Liepājā "Motoparkā Lauma" atklāta Cross Country sezona

Foto: Publicitātes attēls

Luīze Mīkstā | 2.aprīlis 2019 8:28

Pagājušajā nedēļas nogalē, 30. martā, Liepājā, „Motoparks Lauma” moto kompleksā aizvadītas spraigas Baltijas kausa pirmā posma un Latvijas kausa pirmā posma Cross Country sacensības.

Pagājušajā gadā šajā trasē pulcējās liels dalībnieku skaits, teju divsimt braucēju. Šopavasar vēju pilsēta Liepāja saulainajā dienā pulcēja tikpat kuplu dalībnieku skaitu no Baltijas valstīm. Sezonas atklāšanā piedalījās 155 solo klases sportisti, bet kavadraciklu klasē - 35 pārstāvji.

Arī šogad “Cross Country Liepāja 2019” dalībnieku vidū bija daudz motokrosa braucēju, kuri pirms motokrosa sezonas izmēģināja savus spēkus divu stundu garajā braucienā pa smilšaino segumu. Dažiem pieredzējušajiem motokrosa meistariem šīs bija pirmās Cross Country sacensības, bet citi pieredzi guvuši jau pagājušajā sezonā.

Sarunā ar kopvērtējuma un E2 klases uzvarētāju motokrosa braucēju Tomu Macuku („Rodeo”) viņš pastāstīja, ka pirms sacensībām šķita, ka Liepājas „Motoparks Lauma” smilšainajā un grūtajā trasē divas stundas braukt būs neiespējami. “Pateicoties tam, ka šobrīd esmu labā fiziskā formā, un arī motocikls ir „noregulēts” tieši tā, kā man patīk, tad es divas stundas braucu  noteikti uz 90%. Nogurumu sajutu tikai pēdējos apļos,” atzina sportists, kurš ar aizvadītajām sacensībām ir apmierināts. “Pārliecinoši guvu uzvaru pat ar to, ka drošības apsvērumu dēļ motociklu uzpildīju trīs reizes, kamēr citi tai pat laikā pildījās tikai vienu vai divas reizes.” Startā Tomam „neleca” motocikls, un viņš aizbraucu kā pēdējais. „Uzsāku braukt tikai tad, kad visi jau bija izbraukuši pirmo starta līkumu. Pirmo apli pabeidzu trešajā pozīcijā, bet trešajā aplī jau biju pirmais. Vienā līkumā saķēros ar citu sportistu, un nokritu, taču veikli piecēlos un biju atpakaļ trasē pirms Dāvis Ivanovs mani panāktu. Pēc kritiena stabili noturējos līderpozīcijā līdz pat finiša karogam. Viss sanāca labi.” Šīs sportistam bija labas treniņsacensības gaidāmajai Latvijas čempionāta motokrosa sezonai. „Laikapstākļi bija ideāli. Pēc mūsu brauciena palika vēsāks, bet kopumā ļoti labi! Arī atbalstītāju bija pietiekami daudz,” tā Toms Macuks.

E2 klases otrās vietas ieguvējs Dāvis Ivanovs („Kalsnava MB”) Cross Country sacensībās piedalījās pirmo reizi savā motosportista karjerā un sacensības vērtē kā izdevušās. Uz jautājumu – kā izdomāji piedalīties Cross Country sacensībās, Dāvis atbildēja, ka kluba biedri pierunājuši. „Nebiju izmēģinājis maksimāli ātri taisīt pit-stopus, lai sanāktu cīņa par pirmo vietu, tāpēc arī īsti nepacīnījos ar Tomu. Aizkavējos lejot degvielu, tad vēl pieļāvām šādas tādas kļūdas. Startā aizbraucu kāds otrais vai trešais. Vienā no pit-stopiem saslapināju cimdu un kreisajai rokai uzberzu sāpīgas tulznas. Pēdējās 40 minūtes trasē nācās pamatīgi mocīties ar sāpēm.” Pirmā stundā trasē sportistam vēl nebija tik smaga un to nobrauca brīvi. “Diezgan „forši uzbraucu”, tomēr nogurums ir lielāks nekā pēc motokrosa, bet ir arī gandarījums,” stāsta Dāvis. Sportistam neiznāk tik daudz trenēties, cik gribētos, tāpēc arī nezināja ko sagaidīt, kā izturēt šīs sacensības divu stundu garumā. “Esmu apmierināts, ļoti patika. Motokrosā ir krietni nopietnāk tādā ziņā, ka ir lielāka spriedze, jo ir kvalifikācija, divi-trīs braucieni, viss jāveic maksimālā ātrumā, savukārt Cross Country sacensībās maksimālais ātrums nespēlē tik lielu lomu. Te viss jāsaliek kopā – pit-stopi, spēku sadalījums, apdzīšanas precizitāte. Nevar pirmajās 10 minūtēs iztērēt visu spēku un tad „ļurkāt” atlikušo stundu un 50 minūtes. Spēks ir tik cik ir,” secina sportists.

“Atmosfēra sacensībās ir draudzīga, man patika. Kopumā esmu apmierināts gan ar rezultātu, gan ar braukšanu. Klubs man piedāvāja startēt Cross Country, un šogad plānoju piedalīties visos posmos. Par motokrosu vēl grūti teikt. Mūsu klubs komandu ieskaitē ieguva pirmo vietu, startējām es, Uģis Klimons, Uldis Freibergs un Valdis Dzērve,” priecīgs ir Dāvis Ivanovs.

E1 klases uzvarētājs Gunvaldis Vēsmiņš („MX Moduls”) kopvērtējumā starp 155 solo klases dalībniekiem ierindojās sestajā vietā. Kā atzina sportists, viņš sestdien aizvadīja veiksmīgas pirmā posma Cross Country sacensības. „Trase bija ļoti izaicinoša. Tā bija grūta, smilšaina, un līdzenais trases segums drīz vien palika bedraina.” Starts nebija veiksmīgs,  nevarēja uzreiz iedarbināt motociklu un sportists trasē aizbrauca viens no pēdējiem. „Pirmajā aplī izdevās panākt un apdzīt priekšā braucošos sportistus, līdz nokļuvu priekšējās pozīcijās. Pēc pirmās stundas trasē devos pit-stopā, lai uzpildītu degvielu. Protams, bija nogurums, bet tomēr veiksmīgi izdevās „pieveikt” šīs divas stundas trasē,” stāsta Gunvaldis. Laikapstākļi bija piemēroti gan sportistiem, gan arī skatītājiem un līdzjutējiem. Nebija ne par siltu, ne par aukstu, saule. Brauciena beigās laiks apmācās. “No skatītājiem dzirdēju pozitīvas un priecīgas atsauksmes. Trase bija sagatavota līmenī, un viss bija kārtībā. Sacensību atmosfēra bija ļoti laba, labas sacensības, labs treniņš pirms motokrosa sezonas. Es kā motokrosa braucējs to izmantoju. Tās deva man papildu motivāciju trenēties un uzlabot savas braukšanas prasmes. Dalībnieku bija daudz, bija daudz apdzīšanas situāciju, bija jāuzmanās no lēnākiem braucējiem, no tādiem, kas negaidīti mainīja trajektoriju. Bija daudz bīstamu situāciju, taču veiksmīgi no tām izvairījos. Kopumā viss pozitīvi un „forši”. Uz tikšanos aprīļa beigās Latvijas čempionātā motokrosā Aizputē,” tā Gunvaldis Vēsmiņš.

Kvadri open klases otrās vietas ieguvējs Dāvis Ciršs (“Moto A-Z”): „Man sacensībās gāja ļoti labi. Starts izdevās labi, aizbraucu trešais-ceturtais. Vienmērīgā tempā turējos kā trešais, bet priekšpēdējā aplī apsteidzu Matīsu Palēvicu. Biju sadalījis vienmērīgi spēkus, lai varētu cīnīties par pjedestālu. Beigās paliku otrais. Valērijs Kuzmins bija diezgan tālu priekšā, un paspēja aizbraukt vēl vienā aplī. Es nepaspēju,” saka Dāvis Ciršs, kurš sākumā cīnījās ar Jāni Arbidānu un tēti, Andri Ciršu. “Vienmērīgi turējāmies, bet brauciena otrajā pusē atrāvos no viņiem. Sāku tuvoties Matīsam un apdzinu. Trase bija ļoti grūta. Bija jāmeklē trajektorijas, lai apdzītu, arī kāds līdzenāks posms, bet principā nekur nebija līdzens. Nekur nevarēja apsēsties, visu laiku bija jāstrādā, jāstāv kājās. Parasti Cross Country ir kāda pļaviņa, kur vismaz var apsēsties, bet Liepājā viss bija kā motokrosa trasē.” Dalībnieku bija daudz un sportistam bija interesanti. Dāvim šogad plānā ir piedalīties visos Cross Country posmos un Latvijas čempionāta posmos motokrosā. „Jātrenējas. Auksti nebija, pat nebija par to laika domāt, jo koncentrējos uz trasi,” teic Dāvis Ciršs.

Latvijas motosporta federācijas prezidents Mārtiņš Lazdovskis: „Liepāja un „Motoparks Lauma” ir neoficiālā Latvijas motosporta ziemas galvaspilsēta. Ir tikai likumsakarīgi, ka pirmās sacensības notiek Liepājā, un īpašs prieks man bija par dalībnieku skaitu, tas bija iespaidīgs, un cīņas trasē bija ļoti interesantas. Arī sarunās ar sportistiem pēc sacensībām, viņi bija ļoti priecīgi, un pacilātā noskaņojumā gatavi sākt motosporta sezonu. Sacensības Laumas trasē atstāja ļoti pozitīvu iespaidu.” Arī motokrosa braucēji bija lielā skaitā, viņi nevar vien sagaidīt motokrosa sezonas sākumu. „Pirmās sacensības motokrosā būs 20. aprīlī. Tāpēc daudzi bija „dikti braukt griboši”. Sacensībās bija ieradušies arī motokrosa amatieri, kas gribēja savus spēkus samērot ar Cross Country braucējiem.” LaMSF prezidents Mārtiņš Lazdovskis visiem sportistiem  novēl 2019. gada motosporta sezonā aizraujošas sacensības, labus sacensību organizatorus, stipru veselību un iztikt bez tehniska rakstura ķibelēm. M. Lazdovskis turpina „ņemot vērā to, cik ļoti apmeklētas ir „Motoparks Lauma” sacensības, novēlu Kasparam Ērkulim un Laurim Freibergam nākamgad – 2020. gada motosporta sezonā sarīkot kādu no pirmajiem Latvijas motokrosa posmiem vēju pilsētā Liepājā.”

Klubu komandu ieskaitē – pirmajā vietā „Kalsnava MB” – Uģis Klimons, Dāvis Ivanovs, Uldis Freibergs un Valdis Dzērve.

Otrajā vietā „Motosports RT” – Leons Kozlovskis, Ingus Bērziņš, Jānis Arbidāns un Markus Daniels Jauntirāns.

Trešajā vietā uz goda pjedestāla stājās „CEC I.S. Racing” komandā – Gints Filipsons, Andris Grīnfelds, Miks Rasmanis un Alvis Lecis.

Baltijas un Latvijas kausa pirmā posma rezultāti

E1 klasē:

1.      Gunvaldis Vēsmiņš

2.      Gints Filipsons

3.      Uģis Klimons

 

E2 klasē:

1.      Toms Macuks

2.      Dāvis Ivanovs

3.      Leons Kozlovskis

 

E3 klasē:

1.      Mārtiņš Vinters

2.      Argo Keerme

3.      Vytenis Macerinskas

 

Enduro klasē:

1.      Raimondas Machrov

2.      Jurģis Zukas

3.      Riho Keerme

 

Seniori 40+ klasē:

1.      Ingus Bērziņš

2.      Arvis Sanders

3.      Gvido Judeiks

 

A18+ klasē:

1.      Mārtiņš Egle

2.      Roberts Kronbergs

3.      Valdis Šakins

 

H30+ klasē:

1.      Jānis Lubāns

2.      Aleksandrs Smirnovs

3.      Jānis Gražulis

 

Juniori 14+ klasē:

1.      Miks Rasmanis

2.      Markus Daniels Jauntirāns

3.      Emīls Kukojs

 

85cc klasē:

1.      Uldis Freibergs

2.      Kārlis Roberts Elksnis

3.      Estere Tračuma

 

Iesācēju klasē:

1.      Kristers Kalējs

2.      Kārlis Catlaks

3.      Ilgvars Martemjanovs

 

Veterānu 50+ klasē:

(rezultāts tiks precizēts)

 

Kvadri open klasē:

1.      Valērijs Kuzmins

2.      Dāvis Ciršs

3.      Matīss Palēvics

 

ATV virs 750cc klasē:

1.      Taivo Kaarna

2.      Lennart Kiivit

3.      Hegri Sutt

 

ATV zem 750cc klasē:

1.      Raivis Skobolevs

2.      Gatis Ritenieks

3.      Dzintars Bortiņš

 

Latvijas kausa otrais posms Cross Country notiks 20. aprīlī Ķesterciemā, Bušu karjerā. 

 

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 
Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Scania Super sērijas dzinēji rāda taupības paraugstundu (+VIDEO)

Modernajās kravas automašīnās viss ir tiktāl pilnveidots, ka otrreiz izgudrot velosipēdu nevar. Toties velosipēdam var uztaisīt jaunus pārnesumus, jaunu ķēdi un citādus pedāļus. To pārnestā nozīmē izdarījusi Scania. Lasīt vairāk

 

Volkswagen publicē pirmo jaunā Amarok attēlus (+ FOTO) 1

Vācijas autobūves uzņēmums Volkswagen publicējis pirmo pikapa Amarok jaunās paaudzes modeļa attēlu. Jaunais modelis taps uz Ford Ranger bāzes un ieradīsies 2022.gadā. Lasīt vairāk

 

Divi mazi padomi par braukšanu ziemā (+ VIDEO) 4

iAuto.lv atgādina par diviem noderīgiem padomiem, ko autobraucējiem būtu vēlams atcerēties ziemas braukšanas apstākļos. Lasīt vairāk

 

Aptauja: Katrs sestais iedzīvotājs apsver savā īpašumā uzstādīt saules paneļus elektrības pašražošanai 10

17% Latvijas iedzīvotāju tuvāko gadu laikā apsver savā mājsaimniecībā uzstādīt saules paneļus (mikroģeneratorus ), lai ražotu elektroenerģiju pašpatēriņam, tostarp 4% plāno to darīt jau tuvāko 1 – 2 gadu laikā, liecina AS "Sadales tīkls" sadarbībā ar pētījumu centru "Kantar" veiktas aptaujas dati. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti