auto \"pieraksta vieta\" ?

draco Reģ.: 25.07.2002

Sveiki!

varbuut kaads ir saskaaries / peetiijis jautaajumu:

kaa ir ar to "pieraksta vietu" mashiinai, ko ieraksta tehpasee, un no kuras attieciigi pec tam reekina to pat oktu ( kura riigaa ir daargaaka, nekaa kautkaadaa ludzaa, teiksim) - no kurienes un kaa vinju njem? iipashnieka deklareetaa dziivesvieta only, jeb iipsahnieks var nosaukt un ierakstiit tur jebkuru no adreseem kur meedz uztureeties? ja pirmais - kas notiek pie deklareetaas dziivesvietas mainjas? jaamaina tehpase?

 
1 2
Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Mūsu banānija jau nav spējīga izveidot vienotu datu bāzi, kurā visas iestādes (gan valsts, gan bankas) redzētu pilsoņa deklarēto dzīvesvietu. Labāk jau lai tie ļautiņi skraida apkār ar n-tajām deklarācijas izziņām pa visiem kantoriem.

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

Gauss rakstīja: Mūsu banānija jau nav spējīga izveidot vienotu datu bāzi, kurā visas iestādes (gan valsts, gan bankas) redzētu pilsoņa deklarēto dzīvesvietu. Labāk jau lai tie ļautiņi skraida apkār ar n-tajām deklarācijas izziņām pa visiem kantoriem.

Tādi banāni kā tu jau nezin,ka tāda datu bāze jau ir un ka visi to redz,kam vajag Un zini, pat deklarēt dzīves vietu var no mājām, elektroniski Jefiņ

Nu bet redzi, ka visas iestādes to neredz. Bankas, apdrošinātāji, dažas valsts iestādes joprojām prasa deklarācijas izziņu.

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja: Gauss raksta tā, it kā būtu 15 gadus atsēdējis un tagad no cietuma iznācis. Vai no psihuškas.

Apdrošināšanā dati tiek ņemti no CSDD, kas savukārt pieslēdzas PID datu bāzei, no turienes arī tiek ņemta īpašnieka/turētāja deklarētā adrese, pēc kuras tiek rēķināta cena.

Nekustamā/kustamā īpašuma apdrošinātāji ņem datus no CSDD?

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

izziņu prasa tad, ja atnāk bomārs, kuram nav reģistrēta dzīvesvieta un datu bāzēs ir "-"

jaaanis Reģ.: 29.06.2004
0 0 Atbildēt

Draco, tu uzsāki šo diskusiju tāpēc tev jāraksta vēstule CSDD un jānoskaidro, kāda mārutka pēc reģistrācijas apliecībā vēl raksta deklarēto dzīves vietu.

Gauss Reģ.: 15.09.2010
0 0 Atbildēt

Tieši tas pats ir ar pases maiņu. Kā nomaina pasi, nākamajā dienā zvans no bankas, vajag kopiju.

HIPPY Reģ.: 11.12.2001
0 0 Atbildēt

70% Latvijā reģistēto auto ir Jūrmalā

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Gauss rakstīja: Tieši tas pats ir ar pases maiņu. Kā nomaina pasi, nākamajā dienā zvans no bankas, vajag kopiju.

nākamajā dienā zvana tikai tad, ja pasi nomaini pēdējā tās derīguma termiņa dienā. citādi šiem nepienāk nekāda informācija, ka tev ir jauna pase.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

man CSDD reiz prasīja, kurā adresē man auto reģistrēt - man tur parādījās divas. Teicu, ka vienalga - abas ārpus rĪGAS.

A par pasi - švedbanka kautrīgi palūdza, ka vajagot jauno, lai gan vecā bija nomainīta pirms tās derīguma termiņa beigām. Tātad šie bija saņēmuši ziņu/datus, ka man pase ir mainīta.

Raacens Reģ.: 30.01.2004
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja: man CSDD reiz prasīja, kurā adresē man auto reģistrēt - man tur parādījās divas. Teicu, ka vienalga - abas ārpus rĪGAS.

A par pasi - švedbanka kautrīgi palūdza, ka vajagot jauno, lai gan vecā bija nomainīta pirms tās derīguma termiņa beigām. Tātad šie bija saņēmuši ziņu/datus, ka man pase ir mainīta.

Visdrīzāk ir kāds nederīgo dokumentu reģistrs, kurā parādās ka pase Nr. XXX nav derīga.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

vispār jau tajā reģistrā nelika dokumentus, kuriem beidzies derīguma termiņš. tur liek info par nozagtiem, pazaudētiem, utml..

draco Reģ.: 25.07.2002
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja: Gauss raksta tā, it kā būtu 15 gadus atsēdējis un tagad no cietuma iznācis. Vai no psihuškas.

Apdrošināšanā dati tiek ņemti no CSDD, kas savukārt pieslēdzas PID datu bāzei, no turienes arī tiek ņemta īpašnieka/turētāja deklarētā adrese, pēc kuras tiek rēķināta cena.

tb katru reizi njemot oktu apdroshinaataaji skataas peec uz to briidi reaali deklareetaas iipashnieka adreses?

nu skaidrs ta, tnx.

2kastur: uz csdd nerakstiishu gan. jeegas maz. kaadu briidi suutiiju kautkaadu elementaaru jautaajumu jamiem 2x -nevienu atbildi nesanjeemu. a ja zvani ar kaadu jautaajumu, parastui notiek futbols - neviens nekuja nezin apbriinojams savaa zinjaa kantoris...

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Ar šo jautājumu vispār ir sviests.

Man uz sia ir auto, sia pēdējo 5 gadu laikā jau reizes trīs ir mainījis juridisko adresi, taču arī jaunā KASKO (vai OCTA) polise nāk ar vecum-veco adresi. Brokers saka - adresi dod CSDD automāts. Zvanīju uz CSDD - adresi nomainīt tāpat vien nevar, ir jāiet un jātaisa jauna Transportlīdzekļa reģistrācijas apliecība, tas, ka viņiem ir on-line ar uzņēmumu reģistru, neko nedod.

It kā jau Ls3.23 + visādas drupačas, taču ... ja Latvijas pasts vai kāda taxi kompānija maina adresi, pārdrukāt visiem auto šo apliecību ir cipars ne pa jokam.

Kāds prasīs - pokui, kāda adrese tajā apliecībā.

Atbildu - nav gan. Visa juridiskā korespondence, kas saistīta ar auto, iet uz šo reģistrēto adresi. Piemēram - man k-kad bija plāksteris par stāvēšanu nevietā, kāds bija to "aizņēmies", un vēstule par šo plākstera parādu tika vairākas reizes sūtīta uz šo vecum-veco adresi, kur, protams, šīs vēstules novirzīja uz trash (kas ir saprotams, ja sia jau5-i gadi nav)

Tāpat uz šo adresi sūtīs aicinājumu ierasties uz policiju, ja k-kas gadīsies ar auto, un vienīgā info būs reģistrācijas numurs. Un visiem vienalga, ka īpašnieka (fiziska vai juridiska persona) deklarētā adrese ir citur.

siamriP Reģ.: 19.02.2006
0 0 Atbildēt

vai tad latvijā ir vēl kāda sija, kas nav reģistrēta maskavas ielas bomžu patversmē?

Bazhix Reģ.: 20.02.2003
0 0 Atbildēt

KSI rakstīja: Ar šo jautājumu vispār ir sviests.

...

CSDD ir sviests pat ar OCTA noteikšanu. Nezinu, kā viņi baudīja, bet ļāva iziet skati bez OCTA. Un es pilnā pārliecībā, ka OCTA ir derīga arī braukāju, kamēr vienā jaukā dienā policija man pastāstīja, ka es pārkāpjot noteikumus. Un par šo informāciju prasīja samaksāt pēc cenrāža

Yetti Reģ.: 28.11.2007
0 0 Atbildēt

Bazhix rakstīja: ...Nezinu, kā viņi baudīja, bet ļāva iziet skati bez OCTA. ...

nezinu, bet dzīvē tas nav iespējams...

uupis Reģ.: 13.01.2004
0 0 Atbildēt

Piereģistrēt auto pie lauku radiem ir tikai normāla parādība. Kāda mārrutka pēc aparāts jāpieraksta Rīgā, to es nesaprotu. Nu vienīgais ja laukos nav radu. Bet arī šajā gadījumā vari norādīt lauku rajona pasta adresi un pateikt CSDD – ja šamie sūta vēstules uz to adresi tad lai oblikāti liek uz vēstules tekstu – uz pieprasījumu.

1. Tas nav aizliegts.

2. Auto pieraksts pašā būtībā ir kautkas stulbs.

3. Gandrīz katrā miestā ir Rīgas iela numuru var domāt pats.

KSI Reģ.: 29.10.2003
0 0 Atbildēt

Bazhix rakstīja:

KSI rakstīja: Ar šo jautājumu vispār ir sviests.

...

... ļāva iziet skati bez OCTA ...

Tad Tev kaut kas nebija Ok ar to OCTA, vai nu arī termiņš beidzās nākošā dienā pēc TA vai tml.

Viņiem tagad kompī on-line viss. Ja nav derīga OCTA, tad kompis nemaz neļauj neko tālāk formēt.

Tas vispār ir forši.

Pēdējos autiņus, ko esmu reģistrējis, vispār easy - no CSDD piezvanu brokerim, nosaucu datus, šamējais iedzen savā OCTA sistēmā, pēc 5min eju maksāt par TA. Vēlāk, vakarā, apmaksāju brokera iesūtīto rēķinu un izdrukāju papīrisko OCTA versiju katram gadījumam.

Bazhix Reģ.: 20.02.2003
0 0 Atbildēt

KSI rakstīja:

Bazhix rakstīja:

KSI rakstīja: Ar šo jautājumu vispār ir sviests.

...

... ļāva iziet skati bez OCTA ...

Tad Tev kaut kas nebija Ok ar to OCTA, vai nu arī termiņš beidzās nākošā dienā pēc TA vai tml.

Viņiem tagad kompī on-line viss. Ja nav derīga OCTA, tad kompis nemaz neļauj neko tālāk formēt.

Tas vispār ir forši.

Pēdējos autiņus, ko esmu reģistrējis, vispār easy - no CSDD piezvanu brokerim, nosaucu datus, šamējais iedzen savā OCTA sistēmā, pēc 5min eju maksāt par TA. Vēlāk, vakarā, apmaksāju brokera iesūtīto rēķinu un izdrukāju papīrisko OCTA versiju katram gadījumam.

Kā ir tagad nezinu.

Pagājušā gada oktobrī nopirkta OCTA uz gadu.

Pagājušā gada novembrī, gāju skati, bet mašīna uz tēva vārda, kurš tajā brīdī bija miris. Apskatījās, lika pārreģistrēt. Par OCTAs pārreģistrēšanu neviena vārda.

Iziet neizdevās, jo mašīnai kaut kādas kaites atrada.

Pēc mēneša gāju vēlreiz. Joprojām neko neteica par OCTA . Ok, saprotu, ka datu sinhronizācija var nenostrādāt dažu minūšu laikā, bet ja datu sinhronizācijas nav vairāk kā mēnesi. Tas nav normāli.

Jūlijā policija pastāstīja, ka OCTAs man nav. Apskatījos noteikumus - šiem taisnība. Tiešām nav, bet CSDD, acīmredzot, tas bija pofig..

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

Bazhix rakstīja:

KSI rakstīja:

Bazhix rakstīja:

KSI rakstīja: Ar šo jautājumu vispār ir sviests.

...

... ļāva iziet skati bez OCTA ...

Tad Tev kaut kas nebija Ok ar to OCTA, vai nu arī termiņš beidzās nākošā dienā pēc TA vai tml.

Viņiem tagad kompī on-line viss. Ja nav derīga OCTA, tad kompis nemaz neļauj neko tālāk formēt.

Tas vispār ir forši.

Pēdējos autiņus, ko esmu reģistrējis, vispār easy - no CSDD piezvanu brokerim, nosaucu datus, šamējais iedzen savā OCTA sistēmā, pēc 5min eju maksāt par TA. Vēlāk, vakarā, apmaksāju brokera iesūtīto rēķinu un izdrukāju papīrisko OCTA versiju katram gadījumam.

Kā ir tagad nezinu.

Pagājušā gada oktobrī nopirkta OCTA uz gadu.

Pagājušā gada novembrī, gāju skati, bet mašīna uz tēva vārda, kurš tajā brīdī bija miris. Apskatījās, lika pārreģistrēt. Par OCTAs pārreģistrēšanu neviena vārda.

Iziet neizdevās, jo mašīnai kaut kādas kaites atrada.

Pēc mēneša gāju vēlreiz. Joprojām neko neteica par OCTA . Ok, saprotu, ka datu sinhronizācija var nenostrādāt dažu minūšu laikā, bet ja datu sinhronizācijas nav vairāk kā mēnesi. Tas nav normāli.

Jūlijā policija pastāstīja, ka OCTAs man nav. Apskatījos noteikumus - šiem taisnība. Tiešām nav, bet CSDD, acīmredzot, tas bija pofig..

es pieļauju, ka pie šādas kļūdas ir piestrādājuši pirmveidīgi ITišņiki ar taisnvirziena domāšanu.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja:

es pieļauju, ka pie šādas kļūdas ir piestrādājuši pirmveidīgi ITišņiki ar taisnvirziena domāšanu.

IT-šņikiem gar to maz daļas, likumu lasīšana un tulkošana, kā arī visādu nestandarta gadījumu apcerēšana nav viņu uzdevums. Var vēl runāt par to ka sistēmas inženieris ir bijis mazliet šauru domāšanu, kaut gan tikpat labi pasūtītājs .... Bet nu pieņemt ka compis spēs atsekot pilnīgi visu lažu ko cilvis spēj tam likt "pretī" - arī mazliet utopiski !!!

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
0 0 Atbildēt

nu netaisnojies gan. kaut kur procesā vienmēr ir kāds tips, kurš dēvējas par "biznesa analītiķi" vai tamlīdzīgi. un tādam pideram piederētos nevis tupi pierakstīt speceni, bet arī saprast robežgadījumus. bet lielākā daļa no tādiem to nejēdz un pēc tam vēl uzdriš pasūtītājam - pats man reku nospecificēji kuiņu.

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

Sretsked rakstīja:

uupis rakstīja: Piereģistrēt auto pie lauku radiem ir tikai normāla parādība. Kāda mārrutka pēc aparāts jāpieraksta Rīgā, to es nesaprotu. Nu vienīgais ja laukos nav radu. Bet arī šajā gadījumā vari norādīt lauku rajona pasta adresi un pateikt CSDD – ja šamie sūta vēstules uz to adresi tad lai oblikāti liek uz vēstules tekstu – uz pieprasījumu.

1. Tas nav aizliegts.

2. Auto pieraksts pašā būtībā ir kautkas stulbs.

3. Gandrīz katrā miestā ir Rīgas iela numuru var domāt pats.

Latvietis Klasiski Praktiskais.... nevis normāli dzīvot, bet dzīvot visu laiku kādu piejājot...smird tādi.

man gan liekas ka smird 200% uzcenojums octai un kaskai delj dzibesvietas. kapeec buutu jamaksaa?

Slinkais Reģ.: 20.03.2008
0 0 Atbildēt

jugasvilli rakstīja:

Slinkais rakstīja:

Sretsked rakstīja:

uupis rakstīja: Piereģistrēt auto pie lauku radiem ir tikai normāla parādība. Kāda mārrutka pēc aparāts jāpieraksta Rīgā, to es nesaprotu. Nu vienīgais ja laukos nav radu. Bet arī šajā gadījumā vari norādīt lauku rajona pasta adresi un pateikt CSDD – ja šamie sūta vēstules uz to adresi tad lai oblikāti liek uz vēstules tekstu – uz pieprasījumu.

1. Tas nav aizliegts.

2. Auto pieraksts pašā būtībā ir kautkas stulbs.

3. Gandrīz katrā miestā ir Rīgas iela numuru var domāt pats.

Latvietis Klasiski Praktiskais.... nevis normāli dzīvot, bet dzīvot visu laiku kādu piejājot...smird tādi.

man gan liekas ka smird 200% uzcenojums octai un kaskai delj dzibesvietas. kapeec buutu jamaksaa?

Ko tu muldi? Kādi 200%? Labākajā gadījumā 50%.

Bet vispār, ja pats ir deklarējies kaut kur pāķos un nespiež vajadzība, tad jā, nav jēgas pārdeklarēties.

Manā skatījumā ir stulbi reģistrēt mašīnu tikai apdrošināšanas dēļ uz radinieka vārda. Vistīrākā santīmsipšana, kura ilgtermiņā neatmaksājas. Pirmkārt, radinieks var sataisīt kādus sūdus un to mašīnu kādā jaukā brīdī nezinot, var atņemt tiesu izpildītājs par, piemēram, nenomaksātu apkures rēķinu. Vai arī radinieks var ar citu auto uzrauties par avārijas vietas atstāšanu vai citu pārkāpumu, par kuru pēc tam uz viņa mantu var vērst piedziņu. Otrkārt, ja vien netaisies mirt vai emigrēt, labāk tomēr domāt, kā krāt sev pašam normālu apdrošināšanas vēsturi, jo apdrošināšanai cenas visticamāk augs un agrāk vai vēlāk mēs pārņemsim Eiropas praksi, ka starpība starp jauniem autovadītājiem/krašeriem un vadītājiem ar labu apdrošināšanas vēsturi būs stipri lielāka. Uz to jau iet. Nupat klientam ar 6. BM klasi taisīju octu par 42 latiem, pirms pusotra gada ar 4. viņam maksāja 190. Varu šeit piesaukt arī savu Īrijas brālēnu, kurš savam 1.6 golfam pirmajā gadā maksāja 2000 EUR, tagad pēc 6 gadiem bez avārijām - ap 500 EUR.

aizver muti!! (c)

treknos gados starpiiba pa latviju bija liidz 200% un vairaak. tagad vienkaarshi laizh lejaa cenas visi, un tik stipri nav juutama shkirba.

WALA Reģ.: 19.06.2002
0 0 Atbildēt

anonimikis rakstīja: nu netaisnojies gan. kaut kur procesā vienmēr ir kāds tips, kurš dēvējas par "biznesa analītiķi" vai tamlīdzīgi. un tādam pideram piederētos nevis tupi pierakstīt speceni, bet arī saprast robežgadījumus. bet lielākā daļa no tādiem to nejēdz un pēc tam vēl uzdriš pasūtītājam - pats man reku nospecificēji kuiņu.

NU man tagad ir pieredze cita jomā (kaut pats ITšniks) par līdzīgu situāciju kur es teiktu ka konsultants ir sūdīgi pastrādājis, bet tikai tā nelaime ir tāda ka pats taja visā "braucot" iekšā esmu secinājis ka nelaime ir tajos kas tās vēlmes ir izteikuši - tobiš manā darba devējā - ir tomēr jāmāk arī savas prasības definēt nevis ar "pirkstu mākoņos zīmēt".

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti