Visi komentāri - Atļauto transporta masas ierobežojumu uz pagaidu tilta pār Salacu pieļauj samazināt līdz 44 tonnām

Atļauto transporta masas ierobežojumu uz pagaidu tilta pār Salacu pieļauj samazināt līdz 44 tonnām 2

 
Nozare.lv | 3.februāris 2025 14:48

VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) atļauto transporta masas ierobežojumu uz pagaidu tilta pār Salacu pieļauj samazināt no 52 tonnām līdz 44 tonnām, aģentūru LETA informēja LVC pārstāvji.

LVC norāda, ka tādējādi transportam, kas ir smagāks par 44 tonnām, būtu jāizmanto apbraucamais ceļš caur Aloju un Limbažiem pa reģionālo autoceļu Ainaži-Matīši (P15), Limbaži-Aloja (P13) un Kocēni-Limbaži-Tūja (P11).

Kompānijā uzsver, ka uz pagaidu tilta Salacgrīvā kravas transportlīdzekļu vadītājiem ir jāievēro distance, lai uz tilta vienlaicīgi neatrastos vairāki smagie transportlīdzekļi.

LVC dati no svēršanas iekārtām liecina, ja joprojām ir gadījumi, kad autovadītāji šos ierobežojumus pārkāpj, ne tikai neievērojot minimālo distanci, bet arī atļautās masas ierobežojumu, neraugoties uz to, ka pirms un uz tilta ir izvietotas papildu ceļazīmes.

Tādējādi LVC ir vērsusies Valsts policijā ar lūgumu regulāri kontrolēt satiksmi pie tilta, kā arī nodrošināt transporta svēršanu, tostarp nakts stundās. Pēc kompānijā teiktā, kontrole nakts stundās ir īpaši būtiska, jo pārkāpumi visbiežāk tiek izdarīti tieši tumšajā diennakts laikā.

Tāpat, lai minimizētu pārkāpumus pagaidu tilta pār Salacu ekspluatācijā Salacgrīvā, tiek vērtēta iespēja regulēt satiksmi uz tilta ar regulētāju palīdzību. Vienlaikus LVC pieļauj, ka maksimālā atļautā transporta masa kustībai pa pagaidu tiltu var tikt samazināta līdz 44 tonnām.

Jau ziņots, ka kopš pagājušā gada 30.augusta satiksme pār Salacu Salacgrīvā notiek pa pagaidu tiltu. Pagaidu tilta nestspēja ir līdz 52 tonnām, un to izmantos satiksmei līdz šā gada rudenim, kad plānots pabeigt jaunā tilta būvdarbus.

Esošo tiltu pār Salacu Salacgrīvā pilnībā nojauks, un tā vietā uzbūvēs jaunu četru laidumu tēraudbetona siju tiltu ar jauniem balstiem un tērauda sijām.

Abās tilta pusēs zemtilta daļā paredzēts izveidot gājēju ietvi. Ainažu pusē zemtilta ietve tiks savienota ar esošo ietves konstrukciju, kas izbūvēta gar Salacas upi, Rīgas pusē ietve būs izveidota lokāli, tās galā izbūvēs jaunas kāpnes. Gājēju infrastruktūru izbūvēs arī uz tilta.

Tilta projekta izstrādi pasūtīja Salacgrīvas (tagad Limbažu novada) pašvaldība, projekta autors ir SIA "Projekts 3", bet būvuzraudzību nodrošinās AS "Ceļuprojekts". Tilta izbūvi veiks pilnsabiedrība "NB&Tilts", kuras sastāvā ir SIA "Nordes būve" un SIA "Tilts", par piedāvāto līgumcenu 14,972 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN).

Jauna tilta būvniecību trešā militārās mobilitātes projektu uzsaukumā līdzfinansē Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments (EISI).

Tilts pār Salacu atrodas uz Tallinas šosejas (A1) un ietilpst Eiropas transporta tīklā (TEN-T), kā arī ir Eiropas nozīmes autoceļu maršrutā E67 jeb "Via Baltica" posmā, kas nodrošina vietējo un starpvalstu satiksmi, kā arī militāro mobilitāti.
 

 
Visi komentāri
 
ura! 3.februāris 2025 16:56
0 0 Atbildēt

Tātad tankus uz treileriem nevedīs.Panākums.

A 4.februāris 2025 12:40
0 0 Atbildēt

Vai, vai, vai, fūres neivēro distanci. Laikam tā ir vienīgā vieta Latvijā kur viņi tā dara? Nu pakratiet ar pirkstu, varbūt vairs nedarīs?

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Lai visi nonāktu paradīzē – zināms iemesls, kādēļ automašīna Minhenē iebrauca cilvēku pūlī 2

Policija noskaidrojusi afgāņu patvēruma meklētāja nolūkus, kādēļ tas apzināti vadīja automašīnu virsū cilvēkiem. Lasīt vairāk

 

Slikto grants ceļu dēļ atsakās pārvadāt pat skolēnus (+ VIDEO) 5

Limbažu pusē ceļi vietām ir tik slikti, ka sabiedriskais transports nereti atteicies braukt un pārvadāt pat skolēnus. Lasīt vairāk

 

“Dieva aci” ikvienam - visi BYD saņems pašu izstrādāto autopilota sistēmu God’s Eye 10

Ķīnas autobūves līderis, koncerns BYD, paziņojis, ka autonomās braukšanas sistēmu God’s Eye saņems ikviens viņu ražotais modelis, tostarp arī tie, kurus pieņemts uzskatīt par mazcenas modeļiem. Lasīt vairāk

 

Kas mikroķirurgam patīk jaunākajā Honda CR-V hibrīdā? (+ VIDEO) 8

Honda CR-V ir liels, izskatīgs un moderns japāņu krosovers. Tas pieejams tikai ar pašuzlādes vai lādējamo hibrīddzinēju, un atkarībā no tā ar priekšējo vai visu riteņu piedziņu. Ko par to teiks pazīstams mikroķirurgs ? Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti