raimondsm rakstīja: Demokrātija ir demokrātija, kamēr netiek kaut kā kritizēti tās principi. Kamēr cilvēki lemj, ko velētt un ko ne un nepiedomā, ka tās ivņu vēlmes koalīcijas valdībās un pašā demokrātijas sistēmā uzsūksies, transformēsies un tā izmainīsies, ka gaidītais rezultāts nu nekādi nebūs tas, ko vēlētājs būs cerējis.
Kaut gan, tā ietekme ir abpusēja - no vienas puses nekādu pārāk sarežģīto super ekonomikas plānu apspriešanu jau nepavelk pats vēlētājs. Tāpēc tiek piedāvāti primitīvie teksti - tam atņemsim, tam iedosim. Vēlāk, protams izrādās, ka tik primitīvi tā pasaule vis nefunkcionē un nekādi panākumi tā nav sasniedzami. Tad ir laiks visādiem nedijiem, kas apspriež vēlētājiem doto solījumu nepildīšanu, aizmirstot, ka īsta, pamatota saruna jau nekādā formātā nekad nav notikusi, tikai prastas, visiem it kā saprotamas frāzes.
To, ka tas vispār ir abpusējs process, vidējam pilsonim vispār ir maz iespēju uzzināt.
Pa burzmu darbojas visādi lobiji, kas lobē sev izdevīgus lēmumus.
tieši tā, nedrīkst ļaut vēlēt visiem, redz kas sanāk, paši nesaprot, kas notiek, bet blēj ka aitas, viss slikti. Kaut gan par to blēšanu arī ir labs jautājums - vai tas, ko mums parāda ir tāds "mediānas" viedoklis, vai arī tas, ko kādam vajag, jo mediji kādam pieder, tāpat t.s. sabiedriskajos medijos, man liekas, ir bijusi stipra politiskā ietekme - tās iestādes vienmēr turētas "bada maizē", lai varētu pastumt kur vajag un kad vajag, man liekas.
eu, nu bet ja tas ir no tā, ka pa mūsu tramplīniem reizēm nograb 1 bukse, varbūt nevajag iespringt, ja tas nav būstami, tad lai grab.