No pirmdienas, 1.aprīļa, par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā

Foto: Publicitātes attēls

Jūrmalas pilsētas dome | 27.marts 2019 15:10

Pirmdien, 1.aprīlī, atsākas periods, kad par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā nodeva 2 eiro apmērā. Pašvaldība aicina autovadītājus neveidot drūzmu pie caurlaižu iegādes automātiem Priedainē, un caurlaides iegādāties elektroniski: portālā www.visitjurmala.lv, ar “Mobilly” vai “Citadele” aplikāciju starpniecību.

Tāpat pastāv iespēja nodevu samaksāt caurlaižu iegādes automātos četrās vietās pilsētā: pie lielveikala “Rimi” Lielupē, pie Dzintaru koncertzāles, Majoru stāvlaukumā un pie Dubultu stacijas.

Par caurlaidi varēs samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad transportlīdzeklis iebraucis Jūrmalā līdz plkst.23:59, vai pirms tam. Ar vienu dienas caurlaidi īpaša režīma zonā varēs iebraukt neierobežotu reižu skaitu tajā datumā, kuram caurlaide iegādāta. Svarīgi atcerēties, ka, iegādājoties caurlaidi, precīzi jānorāda transportlīdzekļa reģistrācijas numurs. Caurlaide derīga tikai konkrētam transportlīdzeklim, kura reģistrācijas numurs ir norādīts, pērkot caurlaidi.

Pieejamas arī ilgāka termiņa caurlaides: 7, 30, 90 dienām un visam periodam. Caurlaide transportlīdzekļiem ar pilnu masu līdz 3,5 tonnām 7 dienām maksā 10 eiro, 30 – 31 eiro, 90 dienām 55 eiro, visam periodam – 107 eiro.  Transportlīdzekļiem ar pilnu masu virs 3,5 tonnām maksa par caurlaidi ir attiecīgi 12, 43, 110 un 213 eiro. Caurlaides iegādāties var www.epakalpojumi.jurmala.lv. Pārbaudīt caurlaides derīgumu var portālā www.jurmala.lv vai www.epakalpojumi.jurmala.lv.

Autostāvvietas Jūrmalas pilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Iebraukšanas nodeva nav jāmaksā elektromobiļiem un transportlīdzekļiem, kuri pielāgoti vadītājam invalīdam (tiem caurlaide nav nepieciešama). No nodevas samaksas atbrīvoti arī transportlīdzekļi, kas pārvadā I grupas invalīdus, bērnus invalīdus, kā arī invalīdus, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, bet šiem autobraucējiem pirms iebraukšanas Jūrmalā ir vai nu jāreģistrē iebraukšana portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv, vai, iebraucot pilsētā, jāpiereģistrējas Tūrisma informācijas centrā, kas patlaban atrodas Jūrmalas pilsētas muzejā Tirgoņu ielā 29 vai pašvaldības policijas dežūrdaļā Dubultu prospektā 2 Dubultos. Pati persona ar invaliditāti (I grupas invalīds vai invalīds ar apgrūtinātu pārvietošanos) var noformēt bezmaksas caurlaidi visai sezonai vienam savam īpašumā, valdījumā vai turējumā reģistrētam transportlīdzeklim portālā www.epakalpojumi.jurmala.lv bez maksas. Bezmaksas caurlaides pienākas arī Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku īpašumā vai turējumā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Lai to noformētu, personai, kurai piešķirts Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieka statuss, jāaizpilda pieteikums un jāiesniedz kādā no domes apmeklētāju apkalpošanas centriem, uzrādot savas apliecības oriģinālu.

2018.gadā periodā no aprīļa līdz septembra beigām iegādāts 1,24 miljoni vienreizējo caurlaižu, kas ir par 240 tūkstošiem vairāk nekā 2017.gadā. Ieņēmumi no caurlaižu iegādes pagājušajā gadā bijuši 2,91 miljons eiro. No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai. Ik gadu ievērojami pieaug elektronisko caurlaižu iegāde, un divu gadu laikā elektronisko maksājumu skaits pieaudzis gandrīz četras reizes. Iepriekšējās sezonas laikā elektroniski iegādāts 39 % caurlaižu. Karstajās vasaras brīvdienās elektronisko maksājumu īpatsvars bijis lielāks – gandrīz 50 procenti. Populārākais elektronisko maksājumu veids ir “Mobilly”.

Caurlaižu iegādes kontrole ir pilnībā automatizēta. Videotehniskās ierīces fiksē iebraukušo transportlīdzekļu reģistrācijas numuru, un vēlāk datubāzē tiek pārbaudīts, vai transportlīdzeklim iebraukšanas dienā līdz plkst.23.59 ir iegādāta caurlaide. Sods par caurlaižu režīma neievērošanu ir 50 eiro.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996. gada. Nodeva par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā noteikta saskaņā ar Jūrmalas pilsētas domes 2017. gada 12. janvāra saistošajiem noteikumiem Nr. 1 “Par transportlīdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā”.

Plašāka informācija par caurlaidēm atrodama Jūrmalas pilsētas mājaslapā: https://jurmala.lv/lv/sabiedriba/caurlaides_2019/

 

 

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Citi raksti

Izceltie raksti

Krievijā degvielas krīze; iegūst Ķīnas elektromobiļu tirgotāji

Ukrainas triecieni krievu degvielas pārstrādes rūpnīcām izraisījuši degvielas krīzi, ko iedzīvotāji cenšas risināt pārsēžoties uz Ķīnā ražotajiem elektroautomobiļiem. Lasīt vairāk

Krievu “Cybertruck” pirmizrāde atcelta 6

Atjaunotā zīmola "Russo-Balt" pirmā krosovera, pēc amerikāņu Tesla Cybertruck līdzības veidotā modeļa C55 pirmizrāde nenotiks, ziņo auto jaunumiem veltītais krievu izdevums Motor. Lasīt vairāk

Toyota brīdina pircējus Japānā – no ASV importēto Toyota kvalitāte nav “Japānas kvalitāte” 10

Tie pircēji, kas Japānā iegādāsies Toyota automobili, kas izgatavots rūpnīcā ASV, var piedzīvot vilšanos, jo ievesto automobiļu kvalitāte var atšķirties no standartiem, pie kuriem pieraduši pašmāju produkcijas lietotāji. Lasīt vairāk

Uz Jorģa Zemitāna tilta braukšanai atvērs visas braukšanas joslas 7

No šodienas uz Jorģa Zemitāna tilta satiksmei atvērs visas braukšanas joslas, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Arējās komunikācijas nodaļa. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti