"Latvijas autoceļu uzturētājs" plāno vairāk nekā 50 autoceļu posmos sakārtot ūdens atvades sistēmu - iAuto

"Latvijas autoceļu uzturētājs" plāno vairāk nekā 50 autoceļu posmos sakārtot ūdens atvades sistēmu 43

 

Foto: iAuto.lv

Nozare.lv | 8.augusts 2018 7:46

VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" plāno vairāk nekā 50 autoceļu posmos sakārtot ūdens atvades sistēmu, kā arī valsts grants autoceļiem gandrīz 30 kilometru garumā veikt dubultās virsmas apstrādi, aģentūru LETA informēja "Latvijas autoceļu uzturētāja" pārstāvji.

Kompānijas valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors sacīja, ka ūdens atvades sistēmas sakārtošana grants ceļiem ir "Latvijas autoceļu uzturētāja" šīs vasaras darba prioritāte. "Kopumā esam izveidojuši sarakstu ar vairākiem simtiem ceļu posmu uz kuriem ir nepieciešams veikt ūdens atvades sakārtošanas darbus. Pieejamā finansējumā plānveidīgi šos darbus veiksim katru gadu," viņš teica.

Nešpors piebilda, ka ūdens atvades sistēmu sakārtošana ir plānota tajos ceļu posmos, kuros pavasarī un rudenī šķīdoņa dēļ ir apgrūtināta ceļa caurbraucamība. "Šogad iekšējo līdzekļu ekonomijas rezultātā ir rasts papildu finansējums gandrīz 10% apmērā, līdz ar to šovasar varēsim izdarīt vairāk nekā iepriekšējā gadā," viņš sacīja.

Ūdens atvades sakārtošanas darbos ietilpst grāvju tīrīšana, caurteku tīrīšana vai to bojāto posmu nomaiņa, nomaļu grunts uzauguma noņemšana, krūmu ciršana. Katrā no autoceļu posmiem veicamie darbi ir dažādi.

"Latvijas autoceļu uzturētāja" pārstāvji arī informēja, ka līdz šim grants autoceļiem dubultās virsmas apstrāde ir veikta 309 kilometru garumā. Galvenie ieguvēji ir iedzīvotāji, kuri dzīvo autoceļu apkaimē, un autovadītāji, jo novērsta turpmāka ceļa seguma putēšana un nodrošināti komfortablāki braukšanas apstākļi, kā arī ceļš vairs nav jāgreiderē. Autoceļa virsmas segums iegūst asfaltam līdzīgu segumu, tomēr segums nav pielīdzināms asfalta seguma noturībai. Līdz ar to segumu var sabojāt intensīva kravas autotransporta satiksme vai pārgalvīga manevrēšana.

"Latvijas autoceļu uzturētājs" veic gandrīz 200 dažādus ikdienas uzturēšanas darbus uz valsts autoceļiem. Uzturamo valsts autoceļu kopgarums ir vairāk nekā 20 000 kilometru, no tiem 9092 kilometri ir autoceļu ar melno segumu, bet 10 989 kilometri ir grants autoceļu. Tāpat ikdienas uzturēšanas darbi tiek veikti uz vairāk nekā 900 tiltiem.

 
43 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
usaexperc 10.augusts 2018 18:54
22 0 Atbildēt

Pietrūka faktu, truliķi? Pajautā tupelei, moška viņa kautko var ieteikt. Jeb varbūt tā ir riktīga kaloša vai garais zābaks.

Bet ja par tēmu, tad grāvju piedirsējiem būtu jāmaksā arī par grāvju tīrīšanu vai arī pašiem tos jātīra. Tā kā tas ir attīstītajās valstīs.

usaexperc 9.augusts 2018 18:09
21 0 Atbildēt

Vai zemnieks pēc likuma drīkst piesārņot valsts grāvjus ar notekūdeņiem un sanesēm no savas zemes?

usaexperc 10.augusts 2018 20:49
10 0 Atbildēt

Truliķi, tajā video gandrīz visus pasākumus veic paši attīstītie zemnieki par savu naudu, sakārtojot savas darbības rezultātā radušās sekas.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Citi raksti
 

 

Izceltie raksti

iAuto testā dzeltenais “Volkswagen T-Roc”. Ko sagaidīt no Eiropas dižpārdokļa? (+ VIDEO) 26

“Volkswagen T-Roc” pāris pēdējos gadus ir pārdotākais šīs markas modelis Eiropā, apsteidzot iepriekšējo dižpārdokli - “Golf” modeli. Pagājušajā gadā tika prezentēts jaunais, otrās paaudzes “T-Roc”, kas tagad ir pieejams arī pircējiem Latvijā. Lasīt vairāk

 

Rīgā turpinās intensīva ielu un ietvju tīrīšana; iedzīvotāji aicināti rēķināties ar palēninātu satiksmi 1

Piektdien, 13. februārī, visas dienas garumā Rīgā turpinās ielu brauktuvju un ietvju tīrīšanu, darbos iesaistot 112 tehnikas vienības. Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz satiksmi, autovadītāji pārvietojas piesardzīgāk. Lasīt vairāk

 

Jauns dīzeļdzinējs Opel Zafira un Vivaro 4

Opel paplašinājis Zafira motoru piedāvājumu, ieviešot jaunizstrādātu 2,2 litru turbodīzeļdzinēju. Līdzās jau zināmajam pilnībā elektriskajam Zafira Electric, tagad klientiem ir pieejams arī modelis ar tradicionālo iekšdedzes motoru piedziņu, tādējādi paplašinot izvēles iespējas daudzpusīgo ģimenes un mikroautobusu segmentā. Lasīt vairāk

 

Satiksme vārās, policistu trūkst – vai laiks ceļus uzraudzīt ar tehnoloģijām? 38

Stāvot ikvakara sastrēgumā uz Ulmaņa gatves pirms krustojuma ar Vienības gatvi, neviļus rodas jautājums – intensīva snigšana nav bijusi jau vairāk nekā mēnesi, bet brauktuves malas joprojām nav attīrītas no sniega un ledus. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti