Adrenalīna pilna diena autosporta cienītājiem – aizvadīts «Enima Auto Ziemas kausa 2009» 3.posms (+ foto)

 
11.marts 2009 9:40

7. martā sporta kompleksā „333” tikai aizvadītas spraigas un aizraujošas cīņas Subaru Power Club rīkotajā pasākumā – „Enima Auto Ziemas kauss 2009” 3. posms. Šoreiz dalībnieki pārcēlās no ierastā Biķernieku kartodroma uz daudz sarežģītāku un interesantāku trasi sporta kompleksa „333” teritorijā.

Tieši pateicoties laika apstākļiem, dalībniekiem bija iespēja izbaudīt vairākus segumus visas dienas garumā – gan asfaltu, gan sniegu, gan peļķes un dubļus, gan tīru ledu. Tik daudz mainīgu apstākļu vienuviet prasīja no sportistiem lielu meistarību un arī izturību.

Sacensību dienā jau no plkst. 10 rītā tika sākta dalībnieku reģistrācija. Diena iesākās ar pavasarīgu sauli un vasarīgi zilām debesīm, kas liecināja par straujo pavasara tuvošanos – īpaši pateicīgi apstākļi skatītājiem, kuri bija ieradušies kuplā skaitā ar ģimenēm, lai atbalstītu savējos, jo tādi laika apstākļi noturējās visas dienas garumā.

Tāpat kā iepriekšējos posmos, arī šoreiz dalībnieku automašīnas tika dalītas trīs ieskaites klasēs: F-RWD (automašīnas ar vienas ass piedziņu), AWD (automašīnas ar visu riteņu piedziņu un motoriem bez turbīnas) un AWD+ (automašīnas ar visu riteņu piedziņu un turbo motoriem). Šoreiz uz starta stājās rekordliels dalībnieku skaits – pavisam kopā 71 (!), starp kuriem bija arī vairāki pazīstami uzvārdi Latvijas autosporta sabiedrībā – brāļi Jānis un Raimonds Dūči, 2008. gada rallijsprinta sezonas čempioni attiecīgi 4WD+ un 4WD klasē, Elmārs Aukšmuksts – 2009. gada ziemas autosprinta čempions 4WD klasē, kā arī tās pašas disciplīnas čempions RWD klasē, Normunds Orlovs, un vairāki citi sabiedrībā zināmi sportisti, kuri izmantojot īso pauzi starp autosporta sezonām, atbrauca patrenēties un pakutināt nervus citiem dalībniekiem, vienlaicīgi arī izklaidējot skatītājus ar skaistām sānslīdēm un profesionālu sniegumu.

Lai arī visiem bija iespēja pacīnīties ar meistariem vienā trasē, rezultātu tabulas, protams, nekādus brīnumus neparādīja. F-RWD klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Normunds Orlovs (Toyota MR2), AWD klasē atkal labāks bija Mareks Matvejevs (Subaru Impreza), bet AWD+ klasē – Jānis Dūcis.

 
Trasē – Normunds Orlovs, foto – Jānis Spigovskis

Pateicoties lielajam dalībnieku skaitam F-RWD klasē, dalībniekiem, kuri cīnās par galveno balvu un punktiem kopvērtējumā, bija ļoti jāpacenšas, lai tiktu pie kārotā punktu papildinājuma. Gaužām neveiksmīgs šis posms bija kopvērtējuma līderim pēc diviem iepriekšējiem posmiem Andrim Voveram, kurš diemžēl neveiksmīgās riepu izvēles dēļ šoreiz nespēja uzrādīt sev atbilstošu rezultātu (20. vieta un tikai 4 punkti). Daudz labākā pozīcijā bija 2. vietas īpašnieks Edgars Balodis, kurš sīvajā konkurencē spēja izcīnīt 5. vietu posmā, bet goda pjedestālu šajā klasē sadalīja Aigars Tīdmanis (BMW 323ti Compact), kurš izcīnīja 3. vietu, Lauris Vidžis (VW Golf), kurš abos braucienos bija otrais, tādejādi izcīnot 2. vietu, un pirmais, ar pārliecinoši stabilu sniegumu abos braucienos, jau iepriekš minētais ziemas autosprinta čempions, Normunds Orlovs (Toyota MR2). Pateicoties šādam vietu sadalījumam, vadībā izvirzījies Edgars Balodis (122 punkti), jau par 21 punktu apsteidzot kopvērtējuma līderi Andri Voveru.


Trasē – Mareks Matvejevs, foto – Jānis Spigovskis

AWD klasē dalībnieki uzrādīja dažādu sniegumu. Pateicoties konkurentu kļūdām un atšķirīgo rezultātu abos braucienos, ar divām otrajām vietām, 1. vietu posmā izcīnīja Mareks Matvejevs (Subaru Impreza). Pārējas divas godalgotās vietas sadalīja Andris Sniķeris (Subaru Impreza GX) un līdzšinējais kopvērtējuma līderis Ralfs Sirmacis (Audi 90 Quattro), iegūstot vienādu punktu skaitu abu braucienu summā. Jau iestājoties krēslai, trasi pārklāja tā saucamais melnais ledus, kas šādos apstākļos izrādījās veiksmīgāks Andrim Sniķerim, kurš uzrādot labāko laiku otrajā braucienā, izcīnīja 2. vietu posmā, attiecīgi 3. vietā atstājot Ralfu Sirmaci. Neskatoties uz to, Ralfiņš vēl joprojām saglabā līderpozīcijas kopvērtējumā (128 punkti), bet nekur tālu vairs neatpaliek tuvākais sekotājs Harijs Blicavs (122 punkti) un pēdējo posmu uzvarētājs Mareks Matvejevs (119 punkti).


Trasē – Jānis Dūcis, foto – Jānis Spigovskis

Arī AWD+ klasē šoreiz bija kupls dalībnieku skaits un ļoti sīva konkurence. Šis fakts bija pavisam neizdevīgs kopvērtējuma līderim Danielam Baltajam (Audi S2), kuram vēl papildus bija jātiek galā ar sarežģītu uzdevumu – pēc nesenās nelaimes ar personīgo automašīnu, kura esot nodegusi, viņam bija jāsaprotas ar aizlienētu sporta auto. Kaut arī marka un modelis bija ierastais (arī Audi S2), šķiet Daniels nespēja pierast un tikt galā ar šo spēkratu, kā rezultātā uzrādīt labu rezultātu viņam nesanāca. Vēl sliktāk – pirms otrā brauciena arī šo automašīnu vajāja tehniskas problēmas, un viņš bija spiests pārsēsties uz Subaru Impreza Type-RA, ar kuru iepazīstoties tikai dažus apļus, Daniels uzrādīja 21. rezultātu. Šāds sniegums līderim maksāja divas vietas kopvērtējumā, noslīdot uz 3. pozīciju (98 punkti).

Mašīnas pārsvars un jūtami lielāka pieredze Jānim Dūcim (Mitsubishi Lancer EVO VIII) ļāva netraucēti izcīnīt pārliecinošu uzvaru savā klasē, aiz sevis atstājot savu vecāko brāli Raimondu Dūci, kuram startējot ar to pašu auto, pirmajā braucienā izdevās uzrādīt tikai 4. labāko laiku, bet jau otrajā braucienā ar otro labāko laiku viņš izcīnīja 2. vietu posmā. Izrādot pietiekoši lielu konkurenci, tomēr jau tradicionāli, 3. vietu posmā jau trešo reizi pēc kārtas izcīna Gints Ērenbots (Mitsubishi Lancer EVO), bet tomēr pateicoties citām konkurentu neveiksmēm, viņš ir izvirzījies kopvērtējuma vadībā ar 120 punktiem.

Šajā posmā, pateicoties mūsu kluba biedram Mārtiņam Cīrulim (Taimers), bijām sarūpējuši arī īpašu specbalvu atraktīvākajam Subaru automašīnas braucējam - bezmaksas automašīnas paneļa flokēšana. Izcīnot 6. vietu savā klasē, par skaistāko pirueti trasē, tiesības uz šo balvu ieguva Jānis Cīrulis (Subaru Impreza RS).

Tāpat kā visos iepriekšējos posmos, pirmo trīs vietu ieguvēji savā klasē tika pie kausiem un diplomiem, kā arī pie balvām no MOTUL. Dalībnieki turpinās spraigu cīņa par kopvērtējuma lielo balvu – vasaras riepu komplekts no Enima Auto uzvarētājam katrā klasē. Tāpat vēl ir jānoskaidro ātrākais dalībnieks starp Subaru Impreza WRX automašīnām, kurš kopvērtējumā saņems balvu 150 LVL vērtībā - dzinēja vadības bloka programmēšana (remapping) no Redline Performance.

Šoreiz jāsaka liels paldies sporta kompleksam „333” un īpaši Vladislavam Šlēgelmilham par iespēju izmantot trasi, kā arī jau ierastajiem palīgiem Edgaram, Robertam, Aijai un arī Laurai. Paldies arī Marekam par rezultātu fiksēšanu un kompleksa „333” direktoram Andrejam Gailītim par palīdzību sacensību dienā.

Enima Auto Ziemas kauss 2009

3. posms


R-FWD
Normunds Orlovs (Toyota MR2) – 50 punkti
Lauris Vidžis (VW Golf) – 44 punkti
Aigars Tīdmanis (BMW 323ti Compact) – 38 punkti
Mihails Kvetnis (Ford Puma) – 34 punkti
Edgars Balodis (Opel Astra) – 31 punkts

AWD
Mareks Matvejevs (Subaru Impreza) – 44 punkti
Andris Sniķeris (Subaru Impreza) – 41 punkts
Ralfs Sirmacis (Audi 90 Quattro) – 41 punkts
Harijs Blicavs (Subaru Impreza) – 38 punkti
Agris Štikāns (Audi Coupe) – 38 punkts

AWD+
Jānis Dūcis (Mitsubishi Lancer EVO VIII) – 50 punkti
Raimonds Dūcis (Mitsubishi Lancer EVO VIII) – 40 punkti
Gints Ērenbots (Mitsubishi Lancer EVO) – 36 punkti
Elmārs Aukšmuksts (Subaru Impreza) – 32 punkti
Kārlis Goldmanis (Subaru Impreza) – 27 punkti

KOPVĒRTĒJUMS pēc 3 posmiem

R-FWD
Edgars Balodis (Opel Astra) – 122 punkti
Andris Vovers (BMW 325) – 101 punkti
Ringolds Zanders (MR2 Toyota MR2) – 93 punkti

AWD
Ralfs Sirmacis (Audi 90 Quattro) – 128 punkti
Harijs Blicavs (Subaru Impreza) – 122 punkti
Mareks Matvejevs (Subaru Impreza) – 119 punkti

AWD+
Gints Ērenbots (Mitsubishi Lancer EVO) – 120 punkti
Guntars Bērziņš (Subaru Impreza GT) – 100 punkti
Daniels Baltais (Audi S2) – 98 punkti

Kopējie rezultāti apskatāmi šeit »»

Piedāvājam Jāņa Spigovska foto galeriju no pasākuma vietas »»

Nākamais, 4. posms, kurš arī izšķirošais un pēdējais, ir paredzēts 21. martā SK „333”. Sekojiet līdz informācijai par nākamo posmu norisi forumā www.subarupower.lv, kā arī mūsu informatīvo atbalstītāju lapās – www.iAUTO.lv un www.forsaza.eu.
 
Komentāri
 
Nav pievienots neviens komentārs.
Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Kia Soul uzbrauc uz nokrituša riteņa un uzlido gaisā (+ VIDEO)

Tesla video reģistrators iemūžinājis brīdi, kā Kia Soul uzbrauc uz riteņa, ko pazaudē pa vidējo joslu braucošais pikaps. Neticami, taču tiek ziņots, ka nopietnus ievainojumus neviens šajā avārijā nav guvis. Lasīt vairāk

 

Sasvērās krava - Rīgā apgāzusies kravas automašīna 2

Rīgā, Duntes ielas un Skanstes ielas krustojumā, trešdienas rītā apgāzusies kravas automašīna "Volvo", aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā. Lasīt vairāk

 

VW Touareg, Volvo XC60, BMW X3: 11 Latvijā konfiscētās automašīnas Ukrainai 7

Valdība otrdien nolēma bez atlīdzības nodot Ukrainai 11 Latvijas valstij piekritīgos dzērājšoferiem konfiscētos transportlīdzekļus. Lasīt vairāk

 

Jaunais Mini Countryman vairs nebūs “Mini” 3

Britu autoražotājs Mini gatavo jaunās paaudzes Countryman, kas kļūs par visu laiku lielāko Mini tā pastāvēšanas vēsturē. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti