DEVALVACIJA

rudens68 Reģ.: 17.04.2006

Kā domājat ?

1.Latu NEdevalvēs

2.Latu Devalvēs

Es pašlaik domāju ,ka devalvēs tik nav zināms kad

 
uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Pareizi, tevi interesē produkti ar neprātīgu uzcenojumu no iGay sērijas

… kur turpinājums?

Atsaldētie BMW = Atsaldētie MAC lietotāji?

p.s. Visādi analfabēti un santīmjākļi lai uzrakstītu burtu ar garumzīmi spiež divreiz taustiņus ( vienam burtam – divi nospiedieni )…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Pareizi, tevi interesē produkti ar neprātīgu uzcenojumu no iGay sērijas

Visādi msh nopērk lētās desas moniori un tad brīnās ka vajag visādus filtrus pirkt un ka redze ir sačakarēta, jāiet pie acu ārsta, jānēsā brilles.

Un lai no wista pārietu uz XP JĀPĒRK ( ) downgreids – un pēc tam stāsta visiem ka tas tomēr ir lētāk. Lieto widauzas mēdijpleijeri kuram katru otro stundu strīms noraujas – toties process – paspaidījis podziņas un jūtās varens – gluži kā pārvietoties ar II golpu – motorts rēc un ir sajūta ka baigi močī – bet patiesībā pulkstenī tikai 0.7 rubļi

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

ja tev ir licenzeeta vista, tad downgrade manupraat bija bez maksas.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: ja tev ir licenzeeta vista, tad downgrade manupraat bija bez maksas.

Pēc tam kad Briseles tiesa pieņēma lēmumu.

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

ja, man pokuj...XP te griežas, bet paareejais viss- Mozilla, VLC, Irfan utmldz.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

Visādi msh nopērk lētās desas moniori un tad brīnās ka vajag visādus filtrus pirkt un ka redze ir sačakarēta, jāiet pie acu ārsta, jānēsā brilles.

Un lai no wista pārietu uz XP JĀPĒRK ( ) downgreids – un pēc tam stāsta visiem ka tas tomēr ir lētāk. Lieto widauzas mēdijpleijeri kuram katru otro stundu strīms noraujas – toties process – paspaidījis podziņas un jūtās varens – gluži kā pārvietoties ar II golpu – motorts rēc un ir sajūta ka baigi močī – bet patiesībā pulkstenī tikai 0.7 rubļi

Savā mūžā neesmu pircis nevienu monitoru. Ai, nē, piedod, esmu gan tieši šito vienu, kurā šobrīd skatos - savulaik pirms vairākiem gadiem tika nopirkts kopā ar vienu lietotu kasti, kas aizgāja daļās. Filtrus, dārgais ūpīti, lietoja sensenos laikos, kad nebija vēl CRT tehnoloģija tik tālu attīstījusies, lai rentgenstarojumu nespētu noslāpēt pats ekrāns. Redze arī man nav sačakarēta, briļļu nav, par spīti tam, ka es to ļoti cītīgi cenšos nokaut, lūrot šitentajos divos moņos.

Tad vēl tāds sīkums, ka vista rakstās ar v, nevis w, kaut gan man labāk patiktos, ja sāktos ar p, tas tā. Windblouz mēdiju pleijeri neesmu lietojis vairākus gadus, ja neskaita embedded, kas izlec visādās lapās , vienu laiku vispār to metu no saviem winxp setupiem ārā. Tāpat kā vēl kaudzi ar standarta sūdiem. Bet vispār, kā savulaik vienam stiliņa memberim bija avatarā teksts "braucu ar ford bet sirdī audī", tā man - "uz kastes windblouz, sirdī linux"

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

p.s. Visādi analfabēti un santīmjākļi lai uzrakstītu burtu ar garumzīmi spiež divreiz taustiņus ( vienam burtam – divi nospiedieni )…

Man gan vienam burtam ir viens dubultspiediens, maikrosofta dēļ piešāvos uz ALT, jo winxp nekā cita nav, atšķirībā no KDE keyboard tool, kas atļauj uzlikt vidējajai latviešu lāmei tik mīļo mīkstinājuma zīmi uz " bez "trešās puses programmām". Neesmu arī veikalos redzējis klavas ar latvisku klavu izkārtojumu, laikam tāpēc, ka esam tāda interesanta tautiņa, kam sava valoda pie vienas vietas Dāņiem, piemēram, pat winxp BSOD ir dānisks

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: bla, bla, blā…

Nu skaidrs – mirčiks. Nebraucat man augumā par MAC un es nenorādīšu uz IBM PC vietu.

P.S. Es svinīgi apsolos nerēkt pilnā balsī, bet klusiņām un pēc tam, par tekstu – «А почему у этого компютера другой дисктоп?»

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: uupis arī ir pievienojies beztolkovo dirsēju baram

Kādreiz jau var…

Ķem boļeje ka tagad tādu būs arvien vairāk.

Bet nu tevi man šajā ziņā nepārspēt…

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: vispār neesmu redzējis nevienu normālu datoriķi visi ar novirzēm...

Ja visi cilēki būtu vienādi – tad aiz garlaicības būtu kopējāis kirdik…

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

msh rakstīja: bla, bla, blā…

Nu skaidrs – mirčiks. Nebraucat man augumā par MAC un es nenorādīšu uz IBM PC vietu.

P.S. Es svinīgi apsolos nerēkt pilnā balsī, bet klusiņām un pēc tam, par tekstu – «А почему у этого компютера другой дисктоп?»

Neponto ar to, ka tu par to pašu IBM PC, uz kura uzinstalēta ķūnēta bezde pārmaksā diezgan normālu summiņu tikai dēļ keisa un es neko neteikšu

P.N. Crackotu mac os x reāli var uzlikt sākot ar athlon 64 un kaut kādiem vēlākiem ceturtajiem peņiem, bez crackošanas laikam c2d ar uzmanīgāk pielasītu māteni

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

msh rakstīja: bla, bla, blā…

Nu skaidrs – mirčiks. Nebraucat man augumā par MAC un es nenorādīšu uz IBM PC vietu.

P.S. Es svinīgi apsolos nerēkt pilnā balsī, bet klusiņām un pēc tam, par tekstu – «А почему у этого компютера другой дисктоп?»

Vispār jau tu pirmais sāki braukt augumā par Win nepilnvērtību, ko pats esi izdomājis. Pārāk ilgi ir sanācis būt ciešā saskarē ar jaukto OS tīklu, lai ticētu mārketinga trikiem kādas sistēmas pārākumam. Katrai ir savas priekšrocības, un katrai savi trūkumi. Ja cilvēks ir izdarījis pamatotu izvēli, parasti problēmu nav. Tās sākas tad, kad cilvēks notic reklāmai, ka MacOS būs visu galvassāpju risinājums un patiesībā pēc tam nezin, ko ar tādu darīt - tieši tā, kā tu savā P.S. uzrakstīji.

HIPPY Reģ.: 11.12.2001
0 0 Atbildēt

msh rakstīja: Neesmu arī veikalos redzējis klavas ar latvisku klavu izkārtojumu, laikam tāpēc, ka esam tāda interesanta tautiņa, kam sava valoda pie vienas vietas Dāņiem, piemēram, pat winxp BSOD ir dānisks

Latvijaa 80-to gadu beigas vai 90-to sakumaa (neaatceros precizi kad) tika izstraadaata tastatuura prieks latviesu valodas – tikai ta tautas neizgaja

Vel man loti paatik latviskotie termini Computer=Dators, utt.

Ja visu saktu rakstiit latviski – man liekas tur dziiva anekdote sanaktu

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

HIPPY rakstīja:

msh rakstīja: Neesmu arī veikalos redzējis klavas ar latvisku klavu izkārtojumu, laikam tāpēc, ka esam tāda interesanta tautiņa, kam sava valoda pie vienas vietas Dāņiem, piemēram, pat winxp BSOD ir dānisks

Latvijaa 80-to gadu beigas vai 90-to sakumaa (neaatceros precizi kad) tika izstraadaata tastatuura prieks latviesu valodas – tikai ta tautas neizgaja

Vel man loti paatik latviskotie termini Computer=Dators, utt.

Ja visu saktu rakstiit latviski – man liekas tur dziiva anekdote sanaktu

Latviešu WinXP arī BSOD ir "latvisks". Diemžēl tik "latvisks", ka nelietojams. Un iemesls arī "uz sejas" - valodnieki ir sapi.ušies meistarībā ar jaunvārdu izgudrošanu tā vietā lai darītu reālu darbu un sadarbotos ar tehnoloģiju izstrādājiem šādu latviskojumu veidošanā.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

HIPPY rakstīja:

msh rakstīja: Neesmu arī veikalos redzējis klavas ar latvisku klavu izkārtojumu, laikam tāpēc, ka esam tāda interesanta tautiņa, kam sava valoda pie vienas vietas Dāņiem, piemēram, pat winxp BSOD ir dānisks

Latvijaa 80-to gadu beigas vai 90-to sakumaa (neaatceros precizi kad) tika izstraadaata tastatuura prieks latviesu valodas – tikai ta tautas neizgaja

Vel man loti paatik latviskotie termini Computer=Dators, utt.

Ja visu saktu rakstiit latviski – man liekas tur dziiva anekdote sanaktu

Ko tu te stāsti, kādos astoņdesmitajos? QWERTY klavas priekštecis bija atrodams uz visām rakstāmmašīnām un, galu galā, sen gadus atpakaļ bija pilnīgi latviskotas rakstammašīnas

Un kas vainas datoram? Viens no retajiem normālajiem latviskojumiem, no "kompjūters" vēmiens nāk.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Vispār jau tu pirmais sāki braukt augumā par Win nepilnvērtību, ko pats esi izdomājis. Pārāk ilgi ir sanācis būt ciešā saskarē ar jaukto OS tīklu, lai ticētu mārketinga trikiem kādas sistēmas pārākumam. Katrai ir savas priekšrocības, un katrai savi trūkumi. Ja cilvēks ir izdarījis pamatotu izvēli, parasti problēmu nav. Tās sākas tad, kad cilvēks notic reklāmai, ka MacOS būs visu galvassāpju risinājums un patiesībā pēc tam nezin, ko ar tādu darīt - tieši tā, kā tu savā P.S. uzrakstīji.

win [un maikrosofta cepumiem kā tādiem] ir tikai viens pluss, tas pats, kuru šķībaču veidoto tačku fani piedēvē kā vienīgo audī un fofāgena plusu - izplatība un detaļas [programmas]. Vienīgi atšķirībā no audī un fofāgena, win vairāk plusu nav - ja autobūvē ir normāli izmantot 10-20 gadus vecus motoru dizainus [jeņķu lieto vēl sešdesmito gadu OHV V8, bet tas gan vairs nav normāli], tad ne jau IT jomā. Vēl piedevām bils pieradināja vidējo lāmeri tupēt kā adminam [uz win9x citas iespējas nebija], kā arī pieradināja pie maikrosofta ofisa izskata un bezsakarā to visu izmainīja ar 2007., kas lāmēm sagādā smagas problēmas.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

Ko tu te stāsti, kādos astoņdesmitajos? QWERTY klavas priekštecis bija atrodams uz visām rakstāmmašīnām un, galu galā, sen gadus atpakaļ bija pilnīgi latviskotas rakstammašīnas

Jap. Pats esmu mācījies mašīnrakstīšanu gan uz modificētas QWERTY, gan latviešu ergonomiskās.

Bet ikdienas darbam par daudz ērtāku uzskatu patreizējo "karstā taustiņa" risinājumu, jo pietiekami daudz komunikācijas ir angļu valodā un būtu grūti darboties ar dažādiem izkārtojumiem. Gana interesanta problēma mēdz gadīties, ja vajag ārzemēs izlasīt e-pastu un izrādās, ka vietējā klaviatūra SHIFT+ciparu kombinācijā raksta pilnīgi citus simbolus

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Kaksis rakstīja: Latviešiem vienkārši nav savas normālas tehniskās valodas. Nav kam piesaistīt tos ārzemju terminus (nu ir kāds, piemēram, ķets). Tāpēc arī ir visādi datori, izvēlnes, beidzēšanas u.t.t.

Nu to tak es arī saku. Būtu labāk ķērušies pie tās izstrādes, nevis radījuši Īslandi un finanŠu ministriju.

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja: Nu to tak es arī saku. Būtu labāk ķērušies pie tās izstrādes, nevis radījuši Īslandi un finanŠu ministriju.

Nēēēēēēē…

Kam vajadzīgs latviskais tulkojums vārdam devalvācija? Kas no tā sanāks? Naudiņas mazvērība vai NaudvērtDilstība? Nevajag priekš tik maza loka mainīt technisko terminoloģiju. Nevajag piedrazot smadzeņpodus ar visādiem jaunvārdiem – sarežģītāka komunikācija.

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

uupis rakstīja:

Seene rakstīja: Nu to tak es arī saku. Būtu labāk ķērušies pie tās izstrādes, nevis radījuši Īslandi un finanŠu ministriju.

Nēēēēēēē…

Kam vajadzīgs latviskais tulkojums vārdam devalvācija? Kas no tā sanāks? Naudiņas mazvērība vai NaudvērtDilstība? Nevajag priekš tik maza loka mainīt technisko terminoloģiju. Nevajag piedrazot smadzeņpodus ar visādiem jaunvārdiem – sarežģītāka komunikācija.

"Devalvācija" jau ir latviskojums - nesakam taču "devaljueišens". Bet pamēģini kādreiz uzinstalēt, piemēram, FireFox latviešu versiju. Paldies, protams, entuziastiem, ka tāda vispār eksistē. Bet tieši valodniekiem vajadzētu par valsts budžeta līdzekļiem piedalīties šādos projektos, nevis jāt smadzenes ar nevajadzīgu jaunvārdu izgudrošanu.

HIPPY Reģ.: 11.12.2001
0 0 Atbildēt

finanŠu – ir daudzskaitlii

bet jutĪgs – tas ir kautkas Īpašs

Pirmais Reģ.: 16.05.2003
0 0 Atbildēt

HIPPY rakstīja: finanŠu – ir daudzskaitlii

bet jutĪgs – tas ir kautkas Īpašs

jUtīgs

Seene Reģ.: 18.12.2002
0 0 Atbildēt

Lieliskākais jaunvārds no TVNet komentāriem: prezervatīvs = sēklpežānelaidis.

Priecīgas brīvdienas

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
0 0 Atbildēt

Seene rakstīja:

Jap. Pats esmu mācījies mašīnrakstīšanu gan uz modificētas QWERTY, gan latviešu ergonomiskās.

QWERTY ar angļu valodu ir maz sakara. QWERTY izkārtojums bija, lai nesaķeras rakstāmmašīnai taustiņi, kas bieži tiek lietoti un atrodas kopā. Ergonomisks ir DVORAK izkārtojums, bet tāpat tam ir tik maza nozīme, ka tie 10% ātrākas rakstīšanas ir fuflo, tik garus tekstus vairs neviens neraksta tik Ctrl+C un Ctrl+V.

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Kanibaals rakstīja:

Seene rakstīja:

Jap. Pats esmu mācījies mašīnrakstīšanu gan uz modificētas QWERTY, gan latviešu ergonomiskās.

QWERTY ar angļu valodu ir maz sakara. QWERTY izkārtojums bija, lai nesaķeras rakstāmmašīnai taustiņi, kas bieži tiek lietoti un atrodas kopā. Ergonomisks ir DVORAK izkārtojums, bet tāpat tam ir tik maza nozīme, ka tie 10% ātrākas rakstīšanas ir fuflo, tik garus tekstus vairs neviens neraksta tik Ctrl+C un Ctrl+V.

vot šo gan nezināju...

novēlējums - lai tavai rakstāmmašīnai nekad nesaķeras taustiņi...

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti