Andris Kulbergs: automašīnām ar attītiem odometriem jāaizliedz iziet tehniskā apskate 52

 

Foto: iAuto.lv

AutoAsociācija | 28.septembris 2023 12:00

Lai gan likumdošana paredz administratīvos sodus par veiktajām manipulācijām ar odometriem, praksē tie netiek piemēroti. “Rezultātā “pieveram acis” uz reālām krāpnieciskām darbībām, kaut gan ir elementāri risinājumi kā šo krāpnieku darbību apturēt,” informē Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs.

Lai turpmāk uzlabotu situāciju Latvijā, A. Kulbergs kā risinājumu redz Latvijā pārņemt Lietuvā ieviesto praksi. Tas nozīmē, ka, ja ejot automašīnas Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) noteikto obligāto ikgadējo tehnisko apskati tiek konstatēts, ka odometra rādītāji ir mazāki kā fiksēts iepriekšējās tehniskās apskates laikā, automašīnai tiek liegts piedalīties ceļu satiksmē.

Latvijā autovadītājam izejot auto tehnisko apskati, CSDD reģistrē odometra nobraukuma datus un tos fiksē. Rezultātā ikviens bezmaksas var pārbaudīt automašīnas odometra rādītājus CSDD datubāzē, atrodot auto pēc valsts numura zīmes vai transportlīdzekļa reģistrācijas numura. Tomēr šobrīd ir izveidojusies paradoksāla situācija - odometru attinēji sodīti netiek, automašīnas, kurām ir veiktas odometru manipulācijas, var brīvi piedalīties satiksmē un pats pircējs ir atbildīgs par to, lai pirms pirkuma izdarīšanas veiktu nepieciešamo izpēti, izmantojot CSDD datubāzi.

“Šobrīd Latvijā par odometru manipulācijām vai piedāvājumiem to darīt ir piemērojams administratīvais sods, tomēr praktiski šādi sodi netiek piemēroti. Līdz šim, ņemot vērā pieejamos Iekšlietu ministrijas Administratīvo pārkāpumu uzskaites nodaļas datus, pēdējo divu gadu laikā ne tikai nav uzsākts neviens pārkāpuma process, nav ziņu par vispār izdarītiem administratīvajiem pārkāpumiem un pieņemtiem sodiem pamatojoties uz CSL 81.panta pirmo un otro daļu. Latvijā ir acīmredzama nepieciešamība pēc citiem soda mehānismiem, jo pašreizējā sistēma ir neefektīva un praktiski necīnās pret odometru manipulatoriem. Rezultātā tiek apkrāpts gan pircējs, gan nozare, bet krāpnieks sodīts netiek,” skaidro A.Kulbergs. 

Lai uzlabotu situāciju un cīnītos pret odometru manipulatoriem, Lietuvā ir pieņemts jauns likums, kas nosaka, ka tehniskās apskates laikā fiksējot odometru attīšanu, automašīnai netiks dota atļauja piedalīties ceļu satiksmē un apskate jāveic atkārtoti.* “Mūsu plāns ir Latvijā ieviest līdzīgu sistēmu, pilnveidojot tehniskās apskates procesus. Risks neiziet tehnisko apskati vai neiegūt tehniskās apskates uzlīmi būs spēcīgs stimuls automašīnu īpašniekiem ievērot likumu, kā arī mēs ieviestu funkcionējošu soda mehānismu tiem, kuri mēģina veikt aizliegtās manipulācijas ar odometriem,” informē A.Kulbergs.

Latvijai straujiem soļiem būtu jāiet uz priekšu samilzušā problēmjautājuma sakārtošanas virzienā automašīnu tirgū. “Odometru attīšana ir nopietna sērga, ar kuru ir nepieciešams reāli sākt cīnīties. Šobrīd valsts netieši pieļauj krāpnieciskas darbības un nepietiekami rīkojas, lai aizsargātu pircējus. Portāla AutoDNA dati liecina, ka 2021.gadā Latvijā no 54 242 importētām lietotām automašīnām ar kopējo vērtību 133 miljoni eiro, 18 948 spēkratiem tika fiksēti attīti odometri. Manipulējot ar odometru rādījumiem par vidēji 125 000 kilometriem, automašīnas vērtība tiek mākslīgi palielināta par 22%. Tas nozīmē, ka lietotu auto pircējiem ik gadu tiek nodarīti 24 miljoni eiro zaudējumi, vidēji katram apkrāptajam pircējam zaudējot 1259 eiro. Rezultātā automašīna ir mākslīgi padarīta par vērtīgu, lai gan patiesībā nobraukums var būt lielāks un automašīna - nolietotāka. Tāpēc ir tik ļoti svarīgi pirms nolūkotā auto iegādes pārbaudīt tā vēsturi, izmantojot pieejamos bezmaksas resursus. Tomēr lielam grūdienam ir jānāk arī no valsts puses un odometru “attinēji” ir jāsoda efektīvos veidos, automašīnām reāli aizliedzot piedalīties satiksmē,” norāda Auto asociācijas prezidents.

*No šī gada 7. jūlija Lietuvā ir noteikts pārejas periods –, ja tehniskajā apskatē tiks konstatētas manipulācijas ar odometra rādījumu, tas vēl tiks uzskatīts par nebūtisku bojājumu, bet no 2025. gada 7. jūlija tas jau tiks traktēts kā būtisks bojājums un tehniskās apskates iegūšana automobilim tiks liegta.

 
Visi komentāri
 
650 28.septembris 2023 12:19
9 0 Atbildēt

Mēs varētu missteru Kūlbergu iecelt/Par! attīto sppedometru deportaMenta galveno specālistu.Kur var nobalsot/Par?

Ā,un jā. Kas diez (mr.Kūlbergam un pārējiem nmisteriem) "traucēja" šim jautājumam pieslēgties jau (pāris varoņgadu Desmitus) agrāk?  

CIK konkrēti (cik diez 0,000xui%) no visas attinumu problēmas attiecas tieši uz tiem a/m, kuru speezdometri tiek attīti tieši LV ekspluatācijas laikā un kuriem šī acīmredzamā neatbilstība ir saskatāma tieši LV Csdd "vēsturē"?  

Kā (mēs,Lohi) pierādīsim(un,prottams, Taisni/Sodīsim) TO konkrēto personu, kura (Vārds,Uzvārds,vienotais reģ.Nummurs..) "pa ceļam" ir izveikusi attīšanās procedūru tādam a/m, kurš vēl tikai ceļo no DE uz LV un nevienā LV datubāzē vēl vispār nav reģistrēts?

WALA 28.septembris 2023 12:31
8 0 Atbildēt

Hmm, un kāpēc nesākt ar "pašu sākumpunktu" - aizliegt pārdot šādus auto !

Maksims Ter-Oganesovs 28.septembris 2023 17:44
0 0 Atbildēt

ugu, jo diezvai viņas risinājums palidzēs

Krotow 28.septembris 2023 12:35
14 0 Atbildēt

Vācijā savu attinēju pietiek. Turienes turkiem attīšana un pardosana tālāk ir viens no biznesa veidiem.

DJ40 28.septembris 2023 21:05
1 0 Atbildēt

Pasaki turkam, ka auto paliks Vācijā uz vācu nr.un turks pēkšņi vairs negrib tev pārdot auto😂

wons 28.septembris 2023 12:33
6 0 Atbildēt

ja pieķer, ka attīts tad neļauj reģistrēt LV + neizlaiž TA. punkts.

0pis 28.septembris 2023 12:37
5 0 Atbildēt

Atklājot skatē, ka odometrs ir manupilierēts, vajag uz vietas piespiest īpašnieku auto norakstīt un turpat iegādāties vietā citu, no CSDD apgādāta kataloga ar cipariem 000000 kilometru tāfelē. Tāpat uz vietas piedāvāt ātro kredītu tiem, kam nav iespējas uz sitienu nopirkt auto. Nu, lai izslēgtu iespēju ka ar to pašu nelaimju cēloni mierīgi brauks mājās.

650 28.septembris 2023 12:52
8 0 Atbildēt

Tak izjaukt pa daļām turpat cssd territorejā un, neatejot no kasses, izsaukt šrotistus!

Nespēj "izkonstatēt" pdf filtra neesamību izrūnītā tukšā trubā- nu prottams, ka viņi tagd atradīs gan resursus, gan (kārtējos) specaAlistus "tirgus izpētei" un "noziedznieku konstatēšanai".Visus tos vācijass turkus tūliņ izjaas/trubā, tie jau reku euroaptiekā Solidolu tagd iepērk vairumā.

Sen zināms, ka tieši par daudziem Vācijas lietotajiem auto nav nedz korektu datu, nedz arī iespēju tos reāli izkontrolēt ar dažādu kārvertikālu starpeniecību.Cik nav tādu a/m, kurus no citām eurovalstīm pa starpu tīšām piereģistrē DE un dažādu sen atstrādātu manipulāciju rezultātā visa "vēsture" pazūd kā nebijusi!

BMW 28.septembris 2023 13:09
25 0 Atbildēt

Un kā tieši Kulberga priekšlikums pasargās patērētājus! Patērētājs nopirks auto, kam pārdevējs būs notinis odometru un nevarēs iziet skati! Nauda vējā un mašīna arī!

Kāpēc Kulbergs neapkaro Auto nomas uzņēmumus, kas pirms kataras skates atgriež odometru, lai izpildītu līzinga nosacījumus - ne vairāk kā 200 km dienā? Arī taksometru kompānijas tā dara! Vajag elektronisku odometra sinhronizāciju ar VID, lai ķer lielos blēžus!

imzz 28.septembris 2023 15:32
0 0 Atbildēt

Patērētājs nopirks auto, kam pārdevējs būs notinis odometru un nevarēs iziet skati! 

Notinis pēc TA ? Vienkārši. Pircējs pieprasīs uzrādīt CSDD TA lapu, kur tas nobraukums, kā mēs visi zinām,  redzams.

Odometrs 28.septembris 2023 19:32
0 0 Atbildēt

Kas tu stulbs esi?

Saskati jebkādu likumsakarību starp komentāru uz kuru atbildēji? Protams ka tin PIRMS tehniskās apskates, dalbajobiņ līzinga kantoris taču arī var redzēt csdd datus, tu domā, ka tie tinēji ir tik stulbi?

Lūk 28.septembris 2023 21:54
0 0 Atbildēt

šitās ir labs.  A es domāju,  kur tiem nomās auto bizness ? Tagad skaidrs.  Bet vispār,  dažu ļoti iecienīta dileru saloni,  pilni ar 2- 3 gadīgiem budžeta auto ar nelielu nobraukumu, kurus mēģina iesmērēt aš par virs 20t€ . Un ja vēl tiem notīs spidometrs? Vispār vāks 😃

es 28.septembris 2023 13:14
3 0 Atbildēt

CSDD varētu piedāvāt sertificētu attīšanas pakalpojumu par maksu. Līdzīgi kā ar izvēles numuriem. Vai arī ieviest abonēšanas maksu par braukšanu ar attītu odometru un nodevu par šīs maksas iekasēšanu. Kādēļ aizliegt, ja var nopelnīt?

kas viņu ievēlēja 28.septembris 2023 13:20
9 0 Atbildēt

Viņš tāds pamuļķis?Nē,deputāts!

vasaras gaiss riepās 28.septembris 2023 13:22
1 0 Atbildēt

Aizliegt braukt!Nevis pārdot,vai pirkt,bet lietot labticīgi muļķa prātā nopirkto.

GTD2 28.septembris 2023 13:26
16 0 Atbildēt

Pilnīgi bezjēdzīgs risinājums. Ja kontrolē tad kontrolē pirms reģistrēšanas Latvijā. Un kā tas attiecās uz satiksmes drošību ja nevar iziet TA, varētu saprast ja neļautu pārakstītar neatbilstošu odometru rādītāju. parasti ,kas tin pirms apskatēm nav tik lieli idioti lai notītu mazāk ,ka bija fiksēts iepriekšējā apskatē, parsti notin maģisko 10tūkst nobraukumu gadā, neredzu ,kā pret to var cīnīties. Nu labi neizies apskati iedos darboņiem lai uztin tik cik cssdddd darboņiem patīk, Atkal lieka darbības imitācija ,kas neko neatrisina, kā parasti mūsu valstī

Rexx 28.septembris 2023 13:27
8 0 Atbildēt

Nekas nesanāks. 

1. Piemēram, piereģistrē auto ar 150k uz odometra. 

2. Brauc gadu. Nu, kādus 59k.

3.Pirms skates notin no 209 uz161. Rezultātā 11k gadā.

4. Un šitā 5 gadus. Odometra beigās 205k, faktiski 390.

Visi laimīgi.

Vai arī- nu nobeidzas man tas odometrs, ielieku citu, ar mazākiem km

 Man nav jāmanipulē ar odometru, lai salabotu ciparus.

10+ gadu veciem auto lieks pasākums principā.

Ābols 28.septembris 2023 14:23
2 0 Atbildēt

😂 Ieej apskaties ssā, ka 10,15 un pat 20 gadīgi automobīļi VISI it kā kāda magiskā norma, grozās ap 200tūkstošiem.(+/-50tūkst) Vienalga latvijas vai importets auto....

 Gadam nav nozīme, nozīme ir batonu spraušana ausīs! 😉 Jeb sūdu iepārdošana klientam, jeb latvietim tie 200tūkstosi odometrā ir vitāli svarīgi!

P.S. Man ir 6 gv auto, pirkts un uzturēts Latvijā un tam ir 205tūkstoši ORIGINĀLS nobraukums, ikdienā darbs-mājas un brīvdienu braucieni.... Nē neesmu taksis!

  Tikmēr ss pilns ar 2x un pat 3x vecākiem auto, kam nobraukumi līdzīgi jeb maģiski turas šajā 200 tūkstošu kategorijā. 😂😂😂 Būs aitas, būs cirpēju....

Žanis 28.septembris 2023 14:56
4 0 Atbildēt

Man ir 3 gadīgs ar 180 000. Arī nav taksis vai piegādes.

:-) 28.septembris 2023 15:43
0 0 Atbildēt

Un ko darīt pretējā gadījumā, jeb ja gadā nobrauc ~ 10 t.km? Mainu sievai jaunu mašīnu ik pa 5 gadi. Kolēģis arī, Caddy fans, gadā labi ja 20 t.km nobrauc. Vienīgais ir pirkt pie officiālajiem auto pārstāviem auto no Latvijas ar ticamu vēsturi.

Volx 28.septembris 2023 19:45
2 0 Atbildēt

Manai kijiņai ir 15 gadi un nemaz nav 190 k

Un kurš tam ticēs? Jautājums uz aizbēršanos

nesapraša 28.septembris 2023 14:00
4 0 Atbildēt

Tomēr nav līdz galam skaidrs:

1) Kā informatīvas plāksnītes (odometra) vadītāja kabīnē rādījums vai mašīnas cena placī var ietekmēt satiksmes drošību dabā?

2) Ja šobrīd vadītājam pēc pārbaudes tiek pateikts, ka ir piečakarēts, kas jau nav patīkami, tad kur loģika vēl papildus pret viņu vērst kādas sankcijas?

3) Ko darīt, ja odometrs remonta dēļ ticis momainīts pret jaunu? Arī jādzen uz šrotu?

Pielieciet ķeksi agregātu numuru salīdzinošanā un TA datu e-pakalpojumā, un lieta darīta nevis atkal izdomājiet kārtējos "sodus", kuru saņēmēji vairumā gadījumu par šāds likuma pārkāpšanu vispār neko nenojauš.

Krotow 28.septembris 2023 14:13
15 0 Atbildēt

Piekrītu augstāk minētajam ka satiksmes drošību reāli ietemē auto reālais tehniskais stāvoklis, nevis kilometru cipars panelī. Taču odometrus tin ar mēŗķi pārdot auto dārgāk un tā ir krāpšana. Tinēji vnk jāliek aiz restēm. Un no viņiem par labu auto ar tīto odometru pircējam jāpiedzen navars par uztītajiem kilometriem.

D 28.septembris 2023 14:30
11 0 Atbildēt

Problēmu samazinātu, ja jebkuram būtu brīvi pieejama informācija par jebkuru Eiropā reģistrētu auto par nobraukuma vēsturi, zagšanas, bojājumu gadījumiem. Bet pareizi, labāk ir sodīt kēdes pēdējo posmu. Kā teikt vainīgs ir tas kurš par lēnu smeļ ūdeni no cauras laivas.

0pis 28.septembris 2023 15:14
4 0 Atbildēt

Intereses pēc to var apstrīdēt. CSDD funkcija ir +- uzskaite un satiksmes līdzekļa drošība, savukārt cipariem uz ripas ar to nav nekāda sakara. Ja auto ir remontēts un labi kopts, tad arī miljons km nobraukums ir tikai informācija īpašniekam, bet ja auto ir slīkonis un smuki sists no visiem stūriem, tad arī 50K neko nenozīmē - auto ir jau pusceļā uz šrotu.

Varbūt uzreiz sodīt tos, kuriem auto nav visa oriģinālā aprīkojuma - radio, paklājiņu, dīlera uzlīmes? Tas tak ir svarīgi arī 8.jam īpašniekam!

GTD2 28.septembris 2023 15:23
3 0 Atbildēt

Nav pamata nedot ta dēļ nobraukuma radijuma uz odometro ,jo csdddd nav reglamentējusi max nobraukumu ar kadu auto  drikst piedalities ceļa satiksmē. Ja uzliks limitu piemēram miljons un tad auto janoraksta tad varēs kontrolēt nobraukumus TA

imzz 28.septembris 2023 15:52
4 0 Atbildēt

Pēdējie komentētāji aizgājuši ganībās. Nospiediet CTRL/F un ierakstiet "drošība".

Tajā Kulberga viedoklī nav nekas par to, ka liels nobraukums ietekmētu drošību. Runa ir tikai un vienīgi par pircēju apkrāpšanu pavisam rupjā veidā.

Proti, nobraukums nedrīkst būt negatīvs. Nākošā tehniskā apskatē nobraukums nedrīkst būt mazāks, nekā iepriekšējā. Tas arī viss. Neko citu jau nevar konstatēt. Ja runa par odometra maiņu uz citu ar mazāku nobraukumu tā sabojāšanās gadījumā, situāciju iespējams atrisināt ar kaut kādu obligātu dokumentu par šo nomaiņu, kas iesniedzams inspektoram apskates laikā šādā gadījumā.

0pis 28.septembris 2023 18:12
1 0 Atbildēt

Pircēji un nobraukums nav CSDD darbības sfēra. Varbūt es viņiem varu aiznest saplēstas čības un lai šie soda negodprātīgo ražotāju? Nu, ja jau uzņemas būt par PTAC.

es 28.septembris 2023 16:10
0 0 Atbildēt

Jūs domājat ka tiem auto būs zemāka cena, ja tirgos ar reālo nobraukumu? Vot ņikujā!

Krotow 28.septembris 2023 16:26
2 0 Atbildēt

Vnk tirgus sakārtosies pēc realajiem auto parametriem. Un kretīniem kļūs daudz sarežģītāk iešķiebt smuki nopucētu nopisteni.

GTD2 28.septembris 2023 16:43
0 0 Atbildēt

Domāju ,ka Latvijā braukušos auto odometrus tin ļoti minimāli jo nav jēga tīt vairāk, kā bijis iepriekšējā apskates fikcācijā. Tagad lielākā daļa ir tik gudri un pārbauda auto nobraukumu csdd mājas lap'ā. Bet notīto ,kas  lielāks par iepriekšējās apskates konstatēto nesoda, tapēc pasākums pilnīgi bezjēdzīgs, protams kamēr tas darbojās tikai pēc latvijas datiem, bet cik var saprast vērā ņemti tikai latvijas dati

Karls 28.septembris 2023 19:42
1 0 Atbildēt

Nu es tinu abiem saviem auto katru gadu pirms TA, jo jauni auto un man ir ierobežots nobraukums.

Principā no 40-45k parasti notinu uz 9-13k jo man pieļaujamais ir 15k gadā, otram auto parasti nav vairāk par 20k gadā.

Beigās sanāk, ka nobraukums zem 100k, bet realais pie 200+, sen tā daru un vispār cik saprotu ļoti daudzi tā dara.

es 28.septembris 2023 20:03
0 0 Atbildēt

Nobraukums tiek ierakstīts tik daudz blokos, ka nav grūti to atrast. Un ir vēl virkne citu parametru, pēc kuriem noteikt nobraukumu.

Karls 28.septembris 2023 20:44
0 0 Atbildēt

Kā kuram auto, citiem sarežģītāk citiem vieglāk, tas tinējs cik saprotu pazīst oficiālo dīleru mehus, zin ko un kur skatās, tik cik attīšanas cenas mainās.

es 28.septembris 2023 21:33
1 0 Atbildēt

Var pat elementāri sareizināt motorstundas ar vidējo ātrumu un dabūt nobraukumu. Padsmitgadīgam BMW nobraukums rakstījās 7 blokos. Es nezinu nevienu LV, kurš spētu izmainīt visos, plus vēl piedzīt pārējos datus.

Karls 29.septembris 2023 0:55
1 0 Atbildēt

Bmw vienkārši ir viens no auto kuram šo visu izdarīt ir sarežģītāk, bet tik un tā dīler servisā viss info ir, bmw cik zinu arī tās attīšanas izmaksas augstas. Citiem auto, piemēram toiyotai viss ir daudz vienkāršāk (vislētākā attīšana no visiem auto kurien esmu tinis) un man konkrēti nekad nav bijis ar to problēmas, csdd vispār skatās tikai odimetru, un kad esmu atgriezis dīlerim auto, lai ņemtu vietā citu arī nekad neviens neko nav iebildis.

Sergejs 29.septembris 2023 16:52
0 0 Atbildēt

Tur jau tā lieta ka ja neesi pats pirms auto pirkšanas pasūtijis padziļinātu nobraukuma pārbaudi tad neviens nekur dziļi nelīdīs, it īpaši CSDD, nav viņiem ne tāds uzdevums, ne īsti aprīkojums/softs ne laika. Tā kā ja tinējs nepāršauj par strīpu un neuztin negatīvu nobraukumu tad viss štokos, papīri kārtībā. Pa lielam to odometru vispār var noņemt nost un katrs ar marķieri uzraksta nobraukumu kāds viņam patīk, tas pats vien būs -)

reno 29.septembris 2023 18:04
0 0 Atbildēt

Man renim odometrs mēdza ik pa laikam vispār atslēgties.

srt 28.septembris 2023 19:10
0 0 Atbildēt

Varbūt arī korsetes un push-up vajag aizliegt? Tas taču arī slēpj nobraukumu?

Rexx 28.septembris 2023 20:22
0 0 Atbildēt

Nu ja jau tā, tad:

Silikona pupi u.c. plastiskā ķirurģija- aizliegts.

Gēla nagi- aizliegts.

Pieaudzētie mati- aizliegts.

Matus krāsot, īpaši sirmos,- aizliegts.

Obligāti jābūt publiski atrodamiem:

Dzimšanas datiem,

Iepriekšējo partneru skaitam

28.septembris 2023 21:59
4 0 Atbildēt

šitās ir labs.  Šobrīd topā vispār ir viedoklis,  ja nav publiski (facebook,  utml) atrodami dati,  tad tur kaut kaaas nav.... sviests.

Eksperts 28.septembris 2023 22:46
12 0 Atbildēt

Džeks ir pilnīgi nekompetents, reti kurš griež odometrus pēc reģistrācijas Latvijā. Protams, ir tādi, kuri dažādu iemeslu dēļ tin starp apskatēm, bet ne csdd ir tàdas iekārtas, lai to spētu konstatēt, ne kāds to baigi darīs, jo ne visiem to var pārbaudīt, kur vēl pierādīt. Savukārt tad, kad mums būs vienota sistēma ar Eiropas datubāzēm (kā tas šobrīd jau ir ar NL/BE/L), tad gan auto tirgotājiem būs daudz sarežģītāka dzīve. Igauņi jau šodien bauda šādas sistēmas augļus, viņiem tādus auto nemaz nereģistrē, mēs kā parasti kkur no pakaļas (tāpat kā tehniskās apskates, igauņiem neliek iet jaunu apskati pie pirmās reģistrācijas, ja tā nesen ir ieta citā EU valstī).

Jaunais 29.septembris 2023 8:33
0 0 Atbildēt

Un ko darīt to auto īpašniekiem, kuru odo pēc 300 000 km (dažiem pēc 500 000 km) sāk skaitīt no nulles?

Man reiz bija golf 3, kuram pēc 300 000 km sāka skaitīt no 0. No sākuma brīnījos lielām acīm: "Kā tad tā?". Sāku internetā pētīt, jā ir tāda lieta dažiem auto.

golfs 29.septembris 2023 11:15
0 0 Atbildēt

TAs bija sen un tādu vairs NAV

msh 29.septembris 2023 18:34
0 0 Atbildēt

Nepļūti. Ir vēl mk3 uz ceļiem. Un sūds par mk3 - mk2 ir kulta objekts - digitālais spidometrs Digifiz - kurš dara tieši šādi, ja nemaldos, pie 300k nometas uz nulli un tur paliek; citus var atgriezt lai atsāk skaitīt kilometrus, citus nē. Ja es gribētu tādu ielikt savam golfam, uzreiz automātiski kruķīts, jo digifizs mana golfa nobraukumu parādīt nespēj...

golfs 30.septembris 2023 12:17
0 1 Atbildēt

Bla nu dalbajob, protams ka kāds no tiem sūdiem vel ir uz ceļa sastopas, bet tas nemaina faktu ka neviens* to nepirks un tādam vecam sūdam pilnīgi vienalga par to ko tur rāda odometrs.

Kurš idiots vispār kolekcionē kaut kādus šitos priekšpiedziņas memīš sūdus?

janis palis 29.septembris 2023 9:33
0 0 Atbildēt

sen bij laiks likt visadus liegumus siem mekrakiem kas to dara mudaku bars sodus ar vajadzeja tadus ka masinu atnem un ipasnikes piss talak ar kajma

GTD2 29.septembris 2023 13:36
0 0 Atbildēt

Ja auto 20 gadi un vaitrāk, švaki vai aktuāls ir nobraukums ko rāda odometrs, vissticamāk,ka tas tāpat 'tits, Arī ja nav tīts tad jaskatās kapēc tas auto tik maz braukts, tad jaskatās kapēc tas mācitājauto tik maz braucis, varbūt sists vai slīcis un ilgstoši stāvējis, varbūtā tāpatās ilgstoši stāvējis ,kas arī nav labi, tie auto jaskatās vienīgi pēc tehn stāvokļa,

srt 29.septembris 2023 14:09
19 0 Atbildēt

Labāk viņš būtu uztraucies tiem lietotajiem par krāsas biezumu, līkiem lonžeroniem, airbag un abs mulāžām. Atkal kārtējais čerez žopu priekšlikums. Vācijā var iziet TA ar notītu nobraukumu, bet nevar ar metinātu lonžeronu. Lai aizliedz reģistrēt visādus tur "fur export" un "salvage" auto.

650 29.septembris 2023 14:51
1 0 Atbildēt

Jā.Lieliski.Resummēsim rezummējumu..Tātad,Mr.Ā.Kūlbergs nekad savā dzīvā dzīvē nav saticis nevienu reāli dzīvu nedz dīleri, nedz Lietoto a/m dīleri, nedz arī (ne kur nu) vel kādu speezdometeru attīšanas dīleri.Nee.

Šajās aprindās bezmaz vai katris Lohs jau pa krietnu gabalu pazīst katru attiecīgo citu Lohu, taču Ā.Kūlbergs par (nekad) nava ne ar vienu no "iesaitītajām pusēm" pat ne vienu pus vārdu runājis.Kur nu vel to, ka viņš (nebūdams Lohs) tagad ietu tā nu personālīgi pazīt katru (vai vismaz kādu) šajā jomā darbojošos Lohu. Nee.

Cilvēki reku massveidā stāsta, ka ar jauniegādātu auto attīšanu varot nokrāpties pilnīgi nesodīti un bez jebkādām sankcijām no Dīlera puses.Lohs esot (kāreiz!) tas, kurš nekam neko netin (nedod).Bet Ā.Kūlbergs pat ij nedomā kko pārmest kādam Dīlerim.Jo to tikai LOHi var "ieiet" 4-5-7 atsevišķos Vadošajos Vadības Blokos un pareizināt motorstundas ar iQ koeffificentu un/vai iegūto Rezultātu izdalīt atiecīgi ar visu iesaistīto Ai Lohu kopskaita skaitlisko skatli.Jā. 

Lietoto auto pārdevēji gadu desmitiem un massveidā p/iš pircējus- iespējams, ka (visu šo laiku un joptprojām/tagad) ir tādi "plači", kuros nav pat vispār neviena "neattīta" a/m.Bet aiz tā dēvētās "zelta rokas" neviens reāli nava pieturēts.Pat ne1ns Vācijas Turks nava izdots Latvijai.

Ir visvisādi kār-vertikāli,vīn-čeki,Cssd datu bāzes, taču nav tā dēvēto Aizturēto.Nekam nav likumīga spēka.Vienīgais reāli darbojošais likums- ka Lohiem ira Jāmaksā/Par!. Hm. 

Kā arī, Ā.Kūlbergs līdz pat šim brīdim kā Pilnvarotais Pilnvarotās Asssociācijas Pr-dētājs, autopircēju (lohu) likumīgo interešu iespējamais Aizstāvis, visu lielo lietu un/vai smalko mechānismu iespējamais Pazinējs.. (iespējams) ka nemaz ne1reiz nava personīgi publiski ieradies kādā šādā krāpnieku turētajā tirgussvietā ar tā dēvēto "inspēkciju". Nee.Viņš pat nava ne1reiz izlassījis lidz galam garlaicīgo avīzi EsEs.ElVē. Nee.Tas nava vViņa uzdevums.Tas ira galveno kārt pašu LOHu uzdevums (pienākums). Jā. 

Jā. ;p

es 29.septembris 2023 18:03
0 0 Atbildēt

Kulbers pats ir bijis gan jauno, gan mazlietoto auto dīleris.

650 29.septembris 2023 23:14
0 0 Atbildēt

-ā, ja??

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti1111

Kas ir lielgabarīts? Garumā virs 18.75 m un platumā vairāk par 2.55 m (+ VIDEO) 7

Vairāki kravas auto 2.decembra naktī pārvieto lielgabarīta kravu pa A5 šoseju. Lasīt vairāk

 

Peugeot lauva asina nagus! (+ VIDEO)

Peugeot LAUVA asina nagus! Šodien Tavs Auto TV tuvāk aplūkosim uzlaboto Peugeot 508. Kā apgalvo tā radītāji – ar to ir sperts solis tuvāk augstākam tirgus segmentam. To, cik plats ir bijis šis solis, centīsimies noskaidrot šī video turpmākajās minūtēs. Lasīt vairāk

 

Noskaidroti trīs "Lietuvas Gada auto 2024" līdz 40 000, līdz 60 000 un virs 60 000 EUR (+ VIDEO) 7

Lietuvas Gada auto uzvarētāji tiek noskaidroti, izvēlot labāko no cenu kategorijas līdz 40 000, līdz 60 000 un virs 60 000 eiro. Uzvarēja Nissan X-Trail, Toyota Prius un Mercedes-Benz E-klase. Lasīt vairāk

 

Ziemas apstākļi ietekmē arī operatīvo dienestu darbu (+ VIDEO) 5

Laika apstākļi un arī cilvēku pārgalvība rada papildu slodzi glābšanas dienestiem. Jārēķinās, ka sniegotie un apledojušie ceļi ietekmē arī operatīvā transporta pārvietošanos un palīdzību var nākties gaidīt ilgāk. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti