Visi komentāri - Pēc Bjanki nāves neviens pilots F-1 čempionātā vairs nevarēs startēt ar 17.numuru (+ video)

Pēc Bjanki nāves neviens pilots F-1 čempionātā vairs nevarēs startēt ar 17.numuru (+ video)

 

Foto: f1fanatic.co.uk

Nozare.lv | 22.jūlijs 2015 7:09

Pēc franču braucēja Žila Bjanki nāves neviens pilots Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionātā vairs nevarēs startēt ar 17.numuru.

Kā zināms, piektdien deviņus mēnešus pēc F-1 posmā piedzīvotas smagas avārijas mira 25 gadus vecais Bjanki, kuram otrdien Francijas pilsētā Nicā bija bēres. Tajās ieradās arī pasaules čempionāta vadība un piloti, lai kopā ar bojāgājušā tuviniekiem atvadītos no braucēja.

Tikmēr Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) nolēmusi iemūžināt Bjanki 17.numuru, tāpēc neviens F-1 pasaules čempionātā ar to startēt vairs nedrīkstēs.

"Tā kā F-1 bolīdu numurus nu izvēlas katrs braucējs, FIA tic, ka būtu piemērots solis iemūžināt Bjanki 17.numuru," teikts organizācijas paziņojumā. "Šī iemesla dēļ šis numurs vairs nedrīkstēs tikt izmantots uz cita F-1 spēkrata."

Nāves gadījumi F-1 nebija piedzīvoti kopš 1994.gada, kad vienā nedēļas nogalē Imolas trasē dzīvību zaudēja austrietis Rolands Racenbergers un slavenais brazīlietis Airtons Senna.

Kā zināms, pērnā gada oktobrī notikušajā Japānas "Grand Prix" izcīņā "Marussia" komandas pilots Bjanki guva smagas galvas traumas, kad sāniski ietriecās evakuācijas transportā, kas atradās drošības zonā, lai prom no trases nogādātu avarējušā vācieša Adriana Zutila formulu.

Bjanki trauma F-1 čempionātā bija smagākā kopš 2009.gada, kad galvas traumu guva Felipe Masa, kura ķiverei trāpīja no citas formulas atlūzusi gandrīz kilogramu smaga atspere. Savukārt 2012.gadā treniņu laikā smagu traumu guva spāņu testpilote Marija de Viljota, kas gandrīz pusotru gadu vēlāk izraisīja viņas nāvi.

Bjanki pērn aizvadīja otro sezonu karjerā, bet pirms tam viņš divas sezonas čempionāta vienībās bija testu pilots. Kopumā francūzis piedalījās 34 posmos.

Aizvadītajā sezonā sacensībās Monako francūzis ieguva savus pirmos kopvērtējuma punktus karjerā, izcīnot devīto vietu, turklāt tie bija pirmie "Marussia" komandas vēsturē.

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

iAuto testā dzeltenais “Volkswagen T-Roc”. Ko sagaidīt no Eiropas dižpārdokļa? (+ VIDEO) 20

“Volkswagen T-Roc” pāris pēdējos gadus ir pārdotākais šīs markas modelis Eiropā, apsteidzot iepriekšējo dižpārdokli - “Golf” modeli. Pagājušajā gadā tika prezentēts jaunais, otrās paaudzes “T-Roc”, kas tagad ir pieejams arī pircējiem Latvijā. Lasīt vairāk

 

Lielākā atlīdzība par elektroskrejriteņu izraisītu CSNg – 5500 EUR 2

Kopš izmaiņām OCTA likuma regulējumā, kas nosaka, ka OCTA ir obligāta elektroskrejriteņiem, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (turpmāk – LTAB) apkopotā statistika liecina, ka septiņos mēnešos, apdrošinātāji un LTAB Garantijas fonds saņēmuši 24 OCTA atlīdzību pieteikumus par ceļu satiksmes negadījumiem (turpmāk – CSNg), kurus izraisījuši elektroskrejriteņu vadītāji. Lasīt vairāk

 

BYD modernizējis Atto 3, ieguvums pircējam – būtisks 5

Ķīnas autoražotājs BYD uzlabojis cenu ziņā pieejamāko modeli savā piedāvājumā. Turpmāk Atto 3 iepriecinās ar modernāku piekari un piedziņu, ātrāku uzlādi un daudzfunkcionalitāti. Lasīt vairāk

 

Tesla ar jaunu informāciju par elektrisko Semi 5

Medijos nonākušas jaunas ziņas par Tesla elektrisko kravinieku Semi, turklāt šoreiz runa esot par sērijveida galīgo versiju. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti