Pasaules čempionāts moto frīstailā jau šīs nedēļas nogalē Rīgā

20.oktobris 2008 17:17

Rīga jau otro gadu pēc kārtas ir izvēlēta kā viena no pilsētām, kurā norisināsies pasaules moto frīstaila čempionāts.

Līdzīgi kā pagājušajā gadā, arēnā "Rīga" vienas nedēļas nogales laikā – 25. un 26. oktobrī – norisināsies divi Starptautiskās Motosporta federācijas (FIM) moto frīstaila pasaules čempionāta posmi, kuros drosmīgākie moto frīstaila sportisti skatītājus priecēs ar skarbu cīņu par vērtīgajiem čempionāta posmiem, rādot galvu reibinošus trikus un ārkārtīgi augstus lēcienus.



Rīgā notiks "Suzuki Night of the Jumps" pasaules moto frīstaila čempionāta Grand Prix 8. un 9. posms, kuros sportisti centīsies izcīnīt pēc iespējas vairāk punktus, lai nodrošinātu pietiekami lielu punktu rezervi čempionāta kopvērtējuma tabulā, jo pēc sacensībām Rīgā, sportistiem būs iespēja pēdējos čempionāta punktus sadalīt vairs tikai divos atlikušajos Grand Prix Namībijā un Brazīlijā.

Arī šogad Rīgā ieradīsies divpadsmit moto frīstaila sportisti no tādām valstīm, kā Vācijas, Čehijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Francijas, ASV, Itālijas, Beļģijas un Austrālijas, un katrā no diviem čempionāta posmiem sportisti sacentīsies trīs dažādās disciplīnās – frīstailā, augstlēkšanā un "Whip", jeb motocikla sagriešanā uz sāniem, lēciena laikā.

Gluži kā pagājušajā gadā, visneiedomājamākos un prātam neaptveramākos trikus, ko spēj cilvēki izveikt lēcienā ar motociklu, būs iespējams redzēt tieši vissvarīgākajā disciplīnā – frīstailā, kā arī "Whip" sacensībās. Taču ne mazākus pārsteigumus iespējams sagaidīt augstlēkšanā, jo motosportisti ar katru gadu lec arvien augstāk. Un šogad sacensību laikā ar rezultātu 8,3 metri, ko pagājušajā gadā Rīgā uzrādīja vācietis Lukas Veiss, visticamāk vairs uzvarēt nevarēs.

Motofrīstaila sacensību sērija "Night of the Jumps", kas pasaulē notiek kopš 2000. gada, Starptautiskās Motosporta federācijas moto frīstaila pasaules čempionāta statusā notiek jau trešo sezonu, un tajās piedalās tikai profesionāli moto frīstaila sportisti. Ik gadus šīs sacensības klātienē vēro vairāk kā pus miljons skatītāju, bet šo sacensību TV pārraižu skatītāju skaits ir vismaz desmit reizes lielāks.
 
Vairāk par FIM moto frīstaila MX pasaules čempionātu iespējams atrast oficiālajā mājas lapā: www.ifmxf.com, kā arī www.fmxlatvia.lv. Biļetes uz abām pasaules čempionāta dienām iespējams iegādāties "Biļešu Serviss" www.bilesuserviss.lv kasēs.

Komentāri

Nav pievienots neviens komentārs.

Tavs komentārs

Pievienot bildi Pievienot video

Izceltie raksti

2,7 sekundes līdz simtam: Mercedes-AMG iepazīstina ar jauno CLA 45 MATIC+

Vācu uzņēmums prezentējis jauno pilnībā elektrisko CLA 45 4MATIC+, kas būs pieejams sedana un Shooting Brake virsbūves versijās. Lasīt vairāk

Nissan Qashqai Eiropā sasniedz četru miljonu robežu

Nissan Eiropā sasniedzis nozīmīgu atzīmi – kopš modeļa debijas saražoti jau četri miljoni Qashqai automobiļu. Pirmais Qashqai tirgū nonāca 2006. gadā, faktiski aizsākot kompakto krosoveru segmenta straujo popularitāti Eiropā, bet šobrīd pieejama jau trešā modeļa paaudze. Lasīt vairāk

Aktuālā situācija Rīgas dzelzceļa stacijā. Kā izskatās iesāktais dzelzceļa tilts pār Daugavu 15.7.26 (+ VIDEO) 6

iAuto.lv nofilmē, kāds izskatās "Rail Baltica" projekts, iebraucot Rīgā ar vilcienu no Jūrmalas puses. Lasīt vairāk

Land Rover atsauc gandrīz 630 000 automašīnu visā pasaulē 3

Land Rover uzsācis plašu atsaukuma kampaņu, kas skar aptuveni 629 000 automašīnu visā pasaulē, tostarp vairāk nekā 31 000 Vācijā. Lasīt vairāk

Lasītākie raksti

Jaunie raksti