Ir tāda aksioma – likums izplatās ar ātrumu 100 km gadā – lūk, ja no šādas pozīcijas pieiet, tad pietiek laika gan likuma apsmadzeņošanai, gan izskaidrošanai, gan ieviešanai.

Un tomēr Parexu nevajadzēja glābt – es biju pret…

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

Sretsked rakstīja: Vai tam ir kāds pierādījums ? Ka tieši gada laikā krasi pasliktinājās ceļu stāvoklis,un tieši tāpēc ,ka Repše atņēma ceļiem ?

Vai tad pats nebrauci pie stūres tajā laikā? Tiesības kārtoji vai bija pa šmigu atņemtas?

Lūk par šô gan es neredzu iemeslu piesipties JL, jo tas bija lēns un neizbēgams process kas notika visu laiku vēļ pirms viņiem, un ne nu viņu dēļ palika sliktāk nekā. Tikai tas ka Šlesis tūlīt pēc tam sāka lielīties ar padarīto, lai aºī nekas TĀDS grandiozs viņa laikā netika izdarīts, tikai tas ka piķa bija mazliet vairāk kā citas reizes. Bet aizgāja Šlesis un lietas turpināja notikt, aºī tagadējā JL valdīšanas laikā.

Bet ja paskatamies uz sistēmu kopumā - tā ir grieza un stipri nesakārtota it īpaši jomā kur pāsvaldību ceļu uzturēšanas intereses saskaras ar valsts autoceļu uzturēšanu !!!

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Seene, bet kur problēma ?? Ja lieto firmas mašīnu firmas vajadzībām, raksti ceļa zīmes un neko nemaksā.

Ja lieto firmas mašīnu, norakstot firmas naudu sev ,apejot nodokļus, maksā par to 40 latus un viss atrisinās.

Godīgi taču,ne ?

Ja lieto firmas masīnu, norakstot firmas naudu sev, tad joprojām turpini rakstīt ceļazīmes un neko nemaksā.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Seene rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Vai tas dienesta auto nodoklis ir vislabāk izstrādāts...nezinu,droši vien ka ne, bet virziens pareizs. Tie,kas visu laiku norakstīja peļņu, braukājot ar Maserati,X5 un jauniem sābiem...tagad apvainojušies....

Laikam jau neesi aptvēris, ka no šī vissmagāk cietīs MVU, nevis "biezie". Tiem būs jaunas shēmas. Rūk tev vien komentārs no TVNet par to, ko šis nodoklis REĀLI nozīmē:

"Esmu mazais uzņēmējs. Auto reģistrēts uz firmu. Firmā ir tikai viens darbinieks - es. Knapi savelku galus, lai nomaksātu ikmēneša līzinga maksājumus. Pārrakstīt uz sevi nevaru, jo tad jāatmaksā PVN, bet tāda nauda man nav. Pēdējo gadu regulāri kavēju komunālos maksājumus, šoziem nevaru atļauties nopirkt jaunus ziemas apavus. Kā gan viņi iedomājas no manis vēl iekasēt par mana auto lietošanu!? Ja man vēl uzliks sodus, tad vienkārši zaudēšu auto un firmu! Par darba tirgū piedāvāto algu nevar apmaksāt dzīvokli, ēdienu un apģērbu. Darbu 40gadniekam jau tāpat nav viegli atrast. - tātad, ja iekasētāji piespiedīs, tad došos prom no Latvijas..."

Varbūt nevajag pirkt jaunu auto līzē, ja nevar par to samaksāt ? Tas izskatās pēc stulbuma, pēc nejēgšanas rēķināt nevis pēc tā,ka 'nu ir jābrauc prom' Domāju, tur ,kurš šitais stulbenis aizbrauks,arī būs jāmāk rēķināt...un tur arī mašīnas nedāvina Ak jā, tur jau šis nebūs 'uzņēmējs'...tur būs ielu slaucītājs.

Jā... Varbūt ielu slaucītājs. Un saņems par to vairāk, maksājot 10% nodokļos. Bet ja paveiksies - kļūs par miljonāru un maksās 50% max progresīvo. Bet te... 70% no nožēlojama iztikas minimuma...

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Seene, bet kur problēma ?? Ja lieto firmas mašīnu firmas vajadzībām, raksti ceļa zīmes un neko nemaksā.

Akls esi - es jau uzrakstīju, kur ir problēma. Es NEDRĪKSTU iebraukt viekalā pa ceļam no klienta. Man ir jāaizbrauc līdz birojam un pēc tam jābrauc atpakaļ. NAV IESPĒJAMS uzrakstīt ceļazīmes, kas vienlaicīgi izpildītu VID prasības un atbilstu reālajai dzīvei. Attiecīgi dzejot sanāk neizbēgami - tāpat kā NVS valstīs maksāt miličiem netakarīgi no tā, esi vai neesi izdarījis pārkāpumu. Tad kādēļ ievērot noteikumus?

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Tur nu var Sēnem tikai piekrist - kāda jēga no likumiem kurus neviens normāls cilvēks neievēros !!! Par tādiem likumiem man ir sajūta ka mani čakarē - tipa veltīgi deldē krēslus Saeimā vai MK !!!

Un komplektā ar VP utml. iestāžu zemajām algām man šķiet ka ir taisnākais ceļš uz "saldajiem" 90-tajiem.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Sretsked rakstīja: pat tv ziņo par auto pieplūdi TA stacijās... cilvēki ir jokaini...

Viens no intervētajiem stāstīja- nu, es jau īsti nezinu, bet visi brauc,es ar atbraucu,lai drošāk

KLau nu citiem cilvēkiem nav interneta, mēdiji bija pirms laiciņa kaut kādu tādu ideju tur "apkošļājuši" un tad nu aizgāja tautās šīs preses gudrības. UN ko tad tu gaidīji - no vidējā cilvēka !!!

ValdisM Reģ.: 09.11.2005
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

WALA rakstīja:

Sretsked rakstīja:

Sretsked rakstīja: pat tv ziņo par auto pieplūdi TA stacijās... cilvēki ir jokaini...

Viens no intervētajiem stāstīja- nu, es jau īsti nezinu, bet visi brauc,es ar atbraucu,lai drošāk

KLau nu citiem cilvēkiem nav interneta, mēdiji bija pirms laiciņa kaut kādu tādu ideju tur "apkošļājuši" un tad nu aizgāja tautās šīs preses gudrības. UN ko tad tu gaidīji - no vidējā cilvēka !!!

Tā gan, ko no tādiem var gaidīt vēlēšanās

+ 1 000 000

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Drīkst vēl vienu akmentiņu iemest?

Tikai no sākuma būtu jāzina vai Kampara kungs ir vietējais vai ārsemju latviet's?

CRDI Reģ.: 10.01.2008
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja: Drīkst vēl vienu akmentiņu iemest?

Tikai no sākuma būtu jāzina vai Kampara kungs ir vietējais vai ārsemju latviet's?

Vietējais

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

CRDI rakstīja: Vietējais

Nu tad drīkst mest – pieklājības normas ir nedaudz piemirsušās un diezgan bieži ir familiāra izturēšanās… Parasti uz Tu uzrunā kad ir palūgta atļauja vai sadzertas tubrālības…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

uupis rakstīja: Drīkst vēl vienu akmentiņu iemest?

Tikai no sākuma būtu jāzina vai Kampara kungs ir vietējais vai ārsemju latviet's?

Vietējais

Vot vot – publiskos pasākumos nav labi uzrunāt cilvēku uz TU – nu izskatījās kā kautkāda nevēfrīga un augstprātīga attieksme… Ja jau vietējais tad jau vajadzēja tomēr zināt ka eksīstē uzrunas forma uz Jūs…

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti