Inventors, saules paneļu inventors - atsauksmes un ieteikumi

iAuto Reģ.: 17.07.2001

Par un ap inventoriem. Kādus iesaki, kas jāņem vērā?

 
1 2
topinamburs Reģ.: 12.04.2019
8 0 Atbildēt

inventors, tas ir kaut kas tāds, kas taisa inventarizāciju, vai kaut kāds izgudrotājs, no latīņu "invenire - izgudrot"?

jeb jautājumā domāts invertors, no latīņu "invetrere - apvērst" jeb aparāts, kas pārveido elektrisko strāvu no saules paneļu līdzstrāvas uz tīklā lietojamu maiņstrāvu?

Krotow Reģ.: 09.09.2008
0 0 Atbildēt

Kārtējais gimalajiešu lācis, kas pat izcelsmes valstī pēc nosaukuma neapzīmē savu funkciju. Pēc kuras tas skaitās sprieguma/strāvas pārveidotājs.

darklight Reģ.: 29.10.2013
1 0 Atbildēt

Tu domā ražotāju vai kādas tehniskas nianses? Tie cilvēki, ar kuriem man sanācis sadarboties, pamatā strādā ar Costal. Esot vislabākā cenas/kvalitātes attiecība.

anonimikis Reģ.: 18.10.2002
1 0 Atbildēt

SAP ir tāds Material Management modulis, kurš paredzēts inventāra uzskaitei.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt

Uzliku šādu Invertors 12kW FoxESS T12 G3 3 fāzu ar WiFi. Ir papildus ievadi kur vēl pievienot kādu mikroģenerātoru. Ņēmu kas bija jo uz rudeni saules radiācija mazinās un gribējās vēl paspēt kaut ko uzkrāt ziemai. Jā un balta šito padarīšanu arī drošina.

iAuto Reģ.: 17.07.2001
0 0 Atbildēt

Kāda veikala cena?

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

LV top 9 uzstādīts

1. SMA

2. HUAWEI

3. KOSTAL

4. Fronius

5. Growatt

6. GOODWE

7. Solaredge

8. Sungrow

9. Solax

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

Atiecīgi katram invertoram diapazoni, jāievēro lai max efektivitāte, diemžēl ne visi ražotāji norada šos datus un ne visi uzstādītāji jēdz salāgot, tāpēc daudz kur sistēma strādā ar samazinātu jaudu, bet ja jēdz, tad atsevišķi gadījumi var sasniegt pat 110%

jjjj Reģ.: 13.04.2018
2 3 Atbildēt

Interesanti, vai tās firmas, kas uzstāda šos augstākminētos "top 9" invertorus saviem klientiem liek pašrocīgi zem līguma ierakstīt šādu teikumu "Es ... esmu informāts un pilnībā apzinos, ka izmantojot man uzstādīto invertoru gadījumā, ja no Sadales tīkla puses netiks padots spriegums, es sēdēšu mājās tumsā un sveču gaismā. Paraksts, datums, paraksta atšifrējums". Ja nopietni, nesaprotu, kādēļ mums tik bezatbildīgi daudz tiek uzstādītas saules sistēmas bez "Off-grid" iespējām?! Bet tie, kuri te lielās ar ir tā "hibrīda invertoriem", nerunā un nedomā par viņu izmantoto hibrīdinvertoru akumulatoru neadekvāti lielo cenu. Ko Jūs, 99% klienti, kuriem saules paneļi un kam uzstādīti invertori no minētā "top 9" saraksta darīsiet, kad reiz Latvenergo paziņos: "Piedodiet, elektrības maz, mēs uz pāris stundām atslēgsim pa vienai pilsētai. Sāksim ar .... " Un cita novērotā LV dīvainība: ja uz Sadales tīkla pusi var padot 11,1 kw un ne vairāk, 99,99% domā, ka arī saules paneļu nevar būt privātpersonai vairāk. Kādas muļķības!!! Nelieciet sev invertorus no "top 9", domājiet ar galvu un lieciet sev kaut 30kw, 40kw, ..... tik, cik ļauj zemes platība un naudas maka biezums.

topinamburs Reģ.: 12.04.2019
3 1 Atbildēt

ko tu cepies, liec/neliec - tava izvēle.

Ko darīs, kad elektrības uz pāris stundām nebūs? To pašu, ko 99% pisloņu parasto - dedzinās sveces un gaidīs.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 1 Atbildēt

ZZZZ rakstīja: LV top 9 uzstādīts

1. SMA

2. HUAWEI

3. KOSTAL

4. Fronius

5. Growatt

6. GOODWE

7. Solaredge

8. Sungrow

9. Solax

Man jautājums ZZZZ par "top 9" invertoriem: kurš no viņiem pieļauj Sadales tīklā pūst iekšā 11,1 kw "nonstopā", 24 stundas diennaktī?

jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 0 Atbildēt

ZZZZ rakstīja: Attiecīgi katram invertoram diapazoni, jāievēro lai max efektivitāte, diemžēl ne visi ražotāji norada šos datus un ne visi uzstādītāji jēdz salāgot, tāpēc daudz kur sistēma strādā ar samazinātu jaudu, bet ja jēdz, tad atsevišķi gadījumi var sasniegt pat 110%

Ja Jums liekas, ka kaut kas strādā neefektīgi, ja pietrūkst jaudas, tad pieliekat vēl kādus 10kw paneļus. Ja vēl jaudas nepietiek (it sevišķi tādā laikā kā tagad), liekat klāt vēl un vēl paneļus. Vēl 10kw, vēl 20 kw, ..... u.t.t. Pēc Jūsu loģikas, ja 3f mikroģenerātors ierobežots uz 11,1 kw, bet privātmājas paneļi ražo 33,3 kw, vai to būtu jāuzskata par 300% efektivitāti?

jjjj Reģ.: 13.04.2018
1 0 Atbildēt

ZZZZ varētu pastāstīt, kam, kur un par kādu naudu var pārdot savu invertoru šie "LV TOP 9" sistēmu nelaimīgie īpašnieki tad, kad viņiem ir nākusi apskaidrība, ka viņu sistēma nevar strādāt ar akumulatoru, ka viņi nevar dzīvot bez Sadales tīkla elektrības, bet ja gadījumā kādu akumulatoru pieslēgt var, tad tā cena ir 5-10 reizes dārgāka, nekā būtu iespējams Var, protams, mēģināt kādam to iesmērēt par puscenu vai , vienkārši, nolikt kaut kur malā

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
0 0 Atbildēt
jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 0 Atbildēt

Vai ir iespējams no šāda uzlādētā hundai ioniq dabūt atpakaļ spriegumu priekš mājas AC220V ? Lai lietotu automašīnu kā mājas akumulatoru, dzenājot strāvu gan uz, gan no autiņa?

darklight Reģ.: 29.10.2013
2 0 Atbildēt

Rakstīts, ka 3,6 KW no viņa var dabūt ārā. Tīri teorētiski gan jau var piejūgt arī mājas elektroinstalācijai.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

jjjj pats visu labi saprot viņš tak velnu dzen un izaicina

jjjj Reģ.: 13.04.2018
0 0 Atbildēt

jjjj Reģ.: 13.04.2018
1 2 Atbildēt

Šodien ar vēl vienu cilvēku izrunājām visu krustām-šķērsām par Victron Energy aparatūru un par litija akumulatoriem, jo ir vēlme pēc pilnīgas neatkarības no Sadales tīklā. Jā, var būt pilnīgs "off-grid" vasarā, bet ne tikai. Var arī lieko pūst iekšā Sadales tīklā, lai krātu ziemai. Par to varu pastāstīt, varu parādīt

saf Reģ.: 20.07.2006
4 1 Atbildēt

Izslatās ka esi kārtīgi aptaisijies un ieberzies ar tiem saviem akumulatoriem, tāpēc briesmīgi te pardzīvo, ka citi ir pratīgi un neinvestē tehnoloģijā kas šobrīd neatmaksajas savas kalošanas laikā.

nordic Reģ.: 12.04.2002
2 1 Atbildēt

Liekot saules paneļus nevienu mirkli nebija doma, ka gribās būt neatkarīgam no tīkla, vai vēl trakāk likt kaut kādus akumulātorus. Galvenais bija ietaupīt elektrības izmaksas.

Ar nieka 3.6kw sistēmu, kura strādā kopš jūlija redzu,ka uzkrāti neto sistēmā ir pāri par 1000kw, kurus izmantošu nov.,dec, jan. Nākošgad par pilnu gadu būs jau tik daudz elektrības kā nekad Izmaksas 1800 no tā invest. fonda plus 2000 pats. Divu gadu laikā tie 2000 jau bus atmaksājušies. Un kādi nosacījumi nākotnē būs ar nodošanu neto sistēmā īsti vairs neuztrauc. Manā gadījumā pēdējo gadu labākais ieguldījums.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
2 0 Atbildēt

Un nākotnē el auto izmaksas pārvietošanās enerģijai arī paša saražotas

Kanibaals Reģ.: 24.08.2001
1 0 Atbildēt

Karš Ukrainā parāda, ka jāstrādā pie decentralizētām sistēmām. Tā kā uzkrāt vajag, un tam noderēs elektroauto ar iespēju barot no tā tīklu.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 1 Atbildēt

1000kWh uz trim mēnešiem ir 330kWh mēnesī.

Ja to izmanto siltumsūknim ar COP-3 tad tur siltumam mēnesī sanāk tūkstotis kilovatstundu.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 1 Atbildēt

Šitā "ietaupīšana" ir tieši tāda pati, ka sabtransporta josla elektrouto. Reklāmas bonuss hobijistiem uz pārējo rēķina.

aigi Reģ.: 01.08.2005
1 0 Atbildēt

Kas tev liedz būt starp tiem pārējiem? Uzliec un sāc taupīt.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Man personīgi nekas neliedz. Ne māžoties ar elektroauto, ne likt paneļus, lai čakarētu elektrosistēmu. Bet nav arī ne mazākās vēlēšanās to darīt.

Ja neesi sapratis - man neskauž atsevišķu indivīdu veikla situācijas izmantošana personiskā labuma gūšanai. Bet satrauc stulba pūļa ticība politikajam kursam un patiesie šādas rīcības rezultāti.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Kā tas tā nākas ka šajā tēmā tu domā un rīkojies saprātīgi un tev citi neskauž, kamēr mašīnu izvēles tēmā, uz kuru attiecas tādi paši faktori, tu izvēlies modīgo risinājumu un tiem kas domā tāpat kā tu šajā tēmā, tava izvēle pēkšņi skauž?

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Pats vispār saproti, ko uzrakstīji? Tieši, tas, ka tu līdz šai dienai SUV izvēli sauc par "modīgu", ir pierādījums tam, ka domājam atšķirīgi un tev skauž.

msh Reģ.: 16.04.2007
0 1 Atbildēt

Pārfrāzēšu tevi - man neskauž atsevišķu indivīdu veikla situācijas izmantošana lai pazīmētos, bet satrauc stulba pūļa ticība ražotāju veikalingam un patiesie šādas rīcības rezultāti

Par pārējo - jā, mēs jau esam noskaidrojuši - tavas atrunas par labu džipam ir par draņķīgā dejotāja tēmu, jo kā jau noprotams, Rīgā vajag pilnpiedziņu, uz autostrādēm liela suņubūda ir konfekte un transportlīdzeklis kurā jāierāpjas ir riktīgi ērts. Vienvārdsakot, tieši tāda stila atrunas kā elektrokastu lietotājiem. Žēl tikai ka pats nesaredzi līdzību. Bet varbūt vienkārši negribi saskatīt

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

"Mēs esam noskaidrojuši" tev saucas tava vienīgā un pareizā viedokļa pasludināšana.

Rīgā reizēm vajag pilnpiedziņu, jo sniegs vienmēr visus pārsteidz nesagatavotus, īpaši tīrītājus. Bet tu neesi pat noskaidrojis, ka praktiski visi SUV ir pieejami ar divpiedziņu.

Kautko murgo par konfekti uz autostrādēm, ko vispār grūti komentēt.

Un par rāpšanos var piekrist tikai uz ļoti nelielu daļu lielo bezceļnieku. "Rāpšanos" nosaka tikai un vienīgi klīrenss, kas lielākajai daļai "modīgo" SUV ir tikai un vienīgi "Allroad" augstumā - attiecīgi nodrošinot ļoti ērtu iekāpšanu normāla krēsla augstumā.

Kopsavilkums - tava subjektivā, neargumentētā nepatika pret SUV un mēģinājumi noniecinat citu cilvēku ērtības joprojām liecina tikai par skaudību.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Nu, pie tā ka tu SUV klasi uztver tieši tik lielu cik veikalinga makaronu karinātāji to pasniedz, tavi centieni man piekarināt skauģa birku paliek vēl tragikomiskāki, jo pēc taviem kritērijiem arī mans golfs ir SUV, un līdz ar to es nevaru skaust to kas man ir pašam...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Ko nu muldi. Tad jau tev visi golfi ar žilbina, jo lukturi par augstu? Vai kāda tev tur tā problēma ar SUV? Un ja jau neatšķiras no tava golfa, tad par ko cepiens?

Pats vispār vairs saproti, ka esi sapinies, mēģinot savu skaudību attaisnot. Aizej un grēkus izsūdzi labāk - skaudība ir viens no galvenajiem.

msh Reģ.: 16.04.2007
1 0 Atbildēt

Es mēģinu atcerēties kādu reizi kad kādas mazās kurpju kastes lukturi man pie golfa stūres būtu cirtuši acīs, pagaidām nesanāk. Laikam neesi pamanījis ka lukturu augstumā ir bišķi atšķirība starp, teiksim, Tu Roc un Džīp. Tā ka dabūsi vien pats iet grēkus izsūdzēt - lepnums arī pie tiem pieder, un tā kā visu laiku citos meklē skaudību, tad šitas tev noteikti ir lielos daudzumos

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 1 Atbildēt

Tev nev taisnība, bet ja gribi šo sarunu turpināt, atrodi atbilstošu tēmu. Tev tie SUV tik ļoti skauž, ka esi atvilcis tos pat pie invertoriem.

reku Reģ.: 02.11.2021
0 0 Atbildēt

Šito visu vērojot ir skaidrs viens-latvenergo gaida" skuju taka".

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 11 Atbildēt

Latvijas apstākļos gada laikā var rēķināt, ka Saules baterija ar pilnu jaudu strādās tūkstoti stundu.

3.6kw jauda - 3.6MWh gadā.

Ja tūkstotis individuālo enerģijas ražotāju katrs uzstāda 10 kilovatu jaudu, tad gadā tās ir 10MWh reiz tūkstotis ir 10GWh desmit gigavatstundas.

iauto.lv/pie-stures/energija/42176-latvij-par-114-miljoniem-eiro-uzstds-trs-sinhronos-kompensatorus-sinhronizcijai-ar-eiropas-prvades-tklu

"Daugulis skaidro, ka sinhronais kompensators ir sinhronais ģenerators, kas nav pieslēgts slodzei, bet griežas tukšgaitā, patērējot no tīkla salīdzinoši nelielu enerģijas daudzumu savas rotācijas nodrošināšanai. Papildus frekvences regulēšanai sinhronie kompensatori palīdzēs nodrošināt arī pietiekamu īsslēguma jaudu kompensēšanu pārvades tīklā pareizai sistēmas aizsardzības un automātikas darbībai.

Baltijas elektrotīklu sinhronizācijas projekta ietvaros šādi kompensatori tiks uzstādīti arī Lietuvā un Igaunijā - trīs katrā valstī.

Baltijas tīklu sinhronizācija ar kontinentālo Eiropu palielinās elektroenerģijas apgādes drošumu reģionā, vienlaicīgi veicinot Eiropas iekšējā enerģijas tirgus attīstību un radot jaunas uzņēmējdarbības iespējas. Tāpat minētie ieguldījumi iekārtās un tehnoloģijās ir viens no priekšnosacījumiem, lai pārvades tīklam varētu droši pieslēgt liela apjoma atjaunojamās enerģijas avotus un izpildīt Eiropas zaļā kursa mērķus, skaidro AST pārstāvji."

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
1 0 Atbildēt

Pareizi. Tikai līdz šai dienai neesi sapratis, ka elektrību neglabā maisos, kas būtu nepieciešams, lai tavs aprēķins būtu derīgs.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
1 7 Atbildēt

Latvija elektroenerģiju daļu saražo pati, daļu iepērk. Laiku pa laikam arī eksportē, atkarībā no HES saražotā.

Enerģiju ražo pārsvarā HES un TEC, izmantojot gāzi.

Dabasgāzi Latvija iepērk.

Saules baterijas daļu no enerģijas aizvieto.

Tad nav jāizmanto tik daudz dabasgāzes.

-------------

Tādējādi katrs enerģijas ražotājs vismaz daļu HES un TEC enerģijas aizstāj.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

HES enerģiju sataupīt nevar - tā ir arī jānotērē pietiekamā apjomā, nodrošinot Daugavā minimālo ūdens plūsmu, pretējā gadījumā iestāsies baisa ekoloģiskā katastrofa - Daugava nav kalnu upe, kam ir dabiski izžūt vai iepludināt tajā no jūras sālsūdeni. Vai arī - var, kamēr spīd saule, liet ūdeni garām turbīnām, lai neko neražotu.

TEC bāzes enerģiju kā primāro produktu neražo vispār, tikai pārdod pārpalikumu no siltuma ražošanas. Papildus - TEC ir potenciāls balansēt sistēmu, ja krievi to pārtrauks - jā, grūti un dārgi bet pagaidām vēl var - saules un vēja hobijistu daudzums vēl nepārsniedz mūsu TEC spējas.

Saules baterijas naizvieto NEKO. Tā ir tikai politiska ilūzija, kurai esi noticējis.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
1 0 Atbildēt

"Saules baterijas naizvieto NEKO" ? Par elektrību maksāju 11 eur/mēnesī, bet elektrības patēriņu esmu palielinājis 3 reizes. Ir jau oktobra beigas, bet vēl neviens granulu miligrams apkurei nav izlietots Tavu "neaizvieto neko" izjūtu kā būtisku naudas ietaupījumu maciņā, izjūtu kā siltumu un gaismu visās istabās. Tas "neko" ir gan aptaustāms, gan sajūtams.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Tu nespēj atšķirt savu individuālo subsidēto izdevīgumu no valstiskā līmeņa.

jjjj Reģ.: 13.04.2018
2 0 Atbildēt

Bradypus rakstīja: Man personīgi nekas neliedz. Ne māžoties ar elektroauto, ne likt paneļus, lai čakarētu elektrosistēmu. Bet nav arī ne mazākās vēlēšanās to darīt.

Ja neesi sapratis - man neskauž atsevišķu indivīdu veikla situācijas izmantošana personiskā labuma gūšanai. Bet satrauc stulba pūļa ticība politikajam kursam un patiesie šādas rīcības rezultāti.

Dīvaini lasīt to, ka kā eksperts tam, likt vai nelikt saules paneļus, uzdodas cilvēks, kuram viņu nav. Dīvaini, ka spriež par to, vai ir vai nav ekonomiski ražot pašam sev elektrību, spriež cilvēks, kuram nav šīs saules sistēmas. Ir tas vai nav izdevīgi - vai vispirms nevajadzētu pajautāt tiem, kuriem šīs sistēmas ir un kuriem tās strādā?

msh Reģ.: 16.04.2007
0 0 Atbildēt

Es ļoti ceru ka ar saules paneļu ietaupījumu nav tāpat kā ar elektrokastu ietaupījumu - kur dižais ietaupījums realitātē izrādās tikai uz citas krutas, dārgas un jaunas mašīnas fona...

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Jā, dīvaini gan. Jo izvēle kaut ko nedarīt jau nekad nevar būt pamatota, vai ne? Nevarētu jau tā būt, ka man nav tieši tādēļ, ka esmu iedziļinājies un pajautājis tiem, kam ir?

Tu savukārt neesi pat pamanījis, ka es nenoliedzu personiskā labuma gūšanu, tos uzliekot - ir situācijas, kuras tas ir izdevīgi. Bet esmu pret valsts politiku, kas šādu individuālo izdevīgumu nodrošina politisku interešu vārdā uz nodokļu maksātāju rēķina.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
2 1 Atbildēt

Viss jau būtu sakārtots, ja tos mājās saražotos kwh ņemtu tīklā iekšā par biržas naudu, un tad kad tērē, arī tavs depozīts būtu eirikos, nevis kwh. Kāpēc? Tāpēc ka saule saražo tad, kad nevienam naher to elektrību lieki nevajag, un tie uzkrājumi tiek tērēti tad, kad tērē visi kam nav slinkums. Līdz ar to es visu šito uzskatu tādu kā haļavu - ja saules paneļu licēji samestos tiem 3 sinhronizatoriem, kuri mums būs jābūvē, es neko neteiktu. Bet sametās jau visi nodokļu maksātāji.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Precīzi pateici - saules paneļu izdevīgumu nodrošina tieši iespēja uzkrāt kWh veikls politisks manevrs, kas līdzvērtīgs elektroauto subsīdijām. Jo godīgas konkurences apstākļos ne viens ne otrs nav spējīgs konkurēt.

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Bet var taču tirgot par biržas cenu. Zinu cilvēkus, kas tieši tā arī dara.

lynx85 Reģ.: 21.12.2005
0 0 Atbildēt

Varēt jau varbūt var. Bet, IMHO, tam bija jābūt vienīgajam variantam. Protams, arī tas nav ideāli, un gan jau būtu kāds apsviedīgais, kurš iedarbina savu dīzeļģeneratoru laikā, kad kilovatstunda maksā 3k eur un "uzražo" sev pietiekami, lai visu gadu varētu lietot... Bet, vēlreiz atkārtošos, esošā kwh iekšā-ārā sistēma, manuprāt, ir kropļojoša sistēma.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Un kā ar ekonomisko izdevīgumu veicas? Jeb pokuj, jo vienkārši ir veiksmīgi iegrābuši Eiropas politiķu finansējumu zaļajai enerģijai no nodokļu maksātāju naudiņas, nevis savu naudu ieguldījuši?

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Veicas pagaidām tīri labi. Viss likts par saviem līdzekļiem, vienīgais tas, ka paneļi pa taisno no ražotāja, pārējie pričendāļi no vairumniekiem, darbs pa lielam paša. Līdz ar to uzstādīšanas izmaksas ir krietni mazākas kā maksājot starpniekiem un firmām. Skaidrs jau arī, ka tas pasākums neatmaksāsies gada laikā, bet rēķina, ka piecos gados būs ar uzviju.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
2 0 Atbildēt

Ja darbs paša un vēl var pārdot atpakaļ ST par biržas cenu... Tas noteikti nav parasts cilvēks un tas ir risinājums, kas nebūs pieejams parastam cilvēkam.

ST normāli pieļauj tikai sertificētas eironaudas apguvējfirmas risinājumu pieslēgšanu kopējam tīklam. DIY risinājumi principā ir nelegāli, bet pašpatēriņam pagaidām nevienam nepiekasās.

raimondsm Reģ.: 22.05.2004
0 6 Atbildēt

Katrs enerģijas veids tiek tērēts zināmās pieprasījuma, piedāvājuma robežās. Katru dienu, ja Saules baterijas nebūtu, gan gāze TECā, gan ūdens HESā būtu jātērē nedaudz vairāk. Katrai no šīm sistēmām ir zināmas patēriņa robežas.

------------

Perspektīva varētu būt 2 un vairāk ieeju invertoru sistēma, kad faktiski vasaras jauda teorētiski varētu būt arī 20kW un vairāk, taču papildu jauda tiek uzstādīta tieši tāpēc, lai rudens un ziemas periodā, kā arī agri no rīta un vēlāk vakarā tā saražotā enerģija tajā grafikā būtu dubultā.

Tikai jāizdomā, kur vasaras laikā maksimumā likt lieko enerģiju.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Apzināti melo vai tiešām nesaproti? Nē gāzi TEC, ne ūdeni HES nevar tērēt mazāk, kā tas jau tiek darīts. Tieši otrādi - HES pārpalikumu pat pārdodam biržā.

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Kas jauns? Bet varbūt tas ir interesanti...

jjjj Reģ.: 13.04.2018
2 0 Atbildēt

Bradypus rakstīja: Ja darbs paša un vēl var pārdot atpakaļ ST par biržas cenu... Tas noteikti nav parasts cilvēks un tas ir risinājums, kas nebūs pieejams parastam cilvēkam.

ST normāli pieļauj tikai sertificētas eironaudas apguvējfirmas risinājumu pieslēgšanu kopējam tīklam. DIY risinājumi principā ir nelegāli, bet pašpatēriņam pagaidām nevienam nepiekasās.

"DIY risinājumi nelegāli"? Bet kas Tev liedz DIY risinājuma gadījumā pieaicināt sertificētu speciālistu, kurš paskatās, pārbauda un parakstās zem slēdziena, ka viss ir ok? Lūk - ņem un slēdz klāt pie ST bez jebkādas "eironaudas apguvējfirmas" iesaistīšanas. Tas, ko saki, ir kārtējā čīkstēšana un savas neizdarības attaisnošana.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Kādēļ iedomājies, ka man kāds liedz? Es to tikai no izbijušu saules pienesa aplauzto pieredzes.

saf Reģ.: 20.07.2006
0 0 Atbildēt

Piekrītu, arī valsts atbalstam der, ja pats visu esi salicis.

wons Reģ.: 26.07.2017
0 0 Atbildēt

Cik izmaksā, lai saules paneļi grieztos, sekotu saulei?

ZZZZ Reģ.: 26.02.2014
1 0 Atbildēt

Tas, patreiz ir ne visai ekonomiski izdevīgi. Es ieteiktu likt uz betona vai citas pamatnes bez tām speciālajām konstrukcijām, katru rindu atsevišķi. Pat, ja ir vieta, katru paneli atstatus. Ātri pamaini vasaras, pavasaris/rudens, ziema leņķi. Nu un kā jau te citi minēja, iespējams rīta vakara saulei, papildus paneļus un invertoram papildus ieejās iekšā. Mazāka problēma ar apkopi, vēja ietekme un ātri pārlikt citā vietā ja nepatīk kas.

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

Bradypus rakstīja: Ja darbs paša un vēl var pārdot atpakaļ ST par biržas cenu... Tas noteikti nav parasts cilvēks un tas ir risinājums, kas nebūs pieejams parastam cilvēkam.

ST normāli pieļauj tikai sertificētas eironaudas apguvējfirmas risinājumu pieslēgšanu kopējam tīklam. DIY risinājumi principā ir nelegāli, bet pašpatēriņam pagaidām nevienam nepiekasās.

Var iziet ātro kursu un dabūt sertifikātu saules sistēmu pieslēgšanai.

Bradypus Reģ.: 09.06.2017
0 0 Atbildēt

Un kur var iziet ātro kursu projektēšanā?

Nortel Reģ.: 16.03.2007
0 0 Atbildēt

darklight rakstīja: Veicas pagaidām tīri labi. Viss likts par saviem līdzekļiem, vienīgais tas, ka paneļi pa taisno no ražotāja, pārējie pričendāļi no vairumniekiem, darbs pa lielam paša. Līdz ar to uzstādīšanas izmaksas ir krietni mazākas kā maksājot starpniekiem un firmām. Skaidrs jau arī, ka tas pasākums neatmaksāsies gada laikā, bet rēķina, ka piecos gados būs ar uzviju.

Cik ilgs ir paneļu kalpošnas laiks?

darklight Reģ.: 29.10.2013
0 0 Atbildēt

Negribu samelot, bet konkrēti Sharp, ja nemaldos, deva 20 gadu garantiju. Un arī pēc tam jau viņi uzreiz neizbeigs strādāt.

1 2
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti