Vai tiešām esam jau tik truli ?

Dzēsts lietotājs Reģ.: 27.04.2024

A ko darīt, ka lielai daļai sniegs ziemā ir anomālija

Es ar klasiku bez pieminētajām sistēmām vēl neesmu izjutis tos izcili slidenos ceļus, labi, pārkārtojoties drusku mētā reizēm, bet braukt vajag ar prātu. Ja visādi bremzes nebrauktu 70 vietā knapi 50, tad nemaz nezinātu, ka mētā, jo nebūtu nepieciešamība pārkārtoties.

Visvairāk patīk ziņās stāsti, apdzenot ielika pretīm braucošajam purnā dēļ slidena ceļa, nezkāpēc vasarā analoģiskās situācijās sniegu nvaino.

 
1 2 3 4
BadAss Reģ.: 27.09.2006
0 0 Atbildēt

Vakardienas/nakts maršruts: Rīga - Jēkabpils - Daugavpils - Rēzekne - Rīga. Ar visiem līkločiem darba jautājumos ~670 km. Auto "bulku vāģis" Opel Combo, virsū lētā gala M+S "Debica".

Šosejas 80% bija izbraucamas ar ātrumu 70-90 km/h, bet bija atsevišķas vietas, kur pat ar 50 km/h likās ka no ceļa nosviedīs. Pa ceļam vismaz 4 auto grāvjos saskaitīju, bet ap visiem jau darbojās palīdzība, līdz ar to nestājos. Pilsētas, kas pa ceļam, izbraucamas pat ļoti normāli. Atpakaļceļa Jēkabpils ta sasālīta, ka "gandrīz neviena slidena pleķīša" uz ielām.

Tomēr uzskatu, ka kopumā ceļi bija nebaudāmi, it sevišķi ņemot vērā mūsu autovadītāju sagatavotību braukšanai ziemā. Jo šī sagatavošana nav obligāta, neskatoties uz mūsu klimatiskajiem apstākļiem, piedevām lielākā daļa jauno autovadītāju pat nenojauš, ka braukšanai ziemā ir nepieciešamas nedaudz īpašas iemaņas, kas ir jāapgūst praktiski. Būtu labāk, ja par to kaut nedaudz parūpētos autoskolas, kaut vai informējot un iesakot veikt praktiskās nodarbības vēl pēc tiesību iegūšanas, kad iestājas šādi braukšanas apstākļi.

Pašam šodien sāp muskuļu grupas, kas atbildīgas par stūres grozīšanu nemitīgi "ķerot ceļu", un tas nav normāli, ņemot vērā pagājušo nedēļu nobrauktos vismaz 2500 km bez šādām "problēmām".

druknais1 Reģ.: 04.06.2006
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

druknais1 rakstīja:

Sretsked rakstīja: Kāpēc tad tieši nesakopto ceļu dēļ ???? Tieši debiliķu dēļ. Tādu,kā tas urbis šodien ar to savu sūda mersi...naudas riepām nav, godība pagājusi, bet mauc ielās.

Tāds pat kā tas kroplis,kurš šodien uz Liepājas ceļa nosita 3 cilvēkus. Ja s;idens, huļi jāapdzen,kad pretī fūre nāk ?? Kaut kāds mazgadīgs īblītis ar mazu krāniņu...rallists sranijs atradies....

Par nelaiķiem vai nu tikai labu, vai neko. Varētu padomāt, ka tu ar to fūri brauci.

Nez kāpēc par stulbeni,kas nositis 3 cilvēkus, nedrīkst izteikties slikti ?? Slepkabva paliek slepkava. Ne,es nesēdēju tajā fūrē.

Be reiz runāju ar fūres šoferiem, no kuriem vienam pirms 10 min purnā ietesa golfa vadītājs,kurš turpat gāja bojā...tai fūrei atsita stūres iekārtu, iemeta pretējā joslā tieši virsū citai fūrei,kuru tikko tas golfs bija apodzinis...labi,ka tam šoferim pietika reakcijas laika atkal iebraukt pretējā joslā un izvairīties no 3. fūres. Un dēļ kā ?? Dēļ viena pajoļa, krutā apdzinēja......

Diža purva īpašnieks - dižs soģis.

Dragon Reģ.: 16.07.2004
0 0 Atbildēt

Nu nebija vakar ceļš ok!!!

Bet arī ne nebraucams!

Un, ņemot vērā īpaši vakardienas vakara satiksmes intensitāti, arī es tajā pašā vakrā nebraucu ātrāk pat par 70km/h, vidējais pat mazāk bija, jo ārā bija plusos, nevis mīnus 15, kā iepriekš. Nebija tas ledus, bet arī pa noblietēto sniegu ļoti labi varēja paslidināties, ja to vēlējos..

Un šādos apstākļos ļoti svarīgi IR ievērot distanci, tāpēc par ātrāku braukšanu pie augstāk minētās satiksmes intensitātes labāk pat nedomāt. Nu vienīgi, ja nav kaut kāds extra pretslīdes un ātras apstāšanās auto..

recluse Reģ.: 04.01.2003
0 0 Atbildēt

Šodien pie kaimiņiem bija w124 musaravozs piebraucis, griežoties riņķī iebrauca bedrītē, apstājās un nevarēja vairs izkustēties no vietas, tas viens aizmugures ritenis tik eleganti griezās un viss. Viņš kko teica par netīrītu ceļu, bet kad paņēma lāpstu un sāka rakt bedrītei malu nost, izrādijās, ka līdz cietajam segumam bija zem 5 cm sniega. Pieņemu ka tādiem idiotiem jebkurš sniega daudzums ir katastrofa.

Es arī esmu braucis zem maksimāli atļautā, bet kad aizmugurē uzrodās "4x4 kingi" man nesagādāja problēmas maksimāli viņus palaist garām, lai šamiem nevajag pārgalvīgi izpildīties man garām braucot. Bet ir tik daudz principiālisti, kas nekad nevienu nelaiž, kaut visiem traucē.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja: Atceros, agrāk smaidījām par vāciešiem,ka šie nejēdz braukt,kā uz bāņa uzkrīt 49 sniegpārsliņas... mēs maucām ar vasarenēm un nekas.

Bet nu esam vēl trakākā stāvoklī.

Tas,šķiet, bija tas,ko gribēju ar virsrakstu pateikt.

nu vispār agrāk tik lielā daudzuma jauniešu netika pie auto... un tie kuri tika- arī nebija mazgadīgie... krāja ilgi naudu un lai pa sliktiem apstākļiem tēlot džigo-lohus, šiem pietika saprata un atmiņas ka auto pirkts par smagi nopelnītu naudu....

kalfonso Reģ.: 27.03.2002
0 0 Atbildēt

modena rakstīja:

Sretsked rakstīja: Atceros, agrāk smaidījām par vāciešiem,ka šie nejēdz braukt,kā uz bāņa uzkrīt 49 sniegpārsliņas... mēs maucām ar vasarenēm un nekas.

Bet nu esam vēl trakākā stāvoklī.

Tas,šķiet, bija tas,ko gribēju ar virsrakstu pateikt.

nu vispār agrāk tik lielā daudzuma jauniešu netika pie auto... un tie kuri tika- arī nebija mazgadīgie... krāja ilgi naudu un lai pa sliktiem apstākļiem tēlot džigo-lohus, šiem pietika saprata un atmiņas ka auto pirkts par smagi nopelnītu naudu....

arī fakts. un autiņam bija lielāka morālā vērtība, lai neriskētu viņu bezjēdzīgi sabliezt - katru skrūvīti savām rokām bija pārskrūvējis vadītājs. bet nu - ir citi laiki, autiņu pa mēnešalgu var dabūt, un, ja nobliež, nav bēda. tik vien pabļaut, ka ceļš sūdīgs

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

Jo vairāk autosos piebāž ABS, ESP utml. sistēmu, jo vairāk cilvēki domā ka auto "smadzenes" spēj aizvietot tukšumu pašu smadzenēs. Nelaime tikai tā ka šīs sistēmas absolūtu idiotismu nevar izlabot, lai arī spēj ļoti palīdzēt pie nebūtiskām kļūdām !!!

Un vēl laikam šo nenobriedušo prātu dēļ vajadzētu aizliegt multenes kurās tiek rādīta aplama fizika.

Priecīgus un priekā !!!

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

izdomaju.

vaig ieveest ziemas braukshanas atljaujas. kaa Berlinee teiksim izdot atljaujas centraa iebraukshanai uzliimes peec atgazeem. piemeeram zinjaas pasaka ka riit tur un tur buus taada un tada prognoze(stipri snieg, apledo, putenis), teiksim 3, tad auto kam logaa ir treshaa uzlime driigst piedaliities satiksmee tajaa rajonaa, parejiem PN. uzlimes pieshkjir ar neliela eksamena starpnieciibu ekstremalaa braukshana.

modena Reģ.: 03.09.2003
0 0 Atbildēt

Autoskolas jāaizliedz braukšanu pa maršrutu... jo ka anekdotē par lidotajiem - ir lisije un sirmie...

Tad velkot paralēles - mums autoskolas ražo dafiga liso ( kuru dēļ normāliem pēc tam sirmiem jākļūst... ), kuri cītīgi mācas, iezubrī smagākus maršrutus - un tos nodod... pēc būtības viņi ir kamikadze, kuri uz parastiem ceļiem nespēj droši pārvietoties... jo pieraduši ka zīmes ir iezubrījuši un pieraduši braukt pēc ierastiem maršrutiem... zīmēs viņi labākā gadījumā iemācīsies lasīt pēc 2 gadiem... i to pēc tam, kad kaut kur samainīsi viņu iezubrītu zīmi un šie kaut ko izraisīs..

VWfans Reģ.: 21.02.2004
0 0 Atbildēt

kalfonso rakstīja:

bet nu - ir citi laiki, autiņu pa mēnešalgu var dabūt, un, ja nobliež, nav bēda. tik vien pabļaut, ka ceļš sūdīgs

Taisnība. Es, savu Merivu sapelnījis 34 gadu vecumā, pret to izturos ļoti saudzīgi un rūpīgi.

Velomens Reģ.: 21.10.2007
0 0 Atbildēt

modena rakstīja: Autoskolas jāaizliedz braukšanu pa maršrutu... jo ka anekdotē par lidotajiem - ir lisije un sirmie...

.

Jau sen sen nav braukšana pa maršutiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

recluse rakstīja:

Kaut +100, bet noteikumos ir punkts arī par to, ka jāpapirž malā, ja aiz Tevis veidojas sastrēgums dēļ pārlieku lēnas braukšanas. Piemēram, kāpēc ir jābrauc ar 55 km/h pa otro joslu virzienā uz Ogri un spītīgi jāsaka, ka tas ir droši. Esmu dzīvē redzējis, kas paliek pāri no tādiem drošo auto, kad viņi ar saviem 55 izlien otrajā lai apsteigtu tos kas brauc uz 50, bet nepamana, ka ir arī kas brauc ar atļautajiem 90 pa otro un fiziski vairs apstāties nevar.

Tas ka ir cilvēki, kam darbs saistīts ar braukšanu ir neizbēgami, bet tāpēc sniegs ir vainīgs, ka nemāk braukt? Ja naff naudas labām sezonai piemērotām riepām, jāsēž mājās vai jabrauc ar sab. trans.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

+1

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

recluse rakstīja: Šodien pie kaimiņiem bija w124 musaravozs piebraucis, griežoties riņķī iebrauca bedrītē, apstājās un nevarēja vairs izkustēties no vietas, tas viens aizmugures ritenis tik eleganti griezās un viss. Viņš kko teica par netīrītu ceļu, bet kad paņēma lāpstu un sāka rakt bedrītei malu nost, izrādijās, ka līdz cietajam segumam bija zem 5 cm sniega. Pieņemu ka tādiem idiotiem jebkurš sniega daudzums ir katastrofa.

Es arī esmu braucis zem maksimāli atļautā, bet kad aizmugurē uzrodās "4x4 kingi" man nesagādāja problēmas maksimāli viņus palaist garām, lai šamiem nevajag pārgalvīgi izpildīties man garām braucot. Bet ir tik daudz principiālisti, kas nekad nevienu nelaiž, kaut visiem traucē.

Pričom tur idiots - jo mašīnai nav bloķis vai LSD? Man drīzāk liekas ka idiots esi tu, neaizejot palīdzēt Es šādā situācijā, pa logu ieraugot ka kaimiņam līdzīgi ar mersi sanācis, apģērbos, izgāju laukā un izstūmu. Vēl vakardien, kopā ar kaimiņu un vēl vienu viņa vecuma vīru ejot liepājā pa vienas mājas sētu, turpat blakus viens tranzīts šitā pat nogrima, nu ko, pastūmām jamu bik

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Nē, zaļie. Esi redzējis mašīnas, kurās var iekāpt vairāk par vienu cilvēku? Un kas notiek ja pilsētas centrā ir tāda kaut kur jānoparko un visiem pasažieriem jāaiziet uz vienu un to pašu lokāciju?

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

Par ziemu

Atceros vēl savu jaunību - bija ziemas, bija žigulis ar vasaras riepām un visi brauca

Un neatceros, ka būtu skaļi vaimanājuši, ka dabas katastrofa

kas notiek ?????

Jā auto atšķiras - lielāki, smagāki, platām riepām, pilni ar elektroniku (kas neuzlabo meistarību )

Ceturdien sanāca 2 x izbraukt centrs-vecāķi-centrs-vecāķi

Katru reizi pa 2 avārijām un katrā līkumā sliedes, kas ieiet kupenās !!!!!!!! Naktī vispār pīiiii, parketnieks līkumā pie kanāla fosējis visus sniega vaļņus

Kur problēma ????

Mans skaidrojums

jaunie auto noslāpē sīkās izslīdes un ar nejūtīgu d..., vispār nesajūt, ka kaut kas nav labi, un kad elektronika vairs netiek galā tad atnāk lielais pīiiii

Chankaishi Reģ.: 11.07.2007
0 0 Atbildēt

Diez vai tur tā vaina! Braucu ar pajaunu bembi, visādas tur dinamiskas un stastiskas kontroles piedziņai, bet sāk strādāt - jūt. Taisīt smuki slīdošos pagriezienus pagrūti - pakaļu(autiņam) tik pat kā nevar samest. Lielākoties visa tā vaina priekšpiedziņā un mītā, ka ar bēršanu virsū, izslīdot līkumā, var kaut ko glābt. Nevar! Tāpēc uz slidena ceļa man daudz vairāk patīk aizmugures piedziņa. Varbūt arī mētā vairāk, toties kritiskā brīdī vieglāk savaldīt. Un 4x4 uz slidena ceļa asos līkumos daudz neatšķirās no priekšpiedziņas.

Crankshaft Reģ.: 31.10.2004
0 0 Atbildēt

Sretsked

Tāds pat kā tas kroplis,kurš šodien uz Liepājas ceļa nosita 3 cilvēkus. Ja s;idens, huļi jāapdzen,kad pretī fūre nāk ?? Kaut kāds mazgadīgs īblītis ar mazu krāniņu...rallists sranijs atradies....

=====================

Tas kroplis bij lietuvieshu meitene, taa ka kraaninjsh te njiprichom Mans faaters taisni tai briidii brauca no fazendas (Ciirava) uz Riigu. Kaa vinjsh teica, celjsh bija pasuudiigs, galvenais, pa vidu sniega valniitis peec shkjuureehanas palicis, tad nu visi smuki rindinjaa , ar distanciiti pa ~30m arii ripojushi Riigas virzienaa ar aatrumu ap 85 ...90, kas esot bijis max sapraatiigais. Neilgi pirms Bliidenes , pie kapiem (tur arii ir probl. vieta pat vasaraa) visu to kolonu, taa ap 15 mashiinaam kaartiigaa tvanaa apdzinis Audi, faateriitis bij ieveerojis tikai LT numurus, bet nu gaajis kaartiigaa tvanaa. Peec minuuteem 10 shkjeersojushi Bliideni, visi "kolonisti" ieradushies notikuma vietaa otrpus Bliidenes Riigas pusee, tur nobraucot no Bliidenes "pakalna" ir taisnais ar pagriezienu galaa. No taa pagrieziena arii esot izniris tas trucks. Aizko Audi, saacis veselas rindas apdziishanu, atkal ar kaartiigu tvanu, nebij speejis atgriezties labajaa rindaa, sabremzeet nespeeja, vilkt kreisajaa graavii meitenei laikam pietruuka praata. Smagajam bremzeeshanas peedas bij >70m ...

Taa luuk, pieredzes, sapraata, nezinu, kaa veel, truukums, varbuut paargalviiba vai visatljautiibas apzinja ... Rezultaataa 3 letaalie

Ozz Reģ.: 25.11.2002
0 0 Atbildēt

Nupat iedomājos-kā ir ar autmātu šādos apstākļos? Ar manuālo viss skaidrs,štepselē tik uz leju un nebaksti bremzes.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

Ozz rakstīja: Nupat iedomājos-kā ir ar autmātu šādos apstākļos? Ar manuālo viss skaidrs,štepselē tik uz leju un nebaksti bremzes.

ar automātu - vismaz mana vecā landrovera dīzeļa trulo kasti - var veiksmīgi štepselēt uz leju un bremzēt ar motoru

arba Reģ.: 16.12.2002
0 0 Atbildēt

Braucu ar automātu 4 to ziemu (pirms tam 26 ar parasto) nekādu problēmu.

Man gan viņš ir ar iespēju pārslēgties arī manuāli, bet izmantoju to tikai šad tad, lielākam braukšanas priekam

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

arba rakstīja: Par ziemu

Atceros vēl savu jaunību - bija ziemas, bija žigulis ar vasaras riepām un visi brauca

Un neatceros, ka būtu skaļi vaimanājuši, ka dabas katastrofa

Man gan pārsvarā tie, kas tajos laikos braukuši saka ko citu - ka nebija vasaras riepu - nevis ziemas riepu

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

msh rakstīja:

arba rakstīja: Par ziemu

Atceros vēl savu jaunību - bija ziemas, bija žigulis ar vasaras riepām un visi brauca

Un neatceros, ka būtu skaļi vaimanājuši, ka dabas katastrofa

Man gan pārsvarā tie, kas tajos laikos braukuši saka ko citu - ka nebija vasaras riepu - nevis ziemas riepu

????

kaut ko jauc, vecīt.

Ziemas riepu tādā izpratnē kā tagad nebija kā šķiras.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja:

msh rakstīja:

arba rakstīja: Par ziemu

Atceros vēl savu jaunību - bija ziemas, bija žigulis ar vasaras riepām un visi brauca

Un neatceros, ka būtu skaļi vaimanājuši, ka dabas katastrofa

Man gan pārsvarā tie, kas tajos laikos braukuši saka ko citu - ka nebija vasaras riepu - nevis ziemas riepu

????

kaut ko jauc, vecīt.

Ziemas riepu tādā izpratnē kā tagad nebija kā šķiras.

+1

Bija ja tā varētu teikt kaut kas līdzi M+S, kas gan patiesība bija dubļu riepas nevis sniega riepas - bet nu tajos laikos strādāja vairāk nekā labi arī tādas.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Chankaishi rakstīja: Diez vai tur tā vaina! Braucu ar pajaunu bembi, visādas tur dinamiskas un stastiskas kontroles piedziņai, bet sāk strādāt - jūt. Taisīt smuki slīdošos pagriezienus pagrūti - pakaļu(autiņam) tik pat kā nevar samest. Lielākoties visa tā vaina priekšpiedziņā un mītā, ka ar bēršanu virsū, izslīdot līkumā, var kaut ko glābt. Nevar! Tāpēc uz slidena ceļa man daudz vairāk patīk aizmugures piedziņa. Varbūt arī mētā vairāk, toties kritiskā brīdī vieglāk savaldīt. Un 4x4 uz slidena ceļa asos līkumos daudz neatšķirās no priekšpiedziņas.

Ja nebrauc kā urla, ar priekšas bezpiedziņu tas kritiskais moments iestājas n reizes vēlāk Un atšķirībā no pakaļas bezpiedziņas, priekšas bezpiedziņai viens buksējošs velkošais ritenis nemēdz rezultēties driftā. Protams, ja tu iedomājies sevi par riktīgu gonščegu, kam pa līkumainu un ļoti slidenu celiņu jāgāž cik tik vien iet, tad jā - agresīvi braucot priekšas bezpiedziņai iestāsies p istaisni.

P.N. Priekšas bezpiedziņai uzbēriens līdz, tikai saķerei jābūt niknākai, nevis "parastas ziemenes uz ledus", tb ne ziemā.

1 2 3 4
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti