Parunāsimies par JAUNIEM auto. Jūsu pieredze - kuri auto ir visuzticamākie, kuriem labākā cena

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002

Ierosinu te parunāties par visiem aktuālo tēmu

Pie malas stereotipus un pagātnes auras, autobūve kardināli mainījusies, vairs galīgi nav prātīgi salīdzināt 2016.gada un 1986.gada identiskas markas auto.

Kā Jūs domājat?

 
kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
3 0 Atbildēt

Rezumē diskusijai. Gudrs cilvēks pirks arī PL produktu, kaut braukdams ar JAUNU un padārgu auto. Tas nebūs rādītājs viņa līmenim nepavisam. Visa R-Eiropa pērk LIDL PL produktus, nekautrēdamies atstādami savus Porsche vai Q8 lēto veikalu parkingos. Punkts.

eidis Reģ.: 07.11.2001
2 0 Atbildēt

A nevienu nemulsina fakts, ka Lidl peļņa ir 10x lielāka kā ICA grupai? Nav tas Lidl nekāda labdarības iestāde. Visdrīzāk notiek gāzēšana uz pārtikas drošības normu pielaižu apakšējo daļu

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Pl iespējas pelņā ir milzīgas. Nospiežot ražotāju, vilinot ar ārprātīgiem apjomiem - vislētākais iepirkums utt. Tur arī peļņa.

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Pag pag. Rimi (ICA) iespējas ir tieši tādas pat kā Lidl. No kurienes šī 10x starpība?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Pilnīgi neviens pat Baltijas mazumtirgotājs nav salīdzināms ar Lidl. Ica būtu salīdzināmi vismaz no “svara”, taču viņi ir izteikti “labas kvalitātes” veikali ar visu no tā izrietošo, gan izmaksām, gan uzturēšanu utt.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

ICA Gruppen AB (publ) (Swedish pronunciation: [ˈîːka]; "ICA Group"; from Inköpscentralernas aktiebolag, lit. '"the Purchasing Centres' Corporation"') is a Swedish retailer with a focus on food and health. The group also owns a bank, real estate division, a pharmacy chain and the Hemtex soft furnishings chain.

ICA ir Skandināvi

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Paralēles ar mazumtirdzniecību varētu būt arī auto nozarē. Iespējams, tāpēc Eiropā neielaiž Ķīnas autoražotājus, jo tie varētu vietējo masu “izdarīt”

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Kā tā nelaišana izpaužās?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Sertifikācija. Pamēģini

GB12 Reģ.: 29.03.2011
2 0 Atbildēt

Lai uztaisa produktu, kas atbilst homologācijas noteikumiem. Bet tad jau cena atkal vairs nebūs tik interesanta, lai Eiropas tirgu iekarotu.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 1 Atbildēt

Sertifikācija ir visur, tas nav nekāds ārkārtējs ierobežojošas faktors. Piemēram, arī Krievijā, bet ķīniešu auto tur sāk parādīties.

Lūk ASV Trampa vadībā gan izvērš visādus tirdzniecības karus pret Ķīnu un lai Volvo varētu pārdot ASV ķīnieši uzblieza rūpnīcu štatos, kas nekad agrāk Volvo vēsturē nav bijis.

Eiropā nekas tāds nenotiek.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 1 Atbildēt

Jeah, 6000. komentārs

rudens68 Reģ.: 17.04.2006
1 0 Atbildēt

eidis

Akcijas, III stāvs mājai, jauns hobijs, ceļojumi, piemineklis sev Rīgas centrā......

.

Cik sapratu ar akcijām amatiera līmenī . Biji gatavs šim pavasarim ? Paspēji noreaģēt ?

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Jap. Pirmā nedēļa return ~ 60%, Tad 2 nedēļās ~50%, tgd iet kkas ap 40% vkopš sākuma. Jātaisa ciet pozīcija.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Pilnīgi visi RIMI Basic piena produkti - 100% Jūsu jau iecienītie A zīmolu piena produkti, vien godīgās cenās. Tātad - ļoti labi produkti.

Pilnīgi bez jebkādām optimizācijām receptēs un ražošanas tehnoloģijās?

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Pilnīgi 1:1, piemēram, kefīrs Baltais (dārgāk) = kefīrs Rimi Basic (lētāk) Neticat, notestējiet.

dubis Reģ.: 21.10.2019
0 0 Atbildēt

Vislabāk uz biezpiena sieriņiem to var redzēt, jo garša+sastāvs 1:1 pret baltais sieriņiem, tiesa tur cenas atšķirība gan neliela, bet var saprast virzienu.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

No sērijas par pārtiku - nafig man optimizēt kaut ko par izmaksām, un speciāli vilkties uz Maxima (subjektīvi riebj tas brends/veikals) vai Rimi (nav pa ceļam) ja man 5 cilv ģimenei pārtika (veikali + ārpus mājas, iesk alkoholu) izmaksā ap 6% no gada ienākumiem? Pērku, kur ērtāk - piemājas Elvi - un izvēlos cik iespējams tikai Latvijas preces.

Principā nepērkam neko pārāk fancy... Laikam esam konservatīvi līdz riebumam

msh Reģ.: 16.04.2007
1 2 Atbildēt

Motorolers rakstīja: Vecīt, Es šai portālā esmu reģistrējies gandrīz 20 gadus, tā kā nebrīnies, ka Es te esmu un neesmu nekāds augstdzimušais

Es nesaprotu cilvēku samierināšanos ar to mazumiņu, ko viņi no dzīves saņem, nesaprotu, kā vīrietis spēka gados brauc ar 20-30 gadus vecu noplukušu konservbundžu, ja vien tas nav kāds 2-3 auto garāžā stila dēļ.

Nu bet kā savādāk nosaukt šādu viedokli ka jauno dusteri pat nomā ņemt nevar? Es tajā situācijā hoķ ar zapiņu brauktu, ja tādu dotu, ja vien mani apmierinātu degvielas patēriņš un nebūtu bažas par palikšanu uz ceļa.

Pārējais - uzskatu un vērtību jautājums, nekas vairāk.

Motorolers Reģ.: 19.07.2002
1 0 Atbildēt

Ja man ir paredzēts braukt ap 1000km, daļa vēl pa kalnainu apvidu, pie tam tas ir mans atvaļinājums, nevis vienkārši nokļūt no punkta A B, tad man ir svarīgi ar ko braukt! Ja ar zapiņu, tad uz redzēšanos...pat nesāktu braukt!

Nākamreiz noteikti īrēšu vismaz kko no VAG, un ne jau Skoda Fabia.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
1 0 Atbildēt

Apbraucu ap Islandi ar Duster. Līkumains, kalnains. NEVIENU sliktu vārdu nevaru pateikt.

Vienīgais, ko varu iedomāties - ja ar Duster mēģina gāzt ātri pa autostrādi, ar mērķi nejēgā ātri nobraukt tos 1000 km. Tad varbūt, pieradušam pie mīkstāka ķebļa, var sajust zināmas grūtības.

dubis Reģ.: 21.10.2019
2 0 Atbildēt

Vēl par prioritātēm, vienam dzīvoklis bloķenē un jauns x5 vai pilnākā oktāvija stāv pagalmā, otram māja Mārupē, bet pagalmā kāds pabraukts clio vai kas tamlīdzīgs, nu trešajam bloķene un clio utt. Tā kā jā, kādam to superauto nevajag principa pēc, kādam par katru cenu, po, ka krītā vai pēdējo apeņu vietā

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Prioritātes - baigā padarīšana. Ja agrāk ieguldīju baigās summas automīlestībā , tad tagad auto man ir teju viens no nesvarīgākajiem faktoriem vispār - teju viss budžets vērsts uz mājas labiekārtošanu. Principā, galvenais, lai auto nečakarē prātu. Ja būtu jāpērk šobrīd pašam, tas noteikti nebūtu jauns auto (sorry tēmai).

eidis Reģ.: 07.11.2001
0 0 Atbildēt

Sieva nesatraucas, ka prioritātes radikāli mainās?

Šitā mierīgi uz jauniem puisīšiem arī vari prioritāti nomainīt

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Stress ir

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Noteikti ne par orientāciju gan

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt
kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt
Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

Es arī braucu ar auto, kas pirms 2 gadiem maksāja 2.8k€

Kādas algas, tāds autoparks.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
0 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Prioritātes - baigā padarīšana. Ja agrāk ieguldīju baigās summas automīlestībā , tad tagad auto man ir teju viens no nesvarīgākajiem faktoriem vispār - teju viss budžets vērsts uz mājas labiekārtošanu. Principā, galvenais, lai auto nečakarē prātu. Ja būtu jāpērk šobrīd pašam, tas noteikti nebūtu jauns auto (sorry tēmai).

Auto Tev tagad ir mazāk svarīgs, jo darba devējs tev nodrošina dienesta braucamo arī ārpus darba laika (gan jau ar degvielas vai km limitu gan).

Vai arī briedums pienācis

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
0 0 Atbildēt

Abi faktori

torkjis Reģ.: 05.10.2013
3 0 Atbildēt

Zemesgramata rakstīja:

kasinsh79 rakstīja: Prioritātes - baigā padarīšana. Ja agrāk ieguldīju baigās summas automīlestībā , tad tagad auto man ir teju viens no nesvarīgākajiem faktoriem vispār - teju viss budžets vērsts uz mājas labiekārtošanu. Principā, galvenais, lai auto nečakarē prātu. Ja būtu jāpērk šobrīd pašam, tas noteikti nebūtu jauns auto (sorry tēmai).

Auto Tev tagad ir mazāk svarīgs, jo darba devējs tev nodrošina dienesta braucamo arī ārpus darba laika (gan jau ar degvielas vai km limitu gan).

Vai arī briedums pienācis

Darba auto izmantošanas iespēja - tas ir svarīgs faktors.

Kad man piešķīra darba auto, es vienu no personīgajiem auto pārdevu, jo auto bija 3 mēn. nostāvējis gandrīz nekustināts.

Liela nozīme bija arī tam, ka darba auto nav km un degvielas limita.

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
3 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Jautājums nedaudz ne tieši tēmā, tomēr ar jauniem auto saistīts. Ja Jums būtu izvēle - ļoti laba alga un ļoti labs auto (nebūtiski, kaut vai privāts) vai arī lieliska (vairāk kā ļoti laba laba) alga un viduvējs auto, kam tauta dotu priekšroku?

Izvēlētos ļoti laba alga. Auto tas jau tā... subjektīvs lielums. Šodien patīk viens, rīt cits.

Te viens uzņēmējs saka, ka nevar noskatīties, kā cilvēki brauc ar jaunām Dacia. Jautājums, vai pats saviem darbiniekiem maksā tik daudz, lai viņi varētu kaut tās pašas Dacia no salona izņemt?

Zemesgramata Reģ.: 14.08.2013
2 0 Atbildēt

Piebilde. Par ļoti labo algu sākumā izpildītu visas saimniecības vajadzības. Ievilktu elektrību zemesgabalam, dārza māju uzblieztu, kurā ierīkotu studiju, lai varētu atsākt piekopt savu hobiju, kuru jau vairākus gadus esmu atstājis novārtā. Izmaksātu hipo. Un tad nopirktu Ford Mustang. A ikdienas auto... Kaut vai jauns Passat vai Superb.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
3 0 Atbildēt

Jauna māja, jauns auto, jauni zīmola apavi...mūs nozombē

Nevar skriet pa mežu un braukt pa šķēršļotu apvidu, sačakarēsies nosmērēsies saskrāpēsies, sabuktēsies. Garantija, kasko, pašrisks.

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

www.tvnet.lv/6976781/nekads-kovids-mus-neaptures

Lēksim bedrē, lēksim bedrē, redzēs, kas mūs ārā vilks?

VWfans Reģ.: 21.02.2004
2 1 Atbildēt

Zemesgramata rakstīja:

kasinsh79 rakstīja: Jautājums nedaudz ne tieši tēmā, tomēr ar jauniem auto saistīts. Ja Jums būtu izvēle - ļoti laba alga un ļoti labs auto (nebūtiski, kaut vai privāts) vai arī lieliska (vairāk kā ļoti laba laba) alga un viduvējs auto, kam tauta dotu priekšroku?

Izvēlētos ļoti laba alga. Auto tas jau tā... subjektīvs lielums. Šodien patīk viens, rīt cits.

Te viens uzņēmējs saka, ka nevar noskatīties, kā cilvēki brauc ar jaunām Dacia. Jautājums, vai pats saviem darbiniekiem maksā tik daudz, lai viņi varētu kaut tās pašas Dacia no salona izņemt?

Dacia-Duster ar dīzeļmotoru ir izcils auto. Esmu ar jauno modeli nobraucis nepilnu tūkstoti kilometru - gan pa maģistrāli, gan parastām šosejām, pilsētu, grants ceļiem. Ļoti patika. Skaņas izolācija salīdzinājumā ar iepriekšējo paaudzi ir krietni uzlabota. Dusterim ir patīkama, mīksta gaita.

405 Reģ.: 10.02.2004
0 0 Atbildēt

smaidiigais rakstīja: Tak brauc citur veikt to apkopi.

Tas ir uzņēmuma auto. Uzņēmuma nostāja garantijas darbības laikā ir apkopes veikt pie dīlera. Bet ja būs kasko vai octas gadījums, noteikti izvēlēšos ko citu nākošreiz.

405 Reģ.: 10.02.2004
1 0 Atbildēt

kasinsh79 rakstīja: Kāds bija iemesls nepirkt PEUGEOT? Esi taču PEUGEOT fans bijis

Nav bijusi man tāds auto nekad, veidojot profilu savulaik ielikās tāds logo un stāv joprojām ;)

405 Reģ.: 10.02.2004
0 0 Atbildēt

anoagask rakstīja: Augsta būda ar mazu pašmasu un mīkstu piekari - tur nevar nešūpot. Ja iekrauj max pieļaujamo kravu, arī vējš kustina?

Nu kad viņš ir piekrāmēts(vai nu visa ģimene sēž iekšā ar visām mantām bagāžniekā, vai tiek vestas briketes 200kg) tā druksu pamatīgāk, tad protams ir stabilāk, bet ikdienā jau viņš man ir tukšs un tāpēc arī kustina jūtami.

405 Reģ.: 10.02.2004
0 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Savulaik man Astrai bieži dega ārā tuvo gaismu lampas - ik pa dažiem mēnešiem. Tad reiz nosprāga ģeneratora relejs, tika nomainīts, un lampas pārstāja degt ārā. Viela pārdomām.

Šo variantu pieminēšu dīlerim pie nākamās apkopes, lai pārbauda.

Paldies.

405 Reģ.: 10.02.2004
0 0 Atbildēt

MelnaPiektdiena rakstīja: Guļošas policists vieta kur apdzīt nevis piebremzēt, -tas pretendē uz gada tēzes balvu. Par spiediena sensoriem gan jūs alojaties, kā jūs viņus iedomājaties, pa Bluetooth vai wifi viņi dod signālu uz ECU? Nē taču, tur ir tupa apgriezienu skaitīšana, manuprāt. Izklausās, ka strādā xeroxa princips, jaunam- garantiju nevajag, vecam garantija ir beigusies un remonts ir paša problēma.

Tādu tēzi es pateicu, lai aptuveni varētu noprast auto ekspluatācijas veidu/intensitāti. Kā piemēru minēšu konkrētas vietas. Teiksim dzelceļa pārbrauktuve uz Ezera iela. Tur visi lien pāri lēnām. Es, ja man netraucē apdzīt vai nav auto priekšā, tur braucu normālā ātrumā pāri. Tāpat ar pārbrauktuvi Garciemā, un citas tādas vietas manā ikdienas maršrutā. Es nesaku ka daru pareizi/nepareizi, gudri vai stulbi, bet saku, lai var saprast, ko tas auto piedzīvo ikdienā.

Par spiediena sensoriem arī izstāstīju, kā realitāte bija. Piepumpējot klāt nepietiekošās nepietiekošo, brīdinājums par riepu spiedienu pazuda. Un viss.

Par pēdējo teikumu, domājams visdrīzāk tev būs taisnība.

sciroco Reģ.: 18.12.2002
7 4 Atbildēt

Gads riņķī bet šeit nekas nemainās.

Viens ieraksta iespaidu par savu jaunu auto un pēc tam 10-20 lpp viņu apdirš vieni un tie paši cilvēki =))))

Principā tēma laba, tikai ja starp 20 lpp nebūtu jāmeklē jauna īpašnieka teksts.

Kāpēc jums, jauno auto nīdēji šeit kaut kas vispār jāraksta ?

Konuss Reģ.: 10.02.2015
6 0 Atbildēt

Ja par jauniem auto, tad "jaunais" pirmās paaudzes Tiguan 4 gadu laikā noskrējis teju 120 000 km. Pandēmijas un pašizolācijas laiku izmantoju, lai pašrocīgi nomainītu bremžu diskus un uzlikas (šķidruma maiņu gan uzticēšu profesionāļiem). It kā nekas sarežģīts - ir arī vairāki knifi, kā atlaist elektrisko stāvbremzi bez slēgšanas pie kompja.

Bet pat veicot šo šķietami vienkāršo darbību, var redzēt, cik ļoti autoražotājs spiež uz to, lai arī bremžu apkopi pēc iespējas veiktu servisos. Nepieciešama kaudze ar dažādiem instrumentiem turklāt specifiskos izmēros. Vienai skrūvei vajag seškanti, nākamajai seškantes muciņu, tad Torx ut.t.. Aizmugurējai asij vēl cita tipa atslēgas un izmēri. Droši vien arī citos mezglos ir līdzīga situācija un daru pats variantam ar vienkāršu pārdesmit eiro instrumentu komplektu vis nepietiks.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
1 0 Atbildēt

Dacia Lodgy pie līdzvērtīga nobraukuma vēl ne bremžu kluči, kur nu vēl diski nav mainīti. Tā kā bremzes teju identiskas 2007. gada Logam MCV, tad arī nekādi specinstrumenti bremžu maiņai domāju nebūtu vajadzīgi.

Šodien remonteju 1985 gada Volvo bremzes.

Konuss Reģ.: 10.02.2015
0 0 Atbildēt

Tai pat laikā 2019. gada Renault Traffic pasažieru busiem bremžu uzlikas nācās mainīt ap 22 000 km. Tiesa, šie ikdienā tika izmantoti kalnu ceļos, bet vienalga liekas, ka tās uzlikas no sviesta taisītas.

anoagask Reģ.: 18.06.2019
0 0 Atbildēt

Viss atkarīgs no braukšanas stila. Braucot daudz pa šoseju un izripojot/bremzējot ar motoru pilnīgi ticami. Ekobraucot nopūst aizmugures diski, kas beigu beigās ir dārgāk. Labi, ka dacītei trumuļi

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Nopietni, Dacei ir trumuļi?! Es domāju, ka tā tehnoloģija jau kādu laiku ir ieslaucīta miskastē. Kopš Kadeta laikiem tās šausmas, ko sauc par trumuļiem, negribu ne acu galā redzēt!

Uggga Reģ.: 04.01.2006
1 0 Atbildēt

Trumuļi ir arī pēdējai Celicai, vismaz U.S. versijai. Tipa sporta auto...

aizejošais Reģ.: 23.05.2005
0 0 Atbildēt

nekā izcili briesmīga tur Loganam nav, samaini uzlikas reizi pa 3-4 gadi un viss

feciic Reģ.: 09.05.2008
1 0 Atbildēt

Kas ir seškantes muciņa?

Ja nekļūdos, tad tiguan bremzes ir tādas pat kā sestajam golfam, specifiskākais tur ir 7mm seškantis un arī tikai ar to ka nav iekļauts parastajos līko seškanšu komplektos. Lai atspiestu priekšējos virzuļus pietiks ar skrūvi, metāla plāksni un uzgriezni. Aizmugurē ar kobru var smuki ieskrūvēt. Ir jau tam speciāli instrumenti, bet izveicot šo darbiņu reizi pāris gados nav radusies vēlme viņus iegādāt.

Konuss Reģ.: 10.02.2015
1 0 Atbildēt

Nu tas, kas socket wrench - latviski precīzi nezinu. Bet nu labi - tur var arī ar parastu atslēgu izlīdzēties. Bremzes drīzāk tādas pat, kā pasātam, jo pasūtot diskus un uzlikas bija rakstīts, ka der šiem modeļiem. Arī wiki teikts, ka būvēts uz tās pašas platformas, kas Passat B6.

Un aizmugurē vajag 14 mm XZN, kas arī ne visur ir atrodams, tomēr populārāks par 7mm HEX. Paši bremžu cilindri itin viegli iespiežami ar spailēm - aizmugurē nav skrūvējamie, bet vienkārši iespiežami. Taču aizmugurē elektriskās stāvbremzes motoriņi traucē - vispirms tie ir jāatin. Pēc instrukcijas jāslēdz pie kompja, lai to izdarītu. Bet mūsdienu avotos var atrast veidus, kā to darīt bez kompja, piem., pievienojot aķi motoriņa kontaktam vai noskrūvējot motoriņu un to attinot ar skrūvgriezi.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Fofāgena grupas mašīnai var arī nenodarboties ar muhļāžu bet iepirkt kādu krutāku ross-tech kabeļa ķīniešu klonu - vai, ja nav žēl, nolocīt tos dažus simtus zaļo par oriģinālo kabelīti - tik vecam modelim tas kabelis droši vien spētu izveikt +/- visas "parastās" diagnostikas/servisa darbības.

GB12 Reģ.: 29.03.2011
3 0 Atbildēt

Volx rakstīja: Sertifikācija ir visur, tas nav nekāds ārkārtējs ierobežojošas faktors. Piemēram, arī Krievijā, bet ķīniešu auto tur sāk parādīties.

Lūk ASV Trampa vadībā gan izvērš visādus tirdzniecības karus pret Ķīnu un lai Volvo varētu pārdot ASV ķīnieši uzblieza rūpnīcu štatos, kas nekad agrāk Volvo vēsturē nav bijis.

Eiropā nekas tāds nenotiek.

Krievijā nav tik stingru prasību ne uz drošības līmeni, ne uz atgāzu normām. Ne velti, piemēram, aktuālo Qashqai modeli Krievijā var nopirkt ar veco atmosfērisko divlitru benzīnnieku... un ķīnietis drošības ziņā jau nu noteikti būs labāks par... nezinu, Buhalku, piemēram...

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Hmm. Savai jaunbūvei esmu uzstādījis arī potenciālu elektroauto lādēšanas vietu saimniecības ēkā. Elektriķis ieteica un pats arī lēmu par. Vēl elektroauto nav, taču pilnībā pieļauju nākotnē (varbūt pat abiem auto). Mājai tehniskie raksturlielumi: Fāžu skaits: 3 Ievadaizsardzības aparāta lielums: 25 A Spriegums: 0.4 kV Manuprāt, nakts uzlāde = 100% baterija no rīta. Nu jau labprāt aizņemšos kādu iauto elektroauto pāris dienu testam, padaloties ar patēriņiem utt. Tas nav grūti, e-st.lv sekojot ikdienas patēriņam jau ilgāku laiku un tam īsti nemainoties arīdzan.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Un sieva ko? Veļas mašīnu, gludekli, plīti off? Bērni sals, jo siltumsūknis izslēgts?

25A ir daudz, bet gan jau bezjēdzīgi neslēdzi klāt. Par liekiem A arī jāmaksā.....

Man šķiet, ka tāds jēdzīgākais risinājums to lāderi plsētai uz ielas pie staba likt.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Domā, ka pat naktī tas varētu traucēt? Neticu, jaudai jāpietiek. Gāzes apkures katls tērē smieklīgi maz elektrības. Bio kanalizācijas sūknis tāpat. Visa apgaisme LED utt. Šobrīd vidēji 7-10kw diennaktī, pie tam pilnīgi neko netaupām, naktī ārā deg lukturi utt. Reāli jau visi elektropatērētāji ir vien vakaros pēc darbiem un brīvdienās.

eidis Reģ.: 07.11.2001
1 0 Atbildēt

Tad nah tev 25A? Man 25A ir ar siltumsūkni un elektrisko gatavošanu.

Damn Reģ.: 07.12.2003
0 0 Atbildēt

Tā it kā aizvilkt vadu uz nojumi / garāžu / mājas sienu būtu baigā problēma

100% baterijas uzlāde atkarīga no baterijas lieluma un lādēšanas ierīces.

25A ir tāds optimāls minimums, lai nebūtu jārēķina kurā brīdī ko lietot/ nelietot. Viss gan atkarīgs cik kvalitatīvi sadalīta slodze pa fāzēm.

Ja gribēsi uzstādīt ātro lādētāju (kādiem extra gadījumiem), tad ar 25A var izrādīties par īsu.

Uggga Reģ.: 04.01.2006
2 0 Atbildēt

Šķiet, ka bija arī diskusija par mazlietotiem auto, bet neatrodu, tāpēc padalīšos šeit.

Sievai tika iegādāta Toyota Auris 2007 gada. Nobraukums neticami 32500km!!! Cena 4000€. Esmu 3. īpašnieks. Pirmā īpašniece mašīnu lietoja nepilnus 3 gadus, nobrauca nepilnus 20k km. Otrā īpašniece bija sievas draudzene, kas mašīnu lietoja režīmā “vasaras sākumā līdz vasarnīcai, pa vasaru šad tad līdz veikalam vai vietējam tirgum un rudenī atpakaļ pazames stāvvietā”. Izņēmums bija pēdējā ziema, kad dažas reizes tika aizbraukts līdz kādam veikalam, jo sniega nebija. Tā nu sanāca 10 gados nobraukt savus 13k km.

Mašīna ir praktiski jaunas mašīnas stāvoklī, izņemot labās puses durvis, kur pirmā īpašniece ir atstājusi nobrāzumus no kupenas, ko, labi gribot, varbūt pat varētu izpulēt.

Pilsētai gandrīz ideāla mašīna, ja neskaita diezgan tupu automātu, ko gan var nedaudz kompensēt ar manuālo pārslēgšanos ar lāpstiņām pie stūres.

Pagaidām ļoti maz lietots, tāpēc vēl tikai pirmatnējās emocijas.

kasinsh79 Reģ.: 19.07.2002
2 0 Atbildēt

Labs nobraukums Ekonomiski lietderīgs pirmā īpašnieka pirkums bijis

Uggga Reģ.: 04.01.2006
0 0 Atbildēt

Nezinu, cik maksāja jauns, bet, cik atceros, otrā īpašniece to ieguva kaut kur ap 10 vai 11k Ls.

Volx Reģ.: 22.11.2018
0 0 Atbildēt

Jauns maksāja 16,17 tk ls

 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti