Visi komentāri - Vēsturisko automašīnu sacensības "Dzintara aplis'' atklās atjaunoto Biķernieku trasi

Vēsturisko automašīnu sacensības "Dzintara aplis'' atklās atjaunoto Biķernieku trasi

 

VAZ Foto: Publicitātes foto

RA EVENTS | 6.augusts 2015 9:16

16. augustā, pēc vairākus mēnešu ilgušajiem trases atjaunošanas darbiem, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē atkal dzirdēsim motoru rūkoņu. Vēsturisko automašīnu sacensību “Dzintara Aplis” piektais posms “Rīgas Motormuzeja Kauss” būs pirmās sacensības, kas ļaus autosportistiem un skatītājiem pilnvērtīgi novērtēt uzlabojumus, kas veikti rekonstruētajā Biķernieku trasē.

Vēsturisko automobiļu sacensības “Dzintara Aplis” turpina kopt gadu desmitiem senās autosporta tradīcijas, kuras ieviesa Rīgā no 1964. līdz pat 1991. gadam notikušās un plašu popularitāti guvušās sacensības “Dzintara Volga”. Latvijas Antīko automobiļu kluba rīkotās sacensības “Dzintara Aplis” šogad norisināsies jau trešo gadu, un tajā paredzētas piecas ieskaites klases – VAZ 1300, VAZ 1600, Volga, kā arī Formula Easter un Formula Mondial.

“Dzintara Aplis” 5. posmam “Rīgas Motormuzeja Kauss” šogad ir tas gods būt pirmajām autošosejas sacensībām, kas norisināsies pēc vērienīgajiem atjaunošanas darbiem, kādus Biķernieku trase nebija pieredzējusi kopš tās atklāšanas 1966. gadā.

“Ir liels prieks, ka vēsturiskajā, nupat rekonstruētajā Biķernieku trasē atkal varam redzēt mūsu labākos autosportistus. Trase kļuvusi daudz drošāka, aprīkota ar FIA drošības prasībām atbilstošiem betona nožogojumiem, uzstādītas jaunas trases apmales, kā arī uzklāts kvalitatīvs asfaltbetona segums 750 metru garumā. Esam parūpējušies arī par skatītāju drošību sacensību laikā, uzstādot drošības nožogojumu tribīnēm. Vēlu visiem sportistiem veiksmīgas un aizraujošas sacensības, kā arī skatītājiem lielisku atpūtu Biķernieku trasē!” uz Biķerniekiem aicina trases direktors Aivars Aksenoks.

Volgas Foto: Publicitātes foto

Ieejas biļete uz “Dzintara Aplis” 5. posmu “Rīgas Motormuzeja Kauss” maksās 3 eiro, un tās varēs iegādāties pie ieejas trasē. Ieejas biļete skatītājiem ļaus ne vien vērot sacensību norisi no tribīnēm, bet arī apmeklēt dalībnieku parku, kur maksimāli tuvu aplūkot sporta tehniku un satikt autosportistus.

Svarīgi, ka ieeja sacensībās bez maksas paredzēta tiem skatītājiem, kuri Biķernieku trasē būs ieradušies ar kādu no tautas sporta pārvietošanās līdzekļiem – skrituļslidām, skrituļdēli, skrejriteni, velosipēdu vai citu. Turklāt, starp abiem sacensību braucieniem, apmeklētāji būs laipni aicināti ar saviem braucamajiem doties arī trasē – lai simboliski atklātu trasi un pašu acīm novērtētu Biķernieku trasē veiktos vērienīgos atjaunošanas darbus.

Lai līdzpaņemtais velosipēds vai cits pārvietošanās līdzeklis nepagrūtinātu sacensību vērošanu, Biķernieku trases teritorijā būs izveidota arī īpaša apsargājama velonovietne, kur droši atstāt savu pārvietošanās līdzekli laikā, kad pa trasi trauksies vēsturiskās sporta automašīnas.

PLĀNOTĀ SACENSĪBU PROGRAMMA:

9:30 Treniņbraucieni/ kvalifikācija: VAZ 1300, VAZ 1600

9:50 Treniņbraucieni/ kvalifikācija: Volga

10:10 Treniņbraucieni/ kvalifikācija: Formula Easter, Formula Mondial

11:00 1. brauciens, 12 apļi:

VAZ 1300, VAZ 1600

Volga

Formula Easter, Formula Mondial

13:00 Pārtraukums/ Trases atklāšanas pasākums

14:00 2. brauciens, 12 apļi:

VAZ 1300, VAZ 1600

Volga

Formula Easter, Formula Mondial

16:30 Apbalvošana

Foto: Publicitātes foto

 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Gribi braukt “pa lēto” – izvēlies Dacia 15

Vācijas automobiļu kluba ADAC aprēķini liecina, ka izmaksu ziņā neviena cita marka nespēj sacensties ar Dacia, turklāt savu pārākumu tā pierāda visās automobiļu klasēs, kur tā pārstāvēta. Lasīt vairāk

 

Tas bija pēdējais – Volkswagen Drēzdenes rūpnīca izlaiž pēdējo eksemplāru

Šonedēļ Drēzdenes Caurspīdīgajā rūpnīcā (Gläserne manufaktur) noslēdzās vesels laikmets. No konveijera noripoja pēdējais automobilis – sarkans VW ID.3 GTX, kas kļuva par simbolisku robežšķirtni rūpnīcas vēsturē. Lasīt vairāk

 

Jaunais BMW iX3 spēs nobraukt vairāk par 800 km(+ VIDEO) 1

Tikai pāris mēnešus pēc oficiālās pirmizrādes mobilitātes izstādē Minhenē arī Rīgā tika izrādīts jaunās paaudzes elektromobilis BMW iX3. Tas radīts uz jaunās Neue Klasse jeb jaunā klase platformas, un ir pirmais sērijveida modelis, kas pārstāv BMW jauno dizaina valodu. Lasīt vairāk

 

Avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete 4

Trešdien avārijā uz Rēzeknes šosejas gājusi bojā nepilngadīga jauniete, aģentūru LETA informēja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti