Kārtot: Augošā secībā
1 2
krix 25.09.2022 19:59

Ja finanses atļauj izvēlēties, tad pērc to instrumentu, kurš tev ērti guļ rokā. Man personīgi Makita nepatīk, nešķiet ērti slēdžu izvietojumi.

Pašam visi bezvadu instrumenti no Milwaukee. 2013.gadā vajadzēja jaunu urbeni, Bosch nomira pēc 7 gadu lietošanas. Tobrīd tikai Milwaukee un Makita kaut ko sāka piedāvāt no bezvadu instrumentiem. Bet jaudīgu 1/2 kvadrāta muceni 600N tikai Milwaukee. Tā arī sāku krāt Milwaukee, 18V. Tagad ir kādi padsmit dažādi instrumenti. Neviens 4Ah aķis no 2013.gada nav nomiris. Ir reizes, kad mazliet uzkaras, bet atdziest un atkal ir ok.

Jā pasmagi, bet nav bijušas problēmas ar instrumentu pārkaršanu kā tas ir Makita. Ir skrūvēts 12h no vietas. Nav problēmu. Otri tādi ir DeWalt.

Par to raudāšanu, ka šmaucas un tirgo bez aķiem. Nu nav šie štrumi muļķiem, bet lietpratējiem. Un viņi jau zin, ko vienu reizi ir nopirkuši. Es biju ļoti priecīgs, ka jau otro instrumentu varēju pirkt lētāk, jo aķi un lādētājs man jau ir.

Toties ar vadu visi ir no Makita. Nu gandrīz, ir viens Hilti, vecs zvērs vēl no 2004.gada.

Bet paklausi msh, vispirms saproti ko darīsi, tad saproti vai tam tev tiešām tam vajag savus štrumus. Ja jā, tad šodien ir opcija. Izīrē, pastrādā, sapratīsi un tad nopirksi.

PS es neesmu būvnieks, bet mājās lielāko daļu daru pats.

krix 28.07.2021 0:19

Šodien beidzot bija lietus. Lietus tāds, ka normāli redz kādus 100-150m. Labs indikators kā noteikt neprašas, kuri nepārzin ne CSN, ne sava auto vadību.

Pilna Siguldas šoseja ar jampampiņiem, kuri nezin, ka auto nav ieslēgti pakaļējie lukturi, par miglinieku nerunājot. Vēl daži izcēlās, ieslēdz avārijas gaismas un ripina ar tiem pašiem 80-90km/h.

Nu un neiztika bez dažiem mīzaliņiem, kas izdomāja veikt apdzīšanu, aizsmirstot par gāzes pedāļa esamību.

Jautri

krix 07.07.2021 19:26

Pieredze nekāda, būtu pieejams patestēt, tad pateiktu vai arī nopirktu

krix 26.02.2021 7:47

Pietādīt var, ir vienošanās par autotransporta nodošanu konkrētas personas lietošanā un atbildībā un tiek sastādīta maršrutu lapa/patērētās degvielas atskaite, bet nevienam apdrošinātājam neinteresē tāds čakars. Ir taču krietni vienkāršāk čakarēt katru transporta līdzekli.

krix 25.09.2020 20:13

Nesasitu.

Tā vieta, kur ir pirkstu nospieduma nolasīšana, palika matēta, pārstāja normāli atpazīt pirkstu nospiedumu. Ātra ieslēgšana kļuva par problēmu.

Vēl plus Note 9, izmērs ir precīzi atbilst škoda bazvadu lādētājam. Note10 bij par mazu, šļūkāja uz priekšu/atpakaļ, bieži bij jālasa: izņemiet priekšmetus, kas traucē lādēšanai. Iespējams, ka Note20 būs par lielu un normāli nelādēs.

krix 22.09.2020 18:32

jēga ir.

esmu izmēģinājis dažādus ražotājus, salīdzināju, pat atsakoties no Note stylus pen priekšrocībām.

Secināju, ka nav tas pats. Ir virkne visādu sīkumu, kas "ledusskapim" ir patīkamāki. Un praktiski vienīgajam ir stylus pen, kas, ja protams tāda fīča nepieciešama, ļauj veidot skices un piezīmes, un neatejot no vietas sūtīt visiem iesaistītajiem. Citiem līdzīgajiem tas ir kā baļķis pret spalvu.

Protams ir virkne nevajadzīgas drazas, bet par laimi lielako daļo var deaktivizēt.

krix 21.09.2020 21:31

Note10 ekrāns bij čau pēc 5 mēneši. Jo pirksta nospieduma lasītājs ir uz ekrāna.

S20 esot tā pat aprīkots, man citus mīnusus pat nevajag, jo nav plusu, kas tos atsvērtu.

Lietoju atkal Note9, kas izmaksāja 1/3 no S20 cenas.

krix 14.06.2020 8:46

Poļu lapas būs jāpameklē, sen neesmu neko pircis.

Ja gribi uzstādīt vinču un papildu lukturus, tad iesaku braukt pie Jāņa, Berģos. www.poligons.lv . Es pats tur savu dodu skrūvēt. Pie viņa vari uzzinšt arī par aprīkojuma iegādi.

krix 12.06.2020 20:56

Iegādāsies, un ko tālāk darīsi?

Pats skrūvēsi klāt? Vai kādam lūgsi palīdzību?

Ja pats, tad rocies netā. Interesantas lietiņas var atrast poļu mājas lapās. Arī cenas mēdz būt patīkamas. Taču, ja uzdod šādu jautājumu, tad ar šo jomu visticamāk esi uz jūs.

Tātad lūgsi palīdzību un skaties 4x4 forumus.

Tie, kas prot labi skrūvēt, nav lēti un negrībīgi sadarbojas ar atlaižu dīcējiem.

Vislabāk met kaunu pie malas un jautā uz ielas konkrēta auto vadītājam, kur ko ņēmis un uzstādījis. Normāls pipars neatteiksies palielīties ar savu rumaku.

krix 22.05.2020 17:52

Superb tuvās gaismas ir pilnīgi pietiekamas, lai naktī iztiktu bez tālajiem.

Automātiskais pārslēgšanās režīms manam modelim laikam nav, jo ir bijušas reizes, kad pretīmbraucējs ar savuem tālajiem to atgādina. Pati gaismas atšķirība starp tuvajiem un tālajiem ir gana niecīga. Jā redz tālāk un laikam vairāk, bet tas efekts nav tas pats kā halogēnu lukturiem.

Krietni labāk ir saslēdzot vecos halogēnniekus kopā ar LED papildniekiem. Gan zvērus laicīgāk redz, gan pats fīlings ir ierastāks.

Ja par pārslēgšanos, tad LV visi ir nenormāli nervozi un jutīgi uz gaismu. Laikam attāli Drakulas pēcteči. Pabraucot naktī Somijā, saproti, ka nav problēmu turēt ieslēgtus tālos līdz pat kādiem 200m. Galvenais izslēgt papildniekus laicīgi. Bet papildnieki un jaudīgi, tur ir gandrīz katram.

krix 01.04.2020 20:36

Toyota Avensis Verso.

Iegādājos uzreiz pēc Voyager.

2.rindā 3 sēdekļi, kurus var bīdīt uz priekšu vai atpakaļ. Sīkajiem sēžot savos bērnu beņķos kājām vietas vairāk kā Voyager. Paši krēsli krietni vieglāki un vieglāk izceļami kā Voyager.

2.0 benzīns automāts, vidējais patēriņš līdz 8.0L/100km. Neuzskatu ka vajag LPG pie izbrauciena 2x mēnesī.

Ja neizmanto 3.rindu, tad vietas ļoti daudz. Ja atstāj vienu beņķi 3.rindā, tad var būt problēma ar ratu ielikšanu, ja īpaši plati vai nesalokāmi.

Lielākais mīnuss kā visiem japāņiem, rūsa.

Varu pārdot savējo 2006.gads, šobrīd bez skates, cena 1500

krix 30.03.2020 18:12

šodien dīzelis kuģim, bez Bio piedevas

0.305 Eur/L + PVN

krix 01.03.2020 20:11

Atbildi sev uz pāris jautājumiem:

kā dabūsi līdz ūdenim - ar piekabi, uz jumta, vai varbūt visu sezonu turēsi ūdenī,

kā laidīsi ūdenī - nesīsi līdz ūdenim vai varēsi ielaist ar piekabi,

cik palīgi un līdzbraucēji būs līdz.

Metāla es neņemtu kaut vai tāpēc, ka drausmīgi grab, ja brauc pa nelīdzenu ceļu.

Kas ir plastmasas laiva? PE kā smailītes vai kajaki?

Ja no izvēlētajām, tad Amberlat ar 5zs motoru var izrādīties arī par maz.

krix 01.03.2020 19:54

Speciāli nepirku, bet pirmais īpašnieks bija kaut ko tādu uzstādījis. Uzstādīts bija 3 gadus, līdz beidzot vienam TA speciālistam tomēr neiepatikās un ielika 2. Noņēmu, bet pēc skates vairs neuzliku.

Skaņu deva tikai tad, ja ieslēdza. Kamēr bija ieslēgts, neviens zvērs virsū speciāli neskrēja. Ragainie un nagainie, visu kalibru(stirnas, aļņi, cūkas, lapsas un zaķi) man ceļā gadījās regulāri, pat ļoti. Jo bieži braucu nakts laikā.

Varbūt sakritība, bet bremzēt, lai kādu nenotriektu, iznāca tikai tajās reizēs, kad nebija ieslēgts.

Tomēr uzskatu, ka bez labiem papildniekiem, uzstādot tikai pīkstuli, pilnīgi droši nebūs.

Tā kā mainījusies dzīvesvieta un ikdienas braucamais, tad savu veco pīkstuli varu apmainīt par simbolisku summu vai par pāris nesliktiem vīniem.

krix 24.05.2018 0:24

Vernons rakstīja: dbs.lv/autoskola/celu-satiksmes-noteikumi-csn/pielaujamie-transportlidzeklu-gabariti-faktiska-masa/

Jāskaita kopā cik sver piekabe pluss krava ( piekrauts auto) sadalot pa asīm tīri matemātiski var izrēķināt!

44 tonnās jāiekļaujas!

Vai tad specatļaujas uz paaugstinātu pilno masu vairs nedod?

Mežiniekiem tak bija atļaujas arī līdz 56t, ja nekļūdos.

krix 24.05.2018 0:10

Par remontiem.

Jālabo kā visi auto, atbilstoši nobraukumam un jāšanas pakāpei.

Izmaksas ir augstākas.

Hilux motoreļļa uz maiņu 7.5L, atkarībā no braukšanas apstākļiem kārbas un tilti. Automātam mainu eļļu ik pēc 50k km.

Piekare ir nedaudz liftēta, kas padara auto komfortablāku un arī kravā pakaļa nesēž pārāk zemu.

Kopumā piekare ir ļoti izturīga, ja neeksperimentē ar riepām un diskiem. ET -20 ir kaitnieciska ietekme uz stūres pirkstiem un stieņiem.

Patēriņš uz garajiem gabaliem zem 9L, pilsētā ap 11, vidējais no 9.7 līdz 10.2. Ziemā piesildot ar webasto vidējais ap 10.8.

Pērkot lietotu, visi ir darba zirgi vai hobija, kas bieži ir medības, auto. Ļoti reti asfalta vipendronu auto. Kad meklēju pirmo pikapu, tad biju apskatījis gandrīz visus piedāvājumus Lietuvā un Latvijā. Labs un kopts ir jāmeklē ļoti, koptie auto parasti aiziet savējiem. Neapmīcītu nav.

Pie mums pikapi parādījās daudz, jo kā komerctransportam bija atlaides ceļu nodevai un atskaitei VID. Plus izskatās pēc džipa, iet kā džips un lētāks par džipu. Un arī krietni nopakotāki palika.

Ja nevajag kravas kasti, tad meklē LandCruiser. Iet kā tanks, vilkšanai labs, komforts liels, salons garāks un vairāk kā vieglais. Tiesa maksā.

krix 23.05.2018 23:25

Ir bijuši lietošanā vairāki pikapi: nissan navara(d22) 2003, Mitsubishi L200 2014, tagad Toyota hilux 3.0 2013, nedaudz arī pabraucu ar Mitsubishi L200 2006, kurš bija liftēts uz 33 ripuļiem. Ir laba pieredze no paziņām par Navara D40. Visi double cab

Katrs auto bija pilnīgi atšķirīgs no otra.

Mīnusi, kopīgie.

-Maz vietas 2.rindā, īpaši d22. Tur var teikt vietas nav. Gana labi ir d40 un hilux.

-pakaļa viegla, jo ir lāgas un nav stabilizatora stieņa. "Kozļiks". It kā vismazāk to jūt uz Hilux. Taču pabraucot pa Somijas ceļiem, "kozļika" efekts nebija nevienam no pirmajiem trim

- ja nav slēgta kravas kaste, tad vērtīgākas mantas tur neatstāsi, arī lietū samirkst.

- pozitīva tendence apmesties uz jumta, ja slīdot dabū sitienu pa riepām no sāniem

- japāņi, ir tieksme padoties rūsēšanai. Gribi ilgi braukt, jākopj rāmis un auto apakša

Plusi kopīgie.

+ pilnīgi vienalga kāds ir ceļa stāvoklis. Visu nosaka riepas.

+ Darba auto, kas ir arī nedaudz solīds

+ Var aizbraukt uz pilsētu, un pie viena pārvest nelielu kravu, nepiecūkojot salonu un mīkstos apšuvumus

+ Ērti braukt pilsēta, labi redz, ja skatās, apkārt un mierīgi var apbraukt pa trotuāru, ja apstākļi to diktē

Ērtākais no visiem pilsētā bija L200 2014. Tam gan vienīgajam nebija slēgtā kravas kaste vai mantu box. Mazs apgriešanās rādiuss, labi pārredzams aiz sevis. Ļoti labi skrēja. Tiesa man bija top versija, un vienīgais modelis, kam bija nolaižams aizmures logs, kas ļāva vest līstes, trubiņas un aizkaru stangas. Nepatika sajūgs un bija vistizlākais vilcējs no visiem. Biju ļoti priecīgs, kad radās iespēja atbrīvoties.

Pēc L200 meklēju tieši Hilux, jo vajag auto, kurš labi velk piekabi, arī smagu. 3.0L un vairāk bija tikai Navara D40, Ford Ranger un Hilux. Ranger bija tikai jauni un cena nebija pa kabatai. Līdzīgi arī Navara. Plus par Hilux bija tikai pozitīvas atsauksmes gan no braucējiem, gan apkopju veicēja.

Konkrētais auto no iepriekšējā īpašnieka tika saņemts ar opcijas aprīkojumu - kravas kastes pārsegs (kunga). Īsti to negribēju, bet tagad esmu par. Nav kreņkis, ja iznāk pilsētā apmeklēt vairākas adreses un reizē jānopērk arī šis tas. Aizslēdz un mierīgi tipini. Pie tam slēdzas no pults. Iespējams, ka var pielikt arī signalizāciju, bet pārāk ļodzīgs ir tas vāks.

Esmu nobraucis bišku virs 100k. Šobrīd nedomāju mainīt, jo alternatīvas nav. Visi paliek nemotori. Un arī vinjeti man nevajag, jo hilux palien zem 3t. Pārējie, izņemot Mitsubishi laikam, ir virs un tiem vajag vinjeti.

Amarok iegade netika apsvērta, jo bija bez motora un ar dīvainu piedziņu. Taču salons ir plašs un ērts. Tagad esot arī dzinējs, bet cena nedraudzīga. Tad labāk Tundra

krix 10.05.2018 7:59

msh rakstīja:

krix rakstīja: Ar belarusu nebraucu, bet tas traktors tas ir gan. Bet par šrotu gan nesauktu.

Un pēc TA regulēju tikai tāpēc, ka apskatē rauj to kloķi nejēgā, bet man patīk tieši īsais stāvbremzes gājiens jeb kā Tu teici 2 vai 3 klikšķi. Un ar to pilnībā pietiek ne tikai ikdienas slīpumiem, bet arī RIB laivas nolaišanai/izcelšanai. Un slips pie manis nav nekāds lēzenais

Pa lielam izklausās ka problēma ir vai nu pārāk vārgā rocenes mehānismā, ka tu to vēlies no apskates rūķīša glābt, vai arī īberīgā mehānismā kurš pieļauj uzlikt pārāk lielu jūtību [cik esmu novērojis, tas mēdz rezultēties smagā kloķī], un tev tas ir iepaticies, un apvienojumā ar iepriekšējo punktu, jāsargā mehānisms no apskates rūķīša...

Kurš teica ka jāsargā?

Stāvbremzi ir jālieto tai paredzētam mērķim, lai auto patvaļīgi neizkustētos stāvēšanas laikā. Nevis auto apstādināšanai.

Ir arī sports un blēņošanās, bet TA nedod slēdzienu vai auto atbilst šādām aktivitātēm. TA pēc definīcijas dod apliecinājumu, ka auto ir drošs ikdienas lietošnai kopējā satiksmē.

Vecie autoskolas pasniedzēji mūs mācīja, ka stāvbremzi novelk tikai tad, kad auto nekustas un vienlaicīgi ir nospiests bremžu pedālis. Jā, tas bija PSRS laikos, un pa lielam tika pamatots ka tā mazāk staipīs rocenes troses un bremzes kalpos ilgāk. Bet, ievērojot viņu dotos padomus, manaiem transportlīdzekļiem bremzes kalpo ilgi un gana efektīvi. Rekords bija C2, kurš ar oriģinālajām bremzēm noripoja 3,5 gadus un 143k km. Pickup tik ilgi nenovelk, tiem jāmaina ap 100k km, bet tiem slodze ir citādāka

Un, tā kā tas darbojas, kāpēc ir man būtu jāpriecājas par to manu auto pārbauda to laužot. Pie tam es, to daru viegli pievelkot rokturi, bet TA rauj ar spēku.

Rezultāts tāds, ka pēc tādas parbaudes tas kloķis nekustas tā kā man patīk. Tāpēc tracina pārbaudes veids, tāpēc katru reizi regulēju.

Nezinu cik Tu novizinies gadā, bet pie maniem 50k+ km gadā man patīk, lai auto ir tāds kā man patīk un ērti.

PS kāpēc piekabes bremzes nepārbauda uz ruļļiem?

krix 08.05.2018 23:41

Kurš teica, ka auto ir nekopts?

Tieši pretēji, auto ir kopts un kārtībā. Tikai sajūta ir tāda, ka nepilnvērtīgajam ir dota vara izpildīties un pacensties kaut ko salauzt vai izdarīt visu iespējamo, lai iekabinātu 2 un 3

krix 07.05.2018 23:09

Man laikam ir veicies. Tādu gadījumi nav bijuši, lai man būtu jāsūtīta cietušo dēt. Man palīdzēja, kad divdesmitnieka dullumā paliku uz ceļa. Un tā arī es pie iespējas palīdzu.

Man pikapā visu laiku ir līdz 2 tauvas (26mm x 10m un 6m), 3 šeikeļi, aķene ar garajām muciņām(21,19,17), trekteris un cenšos turēt arī kanniņu 5L ar dīzeli. Ir arī gumijas zābaki un darba cimdi. Un neesmu ne lauksaimnieks, ne mežinieks.

krix 07.05.2018 22:45

Tā nesaki. Nissan xtrail 2,2d, ir dzirdēti gadījumi, kad auto bez stābremzes esot paripojis un pārlekusi ķēde, jo eļļas spiediena spriegotājiem nav.

Un, jo gudrāki dzinēji, jo vairāk stulbas kļūdas, kas prasa dzinēja kapitālo remontu.

krix 07.05.2018 22:38

vieplis rakstīja: Vai jūs gadījumā neizbaudat arī momentus, kad citi (kas nav jūsu čomi) iestieg sniegā, nevar piešķilt, pārkarsē dzinējus, zaudē citus auto šķidrumus, pārsit riepas?

Protams ka izbaudu. Tikai nevis konkrētā cilvēka nelaimi, bet to, ka esmu kādu izvilcis, aizvilcis, palīdzējis nomainīt cauro riepu, pieliet izbraukto degvielu utt Tas ir kaifs, kad redzi kā cilvēkam, kurš tiko ir bijis bezcerīgā stāvoklī, ir atgriezies dzīves prieks un viņš pasaka paldies. Tikai žēl, ka visiem šķiet kā pienākums dot naudu. Reāli pietiek ar paldies un rokas spiedienu.

Bet tos mudakus, kuri, veicot savus darba pieākumus, ir tik augstu, ka nevar auto īpašniekam pavaicāt par niansēm konkrētam auto, vajag apņirgt un nolikt. Ja reiz visu zin un māki, tad stum manu auto. Ja spečukam šķiet, ka vienādi jārauj roķene kā asfalta riepai tā arī MT(atļautas uz koplietošanas ceļa) riepai, tad nāksies klanīties un atvainoties par to ka auto ir "lēkājis" pa ruļļiem un plēsis riepas.

krix 07.05.2018 22:25

Ar belarusu nebraucu, bet tas traktors tas ir gan. Bet par šrotu gan nesauktu.

Un pēc TA regulēju tikai tāpēc, ka apskatē rauj to kloķi nejēgā, bet man patīk tieši īsais stāvbremzes gājiens jeb kā Tu teici 2 vai 3 klikšķi. Un ar to pilnībā pietiek ne tikai ikdienas slīpumiem, bet arī RIB laivas nolaišanai/izcelšanai. Un slips pie manis nav nekāds lēzenais

krix 05.05.2018 12:20

Domāju, ka par to neviens nav pat iedomājies. Tāpat kā nav iedomājušies ko darīt, ja stāvbremze notur kardānu.

krix 05.05.2018 9:55

Tieši tāpēc nemetīšu. Labāk pieciest to idiotismu un pēc TA pārregulēt roceni, kā piemaksāt par tehnisko jefiņu izrādīšanos.

Un izbaudīt momentus, kad tie "experti" iebrauc auzās. Ir prieks skatīties kā četratā stumj nost auto no ruļļiem, jo pirms testa nav atslēguši esp.

1 2

Lasītākie raksti

Jaunie raksti