Fotoradaru licenču piegādātājs apšauba kopš augusta sākuma izrakstīto sodu likumību; CSDD pārliecināta par to tiesiskumu 12

 
Nozare.lv | 22.septembris 2023 8:27

Fotoradaru licenču piegādātājs, radaru ražotāja "Sensys Gatso Group" pārstāvis Latvijā SIA "Burde B.V." pārmet Ceļu satiksmes drošība direkcijai (CSDD) jauna līguma nenoslēgšanu par ātruma kontroles licenču piegādi, kā rezultātā kopš 2023.gada 30.jūlija izrakstītie sodi esot nelikumīgi un atceļami, savukārt CSDD ir pārliecināta, ka ātruma kontrole ar stacionārajiem fotoradariem norit tiesiski, jo visas iekārtas ir verificētas, līdz ar to sodu anulēšanai nav nekāda tiesiska pamata.

"Burde B.V." pārstāvji aģentūrai LETA klāstīja, ka CSDD iepriekšējos gados vairākkārtīgi iegādājās licences. Beidzoties to kārtējam termiņam, CSDD tikusi informēta, ka ātruma kontroles licence lietotājam dod tiesības izmantot fotoradarus ātruma fiksēšanai, ja tiek samaksāta ikgadēja licences maksa.

"Burde B.V." uzskata, ka, turpinot fotoradaru darbu bez licences pagarinājuma iegādes, esot "notikusi "Gatso RT4" radaru sistēmas programmatūras uzlaušana, visi 100 stacionārie radari no 2023.gada 30.jūlija strādā bez licences un to darbība ir neleģitīma".

Uzņēmums pret CSDD vērsies arī ar iesniegumu prokuratūrā.

Savukārt CSDD aģentūrai LETA pauda pozīciju, ka fotoradari un to programmatūra ir CSDD īpašums, kas iegādāts publiskā iepirkuma rezultātā, līdz ar to nevar būt runa par programmatūras uzlaušanu.

CSDD norāda, ka jautājums par licenci un citi CSDD un ražotāja un tā oficiālā pārstāvja attiecību jautājumi ir civiltiesiska rakstura, to izvērtēšanai piesaistīts profesionāls un neatkarīgs juridiskais birojs, tāpēc CSDD tos pašlaik sīkāk nekomentēs.

Jau ziņots, ka pērn augusta beigās CSDD noslēdza līgumu par stacionāro radaru licenču iegādi ar SIA "Burde B.V." par 139 000 eiro. Līguma priekšmets bija "Sensys Gatso Group" ražoto transportlīdzekļu ātruma mērīšanas stacionāro tehnisko līdzekļu "Gatso RT4" darbības nodrošināšanai nepieciešamo ātruma kontroles licenču 238 joslām iegāde. Līguma darbības termiņš bija 2023.gada 29.jūlijs.

Beidzoties šim līgumam, 2023.gada 30.jūlijā tehnisku iemeslu dēļ bija īslaicīgs pārtraukums visu stacionāro fotoradaru darbībā. CSDD pārstāvis atzina, ka dažu stundu darbības pārtraukums bija visiem stacionārajiem fotoradariem.

"Ņemot vērā ka "Sensys Gatso Group" ir mainījuši apkalpošanas jeb servisa modeli, kas ietver arī fotoradaru licencēšanas jautājumus, CSDD šobrīd sadarbojas tieši ar fotoradaru ražotāju, lai nodrošinātu stabilu fotoradaru pieejamību," toreiz norādīja CSDD.

Kopumā Latvijā darbojas apmēram 100 stacionāro fotoradaru.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. Direkcijas kapitāldaļu turētāja ir Satiksmes ministrija.

 
12 Lasīt visus komentārus → Populārākie komentāri
 
WALA 22.septembris 2023 13:05
11 0 Atbildēt

Es zinu ka valsts datu centros ir kaudze ar veciem lūžņiem bez suporta, un zinu ka tās ir diezgan nopietnas problēmas/galvassāpes pat LV militāristiem. Un daži no viņiem pat lūdz palīdzību man un manis pārstāvētajam uzņēmumam.

Nelaime ir tā ka varam piegādāt līdzvērtīgas strādājošas detaļas "as is" , tās samainīt bet garantijas par kaut kā darboties spēju nesniedzam ( tikai iespēju samainīt ja nomirst maiņas brīdī — "dead on arrival" situācija, vai neilgi pēc tam ) un to ka izdarīsim labāko iespējamo lai dzelzi paceltu, tātad tehniski - migrē datus un lūzni izmet ... Bet lielākā problēma valsts iestādēm ir ar to visu saistītās izmaksas. 

Par pašu darba specifiku - veciem dzelžiem var diezgan daudz ko nopirkt, arī garantiju, BET lielākā kompānija ar ko strādājam piem. "End of Life" produktiem pie sākotnējās gada supporta maksas ar katru nākamo gadu pieskaita klāt vēl 25% "markup" no iepriekšējā gada supporta izmaksām, tā ka faktiski pēc četriem gadiem tāda dzelža support izmaksas ir salīdzināmas ar pilnīgi jauna dzelža iegādi. Un ja tu neesi kādu gadu vai vairākus maksājis šo supportu  - tad tev tiks "noplēsts" arī par katru gadu ko neesi maksājis līdz šim ... Attiecīgi valsts iestādēm nav reālistiski šādu "sūdu" turēt un uzturēt ... 

Aktuālajiem modeļiem, kādi varētu pieļaut ir šie radari - tā izmaksu pozīcija varētu nebūt tik liela, tomēr atteikšanās no hardware supporta pārsvarā visiem dzelžiem nozīmē to ka kā minimums no datu drošības viedokļa tos var ātri diskvalificēt ( jau firmware vien vairāk kā bieži specifiskām internetā normāli neslēgtām iekārtām ir caura kā siets) un ja kādam "uznāk" tad patiesi iespējams arī to uzlauzt ....

P.S. MK nosaka minimumu, taču tehniski iekārta sertificēšanas brīdī, bez ražotāja atbalsta ir diskvalificējama - tā neatbilst ražotāja noteiktajām prasībām, lai kā tu arī gribētu uz to paskatīties !

Un tad tālāk vairs īsti nav pat ko sertificēt !

WALA 22.septembris 2023 10:39
10 1 Atbildēt

Aizliedzis nav, un tehniski var noprikt licenci "pa tiešo", taču nianse ir tāda ka kādam arī tas dzelzis un softs ir jāuztur, un tam ar sertifikāciju vien nepietiek. Ja maksāšana pa tiešo ražotājam nozīmē to ka radarus faktiski neuztur neviens, tad visus sodus stabili var "iebāzt kur saule neiespīd" ...

0pis 22.septembris 2023 9:22
6 0 Atbildēt

Oho, sākas vardes un odzes cīņas! Bet sausais atlikums vien tāds, ka kāds gribēja ieraut vairāk naudas, nedaloties ar pārējiem karteļa dalībniekiem.

 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Kas ir lielgabarīts? Garumā virs 18.75 m un platumā vairāk par 2.55 m (+ VIDEO) 7

Vairāki kravas auto 2.decembra naktī pārvieto lielgabarīta kravu pa A5 šoseju. Lasīt vairāk

 

Peugeot lauva asina nagus! (+ VIDEO)

Peugeot LAUVA asina nagus! Šodien Tavs Auto TV tuvāk aplūkosim uzlaboto Peugeot 508. Kā apgalvo tā radītāji – ar to ir sperts solis tuvāk augstākam tirgus segmentam. To, cik plats ir bijis šis solis, centīsimies noskaidrot šī video turpmākajās minūtēs. Lasīt vairāk

 

Noskaidroti trīs "Lietuvas Gada auto 2024" līdz 40 000, līdz 60 000 un virs 60 000 EUR (+ VIDEO) 7

Lietuvas Gada auto uzvarētāji tiek noskaidroti, izvēlot labāko no cenu kategorijas līdz 40 000, līdz 60 000 un virs 60 000 eiro. Uzvarēja Nissan X-Trail, Toyota Prius un Mercedes-Benz E-klase. Lasīt vairāk

 

Ziemas apstākļi ietekmē arī operatīvo dienestu darbu (+ VIDEO) 5

Laika apstākļi un arī cilvēku pārgalvība rada papildu slodzi glābšanas dienestiem. Jārēķinās, ka sniegotie un apledojušie ceļi ietekmē arī operatīvā transporta pārvietošanos un palīdzību var nākties gaidīt ilgāk. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti