Latvijas čempions motokrosā MX2 klasē – Kārlis Sabulis, MX1 klasē – Priit Ratsep

LaMSF | 12.septembris 2016 11:30

Aizvadītajā svētdienā, 11.septembrī Dobeles „Ceļa Ēzeļu” mototrasē norisinājās šīs sezonas noslēdzošais Latvijas čempionāta posms motokrosā solo klasēm – CRAMO Superfināls, paralēli aizvadot arī Igaunijas čempionāta noslēdzošo posmu.

Trasē devās kupls dalībnieku skaits un vairākās klasēs sportistu likteni noteica tieši šajā posmā izcīnītie punkti.
Sīvas cīņas par tituliem norisinājās visās klasēs, tostarp prestižajās MX2 un MX1. Kārtējo reizi izcili sevi pierādīja viens no šī gada Latvijas pārstāvjiem pasaules Nāciju kausā – ‘”MX Moduls” pārstāvis Kārlis Sabulis. MX2 klasē šim sportistam pretī stājās pieredzes bagātais Igaunijas pārstāvis Tanel Leok, kurš posmā izcīnīja uzvaru. Kārlis Sabulis abos braucienos un posma kopvērtējumā ieņēma 2.vietu, taču, sezonas laikā iekrātais punktu pārsvars nodrošināja Sabuļa uzvaru sacensību kopvērtējumā un čempiona titulu.

Tikmēr MX1 klasē čempiona tituls no rokām izslīdēja vēl vienam „MX Moduls” sportistam un Nāciju kausa pārstāvim – Dāvim Ivanovam. Lai gan pirms pēdējā posma sportists atradās kopvērtējuma tabulas augšgalā, noslēdzošajā posmā viss mainījās. Divu braucienu kopvērtējumā Ivanovs ieņēma vien 5.vietu, abu braucienu summā uzvarēja Igaunijas sportists Hari Kullas, bet otrajā vietā ierindojās čempiona titula ieguvējs, arī igaunis, motokluba „Rodeo” sportists Priit Ratsep. Šoreiz Dāvis vicečempiona lomā, taču papildus tam sezonas kopvērtējumā izcīnīta arī „Safe HOLESHOT” jeb starta karaļa balva. MX2 klasē sezonas starta karaļa balvu izcīnīja Pauls Jonass.