Apvidus automobiļu nākotne ir hibrīdi 8

 
Velocita | 29.decembris 2020 14:49

Tuvākajā nākotnē visi transportlīdzekļi būs elektrificēti, bet autoindustrija uz jauno enerģijas veidu nepārslēgsies vienā dienā. Pēdējo gadu laikā izmaiņas bijušas straujas, bet tajā pašā laikā pakāpeniskas.

Apvidus automobiļu segmenta līderis Land Rover demonstrē skaidru attīstības virzienu modernajiem modeļiem – tie būs ar hibrīda spēka agregātu, jo šāda virsbūves tipa automobiļu elektrifikācija ir ļoti racionāla.

“Jau kādu laiku saņemam klientu pieprasījumus par Land Rover un Range Rover modeļiem ar uzlādējamā (plug-in) hibrīda sistēmu – patērētāji izvēlas jaunākās tehnoloģijas, kā arī balansu starp jaudu un ekoloģiju. Britu autoražotājs ir ņēmis vērā globālās tendences, jaunākās ekoloģiskās normas un ir pirmais pasaulē, kas jau piedāvā sešus SUV ar uzlādējamā hibrīda sistēmu,” norāda Juste Šataite (Justė Šataitė), Land Rover mārketinga vadītāja Baltijas valstīs.

Gandrīz visi modeļi pieejami hibrīda versijā

Apvidus automobiļiem elektromotora un akumulatoru komplekta papildu kilogrami ir mazāk jūtami. Turklāt lielāks inerces spēks ļauj rekuperēt vairāk enerģijas, bet momentānais griezes moments nodrošina labāku dinamiku un ievērojami mazāku vides piesārņojumu nekā dīzeļauto. Citkārt garākiem pārbraucieniem piemērotam automobilim uzlādējamā hibrīda sistēma nodrošina arī maza pilsētas auto priekšrocības.

Land Rover ekoloģiskā ziņā izceļas uz visu pārējo SUV ražotāju fona. Starp visiem šīs markas modeļiem pieejamajiem motoriem ir populārais 3 litru V6 dīzeļdzinējs, kā arī 2 litru benzīna un dīzeļa agregāti, no kuriem vairums ir aprīkoti vēl ar MHEV (Mild hybrid electric vehicle) tehnoloģiju un tādējādi ir dēvējami par daļējiem hibrīdiem.

MHEV sistēma izmanto ar siksnu piedzenamu startera ģeneratoru (BiSG), kurš akumulē bremzēšanas enerģiju. Šī elektroenerģija tiek uzglabāta 48 voltu litija jonu akumulatorā. Pēc tam šī elektroenerģija tiek pielietota, kad automobilis paātrinās. Tāpat tā nodrošina maigāku Start/Stop sistēmas darbību. Šādas sistēmas priekšrocības ir zemāks degvielas patēriņš nekā iekšdedzes motoram bez tās.

Tomēr vislielākās priekšrocības sniedz uzlādējamā hibrīda sistēma, kas apvieno ekoloģisku braukšanu (nulles emisijas) ar augstāku veiktspēju.

Vēl vairāk priekšrocību

Uzlādējamā hibrīda sistēma pieejama visos Land Rover modeļos, izņemot jauno Discovery. Elektrificēto SUV piedāvājums ir ļoti plašs – no Range Rover Evoque ar 150 ZS hibrīda sistēmu līdz dinamiskajam Range Rover ar 404 ZS.

Visjūtamākā degvielas ekonomija ir Land Rover flagmanim, kas aprīkots ar uzlādējamā hibrīda sistēmu. Autovadītāji, kuri regulāri uzlādē 13,1 kWh akumulatoru un nobrauc 100 kilometrus, vidēji patērēs mazāk nekā 4 litrus benzīna. Tas ir izcils rezultāts ietilpīgam SUV, kura pašmasa ir divarpus tonnas.

Elektromotora nodrošinātā jauda, augstāks griezes moments un zemāks degvielas patēriņš veicina arī labāku dinamiku. Range Rover Sport versijā ar uzlādējamo akumulatoru vidējais degvielas patēriņš ir 3,3 līdz 3,8 litri uz 100 km, bet tajā pašā laikā šis apvidus automobilis spēj no 0 līdz 100 km/h paātrināties 6,5 sekundēs, kā arī sasniegt maksimālo braukšanas ātrumu 220 km/h.

Elektromotora momentāni pieejamais maksimālais griezes moments paver jaunas iespējas arī bezceļu braukšanā, kur šis parametrs ir krietni svarīgāks nekā maksimālā jauda. Land Rover ir viens no autoražotājiem, kuram ir lieliska izpratne par jaunās paaudzes spēka agregātu potenciālu.

Hibrīda sistēma pat Defender modelim

Tā nav tikai sagadīšanās, ka leģendārajam Defender modelim arī ir plaša hibrīda spēka agregātu izvēle. Vairums no tiem ir daļējie hibrīdi (MHEV), bet pircējiem drīz tiks piedāvāta arī modifikācija ar 2 litru benzīna dzinēju, elektromotoru un uzlādējamo akumulatora komplektu.

Spēka agregāts ir viens no svarīgākajiem parametriem automobilim, kas spējīgs uzbraukt līdz pat 45 grādus stāvā kalnā un pārvarēt līdz 90 centimetrus dziļu braslu. Defender uzlādējamais hibrīda agregāts ir ar ļoti augstu veiktspēju – tā maksimālais griezes moments sasniedz 640 ņūtonmetru. Turklāt pilnīgi elektriskajā režīmā Defender spēs nobraukt līdz pat 40 kilometru bez atkārtotas uzlādes.

Hibrīda sistēma ļauj autovadītājam būt arī daudz diskrētākam, kad nepieciešams. Uz lielceļa iespiest akseleratora pedāli un sasniegt vairāk nekā 100 km/h ātrumu ir prieks, bet, braucot apdzīvotā vietā vai piebraucot pie sava iecienītā restorāna, klusums ir daudz piemērotāks nekā iekšdedzes dzinēja rūkoņa. Elektriskā piedziņa sniedz šādu iespēju.

Visi Land Rover uzlādējamie hibrīdi jau ir pieejami iegādei, un pirmie PHEV modeļi pie klientiem Latvijā nonāks 2021. gada pirmajā pusē.

 
Visi komentāri
 
Uzticams auto 29.decembris 2020 16:52
3 0 Atbildēt

Hibrīds, tas ir labi, bet kad beidzot Land Rover sāks ražot un piedāvāt arī uzticamus auto!?

WALA 29.decembris 2020 17:29
3 0 Atbildēt

Nez, varbūt vajadzētu izdomāt kādu jaunu nosaukumu tiem paaugstināta klīrensa auto, kas tēmēti pilsētas "džungļu" slīpēšanai, jo jebkam kas ir ārpus ierastajiem ceļiem tas hibrīd-brīnums nav lietojams + ir papildus svars, tad zin tīri dēļ svara mana Honda CR-V 1,6 DTEC būs "visurgājējs" tas nekas ka pilnpiedziņa stipri viduvēja ...

Hibrīdi varētu vēl iet kopā ar pilnpiedziņas kemperiem bet ne jau ar kārtīgu 4x4.

Rr19 29.decembris 2020 19:57
0 0 Atbildēt

Tak lai nodemonstrē, ko viņš spēj uz sasalušas ūdens peļķes, citādi tik pa mežiem un smiltīm.

Krotow 29.decembris 2020 18:44
0 0 Atbildēt

Varbūt arī hibrīds, taču ne Land Rover. No pēdējā ir palicis tikai nosaukums un regulāri lūztoša transmisija.

Zjbs 29.decembris 2020 21:06
1 0 Atbildēt

Ko darīs hibrīdi kad lielpilsētās varēs braukt tikai 100% elektriskā s tačkas?

Likuma līkumi 30.decembris 2020 8:41
0 0 Atbildēt

Viss atkarīgs no likumdevēja vēlmes pieiet jautājumam racionāli vai policejiski - var likumā ierakstīt "elektroauto", var arī "elektropiedziņu". PHEV spēj braukt tīrā elektrorežīmā - attiecīgi spēj pēc būtības izpildīt tīru "elektrozonu" prasības un ieslēgt iekšdedzes dzinēju tikai ārpusē. Bet var jau to principā aizliegt tikai hibrīda nosaukuma pēc...

imzz 30.decembris 2020 13:00
0 0 Atbildēt

Nu, kāpēc lai apvidus auto būtu hibrīds ? Nav saprātīgu iemeslu, atskaitot politiskos ( ja tos var saukt par saprātīgiem )

Jumu 30.decembris 2020 18:24
0 0 Atbildēt

Lasu šādus rakstus un man kamols spiežas kaklā, acīs parādās asaras, jo nekad nebūs lemts braukt ar ko tādu ...

Tavs komentārs
 
 

Pievienot bildi Pievienot video
 
 
Stingri aizliegts iAuto.lv publicētos materiālus izmantot, kopēt vai reproducēt citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai kā citādi rīkoties ar iAuto.lv publicētajiem materiāliem bez rakstiskas EON SIA atļaujas saņemšanas.

Izceltie raksti

Ram nāk klajā ar 547 Zs pikapu 1500 RHO (+ FOTO) 3

ASV autobūves uzņēmums Ram pieteicis jaunu modeli – 547 Zs jaudīgo pikapu 1500 RHO, kas nomainīs iepriekšējo jaudas virsotni TRX. Lasīt vairāk

 

Čehu zīmola Škoda dīleris turpmāk arī Pārdaugavā (+VIDEO)

Skandi Motors autocentru Rīgā iepretim tirdzniecības centram Spice pazīst ikviens, kam kaut reizi gadījies braukt pa Lielirbes ielu Jūrmalas virzienā. Pavisam nesen tajā iekārtojies jauns un Latvijā ārkārtīgi pieprasīts zīmols - Škoda. Lasīt vairāk

 

TV AUTO ZIŅAS TESTĒ: Izmēģinām jauno Toyota Camry hibrīdu (+VIDEO) 1

Toyota Camry ir nepretenciozs vidēja izmēra sedans, ko pie mums pārdod pavisam nelielā skaitā. Turpretim ASV jau 25 gadus tas ir sedans Nr.1. Lai izpētītu šo fenomenu tuvāk, TV Autoziņas devās uz Sandjego Kalifornijā, kur pirmo reizi sastapa jaunāko 11. paaudzes Camry. Lasīt vairāk

 

Kurš izraisīja bīstamu situāciju? (+ VIDEO) 35

Abu vadītāju domas par to, kurš izraisīja bīstamu situāciju, dalās. Lasīt vairāk

 
 

Lasītākie raksti

Jaunie raksti