Vēsture ir tas, kas vairs nav sastopams. Tačkas, ar kurām tu brauc, vismaz 90% latvijas braucēju ir nākotne, puse no tiem 90% pēc 10 gadiem ar ko tādu brauks un mocīsies, pārējie vēl vēlāk, ja jebkad. Ja tev 2.5 TDI liekas vēsture - aizbrauc no dižās pilsētas prom tālāk par 100 km rādiusu - būsi nokļuvis vietā, kur tas 2.5 TDI ir šodiena un uz tavu Q5 skatīsies kā uz kosmosa kuģi no tālas nākotnes :D
Protams, vismaz puse latvijas braucēju pakāpeniski dara to, ko viņi ir darījuši līdz šim - pārkāpj uz jaunākām mašīnām, vadoties pēc gada vai cenas. Es jau jūtu ka liepājā parādās aizdomīgi jaunas mašīnas + purnagrāmatā sēžot pāris liepājas grupās, jūtu šīs dabas parādības sekas - tofikus par tēmu "kurš uztaisīja mazu švīciņu tādai un tādai mašīnai, piesakies, ja ne, karma tevi piemeklēs!" - bet tad atkal - uzmanīgi paskatoties uz tām jaunajām mašīnām kas stāv pie mājām - to vecums atbilst latvijas vidējajam - 10-15 gadi, jeb, kā tu teiktu - vēsture. Protams, ir pa kādai līzē ieķertai jaunai tačkai, bet to pienesumu vidējajam vecumam sekmīgi anulē man tuvākas mašīnas.
Attiecībā par "elektroniku", tu pārspīlē. Pirmkārt, elektronika - tas nav tikai datori - es, teiksim, nesen mazliet atjaunināju sev pastiprinātāju - 1995. gada U-7111 nomainīja pioneer kinozāles pastiprinātājs - ražots 2001. gadā - man pilnīgi paliek interesanti, ko ir izdomājuši tie pioneer inženieri šo 18 gadu laikā - baidos ka būs līdzīgi kā autobūvē šajā pat periodā - kosmētisks uzlabojums - jo tas 18 gadus vecais pastūzis pēc U-7111 ne tikai liekas pēc kosmosa, bet man ir arī grūti iedomāties ko vēl kopš tiem laikiem būtu varēts pielikt klāt
Abet par tiem datoriem - tevis nosauktā dabas parādība ir spēkā tad, ja ir slimīga tieksme mainīt operētājsistēmas līdz ko iznāk jauna. Es lietoju windows xp x64 - tagad, 14 gadus [!] pēc tās izlaišanas, ir parādījies reāls iemesls sākt domāt par kaut ko citu, jo pēdējais lielais pārlūks, FF, pārstāja to atbalstīt pagājušā gada augustā. Kompja dzelži gan man ir tikai 3 gadus veci, jo pēdējo 20 gadu laikā procesori ir palikuši efektīvāki - es vienkārši izvēlējos mazāku elektrības patēriņu, nevis lielāku veiktspēju - esošais četru kodolu 1,5 GHZ APU ir bik stiprāks kā nikns 2002. gada kompis - principā pietiek. Operatīvās atmiņas lietojums dēļ visādiem sūdiem web lapās, tas jā, ir šausmīgi audzis... Ja programmatūras un web lapu izstrādātāji domātu par optimālu resursu pielietojumu, tad datoru industrijā tāds jēdziens "morālais novecojums" neeksistētu jau vismaz 10-15 gadus
Bet kā jau mēs zinām, tas būtu ļoti slikti, jo tad skursteņi nekūpētu un naudiņa nenāktu - tāpēc ir tā, kā ir - nu jā, tāpat kā ar mašīnām... :D